Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/03/2016 - 11:13

Η προσωπική μου επαφή ήταν με ένα lg g watch R. Πολύ όμορφο σαν ρολόι και συνεργαζόταν άψογα με το lg G3 που είχα. Το πούλησα όταν πήρα το iPhone για 3 λόγους. Χρειαζόταν φόρτιση κάθε 1 1/2 μέρα. Είμαι από τους ανθρώπους που δεν βγάζω το ρολόι μου ποτέ. Θέλω να έιναι αδιάβροχο και το φοράω πάντα. ακόμα και στο μπάνιο. Δυστυχώς ούτε το Apple Watch δίνει αυτή την δυνατότητα. Ακόμα μια αυτό θέλει φόρτισης κάθε μέρα. Επίσης δεν συνεργαζόταν με το iPhone όσο θα ήθελα. Τελικά Κατσέλης να πάρω ένα Cogito και είμαι κατενθουσιασμένος. Μετράει βήματα και έχω ειδοποιήσεις για τα πάντα στο ρολόι. Με ειδοποιεί εάν ξεχάσω το κινητό και η αυτονομία του είναι ένας χρόνος. Επίσης η μπαταρία του αλλάζει πολύ εύκολα και δεν χρειάζεται φόρτιση. Επιπλέον είναι αδιάβροχο ακόμα και για θάλασσα και δεν το βγάζω ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ελα,αυτο ακουγεται μαγικο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 11:39

Η προσωπική μου επαφή ήταν με ένα lg g watch R. Πολύ όμορφο σαν ρολόι και συνεργαζόταν άψογα με το lg G3 που είχα. Το πούλησα όταν πήρα το iPhone για 3 λόγους. Χρειαζόταν φόρτιση κάθε 1 1/2 μέρα. Είμαι από τους ανθρώπους που δεν βγάζω το ρολόι μου ποτέ. Θέλω να έιναι αδιάβροχο και το φοράω πάντα. ακόμα και στο μπάνιο. Δυστυχώς ούτε το Apple Watch δίνει αυτή την δυνατότητα. Ακόμα μια αυτό θέλει φόρτισης κάθε μέρα. Επίσης δεν συνεργαζόταν με το iPhone όσο θα ήθελα. Τελικά Κατσέλης να πάρω ένα Cogito και είμαι κατενθουσιασμένος. Μετράει βήματα και έχω ειδοποιήσεις για τα πάντα στο ρολόι. Με ειδοποιεί εάν ξεχάσω το κινητό και η αυτονομία του είναι ένας χρόνος. Επίσης η μπαταρία του αλλάζει πολύ εύκολα και δεν χρειάζεται φόρτιση. Επιπλέον είναι αδιάβροχο ακόμα και για θάλασσα και δεν το βγάζω ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

πολυ ομορφο!σε τι τιμη αν επιτρεπεται;

#108   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/03/2016 - 12:46

πολυ ομορφο!σε τι τιμη αν επιτρεπεται;

κοτσοβολος απ οτι ειδα 149 ε



#109   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2016 - 13:55

πολυ ομορφο!σε τι τιμη αν επιτρεπεται;

149€. Το μεγάλο του πλεονέκτημα είναι ότι έχει 2 μπαταρίες. Μια για το ρολόι και μια για το σύστημα ειδοποιήσεων. Επίσης μπορείτε να κλείσετε τις ειδοποιείσεις και να το έχετε άπλωσαν μηχανικό ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 18/03/2016 - 13:58


#110   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 18/03/2016 - 14:04

Καλη φαση, και στο skrοutz ξεκιναει απο 60ε σε διαφορα χρωματα.

You'll Never Walk Alone


#111   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/03/2016 - 14:54



Sent from my iPhone using Tapatalk

οταν σε καλουν και εχεις καταχωρημενο το ονομα στα ελληνικα πως τα εμφανιζει στο τηλεφωνο?απ οτι διαβασα δεχετε μονο λατινικους χαρακτηρες



#112   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2016 - 14:59

οταν σε καλουν και εχεις καταχωρημενο το ονομα στα ελληνικα πως τα εμφανιζει στο τηλεφωνο?απ οτι διαβασα δεχετε μονο λατινικους χαρακτηρες

Δυστυχως ένα από τα μειονεκτήματα είναι οτι δεν υποστηρίζει Ελληνικά Οπότε όταν κάποιος σε καλεί απλά χτυπάει το ρολόι και βγάζει εμα τηλέφωνο. Το ιδιο και στα ημερολόγια. Όταν έχεις ένα ραντεβού εμφανίζει το ημερολόγιο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 18/03/2016 - 14:59


#113   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/03/2016 - 16:22

Χα, μάγκες. Και το Apple Watch μπαίνει σε save mode και αντέχει πολλές μέρες δείχνοντάς σου μονο την ώρα.
Επίσης είναι αδιάβροχο για τα καθημερινά πιτσιλίσματα, ακόμα και για το ντουζ.

Σημαντικό για μένα, είναι και η υποστήριξη Siri. Ειδικά τώρα που ψήνομαι για Philips hue.

Οι δευτεράντζες υλοποιήσεις για απόλυτη συνεργασία με το iPhone θα μου κόστιζαν από 20-300€ αν πρόσθετα στις επιθυμίες μου, ειδοποιήσεις, fitness tracker, heart rate monitor, Bluetooth shutter button, όποτε έδωσα άλλα 150€ για το original.

Βέβαια για καθαρά αθλητικούς τύπους, νομίζω πως το Fenix 3 είναι πιο χρήσιμο.

Επιπλέον, κάτι για να χαλαρώσουμε την κουβέντα,
Η ελβετική ωρολογοποιία δεν κατάφερε στους αιώνες να δώσει εύκολο τροπο για ανταλλάξιμα λουράκια. Ειδικά τη στιγμή που είναι καθαρά υποκειμενική η αξία των πανάκριβων Rolex & Co, δεν σου έδιναν ούτε λίγο παραμετροποίηση.

Φαντάσου νίλα που θα έχεις πάθει, όταν θα είσαι σε ένα μασκέ πάρτι και δίπλα σου ένας κουστουμάτος, θα έχει ακριβώς το ίδιο Βασερόν Κονσταντίν...

Ξεφτίλααααααααααα!!!

(Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν ξέρω από ακριβά ρολόγια και το αν είναι μοναδική η κάθε υλοποίησή τους)


Sent from my iPad using Tapatalk

#114   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/03/2016 - 17:00

Δεν θα πάρω θέση αν το Apple Watch είναι χρήσιμο ή όχι γιατί θα πρέπει να ορίσουμε τον όρο χρήσιμο και αν περιοριστούμε μόνο τι εξυπηρετεί βασικές ανάγκες θα ζούσαμε ακόμη σε σπηλιές . Βέβαια το γεγονός ότι κάτι που έχει κυκλοφορήσει σχέδον 1 χρόνο έρχεται στην Ελλάδα ως νέο μου θυμίζει πολύ το 2011 που ήρθε στην Ελλάδα το iPad λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει το iPad 2 -λεπτότερο,ελαφρύτερο γρηγορότερο με κάμερες και την ίδια τιμή , πολλοί αισθάνθηκαν μεγάλα κορόιδα. Είναι καλό ότι ξεκίνησε και εδώ η κυκλοφορία , αλλά αν δεν είστε απο τους τρελούς μηλογκατζετάκηδες που δεν έσπευσαν να το αποκτήσουν απο το εξωτερικό πέρσυ, μάλλον αξίζει να περιμένουμε τη 2η έκδοση. Πατροπαράδοτα κάθε πρώτη έκδοση νέου προϊόντος φέρει πολλά μικροπροβλήματα και παραλήψεις που διορθώνονται και συμπληρώνονται ενώ οι πρώτες εκδόσεις εξακολουθούν να διατίθενται σε χαμηλότερη τιμή συμπαρασύροντας και τα μεταχειρισμένα που οι πρώτοι τα σκοτώνουν όσο όσο , θαμπωμένοι από τα νέα μοντέλα.

#115   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 18/03/2016 - 17:18

Χα, μάγκες. Και το Apple Watch μπαίνει σε save mode και αντέχει πολλές μέρες δείχνοντάς σου μονο την ώρα.
Επίσης είναι αδιάβροχο για τα καθημερινά πιτσιλίσματα, ακόμα και για το ντουζ.

Σημαντικό για μένα, είναι και η υποστήριξη Siri. Ειδικά τώρα που ψήνομαι για Philips hue.

Οι δευτεράντζες υλοποιήσεις για απόλυτη συνεργασία με το iPhone θα μου κόστιζαν από 20-300€ αν πρόσθετα στις επιθυμίες μου, ειδοποιήσεις, fitness tracker, heart rate monitor, Bluetooth shutter button, όποτε έδωσα άλλα 150€ για το original.

Βέβαια για καθαρά αθλητικούς τύπους, νομίζω πως το Fenix 3 είναι πιο χρήσιμο.

Επιπλέον, κάτι για να χαλαρώσουμε την κουβέντα,
Η ελβετική ωρολογοποιία δεν κατάφερε στους αιώνες να δώσει εύκολο τροπο για ανταλλάξιμα λουράκια. Ειδικά τη στιγμή που είναι καθαρά υποκειμενική η αξία των πανάκριβων Rolex & Co, δεν σου έδιναν ούτε λίγο παραμετροποίηση.

Φαντάσου νίλα που θα έχεις πάθει, όταν θα είσαι σε ένα μασκέ πάρτι και δίπλα σου ένας κουστουμάτος, θα έχει ακριβώς το ίδιο Βασερόν Κονσταντίν...

Ξεφτίλααααααααααα!!!

(Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν ξέρω από ακριβά ρολόγια και το αν είναι μοναδική η κάθε υλοποίησή τους)


Sent from my iPad using Tapatalk

Εγώ προσωπικά δεν θα έβαζα το Apple Watch στο ντουζ. Οι υδρατμοί είναι ύπουλο πράγμα. Σαφώς και είναι αδιάβροχο για το καθημερινό πιτσίλισμα αλλά σε καμοία περίπτωση δεν μπαίνει στην θάλασσα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#116   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/03/2016 - 18:18

Όταν βγήκε ο Tim και είπε δημόσια ότι κάνει κάθε μέρα ντουζ με το ρολόι, εγώ τον εμπιστεύομαι.

Για τη θάλασσα ισχύουν αλλά λόγω αλατιού


Sent from my iPhone using Tapatalk

#117   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/03/2016 - 18:45

Όταν βγήκε ο Tim και είπε δημόσια ότι κάνει κάθε μέρα ντουζ με το ρολόι, εγώ τον εμπιστεύομαι.

Για τη θάλασσα ισχύουν αλλά λόγω αλατιού


Sent from my iPhone using Tapatalk

μα εννοειτε οτι για το ντουζ δεν εχει θεμα.το παραπανω ειναι το προβλημα.

#118   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/03/2016 - 18:48

Υπάρχει και η θήκη της catalyst. Αλλιώς όπως έχει ειπωθεί, αν οι ανάγκες σου είναι να είσαι εντός θάλασσας ή γενικότερα περισσότερου νερού, κάθε μέρα της εβδομάδας, πας σε άλλες λύσεις.


Sent from my iPad using Tapatalk

#119   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/03/2016 - 18:55

Οι τιμές των μεταχειρισμένων πάντα πέφτουν. Το ίδιο συμβαίνει και στα android wear, δεν ειναι πρωτοτυπία των Apple συσκευών! Όταν έρχεται η νέα έκδοση η προηγούμενη πέφτει. Πέφτει όμως το ίδιο; Αν δούμε τις υπόλοιπες συσκευές θα αναφωνήσουμε ένα μεγάλο όχι. Όταν πχ τα iPhone 6 Plus τα βρίσκεις μεταξύ 500 και 600€ ενώ οι αντίστοιχοι αντίπαλοι τους έχουν χάσει ήδη την μισή αξία τους ειναι ένα δείγμα του τι θα επακολουθήσει. Σαφως και θα πέσει η τιμή αλλά έως τώρα βλέπουμε πως εν αντίθεση με τους υπόλοιπους ανταγωνιστές η τιμή θα κρατηθεί. Εγώ αγόρασα πέρσι το moto 360 από τα public στα 299€ και κατάφερα κυριολεκτικά να το πουλήσω μόνο 170€!!! Αψεγάδιαστο και σχεδόν καινούριο. Αναλογικά το να πουλήσω το αξίας 470€ watch στα 360-380 ακόμα και στα 340 ειναι καλή τιμή.
Φυσικά όλα θα εξαρτηθούν και από την ζήτηση που δεν νομίζω να ειναι μεγάλη στην Ελλάδα λόγω οικονομίας. Γιατί αλλο το iPhone και γενικά τα κινητά και αλλο τα ρολογοgadget


Sent from my iPhone using Tapatalk

#120   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 18/03/2016 - 19:02

Οι τιμές των μεταχειρισμένων πάντα πέφτουν. Το ίδιο συμβαίνει και στα android wear, δεν ειναι πρωτοτυπία των Apple συσκευών! Όταν έρχεται η νέα έκδοση η προηγούμενη πέφτει. Πέφτει όμως το ίδιο; Αν δούμε τις υπόλοιπες συσκευές θα αναφωνήσουμε ένα μεγάλο όχι. Όταν πχ τα iPhone 6 Plus τα βρίσκεις μεταξύ 500 και 600€ ενώ οι αντίστοιχοι αντίπαλοι τους έχουν χάσει ήδη την μισή αξία τους ειναι ένα δείγμα του τι θα επακολουθήσει. Σαφως και θα πέσει η τιμή αλλά έως τώρα βλέπουμε πως εν αντίθεση με τους υπόλοιπους ανταγωνιστές η τιμή θα κρατηθεί. Εγώ αγόρασα πέρσι το moto 360 από τα public στα 299€ και κατάφερα κυριολεκτικά να το πουλήσω μόνο 170€!!! Αψεγάδιαστο και σχεδόν καινούριο. Αναλογικά το να πουλήσω το αξίας 470€ watch στα 360-380 ακόμα και στα 340 ειναι καλή τιμή.
Φυσικά όλα θα εξαρτηθούν και από την ζήτηση που δεν νομίζω να ειναι μεγάλη στην Ελλάδα λόγω οικονομίας. Γιατί αλλο το iPhone και γενικά τα κινητά και αλλο τα ρολογοgadget


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ξεχνάς ένα σημείο.

 

Δεδομένου ότι το watch αυτή τη στιγμή δεν κοστίζει 470, αλλά το βρίσκεις σφραγισμένο στα 349 η τιμή μεταχειρισμένου είναι κάτω από 300ευρώ (κοντά στα 280 για την ακρίβεια).

 

Αντίστοιχα το moto 360, όταν το αγόρασες από τα public 299 , το έβρισκες παντού κοντά στα 250. 

 

Άρα και στις 2 περιπτώσεις ένα 60-70άρι χάνεις.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες