Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

Leupay κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/06/2016 - 14:17

Η LeuPay άλλαξε την εφαρμογή LeuPost σε LeuPay Wallet και πρόσθεσε και μερικά νέα χαρακτηριστικά. Για όσους δε γνωρίζουν:
 

H Leu-Pay Wallet είναι μια δωρεάν εφαρμογή για κινητά τηλέφωνα με λειτουργικό σύστημα iOS (iPhone) ή Android η οποία επιτρέπει στους χρήστες της να:


1. Δημιουργήσουν δωρεάν τραπεζικό λογαριασμό με προσωπικό IBAN στη τράπεζα Satabank PLC (SWIFT / BIC: STBAMTMT) με έδρα τη Μάλτα, συνδεδεμένο με εικονική MasterCard για αγορές σε ηλεκτρονικά ή φυσικά καταστήματα με χρήση της τεχνολογίας ανέπαφων συναλλαγών (NFC)* που έχει το κινητό τηλέφωνο**.
 

* Η δυνατότητα πληρωμών με ανέπαφες συναλλαγές (NFC) είναι αποδεκτή από ορισμένα τερματικά τραπεζών.

** Μόνο για συσκευές με λειτουργικό σύστημα Android.

 

2. Συνομιλούν μέσω γραπτών μηνυμάτων με άλλους χρήστες της εφαρμογής (chat) και να μπορούν να στείλουν και να λάβουν χρήματα μέσα από τη συνομιλία σε πραγματικό χρόνο και με κρυπτογράφηση δεδομένων για απόλυτη ασφάλεια.


3. Mεταφέρουν χρήματα στο IBAN τους (σε πραγματικό χρόνο) από κάρτες άλλων τραπεζών.


4. Aποδεχτούν εμβάσματα από τρίτους στο IBAN τους.


5. Παραγγείλουν δωρεάν φυσική MasterCard για αγορές σε ηλεκτρονικά ή φυσικά καταστήματα αλλά και για αναλήψεις των χρημάτων τους από
οποιοδήποτε ΑΤΜ στην Ελλάδα ή το εξωτερικό χωρίς περιορισμούς και δεσμεύσεις.


*** Link ***


iOS (iPhone): https://itunes.apple...1077665574?mt=8


Android: https://play.google....=com.eu.leupost


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 20/06/2016 - 14:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 21/06/2016 - 11:26

Η LeuPay άλλαξε την εφαρμογή LeuPost σε LeuPay Wallet και πρόσθεσε και μερικά νέα χαρακτηριστικά. Για όσους δε γνωρίζουν:

H Leu-Pay Wallet είναι μια δωρεάν εφαρμογή για κινητά τηλέφωνα με λειτουργικό σύστημα iOS (iPhone) ή Android η οποία επιτρέπει στους χρήστες της να:


1. Δημιουργήσουν δωρεάν τραπεζικό λογαριασμό με προσωπικό IBAN στη τράπεζα Satabank PLC (SWIFT / BIC: STBAMTMT) με έδρα τη Μάλτα, συνδεδεμένο με εικονική MasterCard για αγορές σε ηλεκτρονικά ή φυσικά καταστήματα με χρήση της τεχνολογίας ανέπαφων συναλλαγών (NFC)* που έχει το κινητό τηλέφωνο**.

* Η δυνατότητα πληρωμών με ανέπαφες συναλλαγές (NFC) είναι αποδεκτή από ορισμένα τερματικά τραπεζών.


** Μόνο για συσκευές με λειτουργικό σύστημα Android.


2. Συνομιλούν μέσω γραπτών μηνυμάτων με άλλους χρήστες της εφαρμογής (chat) και να μπορούν να στείλουν και να λάβουν χρήματα μέσα από τη συνομιλία σε πραγματικό χρόνο και με κρυπτογράφηση δεδομένων για απόλυτη ασφάλεια.

3. Mεταφέρουν χρήματα στο IBAN τους (σε πραγματικό χρόνο) από κάρτες άλλων τραπεζών.

4. Aποδεχτούν εμβάσματα από τρίτους στο IBAN τους.

5. Παραγγείλουν δωρεάν φυσική MasterCard για αγορές σε ηλεκτρονικά ή φυσικά καταστήματα αλλά και για αναλήψεις των χρημάτων τους από
οποιοδήποτε ΑΤΜ στην Ελλάδα ή το εξωτερικό χωρίς περιορισμούς και δεσμεύσεις.

*** Link ***

iOS (iPhone): https://itunes.apple...1077665574?mt=8

Android: https://play.google....=com.eu.leupost

Το άνοιγμα γίνεται με ταυτότητα όπως τι revolut ή θέλει διαβατήριο όπως το n26...;Γιατί μία φορά που πήγα να το κάνω νομίζω ζήτησε διαβατήριο.

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#48   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/06/2016 - 13:46

Το άνοιγμα γίνεται με ταυτότητα όπως τι revolut ή θέλει διαβατήριο όπως το n26...;Γιατί μία φορά που πήγα να το κάνω νομίζω ζήτησε διαβατήριο.

Knowledge is Power

 

ταυτότητα ή διαβατήριο ή δίπλωμα οδήγησης και έναν πρόσφατο λογαριασμό ΔΕΚΟ για πιστοποίηση διευθυνσης.



#49   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:22

Πως στέλνεις λεφτά στην LeuPay; Έμβασμα;



#50   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:26

Πως στέλνεις λεφτά στην LeuPay; Έμβασμα;

 

1. Με έμβασμα στο IBAN του LeuPay λογαγριασμου σου.

 

2. Με σύνδεση κάρτας Ελληνικής τράπεζας για απευθείας μεταφορά χρημάτων (δεν παιζουν όμως ολες οι Ελληνικές καρτες.... μονο οι MasterCard των alpha, eurobank και πειραιως).



#51   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:30

1. Με έμβασμα στο IBAN του LeuPay λογαγριασμου σου.

 

2. Με σύνδεση κάρτας Ελληνικής τράπεζας για απευθείας μεταφορά χρημάτων (δεν παιζουν όμως ολες οι Ελληνικές καρτες.... μονο οι MasterCard των alpha, eurobank και πειραιως).

 

Μόλις έκανα account ως εναλλακτική της Revolut που έχω καιρό. Τα λεφτά στο έμβασμα φαίνονται γρήγορα; Λογικά από τη στιγμή που είναι δικός σου λογαριασμός θα είναι πιο εύκολη η μεταφορά.



#52   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:38

Μόλις έκανα account ως εναλλακτική της Revolut που έχω καιρό. Τα λεφτά στο έμβασμα φαίνονται γρήγορα; Λογικά από τη στιγμή που είναι δικός σου λογαριασμός θα είναι πιο εύκολη η μεταφορά.

καμία σχέση με τη revolut... σε 2-3 εργάσιμες τα χρήματα έχουν μπει στο λογαριασμό σου, συν οτι μπορει να σου βαλει χρήματα οποιοσδήποτε αφού το IBAN ειναι δικό σου.


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 24/06/2016 - 20:39


#53   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:42

Σχετικά με τον χρόνο του εμβάσματος, ας μη λέμε ότι να ναι.

 

Και στη Revolut από Πειραιώς ΠΑΝΤΑ σε 2 εργάσιμες είναι μέσα.



#54   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/06/2016 - 20:43

Σχετικά με τον χρόνο του εμβάσματος, ας μη λέμε ότι να ναι.

 

Και στη Revolut από Πειραιώς ΠΑΝΤΑ σε 2 εργάσιμες είναι μέσα.

γιατι μονο απο Πειραιώς ;;; από άλλες τράπεζες δε δέχεται εμβάσματα ;;;



#55   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/06/2016 - 21:01

Σχετικά με τον χρόνο του εμβάσματος, ας μη λέμε ότι να ναι.

 

Και στη Revolut από Πειραιώς ΠΑΝΤΑ σε 2 εργάσιμες είναι μέσα.

και το θεμα δεν ειναι αν πηγαινουν τα χρηματα σε 2 εργασιμες στη Barclays που ειναι ο λογαριασμος της Revolut αλλα μετα από ποσες μερες τα βλεπει ο χρηστης στο wallet του. ;-)

 

γιατι διαβάζω οτι για να τα δουν... μερικοι χρηστες πρεπει να επικοινωνησουν με το support της revolut κτλ.... (δεν ειναι και οτι καλυτερο).  B)



#56   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/06/2016 - 00:12

γιατι μονο απο Πειραιώς ;;; από άλλες τράπεζες δε δέχεται εμβάσματα ;;;

Έχει παρατηρηθεί με όλες τις υπηρεσίες μία μικρή διαφορά στους χρόνους που φτάνουν τα χρήματα ανάλογα με το από ποιά ελληνική τράπεζα φεύγουν. Η Πειραιώς που ανέφερα είναι από τις πιο γρήγορες ενώ η Alpha συνήθως κάνει 1-2 εργάσιμες παραπάνω.

 

και το θεμα δεν ειναι αν πηγαινουν τα χρηματα σε 2 εργασιμες στη Barclays που ειναι ο λογαριασμος της Revolut αλλα μετα από ποσες μερες τα βλεπει ο χρηστης στο wallet του. ;-)

 

γιατι διαβάζω οτι για να τα δουν... μερικοι χρηστες πρεπει να επικοινωνησουν με το support της revolut κτλ.... (δεν ειναι και οτι καλυτερο).  B)

Προφανώς όταν λέω ότι τα λεφτά μπαίνουν σε 1-2 εργάσιμες δεν εννοώ στο pool account της Brclays αλλά στο wallet του χρήστη.

 

Δεν θα μπορούσα να ξέρω το πότε μπάινουν στον κεντρικό λοογαριασμό και πόσες μέρες μεσολαβούν. Σε αντίθεση με άλλους εγώ δεν εργάζομαι για καμία τέτοια υπηρεσία.

 

Και επειδή διαβάζειςς τα μισά (ή έτσι σε συμφέρει τουλάχιστον), κανένας χρήστης της revolut που συμπλήρωσε σωστά τα στοιχεία του και έστειλε σωστά το έμβασμα δεν χρειάστηκε να επικοινωνήσει με τη revolut.

 

Αν ο χρήστης έκανε κάποιο λάθος στη διαδικασία, δεν βλέπω το πως ευθύνεται η revolut.



#57   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/06/2016 - 05:32

εγω παντως διαβαζω πως οι χρηστες εχουν θεματακια με τη revolut (και με τα εμβασματα και με την αποδοχη της καρτας πχ στο paypal κ.α)...αλλα ας μη συγκρινουμε ανομοια πραγματα... η leupay παρεχει πολλα περισσοτερα απο τη revolut και αν θες στα αναφερω ενα προς ενα.

αληθεια γιατι σε ενοχλει αν καποιος εχει κερδος απο τη leupay ;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 25/06/2016 - 05:34


#58   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/06/2016 - 10:27

Δε θα με ενοχλούσε καθόλου αν έλεγε την αλήθεια και δεν απέκρυπτε τα στραβά της για να την προωθήσει.



#59   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/06/2016 - 11:09

Προσωπικά με τη Revolut δεν έχω κανένα πρόβλημα . Από eurobank τα λεφτά μου φαίνονται σε 2-3 ημέρες, τη χρησιμοποιώ κανονικά τόσο σε PayPal όσο και για αναλήψεις, αγορές (εξωτερικό λόγω δουλειάς) χωρίς να έχω κάποια δυσκολία. Το μόνο αρνητικό της για μένα και ο λόγος που θέλω τη LeuPay μιας και η N26 πλέον άκυρο για τους Έλληνες είναι οτι χρειάζομαι δικό μου IBAN ώστε να μπορούν να μου στέλνουν και άλλοι λεφτά.

#60   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/06/2016 - 11:14

Δε θα με ενοχλούσε καθόλου αν έλεγε την αλήθεια και δεν απέκρυπτε τα στραβά της για να την προωθήσει.


παρακαλω... πες τα ενα προς ενα... χαρα μου να βελτιωνεται η υπηρεσια. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες