Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple TV 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1013 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/07/2016 - 07:49

Σιγουρα δεν εχω dev λογαριασμο και το εβαλα μονος μου. Μπορει να κανω λαθος αλλα οταν το ipa αρχειο εχει γινει built απο developer τοτε μεσω της διαδικασιας που περιγραφεται μαλλον δεν χρειαζεται να το ξαναβαλεις. Οταν κανεις build μονος σου χωρις dev account χρειαζεται επαναληψη (πχ αυτο κανω με το popcorntime)


Sent from my iPhone using Tapatalk

καποια στιγμή θα σου σταματήσει να δουλεύει και απο τότε θα πρεπει κάθε βδομάδα να το κανεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   assoalex

assoalex

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/07/2016 - 12:20

καποια στιγμή θα σου σταματήσει να δουλεύει και απο τότε θα πρεπει κάθε βδομάδα να το κανεις.

Αυτο ειναι το πιο σπαστικό απ όλα.....



#903   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/07/2016 - 12:27

Με αυτό το περίφημο jailbrake υπάρχει καμία εξέλιξη; Αυτό που έχουν δώσει οι pangu αποσκοπεί σε κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#904   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/07/2016 - 14:53

To JB που έδωσε η Pangu πρίν λίγους μήνες ουσιαστικά απευθύνεται κυρίως στους Dev.

 

Για να δημιουργήσουν τα δικά τους Tweaks, μιας και εδώ πλέον έχουμε να κάνουμε με ένα νέο λειτουργικό που θέλει το χρόνο του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#905   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 11/07/2016 - 20:07

Ρε παιδιά, πείτε μου κατι εσεις που έχετε ηδη το Apple TV 4, αξίζει τοσο πολύ να αγοραστεί με κύρια χρήση Kodi ή καλύτερα να παμε στα ιδια λεφτά σε ενα Nvidia Shield? Γιατι απο τοτε που βγήκε με ψήνει να το πάρω, αλλα σκευτομαι τα 200 ευρω μην πανε για πέταμα...



#906   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/07/2016 - 20:28

Ρε παιδιά, πείτε μου κατι εσεις που έχετε ηδη το Apple TV 4, αξίζει τοσο πολύ να αγοραστεί με κύρια χρήση Kodi ή καλύτερα να παμε στα ιδια λεφτά σε ενα Nvidia Shield? Γιατι απο τοτε που βγήκε με ψήνει να το πάρω, αλλα σκευτομαι τα 200 ευρω μην πανε για πέταμα...

Για kodi ξεχνα το για την ώρα. Και γω έτσι την πάτησα. Το πήρα πρόσφατα με την προοπτική να του περάσω το kodi κλπ αλλα υπάρχουν περιορισμοί ακόμα. Πάρε ενα κινεζικό tv box να βρεις την υγεία σου. Η αγορά του Apple TV 4 λέει στην περίπτωση που χρησιμοποιήσεις plex ή fusion κλπ για ν με στριμαρεις από εξωτερικό σκληρό κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#907   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 11/07/2016 - 20:52

Για kodi ξεχνα το για την ώρα. Και γω έτσι την πάτησα. Το πήρα πρόσφατα με την προοπτική να του περάσω το kodi κλπ αλλα υπάρχουν περιορισμοί ακόμα. Πάρε ενα κινεζικό tv box να βρεις την υγεία σου. Η αγορά του Apple TV 4 λέει στην περίπτωση που χρησιμοποιήσεις plex ή fusion κλπ για ν με στριμαρεις από εξωτερικό σκληρό κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μωρέ κινεζικά έχω 5-6, απλά άλλη φάση το Apple TV μαζί με τις υπόλοιπες Apple devices που έχω..Μάλλον θα πάω για nvidia shield για main media device..


Sent from my iPad using Tapatalk

#908   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/07/2016 - 23:55

Για kodi ξεχνα το για την ώρα. Και γω έτσι την πάτησα. Το πήρα πρόσφατα με την προοπτική να του περάσω το kodi κλπ αλλα υπάρχουν περιορισμοί ακόμα. Πάρε ενα κινεζικό tv box να βρεις την υγεία σου. Η αγορά του Apple TV 4 λέει στην περίπτωση που χρησιμοποιήσεις plex ή fusion κλπ για ν με στριμαρεις από εξωτερικό σκληρό κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk

κανενα περιορισμό δεν έχει το kodi. Εγω μια χαρά το λειτουργώ και το εχω χαρεί απίστευτα. Εχω και ενα Amazon fire tv αλλα για το υπνοδωμάτιο. Και προτιμώ φυσικα το Atv

#909   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/07/2016 - 14:15

Ο περιορισμός για μένα έγκειται στο γεγονός ότι α) Είναι απαραίτητη η ύπαρξη υπολογιστή με λειτουργικό Mac και Β) η κατοχή λογαριασμού Dev ούτως ώστε να μην είσαι αναγκασμένος κάθε εβδομάδα να κάνεις side installation το κοντι. Εκτός αν ισχύει κάτι άλλο το οποίο δεν ξέρω. Τουλάχιστον αυτά κατάλαβα από τα προηγούμενα ποστ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#910   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/07/2016 - 15:03

Ο περιορισμός για μένα έγκειται στο γεγονός ότι α) Είναι απαραίτητη η ύπαρξη υπολογιστή με λειτουργικό Mac και Β) η κατοχή λογαριασμού Dev ούτως ώστε να μην είσαι αναγκασμένος κάθε εβδομάδα να κάνεις side installation το κοντι. Εκτός αν ισχύει κάτι άλλο το οποίο δεν ξέρω. Τουλάχιστον αυτά κατάλαβα από τα προηγούμενα ποστ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

με αυτήν την έννοια ναι. Αλλα για κάποιον με Mac το sideloading παίρνει πραγματικά δυο λεπτά όποτε ουτε χρονο θελει ουτε κόπο για να γίνετε ναι φορά την βδομάδα.

#911   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 12/07/2016 - 18:35

Ο περιορισμός για μένα έγκειται στο γεγονός ότι α) Είναι απαραίτητη η ύπαρξη υπολογιστή με λειτουργικό Mac και Β) η κατοχή λογαριασμού Dev ούτως ώστε να μην είσαι αναγκασμένος κάθε εβδομάδα να κάνεις side installation το κοντι. Εκτός αν ισχύει κάτι άλλο το οποίο δεν ξέρω. Τουλάχιστον αυτά κατάλαβα από τα προηγούμενα ποστ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβως!Αν ειναι καθε εβδομάδα να κανω side load σε μια version (Krypton 17) που ειναι ακομα σε alpha-beta σταδιο(ασχετα με το ποσο γρήγορο ειναι, δε μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου,μολις μπω σπιτι στις 22:00 απο τη δουλειά, να παω να εκκινήσω το kodi και να μου βγάλει error), καλύτερα να μου λείπει. Παιρνεις ενα nvidia shield στα ιδια λεφτα, με πολύ καλύτερες προδιαγραφές ή αν εισαι κα***μενος με apple devices περιμένεις μεχρι να γινει πιο σταθερη η κατάσταση (αν γινει)..



#912   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/07/2016 - 18:39

Ακριβως!Αν ειναι καθε εβδομάδα να κανω side load σε μια version (Krypton 17) που ειναι ακομα σε alpha-beta σταδιο(ασχετα με το ποσο γρήγορο ειναι, δε μπορω να φανταστώ τον εαυτό μου,μολις μπω σπιτι στις 22:00 απο τη δουλειά, να παω να εκκινήσω το kodi και να μου βγάλει error), καλύτερα να μου λείπει. Παιρνεις ενα nvidia shield στα ιδια λεφτα, με πολύ καλύτερες προδιαγραφές ή αν εισαι κα***μενος με apple devices περιμένεις μεχρι να γινει πιο σταθερη η κατάσταση (αν γινει)..

πιο σταθερή η κατάσταση δεν πρόκειται να γίνει. Εγω χρησιμοποιώ το ATV οχι μόνο με το kodi φυσικα γιατι μόνο για kodi ουτε το nvidia αξίζει. Υπάρχουν ενα σωρό επιλογές με πολυ λίγα χρήματα. Αλλα έχοντας Mac δεν μου κάνει κόπο να το κάνω sideload. Το έκανα την πρωτη φορά Σάββατο όποτε τωρα απλα κάθε Σάββατο το ξανακάνω. Συνήθειες ειναι αυτές.

#913   idritsas

idritsas

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/07/2016 - 12:18

Παντως με το ATV4 συνεργαζεται αψογα και το airparrot2
Στριμαρει τα παντα απο οποιοδηποτε mac στην τηλεοραση ακομα κ χωρις υποστηριξη airplay


Sent from my iPhone using Tapatalk

#914   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/07/2016 - 12:28

πιο σταθερή η κατάσταση δεν πρόκειται να γίνει. Εγω χρησιμοποιώ το ATV οχι μόνο με το kodi φυσικα γιατι μόνο για kodi ουτε το nvidia αξίζει. Υπάρχουν ενα σωρό επιλογές με πολυ λίγα χρήματα. Αλλα έχοντας Mac δεν μου κάνει κόπο να το κάνω sideload. Το έκανα την πρωτη φορά Σάββατο όποτε τωρα απλα κάθε Σάββατο το ξανακάνω. Συνήθειες ειναι αυτές.

Το πρόβλημα δεν είναι το sideload αλλά οτι πρέπει να σετάρεις από την αρχή το Kodi


Sent from my iPad using Tapatalk

#915   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/07/2016 - 12:46

Το πρόβλημα δεν είναι το sideload αλλά οτι πρέπει να σετάρεις από την αρχή το Kodi


Sent from my iPad using Tapatalk

δεν χρειάζεται να σεταρεις τίποτα απο την αρχή. Αν χρησιμοποιήσεις τα ίδια στοιχεία στο Xcode και δεν διαγράψεις το παλιό αρχείο απο το atv μένει όπως ηταν. Κυριολεκτικά δυο λεπτά δουλειά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες