Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple TV 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1013 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#916   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 12/08/2016 - 15:16

Παιδια λεω να παρω το ATV4 αλλα κωλυομαι στο οτι μπορει τωρα αρχες Σεπτεμβριου να βγαλει το ATV5 στο event που θα κανει η apple εχεται ακουσει τιποτα, να περιμενω η οχι τι λετε;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#917   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/08/2016 - 15:54

Αποκλείεται να βγάλει άλλο για κανα 2 χρονια περίπου... Παρτο άφοβα

#918   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/08/2016 - 16:20

Κλείσε τα αυτιά σου σε αυτά τα σενάρια και προχωρά άφοβα.

#919   kchris298

kchris298

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:kchris298

Δημοσίευση 12/08/2016 - 21:58

Λοιπον θα το παρω και αμα βγαλει εβγαλε τι να κανω το ατιμο μου αρεσει πολυ εσεις οσοι τελος παντων το εχετε παρει με τις τελευταιες αναβαθμισεις που εχει παρει πιστευεται οτι ειναι ακομα καλυτερο σωστα;



#920   mac16

mac16

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/08/2016 - 00:27

Λοιπον θα το παρω και αμα βγαλει εβγαλε τι να κανω το ατιμο μου αρεσει πολυ εσεις οσοι τελος παντων το εχετε παρει με τις τελευταιες αναβαθμισεις που εχει παρει πιστευεται οτι ειναι ακομα καλυτερο σωστα;

 

Μια χαρά είναι το ATV4. Κι εγώ δε νομίζω να βγάλει ATV5 το Σεπτέμβρη. Δεν υπάρχει λόγος. Από τον περασμένο Νοέμβρη που πήρα το δικό μου και έκτοτε το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση με βγάζει ασπροπρόσωπο. Και με τις αναβαθμίσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Άντε και καλορίζικο!



#921   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2016 - 11:19

Εχω μια ερωτηση. Εχω κανει αρκετες φορες sideload το popcorntime και kodi. Μετα το τελευταιο update σε 9.2.2 ενω τα κανω sideload και στο xcode μου τα εμφανιζει ως installed στο devices, στο apple tv τα εικονιδια δεν φαινονται πουθενα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#922   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 03/12/2016 - 13:26

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα οσον αφορά τη συσκευή: 

 

1)Ειστε ευχαριστημένοι απο τη συνολική χρήση εως σημερα;

2)Έχετε εγκαταστήσει το Kodi; Αν ναι, πως ειναι η γενικότερη λειτουργία του;

3)Ποιον media player χρησιμοποιειτε για να βλέπετε τα video/photos/music σας στο τοπικό δίκτυο; Έχετε καποιο θέμα με την αναπαραγωγή συγκεκριμένων αρχείων;Υπότιτλοι;

4)Οι εφαρμογές που ειναι διαθέσιμες σημερα, θεωρείται πως καλύπτουν το ελληνικό κοινό στην ψυχαγωγία; (ξέρω οτι ειναι πολυ γενικό)

5)Games???

6)Αν είχατε τη δυνατότητα να το επιστρέφατε, θα το κάνατε;

7)Κάποια σημεία που έκαναν σε εσας εντύπωση θετική/αρνητική;

 

ΥΓ. Για να αποφύγουμε σχόλια του τυπου "Πολυ ακριβό για αυτα που προσφέρει, πηγαινε καλυτερα στην τάδε λύση.." να ενημέρωσω πως ειμαι χρονια χρήστης Android boxes, libre-openelec, windows κλπ οπότε γνωρίζω τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της καθε περίπτωσης.

 

Αν πήγαινα σε Android πάλι, θα επέλεγα Nvidia Shield ή Amazon Fire TV, απλα σκεφτομαι έντονα την καλή επικοινωνία που έχουν ολες οι Apple συσκευες μεταξυ τους καθώς επίσης τις ήδη αγορασμένες εφαρμογές!

 

Αυτά..Κάθε άποψη δεκτη & σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 


Τελευταία επεξεργασία από: gasoliner, 03/12/2016 - 13:26


#923   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/12/2016 - 13:56

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα οσον αφορά τη συσκευή: 

 

1)Ειστε ευχαριστημένοι απο τη συνολική χρήση εως σημερα;

2)Έχετε εγκαταστήσει το Kodi; Αν ναι, πως ειναι η γενικότερη λειτουργία του;

3)Ποιον media player χρησιμοποιειτε για να βλέπετε τα video/photos/music σας στο τοπικό δίκτυο; Έχετε καποιο θέμα με την αναπαραγωγή συγκεκριμένων αρχείων;Υπότιτλοι;

4)Οι εφαρμογές που ειναι διαθέσιμες σημερα, θεωρείται πως καλύπτουν το ελληνικό κοινό στην ψυχαγωγία; (ξέρω οτι ειναι πολυ γενικό)

5)Games???

6)Αν είχατε τη δυνατότητα να το επιστρέφατε, θα το κάνατε;

7)Κάποια σημεία που έκαναν σε εσας εντύπωση θετική/αρνητική;

 

ΥΓ. Για να αποφύγουμε σχόλια του τυπου "Πολυ ακριβό για αυτα που προσφέρει, πηγαινε καλυτερα στην τάδε λύση.." να ενημέρωσω πως ειμαι χρονια χρήστης Android boxes, libre-openelec, windows κλπ οπότε γνωρίζω τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της καθε περίπτωσης.

 

Αν πήγαινα σε Android πάλι, θα επέλεγα Nvidia Shield ή Amazon Fire TV, απλα σκεφτομαι έντονα την καλή επικοινωνία που έχουν ολες οι Apple συσκευες μεταξυ τους καθώς επίσης τις ήδη αγορασμένες εφαρμογές!

 

Αυτά..Κάθε άποψη δεκτη & σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Νομίζω ότι την απάντηση την έδωσες μόνος σου, από την στιγμή που έχεις media player/streamer ο μόνος λόγος να πας σε Apple TV είναι η άψογη συνεργασία με όλες τις Apple συσκευές.

Στα ερωτήματα σου τώρα:

1) 100%

2) Μια χαρά λειτουργεί το Kodi. Υπάρχουν 2 τρόποι να το εγκαταστήσεις, ο δωρεάν και επί πληρωμή 

3) Infuse pro και MrMc (light έκδοση του Kodi)

4) .....

5) Ας πει κάποιος άλλος, δεν παίζω παιχνίδια

6) Nope


Τελευταία επεξεργασία από: georgeol, 03/12/2016 - 13:57


#924   gasoliner

gasoliner

    iPH Enthousiast

  • 566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Gasoliner

Δημοσίευση 03/12/2016 - 14:09

Νομίζω ότι την απάντηση την έδωσες μόνος σου, από την στιγμή που έχεις media player/streamer ο μόνος λόγος να πας σε Apple TV είναι η άψογη συνεργασία με όλες τις Apple συσκευές.

Στα ερωτήματα σου τώρα:

1) 100%

2) Μια χαρά λειτουργεί το Kodi. Υπάρχουν 2 τρόποι να το εγκαταστήσεις, ο δωρεάν και επί πληρωμή 

3) Infuse pro και MrMc (light έκδοση του Kodi)

4) .....

5) Ας πει κάποιος άλλος, δεν παίζω παιχνίδια

6) Nope

Σε ευχαριστώ πολύ για την άποψη σου φίλε georgeol!

Φαντάζομαι βεβαια πως απο τη στιγμή που εγκαταστήσουμε Kodi (τα links που παρέθεσες ειναι ίδια, φαντάζομαι στον επι πληρωμή εννοουσες κατι τέτοιο) δε χρειάζεται κατι απο το Infuse ή MrMC, ετσι δεν ειναι;

 

Για το Νο 7 έχεις να σχολιάσεις κάτι;



#925   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/12/2016 - 14:17

Σε ευχαριστώ πολύ για την άποψη σου φίλε georgeol!

Φαντάζομαι βεβαια πως απο τη στιγμή που εγκαταστήσουμε Kodi (τα links που παρέθεσες ειναι ίδια, φαντάζομαι στον επι πληρωμή εννοουσες κατι τέτοιο) δε χρειάζεται κατι απο το Infuse ή MrMC, ετσι δεν ειναι;

 

Για το Νο 7 έχεις να σχολιάσεις κάτι;

Ήταν λάθος το link, το διόρθωσα. Αν εγκαταστήσεις το Kodi μπορείς να έχεις πρόσβαση στα τοπικά σου δεδομένα οπότε δεν σου χρειάζεται κάποιος άλλος media streamer.

Για το 7... τι να σου πω, δεν έχω βρει κάτι που να με χαλάει πολύ! Κάποιοι αναφέρουν την απουσία optical 



#926   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 03/12/2016 - 14:24

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα οσον αφορά τη συσκευή: 

 

1)Ειστε ευχαριστημένοι απο τη συνολική χρήση εως σημερα;

2)Έχετε εγκαταστήσει το Kodi; Αν ναι, πως ειναι η γενικότερη λειτουργία του;

3)Ποιον media player χρησιμοποιειτε για να βλέπετε τα video/photos/music σας στο τοπικό δίκτυο; Έχετε καποιο θέμα με την αναπαραγωγή συγκεκριμένων αρχείων;Υπότιτλοι;

4)Οι εφαρμογές που ειναι διαθέσιμες σημερα, θεωρείται πως καλύπτουν το ελληνικό κοινό στην ψυχαγωγία; (ξέρω οτι ειναι πολυ γενικό)

5)Games???

6)Αν είχατε τη δυνατότητα να το επιστρέφατε, θα το κάνατε;

7)Κάποια σημεία που έκαναν σε εσας εντύπωση θετική/αρνητική;

 

ΥΓ. Για να αποφύγουμε σχόλια του τυπου "Πολυ ακριβό για αυτα που προσφέρει, πηγαινε καλυτερα στην τάδε λύση.." να ενημέρωσω πως ειμαι χρονια χρήστης Android boxes, libre-openelec, windows κλπ οπότε γνωρίζω τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα της καθε περίπτωσης.

 

Αν πήγαινα σε Android πάλι, θα επέλεγα Nvidia Shield ή Amazon Fire TV, απλα σκεφτομαι έντονα την καλή επικοινωνία που έχουν ολες οι Apple συσκευες μεταξυ τους καθώς επίσης τις ήδη αγορασμένες εφαρμογές!

 

Αυτά..Κάθε άποψη δεκτη & σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

 

1) Ναι

2) Ναι 

3)  infuse Pro

4) Οχι

5) Δεν ειναι PS4 η Xbox one παρολο που εχω και το gamepad 

6) Οχι

7) Βαριεμαι καθε εβδομαδα να υπογραφω το Kodi και τους emulators για να συνεχισω να παιζω. Mεγαλο μειον ειναι οτι δεν μπορεις να συνδεσεις gamepad  φτηνα του εμποριου η εστω απο PS4 Η Xbox one και σε αναγκαζει να παρεις 5-6 συγκεκριμενα που παιζουν.



#927   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/12/2016 - 14:43

Προσωπικα χρησιμοποιω τον Plex που βεβαια θελει να εχεις εγκαταστησει τον server στον υποκογιστη σου. Εχει ωραιο περιβαλλον και προσωπικα μου αρεσε περοσσπτερο σε σχεση με το Infuse, και ειναι και δωρεαν. Προβλημα αναπαραγωγης αρχειων δεν εχω, και το μονο αρνητικο για μενα ειναι πως αν εχεις καμια μικροκαθυστερηση στους υποτιτλους, δε μπορεις να τους ρυθμισεις για +- δευτερόλεπτα για να παιζουν σωστα.
Σε γενικες γραμμες ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δε θε το επεστρεφα

#928   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:20

1) Ναι
2) Ναι
3) infuse Pro
4) Οχι
5) Δεν ειναι PS4 η Xbox one παρολο που εχω και το gamepad
6) Οχι
7) Βαριεμαι καθε εβδομαδα να υπογραφω το Kodi και τους emulators για να συνεχισω να παιζω. Mεγαλο μειον ειναι οτι δεν μπορεις να συνδεσεις gamepad φτηνα του εμποριου η εστω απο PS4 Η Xbox one και σε αναγκαζει να παρεις 5-6 συγκεκριμενα που παιζουν.


Μπορείς να μου πεις τα gamepads που είναι συμβατά; Δεν πολύ παίζω παιχνίδια αλλά για 1-2 που θέλω το remote είναι πολύ μικρό και δεν βολεύει.

#929   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 16:00

Σκέφτομαι να πάρω το ATV4 για τα Χριστούγεννα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ή αν εχω καλύτερη επιλογή.

 

Οι λόγοι που νομίζω θα με καλύψει είναι ότι έχω μόνο Apple συσκευές και μένω Ολλανδία οπόταν έχω περισσότερες εφαρμογές διαθέσιμες.. 



#930   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 03/12/2016 - 16:02

Μπορείς να μου πεις τα gamepads που είναι συμβατά; Δεν πολύ παίζω παιχνίδια αλλά για 1-2 που θέλω το remote είναι πολύ μικρό και δεν βολεύει.



http://www.apple.com...ming-controller

http://www.macworld....s-2016-3625720/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες