Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:11

Οκ Σακη σε ευχαριστω πολυ.ειχα ξεχάσει οτι το εχεις και εσυ.:)
Ναι συμφωνώ για γυμναστική αλλα έξω δεν τρέχω,ουτε σε βουνά,ουτε κολυμπάω σε πισίνα που εχει φοβερό προγραμμα.
Μόνο διάδρομο και ποδήλατο κανω.αυτο με κρατάει στο να μην το πάρω.για αυτο γράφω οτι ειναι για πολυ ψαγμένους.
Α και κατι τελευταίο.ειδοποιησεις για άλλες εφαρμογές εχεις;πχ εχω φάει κόλλημα με το boom beach :) οταν ετοιμάζεται ο στρατός μου κτλ εχω ενεργοποιήσει απο τις γνωστοποιήσεις του κινητού και κατα συνέπεια στο watch,να με ενημερώνει.αυτο στο fenix γίνεται;και γενικά έρχονται όλες οι γνωστοποιήσεις που ορίζεις απο το κινητό;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:29

 

 

 

Ποια είναι η καλύτερη λύση σε notifications ΚΑΙ activities? Ειδικά το notifications system της apple με το taptic engine ειναι οτι καλύτερο (και διακριτικότερο) κυκλοφορεί.

 

 

 

Τα ρολόγια της garmin παρέχουν διακριτική δόνηση για τα notifications(ρυθμιζόμενη). Είναι η καλύτερη λύση για γυμναστική,tracking και ειδοποιήσεις

 

Οκ Σακη σε ευχαριστω πολυ.ειχα ξεχάσει οτι το εχεις και εσυ. :)
Ναι συμφωνώ για γυμναστική αλλα έξω δεν τρέχω,ουτε σε βουνά,ουτε κολυμπάω σε πισίνα που εχει φοβερό προγραμμα.
Μόνο διάδρομο και ποδήλατο κανω.αυτο με κρατάει στο να μην το πάρω.για αυτο γράφω οτι ειναι για πολυ ψαγμένους.
Α και κατι τελευταίο.ειδοποιησεις για άλλες εφαρμογές εχεις;πχ εχω φάει κόλλημα με το boom beach :) οταν ετοιμάζεται ο στρατός μου κτλ εχω ενεργοποιήσει απο τις γνωστοποιήσεις του κινητού και κατα συνέπεια στο watch,να με ενημερώνει.αυτο στο fenix γίνεται;και γενικά έρχονται όλες οι γνωστοποιήσεις που ορίζεις απο το κινητό;

Έρχονται ΟΛΕΣ οι ειδοποιήσεις..Ό,τι εμφανίζεται στο κινητό, έρχεται στο ρολόι..ακόμα και ..live scores! (μιλάω για vivoactive, το ίδιο και στο fenix υποθέτω..)


Τελευταία επεξεργασία από: al3xis, 17/03/2016 - 16:29


#78   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:33

Απλα θελω να πω οτι ειναι λιγο σπαστικο να το φορτιζεις καθε μερα. Η εστω καθε δυο.

 

Εδω αναλογικο ρολοι φοραω κανα βραδυ κ οταν χτυπαει το κινητο μου το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να γυρισω τον καρπο μου να κοιταω το ρολοι! Εχει γινει συνηθεια πλεον! 

 

Αν δεν κοιμάσαι με το ρολοι στο χέρι (κάτι που ισχύει για το 99% του πληθυσμού) καθόλου σπαστικό δεν είναι να το φορτίζεις κάθε βραδυ, αφού απλα το ακουμπας στο μαγνητικό φορτιστή που έχεις στο κομοδίνο. Και 3 ή 4 ή 5 μέρες αυτονομία να είχε, προσωπικά δεν θα μου έκανε διαφορα μιας που είναι προτιμότερο να έχω μια καθημερινή ρουτίνα (ακουμπώ το ρολοι στον φορτιστή πριν κοιμηθώ) από το να έχω το νου μου αν άδειασε η μπαταρια όπως πχ στο ipad μετά από 4-5 μέρες... Δεν λέω ότι δεν θα ήθελα καλύτερη αυτονομία, ειδικά αν αξιοποιηθεί για εφαρμογές πχ ενσωματωμένου GPS, απλα όπως έχουν τώρα τα πράγματα, δεν είναι καθόλου προβληματικό το θέμα της βραδινής φόρτισης.

Το iphone μπορεί να σε αφήσει στα κρυα του λουτρου πριν τελειώσει η μερα αν το πουσαρεις. Το apple watch, ποτε.



#79   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:34

Οκ ευχαριστω Αλεξ.

#80   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:34

Ναι ναι, τα παντα. Οτι κανεις ερχεται στο κινητο παει και στο ρολοι, αλλα υπαρχουν κ πιο φθηνα σιγουρα απο το fenix τα οποια ειναι παλι garmin. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#81   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:35

Τα ρολόγια της garmin παρέχουν διακριτική δόνηση για τα notifications(ρυθμιζόμενη). Είναι η καλύτερη λύση για γυμναστική,tracking και ειδοποιήσεις

 

Έρχονται ΟΛΕΣ οι ειδοποιήσεις..Ό,τι εμφανίζεται στο κινητό, έρχεται στο ρολόι..ακόμα και ..live scores! (μιλάω για vivoactive, το ίδιο και στο fenix υποθέτω..)

 

Συγνώμη, αλλα το σύστημα δόνησης της Garmin σε σχέση με αυτό του apple watch, είναι απλα πρωτόγονο. Άσε που δεν έχει το integration που έχει (αναμενόμενα) το watch με το iphone.



#82   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:37

Αν δεν κοιμάσαι με το ρολοι στο χέρι (κάτι που ισχύει για το 99% του πληθυσμού) καθόλου σπαστικό δεν είναι να το φορτίζεις κάθε βραδυ, αφού απλα το ακουμπας στο μαγνητικό φορτιστή που έχεις στο κομοδίνο. Και 3 ή 4 ή 5 μέρες αυτονομία να είχε, προσωπικά δεν θα μου έκανε διαφορα μιας που είναι προτιμότερο να έχω μια καθημερινή ρουτίνα (ακουμπώ το ρολοι στον φορτιστή πριν κοιμηθώ) από το να έχω το νου μου αν άδειασε η μπαταρια όπως πχ στο ipad μετά από 4-5 μέρες... Δεν λέω ότι δεν θα ήθελα καλύτερη αυτονομία, ειδικά αν αξιοποιηθεί για εφαρμογές πχ ενσωματωμένου GPS, απλα όπως έχουν τώρα τα πράγματα, δεν είναι καθόλου προβληματικό το θέμα της βραδινής φόρτισης.

Το iphone μπορεί να σε αφήσει στα κρυα του λουτρου πριν τελειώσει η μερα αν το πουσαρεις. Το apple watch, ποτε.

99% κοιμαται χωρις το ρολοι; Ανηκω στο 1%??? Εννοειται πως δεν θελω να το βγαλω οταν κοιμαμαι. Αλλα μιλαω προσωπικα παντα. Θεωρω οτι πρεπει να το φοραω παντα. 

 

Παντως ειναι ανετο και ελαφρυ και μπορεις να το εχεις κ στον υπνο. Αν κ φαντοζομαι το apple watch ειναι ακομα πιο ανετο.


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#83   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:38

Συγνώμη, αλλα το σύστημα δόνησης της Garmin σε σχέση με αυτό του apple watch, είναι απλα πρωτόγονο. Άσε που δεν έχει το integration που έχει (αναμενόμενα) το watch με το iphone.

Για την δονηση εχεις δικαιο, ειναι αρκετα δυνατη θα ελεγα. Κ οχι απαλη.

 

 Αλλα για το integration γιατι το λες;; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#84   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/03/2016 - 16:49

Αν δεν κοιμάσαι με το ρολοι στο χέρι (κάτι που ισχύει για το 99% του πληθυσμού)

 

Στατιστικά στοιχεία takisot;  :lol:  Προσωπικά δε θυμαμαι την τελευταια φορα που κοιμήθηκα χωρίς ρολόι.

 

 

 

Και 3 ή 4 ή 5 μέρες αυτονομία να είχε, προσωπικά δεν θα μου έκανε διαφορα μιας που είναι προτιμότερο να έχω μια καθημερινή ρουτίνα (ακουμπώ το ρολοι στον φορτιστή πριν κοιμηθώ) από το να έχω το νου μου αν άδειασε η μπαταρια όπως πχ στο ipad μετά από 4-5 μέρες...

 

:lol:  :lol:  Βρεθηκε ανθρωπος να διαμαρτυρηθει που κραταει πολυ το ipad, για να βρει θετικο επιχειρημα για την πολυ μικρη αυτονομία του apple watch.

 

 

Ειπαμε ρε παιδια όλοι γουστάρουμε apple, αλλα μη βλεπουμε ακόμη και τα μαύρα άσπρα.


You'll Never Walk Alone


#85   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:09

 

Στατιστικά στοιχεία takisot;  :lol:  Προσωπικά δε θυμαμαι την τελευταια φορα που κοιμήθηκα χωρίς ρολόι.

 

 

 

 

:lol:  :lol:  Βρεθηκε ανθρωπος να διαμαρτυρηθει που κραταει πολυ το ipad, για να βρει θετικο επιχειρημα για την πολυ μικρη αυτονομία του apple watch.

 

 

Ειπαμε ρε παιδια όλοι γουστάρουμε apple, αλλα μη βλεπουμε ακόμη και τα μαύρα άσπρα.

 

 

 

Δεν γνωριζόμαστε, αλλα δεν μου αρέσει να διαστρεβλώνουν τα γραφόμενα μου. Δεν "βρήκα θετικό επιχείρημα για την αυτονομία" απλα έγραψα πως στην πράξη, δεν υπάρχει πρόβλημα, εφόσον δεν κοιμάσαι με αυτό. Στατιστικά δεν έχω, εμπειρικά μιλάω από τον περίγυρο μου. Προσωπικά με κουράζει αφάνταστα να κοιμάμαι με ρολοι, όσο ελαφρύ και να είναι.



#86   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:11

Για την δονηση εχεις δικαιο, ειναι αρκετα δυνατη θα ελεγα. Κ οχι απαλη.

 

 Αλλα για το integration γιατι το λες;; 

Γιατί, λόγω του ότι και τα δυο τρέχουν το ίδιο λειτουργικό, το integration είναι πολύ low level (πχ τα notifications, calendars, messages, calls κλπ) όλα συγχρονίζουν αυτόματα και απροβλημάτιστα.



#87   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:18

 

Δεν γνωριζόμαστε, αλλα δεν μου αρέσει να διαστρεβλώνουν τα γραφόμενα μου. Δεν "βρήκα θετικό επιχείρημα για την αυτονομία" απλα έγραψα πως στην πράξη, δεν υπάρχει πρόβλημα, εφόσον δεν κοιμάσαι με αυτό. Στατιστικά δεν έχω, εμπειρικά μιλάω από τον περίγυρο μου. Προσωπικά με κουράζει αφάνταστα να κοιμάμαι με ρολοι, όσο ελαφρύ και να είναι.

 

Σε φορουμ ειμαστε, προφανως και οι περισσοτεροι δε γνωριζομαστε αλλα κρινομαστε απτα γραφομενα μας. Το ζουμι των δικων σου ηταν αυτο που ανεφερα, ειτε σου αρεσε ειτε οχι.

 

Εφοσον κοιμαμαι με ρολοι, που απο τον περιγυρο μου το ποσοστο ειναι αλλο, η αυτονομια ειναι μεγαλο μείον. Συνεπως το προβλημα της αυτονομιας ειναι τεραστιο για μενα και για αρκετους αλλους. Ο δικος σου περιγυρος ειναι οκ με την αυτονομια.


You'll Never Walk Alone


#88   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:49

Εγώ λέτε να υπερβάλλω ε;

 

 

Spoiler


Big things have small beginnings

#89   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:56

 

 
 

Σε φορουμ ειμαστε, προφανως και οι περισσοτεροι δε γνωριζομαστε αλλα κρινομαστε απτα γραφομενα μας. Το ζουμι των δικων σου ηταν αυτο που ανεφερα, ειτε σου αρεσε ειτε οχι.

 

Εφοσον κοιμαμαι με ρολοι, που απο τον περιγυρο μου το ποσοστο ειναι αλλο, η αυτονομια ειναι μεγαλο μείον. Συνεπως το προβλημα της αυτονομιας ειναι τεραστιο για μενα και για αρκετους αλλους. Ο δικος σου περιγυρος ειναι οκ με την αυτονομια.

 

Το ζουμί τον γραφόμενων μου, το ορίζω εγώ και μάλιστα με σαφήνεια:

 

Αν δεν κοιμάσαι με το ρολοι στο χέρι (κάτι που ισχύει για το 99% του πληθυσμού) καθόλου σπαστικό δεν είναι να το φορτίζεις κάθε βραδυ, αφού απλα το ακουμπας στο μαγνητικό φορτιστή που έχεις στο κομοδίνο. Και 3 ή 4 ή 5 μέρες αυτονομία να είχε, προσωπικά δεν θα μου έκανε διαφορα μιας που είναι προτιμότερο να έχω μια καθημερινή ρουτίνα (ακουμπώ το ρολοι στον φορτιστή πριν κοιμηθώ) από το να έχω το νου μου αν άδειασε η μπαταρια όπως πχ στο ipad μετά από 4-5 μέρες... Δεν λέω ότι δεν θα ήθελα καλύτερη αυτονομία, ειδικά αν αξιοποιηθεί για εφαρμογές πχ ενσωματωμένου GPS, απλα όπως έχουν τώρα τα πράγματα, δεν είναι καθόλου προβληματικό το θέμα της βραδινής φόρτισης.

Το iphone μπορεί να σε αφήσει στα κρυα του λουτρου πριν τελειώσει η μερα αν το πουσαρεις. Το apple watch, ποτε.

 

 

Αν εσύ επιλέξεις να το ερμηνεύσεις αλλιώς για να εξυπηρετήσεις την επιχειρηματολογία σου, αυτό δεν σημαίνει πως δικαιούσαι και να μου βάζεις λόγια στο στόμα μου.



#90   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/03/2016 - 17:57

Οκ, γιναμε κατανοητοι και οι 2, ας γραψει και κανας αλλος.


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες