Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

Leupay κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2016 - 18:05

θα δοκιμασω παλι αν και σωστα τα εγραψα ολα πιστευω οσο για εμβασμα απλα επειδη δεν εχω ebanking και δε θελω να παω να βγαλω γιαυτο με βολευει μεσω καποιας καρτας μου μιας και τη φορτωνω απο το ατμ χωρις κοπο και χρονο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2016 - 12:55

Πηγα τραπεζα πειραιως τελικα και αλλαξα την Visa με Mastercard που την περναω τωρα αυτη στν εφαρμογη στο κινητο που εχει και την Virtual για να κανω αγορα μεσω της Virtual?



#78   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/06/2016 - 13:14

Πηγα τραπεζα πειραιως τελικα και αλλαξα την Visa με Mastercard που την περναω τωρα αυτη στν εφαρμογη στο κινητο που εχει και την Virtual για να κανω αγορα μεσω της Virtual?

 

ναι... τραβας χρηματα απο τη μια καρτα στην αλλη με προμηθεια 1% και ελαχιστη χρεωση 0,50 λεπτα.



#79   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2016 - 13:53

ναι... τραβας χρηματα απο τη μια καρτα στην αλλη με προμηθεια 1% και ελαχιστη χρεωση 0,50 λεπτα.

δε  ξερω αν τα εκανα σωστα ειμαι και λιγο αρχαριος περασα την καρτα της πειραιως μεσα απο το κινητο στην εφαρμογη Leupay wallet εκει που ειναι και η virtual δηλαδη πηγα στο cash περασα 13 ευρω μου κρατησε 0.25 προμηθεια τωρα μου διχνει αυτο στι φωτο αλλα στο balance του leupay βλεπω 0 υπολοιπο οποτε τωρα τα 13 ευρω ειναι εικονικα μεσα στη virtual? η τα εκανα ολα λαθος

Συνημμένα αρχεία



#80   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/06/2016 - 15:10

Κάποιο λάθος πρέπει να έχεις κάνει γιατί η Leupay δεν έχει καθόλου fees...



#81   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/06/2016 - 15:27

Κάποιο λάθος πρέπει να έχεις κάνει γιατί η Leupay δεν έχει καθόλου fees...

Η υπηρεσία που έχει η LeuPay με την άμεση φορτιση του λογαριασμό και κατ' επεκταση της κάρτας από κάρτες άλλων τραπεζων φυσικά και έχει χρέωση και η συγκεκριμενη υπηρεσία δουλευεί και με μερικές Ελληνικές κάρτες. Η Ν26 δεν έχει αντιστοιχη υπηρεσία και η Revolut δεν την υποστηριζει για τις Ελληνικες καρτες.  ;)

 

Όποιος δε βιάζεται να μεταφέρει άμεσα χρήματα από αλλη κάρτα στη LeuPay κάρτα και θέλει να γλυτώσει το 1% μπορεί να το κάνει με εμβασμα στο ατομικό IBAN του LeuPay λογαριασμού του. Η μεταφορά είναι δωρεάν μιας και η LeuPay δε χρεώνει για εισερχόμενα εμβάσματα και ο χρήστης βλέπει τα χρήματα στο λογαριασμό του σε 2-3 εργάσιμες και μετά μέσω της κάρτας μπορεί να κάνει αγορές (χωρίς φυσικά να χρεώνεται για τη χρήση της καρτας).... άρα η υπηρεσία είναι και δωρεάν αν τη χρησιμοποιήσεις με αυτό τον τρόπο.

 

Μπορείς να διαβάσεις το αρχείο με τις αναλυτικές χρεώσεις που υπάρχουν (σε οσες υπηρεσίες δεν είναι δωρεαν) καθώς και τα όρια για μεταφορές, αναλήψεις απο ΑΤΜ κτλ.

 

Συνημμένα αρχεία



#82   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/06/2016 - 15:30

δε  ξερω αν τα εκανα σωστα ειμαι και λιγο αρχαριος περασα την καρτα της πειραιως μεσα απο το κινητο στην εφαρμογη Leupay wallet εκει που ειναι και η virtual δηλαδη πηγα στο cash περασα 13 ευρω μου κρατησε 0.25 προμηθεια τωρα μου διχνει αυτο στι φωτο αλλα στο balance του leupay βλεπω 0 υπολοιπο οποτε τωρα τα 13 ευρω ειναι εικονικα μεσα στη virtual? η τα εκανα ολα λαθος

μη μπερδευεις το LeuPay (www.leupay.eu) με το LeuPay Wallet app... μπορεί να συνδέονται μεταξύ τους και να μπορείς να μεταφέρεις λεφτά από το ένα στο άλλο..... αλλά.... αλλο IBAN / MasterCard σου παρεχει το ένα, άλλο IBAN / MasterCard το άλλο.... τώρα στο Wallet έχεις 13 euro τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις για αγορές..... μια χαρά το έκανες..  :)


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 30/06/2016 - 15:32


#83   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2016 - 16:08

μη μπερδευεις το LeuPay (www.leupay.eu) με το LeuPay Wallet app... μπορεί να συνδέονται μεταξύ τους και να μπορείς να μεταφέρεις λεφτά από το ένα στο άλλο..... αλλά.... αλλο IBAN / MasterCard σου παρεχει το ένα, άλλο IBAN / MasterCard το άλλο.... τώρα στο Wallet έχεις 13 euro τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις για αγορές..... μια χαρά το έκανες..  :)

Πρωτη φορα μπαινω σε τετοιες καρτες δε το ειχα καταλαβει νομιζα ειναι ο ιδιος λογαριασμος οποτε οταν θα ερθει και η φυσικη mastercard περα απο την εικονικη που εχω θα πρεπει να κανω add την καρτα της Πειραιως και στο Leupay περα απο το Wallet που την εχω για να μπορω να τη χρησιομοποιω και να βαζω χρηματα στο λογαριασμο μου?


Τελευταία επεξεργασία από: alfisti7, 30/06/2016 - 16:15


#84   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/06/2016 - 17:37

Πρωτη φορα μπαινω σε τετοιες καρτες δε το ειχα καταλαβει νομιζα ειναι ο ιδιος λογαριασμος οποτε οταν θα ερθει και η φυσικη mastercard περα απο την εικονικη που εχω θα πρεπει να κανω add την καρτα της Πειραιως και στο Leupay περα απο το Wallet που την εχω για να μπορω να τη χρησιομοποιω και να βαζω χρηματα στο λογαριασμο μου?

 

στην ουσία έχεις 2 διαφορετικά IBAN... ένα στη LeuPay και ένα στο LeuPay Wallet app και μπορείς να μεταφέρεις δωρεάν χρήματα μεταξύ των λογαριασμών σου αλλά και να στείλεις (παλι δωρεαν) σε φίλους σου που έχουν και αυτοί το LeuPay Wallet app (αυτό το κάνεις μέσα από το chat της εφαρμογής).

 

Αν θέλεις να φορτίζεις και τον LeuPay λογαριασμό σου μεσω της καρτας που εβγαλες απο τη Πειραιώς πρέπει να τη συνδέσεις και στο LeuPay. Πρόσεχε όμως γιατι μπορείς να συνδέσεις (για λόγους ασφαλείας) έως 5 κάρτες. Προσωπικά δεν θα το έκανα. αφου την έχεις στο LeuPay Wallet app μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου.

Να ξέρεις πως αν έχεις κινητο με Android και NFC μπορείς να πληρώσεις με το LeuPay Wallet και σε POS που υποστηρίζουν ανέπαφες συναλλαγές.



#85   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2016 - 17:54

στην ουσία έχεις 2 διαφορετικά IBAN... ένα στη LeuPay και ένα στο LeuPay Wallet app και μπορείς να μεταφέρεις δωρεάν χρήματα μεταξύ των λογαριασμών σου αλλά και να στείλεις (παλι δωρεαν) σε φίλους σου που έχουν και αυτοί το LeuPay Wallet app (αυτό το κάνεις μέσα από το chat της εφαρμογής).

 

Αν θέλεις να φορτίζεις και τον LeuPay λογαριασμό σου μεσω της καρτας που εβγαλες απο τη Πειραιώς πρέπει να τη συνδέσεις και στο LeuPay. Πρόσεχε όμως γιατι μπορείς να συνδέσεις (για λόγους ασφαλείας) έως 5 κάρτες. Προσωπικά δεν θα το έκανα. αφου την έχεις στο LeuPay Wallet app μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου.

Να ξέρεις πως αν έχεις κινητο με Android και NFC μπορείς να πληρώσεις με το LeuPay Wallet και σε POS που υποστηρίζουν ανέπαφες συναλλαγές.

ευχαριστω πολυ και παλι για ολες τις χρησιμες πληροφοριες διαβαζοντας και ζαλιζοντας εσας κατατοπιστηκα αρκετα για να ξεκινησω :)  πριν λιγο εκανα και την πρωτη μου συναλλαγη απο Κινα με την Virtual ολα μια χαρα μιας και πεδευομουν 2 μερες με τις ελληνικες καρτες και προλαβα και το προιον μιας και εληγε σημερα η προσφορα!



#86   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/07/2016 - 15:09

Μολις εστειλα βιογραφικο στη Leupay. Αμα σας εχει εκει περα, I want in!


δεν εχεις ιδεα.... Google & FB δε πιανουν μια μπροστα της... ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#87   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2016 - 17:37

μια ερωτηση αν ξερουμε..οταν κανω μια αγορα στο ιντερνετ με την virtual καρτα στο Leupay wallet απευθειας με χρεωνει ακριβως το ποσο της παραγγελιας οταν ομως την κανω μεσω paypal την αγορα βγαινει λιγο παραπανω και το paypal αναφερει μετατροπη BGN (βουλγαρικο νομισμα μαλλον) to EURO, που κολαει αυτο αφου στο wallet το υπολοιπο μου αναφερεται σε euro?



#88   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/07/2016 - 18:15

Ως χρήστης και των 2 καρτών (νέος βέβαια στη LeuPay) μπορώ να πω ότι για καθημερινή χρήση και αναλήψεις μετρητών ακόμα και σε ξένα ATM προτιμώ τη Revolut. To καλό της LeuPay είναι οτι με το προσωπικό σου ΙΒΑΝ μπορεί οποιοσδήποτε να σου στείλει λεφτά. Το κακό είναι ότι ακόμα και μικρό έχει κόστος αναλήψεων.



#89   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/07/2016 - 18:42

Ως χρήστης και των 2 καρτών (νέος βέβαια στη LeuPay) μπορώ να πω ότι για καθημερινή χρήση και αναλήψεις μετρητών ακόμα και σε ξένα ATM προτιμώ τη Revolut. To καλό της LeuPay είναι οτι με το προσωπικό σου ΙΒΑΝ μπορεί οποιοσδήποτε να σου στείλει λεφτά. Το κακό είναι ότι ακόμα και μικρό έχει κόστος αναλήψεων.


το καλυτερο ειναι οτι μπορουν να σου βαζουν λεφτα στο iban της leupay σου, να συνδεσεις τη leupay με τη revolut, να περνας δωρεαν χρηματα απο τη leupay στη revolut και να σηκωνεις δωρεαν απο τα ΑΤΜ με τη revolut (αν και νομιζω πως το δωρεαν οριο αναληψεων με τη revolut ειναι 600€ / μηνα)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#90   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/07/2016 - 19:01

μια ερωτηση αν ξερουμε..οταν κανω μια αγορα στο ιντερνετ με την virtual καρτα στο Leupay wallet απευθειας με χρεωνει ακριβως το ποσο της παραγγελιας οταν ομως την κανω μεσω paypal την αγορα βγαινει λιγο παραπανω και το paypal αναφερει μετατροπη BGN (βουλγαρικο νομισμα μαλλον) to EURO, που κολαει αυτο αφου στο wallet το υπολοιπο μου αναφερεται σε euro?


εχει να κανει με τον εκδοτη (issuer) των καρτων που ειναι η intercard finance η οποια εχει εδρα τη Βουλγαρια (www.icard.com)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 03/07/2016 - 19:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες