Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacBook Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
426 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 10:43

Καλημέρα. Εχει αγοράσει κανεις απο qelectronics.gr; Εχει πολύ καλές τιμές!! Εχει το retina mbp 15 mid 2015 1980€!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/01/2016 - 12:24

Ταπεινή μου άποψη, αφού δεν καίγεσαι για την φορητότητα και θα είναι ο κύριος υπολογιστής σου, πάρε 15''.

Επίσης, με αφορμή αυτό που γράφεις πιο πάνω, αν σε παίρνει οικονομικα με 150 επιπλέον ξεφεύγεις από τον wd my cloud και πας σε synology που είναι κορυφή!



#408   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:18

@djvaga και γω το είδα, και αν βγάλεις το 23% ΦΠΑ, πάει 1610 που είναι φτηνότερο και από ebay. Βασικά από ότι έχω καταλάβει, τα καταστήματα του ebay ΔΕ χρεώνουν για κάποιο λόγο ΦΠΑ.

 

Έχεις βρει τίποτα άλλο καλό? Για μεταχειρισμένο έχεις κοιτάξει καθόλου? Για τι χρήση το θες ? (αν επιτρέπεται φυσικά).

 

Εγώ έχω 13" mid-14 αλλά μου έχει μπει το μικρόβιο για 15". Στα video στο youtube δε φαίνεται να έχουν μεγάλη διαφορά, αλλά τα είδα πλάι πλαί στο public στην Αθήνα και .... "κόλωσα".... Είπα... ώπα...... δικέ μου έχουν διαφορά... Τώρα είμαι στον καναπέ και έχω στα πόδια το 13άρι, άραγε θα είναι το ίδιο εύκολα τα πράγματα με το 15" :huh:


Τελευταία επεξεργασία από: fouskmech, 19/01/2016 - 22:19


#409   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 22:53

κοιτάξτε σας παρακαλώ την παρακάτω εικόνα και ελέγξτε παρακαλώ οι πιο έμπειροι το link....

 

Είναι όντως αληθινό :huh: φαίνεται πολύ καλό...

 

http://www.amazon.co...k&condition=new

 

 

Συνημμένα αρχεία



#410   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:04

Νεος πωλητης, χαμηλη τιμη, ζηταει επικοινωνια πριν την αγορα.. 

 

Μονο αν στειλει καποιος θα ξερουμε σιγουρα, αλλα εμενα μου βρωμαει το ολο σκηνικο.



#411   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:20

Εφη, να φανταστείς το MJLT2 που το πουλάνε 1500 λίρες, αυτός το έχει 900.

 

Είναι ή όχι να τρελαίνεσαι?

 

Αν ζητάει bank transfer μέσω amazon payment :huh: Τι είναι πάλι αυτό. :huh:?

 

Λέτε να στέλνουν μόνο τα κουτιά :huh:

 

ΗΔΗ του έχω στείνει mail θα σας δείξω την απάντηση. Έχω λαλήσει.....

 

Το κορυφαίο ξέρετε ποιό θα είναι? Να εμφανιστούν εδώ μέσα παιδιά, να πούνε ότι αγόρασαν από αυτόν στην τιμή αυτή, ότι όλα πήγανε ρολόΐ, και μετά να μην προλάβω.... Ε.... θα το σκίσω το μαγίο μου....


Τελευταία επεξεργασία από: fouskmech, 19/01/2016 - 23:23


#412   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:25

Αν κανει τοσο και ηταν legit τοτε θα παρω το νεο μοντελο, καιρος για αναβαθμιση :P

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι ολα οκ ομως, ειναι πολυ χαμηλη η τιμη :P



#413   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:40

και κσλά, προκειμένου να πάρει μερικά γρήγορα θετικά σχόλια, βάζει τιμές κράχτες????



#414   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/01/2016 - 23:58

Τοσο χαμηλες; Δυσκολακι!



#415   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/01/2016 - 01:53

Ρε παιδιά ταλαιπωρούμε...δεν μπορώ να αποφασίσω...mac book pro 13?(απο amazon(;;)οπου αν καταλήξω εκει θα περιμένω το καινούργιο που βγαίνει σε κανα μηνα(;;;).....η gaming laptop Lenovo y700 απο Γερμανία μιας και θα παω με 899€ που ειναι σαφώς πιο φθηνότερο...θα ρωτήσεις για τι χρήση...με ενδιαφέρει το ελαφρύ gaming..και βασικά για εργασία για σχολή...!


Sent from my iPad using Tapatalk

#416   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2016 - 08:58

Kαλημέρα, κοιτάξτε τι απάντησε... σχετικά με το MJLQ2 στις 780 λίρες Αγγλίας. Σου ζητάνε όνομα και διεύθυνση, και μετά το amazon σου στέλνει μήνυμα να τους κάνεις bank transfer.

 

Hello,

First of all let me apologize for the late answer.
I will explain you the transaction conditions for Apple MacBook Pro with Retina Display, MJLQ2B/A, 15.4" Intel Core i7, 256GB Flash Storage, 16GB RAM (UK Model - UK Keyboard) 
The item is brand new, never used, UK Model. The item will comes with original box and accessories and 2 year international warranty.
The total price is £794.00, including all shipping and insurance fees to United Kingdom. If you want to buy it, please send me your shipping address(phone number, your complete name, street name and number, zip code and city) and I will contact Amazon stuff in order to start the transaction with their services, you will have to complete the payment by them. Dispatch will be by normal, which takes 4-6 days, depending on where in the United Kingdom you are located.
My return policy is full refund in 21 days.

For more information, please don't hesitate to contact me!

Many Thanks,

Patrick Schneider



#417   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/01/2016 - 11:20

Kαλημέρα, κοιτάξτε τι απάντησε... σχετικά με το MJLQ2 στις 780 λίρες Αγγλίας. Σου ζητάνε όνομα και διεύθυνση, και μετά το amazon σου στέλνει μήνυμα να τους κάνεις bank transfer.

Hello,
First of all let me apologize for the late answer.
I will explain you the transaction conditions for Apple MacBook Pro with Retina Display, MJLQ2B/A, 15.4" Intel Core i7, 256GB Flash Storage, 16GB RAM (UK Model - UK Keyboard)
The item is brand new, never used, UK Model. The item will comes with original box and accessories and 2 year international warranty.
The total price is £794.00, including all shipping and insurance fees to United Kingdom. If you want to buy it, please send me your shipping address(phone number, your complete name, street name and number, zip code and city) and I will contact Amazon stuff in order to start the transaction with their services, you will have to complete the payment by them. Dispatch will be by normal, which takes 4-6 days, depending on where in the United Kingdom you are located.
My return policy is full refund in 21 days.

For more information, please don't hesitate to contact me!

Many Thanks,

Patrick Schneider

σοβαρα τωρα μονο 1026 ευρω;;πρεπει καποιος να κανει παραγγελια να δουμε!και αν ειναι ετσι παμε για αναβαθμιση!!

#418   djvaga

djvaga

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2016 - 11:52

@djvaga και γω το είδα, και αν βγάλεις το 23% ΦΠΑ, πάει 1610 που είναι φτηνότερο και από ebay. Βασικά από ότι έχω καταλάβει, τα καταστήματα του ebay ΔΕ χρεώνουν για κάποιο λόγο ΦΠΑ.

Έχεις βρει τίποτα άλλο καλό? Για μεταχειρισμένο έχεις κοιτάξει καθόλου? Για τι χρήση το θες ? (αν επιτρέπεται φυσικά).

Εγώ έχω 13" mid-14 αλλά μου έχει μπει το μικρόβιο για 15". Στα video στο youtube δε φαίνεται να έχουν μεγάλη διαφορά, αλλά τα είδα πλάι πλαί στο public στην Αθήνα και .... "κόλωσα".... Είπα... ώπα...... δικέ μου έχουν διαφορά... Τώρα είμαι στον καναπέ και έχω στα πόδια το 13άρι, άραγε θα είναι το ίδιο εύκολα τα πράγματα με το 15" :huh:

Για djing, ίντερνετ, και κάνα χαλαρό παιχνίδι. Απλά θέλω 15αρι γιατί θεωρώ ότι είναι το ιδανικοτερο μέγεθος για αυτά που θέλω να κάνω. Θα περιμένω βέβαια τα 2016 μοντέλα για πολλούς λόγους. Λόγω skylake cpu, thunderbolt 3-usb c, πιθανότατα νέο design, γρηγορότερο δίαυλο ram, faster ssd και το κυριότερο σύνδεση με 5k οθόνη και στο Base model λόγω thunderbolt 3. Το κερασάκι στην τούρτα για μένα θα είναι το touch id!! Βέβαια η αναμονή είναι φρικτη χάχα

#419   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/01/2016 - 14:24

Kαλημέρα, κοιτάξτε τι απάντησε... σχετικά με το MJLQ2 στις 780 λίρες Αγγλίας. Σου ζητάνε όνομα και διεύθυνση, και μετά το amazon σου στέλνει μήνυμα να τους κάνεις bank transfer.

 

Hello,

First of all let me apologize for the late answer.
I will explain you the transaction conditions for Apple MacBook Pro with Retina Display, MJLQ2B/A, 15.4" Intel Core i7, 256GB Flash Storage, 16GB RAM (UK Model - UK Keyboard) 
The item is brand new, never used, UK Model. The item will comes with original box and accessories and 2 year international warranty.
The total price is £794.00, including all shipping and insurance fees to United Kingdom. If you want to buy it, please send me your shipping address(phone number, your complete name, street name and number, zip code and city) and I will contact Amazon stuff in order to start the transaction with their services, you will have to complete the payment by them. Dispatch will be by normal, which takes 4-6 days, depending on where in the United Kingdom you are located.
My return policy is full refund in 21 days.

For more information, please don't hesitate to contact me!

Many Thanks,

Patrick Schneider

 

 

σοβαρα τωρα μονο 1026 ευρω;;πρεπει καποιος να κανει παραγγελια να δουμε!και αν ειναι ετσι παμε για αναβαθμιση!!

Ελπίζω μόνο για πλάκα να το συζητάτε όλο αυτό, βρωμάει από μακρυά.



#420   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/01/2016 - 14:26

Ελπίζω μόνο για πλάκα να το συζητάτε όλο αυτό, βρωμάει από μακρυά.

λες ε;μα μου κανει εντυπωση και εμενα γιατο λεω μοοοονο;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες