Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MacBook Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
426 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2016 - 22:55

Αντώνη, σοβαρά μιλάω, δε σου κάνω πλάκα, αν πραγματικά θες να το πουλήσεις και είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, ενδιαφέρομαι εγώ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/01/2016 - 22:56

Σε τι πραγμα βρε :huh: δεν ξερω..το θεμα μου ειναι βασικα το πληκτρολογιο...χρησιμοποιω γερμανικα και καθε φορα ριχνω παναγιες μεχρι να βρω που ειναι τι.!!! ειδικα στα περιεργα συμβολα!

Αλλα τωρα εχω σκοπο επιτελους να παρω τηλεοραση  και να τον συνδεω για ταινιες!!! :D

Τι χαρουμενος που θα ειναι ο μακ σου :P

Αστα μωρε τα παλιο γερμανικα :P



#378   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/01/2016 - 22:57

Αντώνη, σοβαρά μιλάω, δε σου κάνω πλάκα, αν πραγματικά θες να το πουλήσεις και είναι σε αρκετά καλή κατάσταση, ενδιαφέρομαι εγώ.

στειλε μου πμ με την προσφορα σου.  :) 



#379   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/01/2016 - 22:57

Τι χαρουμενος που θα ειναι ο μακ σου :P

Αστα μωρε τα παλιο γερμανικα :P

χα χα χα. σου λεω η μονη φορα που κινειται το καημενο ειναι οταν κατεβαινω ελλαδα.και εκει μην νομιζεις..το φυλαω στο ντουλαπι γιατι δεν εχω χρονο να μπω στο ιντερνετ ορ σαμθινκ λαικ δατ



#380   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2016 - 23:44

Και καθαρη εγκατάσταση οταν με το καλο κανεις την αναβάθμιση. Και μπακ-απ μανουαλ, και οχι απο time-machine η αλλον εξωτερικο δισκο.

λοιπόν εσβησα τον δίσκο κ πήγα να κάνω εγκατάσταση κ δεν με αφήνει γιατί λέει έχει smart error .τι μπορώ να κάνω ; Να αλλάξω δίσκο γιαυτό ήταν το πρόβλημα τόσο έντονο;

#381   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/01/2016 - 23:57

Προφανως φιλε μου τα εφαγε τα ψωμια του.

 

Και να καταφερεις να κανεις force installation με στικακι π.χ (δεν θα στο πρότεινα) με εναν τετοιο δισκο που ειναι στα τελευταια του, θα σου πεταει συχνα erros και θα τα φτυσει στο τελος ξαφνικα.

 

Καιρος για αλλαγη σκληρού φιλε μου, και μην διστάσεις για SSD και ας εχει λιγοτερα gb, σε σχεση με τον αντίστοιχο HDD στην τιμή παντα. 

 

Η μερα με την νυχτα. Και αν εχεις και την ευκαιρία, παρε και τα 8 γιγα ραμ που λεγαμε, και κανε αναβάθμιση μια και εξω.

 

Δεν θα το μετανιώσεις, πιστεψε με. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 06/01/2016 - 23:58

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#382   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2016 - 00:23

Προφανως φιλε μου τα εφαγε τα ψωμια του.

 

Και να καταφερεις να κανεις force installation με στικακι π.χ (δεν θα στο πρότεινα) με εναν τετοιο δισκο που ειναι στα τελευταια του, θα σου πεταει συχνα erros και θα τα φτυσει στο τελος ξαφνικα.

 

Καιρος για αλλαγη σκληρού φιλε μου, και μην διστάσεις για SSD και ας εχει λιγοτερα gb, σε σχεση με τον αντίστοιχο HDD στην τιμή παντα. 

 

Η μερα με την νυχτα. Και αν εχεις και την ευκαιρία, παρε και τα 8 γιγα ραμ που λεγαμε, και κανε αναβάθμιση μια και εξω.

 

Δεν θα το μετανιώσεις, πιστεψε με. ;-)

ευχαριστω πολυ!!!

Εχω βρει καποιους ssd 256 gb γυρω στα 120 ευρω κ απο τι ειδα και στo youtube den ειναι κ πολυ δυσκολη η αλλαγη αλλα μηπως να το πηγαινα σε επισημο service ?



#383   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 07/01/2016 - 00:25

Δεν ειναι δυσκολο φιλε μου. Αν εισαι και απο αθηνα ολο και καποιος φιλος θα υπαρχει απο το φορουμ να σε βοηθησει στην εγκατασταση.

 

Κριμα τα χρηματα για κατι σχετικα ευκολο. Αν τωρα νιωθεις οτι τα χερια σου ειναι φτυάρια οταν πιανεις κατσαβιδακι, και δεν εχεις και καννενα γνωστο, τι να σου πω, μη το σπασεις κιολας και απο τα νευρα σου στο τελος..!


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#384   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/01/2016 - 21:57

@monotis εχω παρει εγω, και παρα πολλα ατομα απο το φορουμ, δεν θα εχεις κανενα προβλημα (αν εξαιρεσεις το οτι καθυστερει να το στειλει)! Το μοντελο που στην Ελλαδα ειχε 2500ε (τωρα 3000) το πηρα 1800 και μου εβαλε και apple care.
 
700ευρω κατω!!στο ιδιο ακριβως μοντελο ειναι λεφτα.Αν το παρεις σαν ιδιωτης σιγουρα συμφερει(καθως ουσιαστικα μονο το φπα που γλιτωνεις ειναι αρκετα σε τετοια ποσα.Αν εχεις εταιρια τωρα ισως ειναι μια η αλλη καθως το φπα που θα πληρωσεις εδω ,ουσιαστικα θα το παρεις πισω.

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 09/01/2016 - 21:57


#385   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2016 - 19:13

@efi  καλησπέρα.

 

Από την εμεπιρία σου/σας, ο "βασιλιά" τι μπορεί να κόψει σε ένα παζάρι? Αν υποθέσουμε τιμή - 1500 λίρες - και του ζητήσω μια καλύτερη τιμή, πόσο να πω: -10, -50, -100 ???

 

Ευχαριστώ.

 

'Η να μην του πω παζάρι, και να του ζητήσω apple care ?



#386   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2016 - 19:29

Επειδή ψήνομαι για pro retina να αγοράσω τωρα ή να περιμένω για τίποτα καινούργιο μέσα στον χρόνο ?

#387   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2016 - 20:14

μέσα στο χρόνο θα βγάλουν μοντέλα του 2016, πιθανότατα Μάρτιο ή Μάϊο, αλλά πόσο διαφορετικά θα είναι από τα μοντέλα 2015?

 

Ήδη, αν εξαιρέσει κανείς το force touch (που για μένα δεν είναι δα και τόσο σπουδαίο, χρειάζομαι το κλικ) και το πιο γρήγορο δίσκο (αυτή είναι διαφορά) τα μοντέλα 2014 δεν έχουν διαφορές με του 2015. Εκτιμώ ότι η διαφορά ταχύτητας στους επεξεργαστές είναι μικρή.

 

Αλλά, επειδή διάφοροι άλλοι κατασκευαστές τους έχουν φτάσει σε ποιότητα/ανάλυση οθόνης, συνολικής ποιότητας γενικά, ταχύτητα, μήπως κάνουν κανένα μπαμ και τα μοντέλα 2016 είναι τίποτα σούπερ ντούπερ για να πάρουν κεφάλι (ξανά) από τον ανταγωνισμό.

 

Τι λένε οι πιο έμπειροι ?

 

Και γω πάντως ψήνομαι να δώσω το mid-14 MGX82 13" και να πάω σε 15άρι.

 

Από που σκέφτεσαι να αγοράσεις ?


Τελευταία επεξεργασία από: fouskmech, 11/01/2016 - 20:20


#388   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2016 - 20:25

Δεν ειναι δυσκολο φιλε μου. Αν εισαι και απο αθηνα ολο και καποιος φιλος θα υπαρχει απο το φορουμ να σε βοηθησει στην εγκατασταση.

 

Κριμα τα χρηματα για κατι σχετικα ευκολο. Αν τωρα νιωθεις οτι τα χερια σου ειναι φτυάρια οταν πιανεις κατσαβιδακι, και δεν εχεις και καννενα γνωστο, τι να σου πω, μη το σπασεις κιολας και απο τα νευρα σου στο τελος..!Λοιπον 

Λοιπον επειδη δεν ηθελα να το αφησω το θεμα εκανα ενα format ασφαλειας το δευτερο πιο γρηγορο που εκανε 2 ωρες και μετα εφτιαξα ενα αλλο στικακι κ ως δια μαγειας εκει που ειχε προβλημα με smart error ξαφνικα με αφησε να κανω εγκατασταση!

ειχα βαλει κ δευτερο στικακι για να κανω εκει εγκατασταση αλλα δεν χρειαστηκε!

Μεχρις στιγμης κανενα προβλημα κ παει σφαιρα παντως αν τα παιξει ο δισκος ξερω τι νακανω!!

Να ρωτησω κ κατι αλλο το macbook air mid 2013 13,3" εχει δισκο 120GB e pci m.2 αλλα λεει οτι δεν κανουν ολοι οι m2 δισκοι εχει κανεις καμια προταση για αλλαγη δισκου;;;



#389   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/01/2016 - 20:36

μέσα στο χρόνο θα βγάλουν μοντέλα του 2016, πιθανότατα Μάρτιο ή Μάϊο, αλλά πόσο διαφορετικά θα είναι από τα μοντέλα 2015

 

Αλλά, επειδή διάφοροι άλλοι κατασκευαστές τους έχουν φτάσει σε ποιότητα/ανάλυση οθόνης, συνολικής ποιότητας γενικά, ταχύτητα, μήπως κάνουν κανένα μπαμ και τα μοντέλα 2016 είναι τίποτα σούπερ ντούπερ για να πάρουν κεφάλι (ξανά) από τον ανταγωνισμό.

Όσο αφορά στις ταχύτητες, ρίξε μια ματιά στο post του φίλου @iLuxus και στα επόμενα σχετικά.

 

Έχω την αίσθηση ότι στα μοντέλα του 2016 θα δούμε πολλά και ενδιαφέροντα. :)


vires acquirit eundo


#390   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/01/2016 - 22:27

Λοιπον επειδη δεν ηθελα να το αφησω το θεμα εκανα ενα format ασφαλειας το δευτερο πιο γρηγορο που εκανε 2 ωρες και μετα εφτιαξα ενα αλλο στικακι κ ως δια μαγειας εκει που ειχε προβλημα με smart error ξαφνικα με αφησε να κανω εγκατασταση!

ειχα βαλει κ δευτερο στικακι για να κανω εκει εγκατασταση αλλα δεν χρειαστηκε!

Μεχρις στιγμης κανενα προβλημα κ παει σφαιρα παντως αν τα παιξει ο δισκος ξερω τι νακανω!!

Να ρωτησω κ κατι αλλο το macbook air mid 2013 13,3" εχει δισκο 120GB e pci m.2 αλλα λεει οτι δεν κανουν ολοι οι m2 δισκοι εχει κανεις καμια προταση για αλλαγη δισκου;;;

Για δες παρακάτω. 

 

http://eshop.macsale...WC/SSDA116K240/


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες