Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

Leupay κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2016 - 20:22

εχει να κανει με τον εκδοτη (issuer) των καρτων που ειναι η intercard finance η οποια εχει εδρα τη Βουλγαρια (www.icard.com)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ευχαριστω για την ενημερωση, οταν θα μου ερθει και η φυσικη καρτα και κανω αγορα μεσω paypal το ιδιο θα ισχυει η μονο στη virtual συμβαινει αυτο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/07/2016 - 23:08

ευχαριστω για την ενημερωση, οταν θα μου ερθει και η φυσικη καρτα και κανω αγορα μεσω paypal το ιδιο θα ισχυει η μονο στη virtual συμβαινει αυτο?


νομιζω ισχυει και για τη φυσικη καρτα. το τσεκαρεις οταν τη παραλαβεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#93   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2016 - 18:48

αντεξα λιγες μερες χωρις να ρωτησω κατι ωρα μου ειναι :)  βασικα εχω στειλει 2 email στο support γιαυτο το θεμα μα δεν εχω παρει απαντηση απο την προηγουμενη δευτερα! στο λογαριασμο μου εχω περασμενες 2 καρτες + την φυσικη Leupay , εκανα delete τη μια γιατι ηταν αχρηστη visa και δεν μπορω να στειλω χρηματα απο εκει και πηγα να βαλω μια αλλη μα λεει οτι εχω συμπληρωσει το οριο! την εσβησα ομως τη μια δεν υπαρχει, τους εστειλα εδω και μια εβδομαδα ερωτηση πως μπορω να την περασω μα δε πηρα απαντηση μεχρι σημερα...καμμια ιδεα?



#94   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/07/2016 - 18:58

αντεξα λιγες μερες χωρις να ρωτησω κατι ωρα μου ειναι :)  βασικα εχω στειλει 2 email στο support γιαυτο το θεμα μα δεν εχω παρει απαντηση απο την προηγουμενη δευτερα! στο λογαριασμο μου εχω περασμενες 2 καρτες + την φυσικη Leupay , εκανα delete τη μια γιατι ηταν αχρηστη visa και δεν μπορω να στειλω χρηματα απο εκει και πηγα να βαλω μια αλλη μα λεει οτι εχω συμπληρωσει το οριο! την εσβησα ομως τη μια δεν υπαρχει, τους εστειλα εδω και μια εβδομαδα ερωτηση πως μπορω να την περασω μα δε πηρα απαντηση μεχρι σημερα...καμμια ιδεα?

Οι διαθέσιμες θέσεις για καταχώρηση καρτών άλλων τραπεζών ώστε να κάνεις άμεση μεταφορά χρημάτων είναι 2 για τους μη πιστοποιημένους λογαριασμούς και 5 για τους πιστοποιημένους.
 

Άσχετα με το αν εσύ σβήσεις τη κάρτα η θέση παραμένει πιασμένη, άρα περιμένεις να γίνεις verified ώστε να έχεις 3 ακόμα κάρτες.

Μπορείς βέβαια να κατεβάσεις και το LeuPay wallet app και να συνδέσεις και από εκεί κάρτα.

 

 

Η αλήθεια είναι πως στα mail αργούν να απαντήσουν, υπάρχει όμως και το τηλεφωνικό support + 352 2751 6565 (το τηλέφωνο το γράφει και στο κάτω μέρος του e-banking σου).
 

 

Αν δε μιλάς Αγγλικά μπορείς να ζητήσεις να μιλήσεις με τη Λυδία η οποία μιλάει Ελληνικά.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 06/07/2016 - 18:59


#95   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2016 - 19:20

το τηλεφωνο φανταζομαι ειναι με χρεωση μαλλον... εχω βγαλει και το wallet εχω βαλει καρτα εκει, τωρα στη Leypay εχει προχωρησει το verified μου αλλα δεν εχει ολοκληρωθει ακομα ζηταει να σταλει εμβασμα απο την τραπεζα μου προς το λογαριασμο μου στη Leypay και το επομενο βημα να στειλω και απο καρτα που εχω προσθεσει χρηματα παλι στον λογαριασμο μου για να ολοκληρωθει το verify, ομως το θεμα ειναι αφου δε μαφηνει να προσθεσω καρτα που να μπορω να στειλω χρηματα τοτε δε θα γινει ποτε verified ο λογαριασμος μου για να δεχεται 5 καρτες!! αυτο ειναι το μπερδεμα



#96   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/07/2016 - 19:26

το τηλεφωνο φανταζομαι ειναι με χρεωση μαλλον... εχω βγαλει και το wallet εχω βαλει καρτα εκει, τωρα στη Leypay εχει προχωρησει το verified μου αλλα δεν εχει ολοκληρωθει ακομα ζηταει να σταλει εμβασμα απο την τραπεζα μου προς το λογαριασμο μου στη Leypay και το επομενο βημα να στειλω και απο καρτα που εχω προσθεσει χρηματα παλι στον λογαριασμο μου για να ολοκληρωθει το verify, ομως το θεμα ειναι αφου δε μαφηνει να προσθεσω καρτα που να μπορω να στειλω χρηματα τοτε δε θα γινει ποτε verified ο λογαριασμος μου για να δεχεται 5 καρτες!! αυτο ειναι το μπερδεμα

 

lol... όταν είχα ανοίξει εγώ λογαριασμό στη LeuPay (με το που ξεκίνησε η υπηρεσία αρχές του 2015) δεν είχαν τέτοια κόλπα. Λογικά αν ανέβασες μια ταυτότητα και έναν λογαριασμό ΔΕΚΟ τελευταίου τριμήνου γίνεται η πιστοποίηση και δε χρειάζεται να κάνεις έμβασμα κτλ.

 

Τωραν αν πρέπει να κάνεις και έμβασμα από μια Ελληνική τράπεζα κάνε το και δε νομίζω να σου ζητήσουν και σύνδεση κάρτας.

 

Ναι το τηλ είναι με χρέωση... 



#97   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2016 - 19:46

οπως θα δεις στην εικονα που στελνω τα εχω στειλει ολα τα ενγραφα και εχουν γινει verified εδω και μερες, εχω στειλει τωρα και το εμβασμα και υπολειπεται οπως βλεπεις η αποστολη χρηματων στο λογαριασμο μου απο καρτα για να ολοκληρωθει το verified....αν λοιπον δε μπορεσω να προσθεσω την καρτα δεν βλεπω πως μπορει να ολοκληρωθει!!

Συνημμένα αρχεία



#98   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/07/2016 - 20:13

οπως θα δεις στην εικονα που στελνω τα εχω στειλει ολα τα ενγραφα και εχουν γινει verified εδω και μερες, εχω στειλει τωρα και το εμβασμα και υπολειπεται οπως βλεπεις η αποστολη χρηματων στο λογαριασμο μου απο καρτα για να ολοκληρωθει το verified....αν λοιπον δε μπορεσω να προσθεσω την καρτα δεν βλεπω πως μπορει να ολοκληρωθει!!

 

Μου φαίνεται κουλό να ζητάνε και τους 3 τρόπους για proof of address. το λογικό είναι ή λογαριασμό ΔΕΚΟ ή εμβασμα απο τραπεζα ή συνδεση κάρτας.

 

Άσε να τους ρωτήσω μιας και τους έχω online στο FB και θα σου πω... 



#99   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/07/2016 - 20:53

Μου φαίνεται κουλό να ζητάνε και τους 3 τρόπους για proof of address. το λογικό είναι ή λογαριασμό ΔΕΚΟ ή εμβασμα απο τραπεζα ή συνδεση κάρτας.

 

Άσε να τους ρωτήσω μιας και τους έχω online στο FB και θα σου πω... 

ok ευχαριστω οπως ειδες εστειλα και εμβασμα απο τραπεζα, στην τελικη δε σκαω κανω και τη δουλεια μου με το wallet και μεταφερω απο το wallet στη Leupay αν θελω να χρησιμοποιησω την φυσικη καρτα.



#100   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/07/2016 - 21:42

με το λογαριασμο Δεκο και το εμβασμα εισαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#101   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2016 - 13:53

με το λογαριασμο Δεκο και το εμβασμα εισαι οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ακομα στο Basic με εχει και περιμενει οπως ειδες και στη φωτο που ειχα ανεβασει να κανω καταθεση απο καρτα περασμενη στη Leupay για να ολοκληρωθει το verification πραγμα αδυνατον εκτος αν καποια στιγμη η mastercard της Εθνικης και η Viva αρχισει και περναει μεχρι στιγμης δε τις δεχεται.



#102   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/07/2016 - 13:56

εγω επιμένω πως δεν χρειάζεται να κανεις και συνδεση καρτας. μαλλον καποια βλακεια εχουν κανει... επικοινωνησε μαζι τους και ρώτα και εδώ μιας και εχει αρκετους χρηστες που κανουν χρηση της υπηρεσίας.



#103   alfisti7

alfisti7

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/07/2016 - 14:58

εγω επιμένω πως δεν χρειάζεται να κανεις και συνδεση καρτας. μαλλον καποια βλακεια εχουν κανει... επικοινωνησε μαζι τους και ρώτα και εδώ μιας και εχει αρκετους χρηστες που κανουν χρηση της υπηρεσίας.

θα τους ξαναστειλω παλι email γιατι μου ζητουν ολα αυτα, αν μπορεσω καποια στιγμη θα καλεσω τηλεφωνικα να μιλησω με την κοπελα απλα εχω καρτοκινητο και θα χρεωθω πολυ και το αποφευγω , στο λινκ που μου δινεις δεν ειμαι μελος και πρεπει να γινει εγγραφη για να ρωτησω εντω μεταξυ θα περιμενω μηπως και το προσεξουν και με περασουν απο το Basic στο Standar, ευχαριστω και παλι!


Τελευταία επεξεργασία από: alfisti7, 08/07/2016 - 14:58


#104   giannis87

giannis87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/07/2016 - 21:37

Γραφτικα προσφατα στη Leupay . Ελαβα την καρτα, εγινα standard απο basic και παρολαυτα δεν μπορω να φορτωσω λεφτα με debid mastercard απο Πειραιως.
Μου βγαζει "operation is declined by your card issuer.please contact your card issuer for more informations"
Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με master card?

#105   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/07/2016 - 12:36

Γραφτικα προσφατα στη Leupay . Ελαβα την καρτα, εγινα standard απο basic και παρολαυτα δεν μπορω να φορτωσω λεφτα με debid mastercard απο Πειραιως.
Μου βγαζει "operation is declined by your card issuer.please contact your card issuer for more informations"
Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με master card?

 

 

μπορει να μπλοκαρε τη δυνατότητα η πειραιως... αν και δε το νομιζω γιατι θα το εγραφαν οι χρηστες εδω

 

δοκιμασε ξανα μηπως και ηταν καποιο προβλημα της στιγμης.. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες