Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple Watch πολυ ντόρος για το τιποτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
144 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 18/03/2016 - 19:17

τωρα εγω που λεω οτι ειναι μια χαρα η μπαταρια του 6/s μαλλον δεν ξερω τι λεω ε?

 

Μα τι λες τωρα...μια χαρα εισαι:rolleyes:


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/03/2016 - 22:36

Ξεχνάς ένα σημείο.

Δεδομένου ότι το watch αυτή τη στιγμή δεν κοστίζει 470, αλλά το βρίσκεις σφραγισμένο στα 349 η τιμή μεταχειρισμένου είναι κάτω από 300ευρώ (κοντά στα 280 για την ακρίβεια).

Αντίστοιχα το moto 360, όταν το αγόρασες από τα public 299 , το έβρισκες παντού κοντά στα 250.

Άρα και στις 2 περιπτώσεις ένα 60-70άρι χάνεις.


Μίλησα για επίσημες τιμές για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης. Ακόμα και ετσι όμως πριν τα Χριστούγεννα το 360 έπεσε μέχρι και στα 159€!!

Αλλά ακόμα και ετσι αλλο 70€ στα 259 και αλλο στα 470


Sent from my iPhone using Tapatalk

#123   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 18/03/2016 - 23:02

Όταν βγήκε ο Tim και είπε δημόσια ότι κάνει κάθε μέρα ντουζ με το ρολόι, εγώ τον εμπιστεύομαι.
Για τη θάλασσα ισχύουν αλλά λόγω αλατιού
Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε λιμνη ?πουαμι ?αντε καλα ,πισινα?

Τελευταία επεξεργασία από: SLK200GR, 18/03/2016 - 23:03


#124   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/03/2016 - 11:51

Δυστυχως ένα από τα μειονεκτήματα είναι οτι δεν υποστηρίζει Ελληνικά Οπότε όταν κάποιος σε καλεί απλά χτυπάει το ρολόι και βγάζει εμα τηλέφωνο. Το ιδιο και στα ημερολόγια. Όταν έχεις ένα ραντεβού εμφανίζει το ημερολόγιο.
Sent from my iPad using Tapatalk


Με σκοτώσες τώρα ,το θεώρησα φοβερό και με την τιμη που έχει ,απίθανο ,κρίμα ,με τα σμαρτ διατύπωσε έχουμε καταντήσει να μην θυμόμαστε ουτε το δικό μας νούμερο ποσο μαλλον των άλλων

#125   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/03/2016 - 16:08

Η Siri είναι ικανή να ξεκινήσει μια προπόνηση μόνη της. Όταν γίνουν τόσο έξυπνα τα υπόλοιπα "Smart"watches το ξανασυζητάμε.

Αλλά ξαναλέω, όσοι θέλουν παραπάνω στοιχεία άθλησης ας πατάνε κουμπιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#126   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2016 - 16:44

Μα τι λες τωρα...μια χαρα εισαι:rolleyes:

μην γινεσαι κακος... :P. Παντως σοβαρα τωρα και σαφως off topic τη μπαταρια του 6s τη θεωρω πολυ ικανοποιητικη και μαλιστα οσοι εχουν καποια παραπονα απο την 9.2.1 θα τους προτεινα να μην διστασουν να κανουν ακομα και δευτερο restore με επαναφορα του backup.



#127   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/03/2016 - 16:57

Η Siri είναι ικανή να ξεκινήσει μια προπόνηση μόνη της. Όταν γίνουν τόσο έξυπνα τα υπόλοιπα "Smart"watches το ξανασυζητάμε.

Αλλά ξαναλέω, όσοι θέλουν παραπάνω στοιχεία άθλησης ας πατάνε κουμπιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

περιμενω να ξεκινησει η Siri να μαγειρευει και τοτε θα το παρω.

#128   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 21/03/2016 - 16:59

μην γινεσαι κακος... :P. Παντως σοβαρα τωρα και σαφως off topic τη μπαταρια του 6s τη θεωρω πολυ ικανοποιητικη και μαλιστα οσοι εχουν καποια παραπονα απο την 9.2.1 θα τους προτεινα να μην διστασουν να κανουν ακομα και δευτερο restore με επαναφορα του backup.

Μέτρια θα την χαρακτήριζα. Ακολουθει γενικευμενη ανισοτητα από προσωπικη χρηση απο μοντελα που θυμαμαι (στις παρενθέσεις τα εν ενεργεία)

 

5<4<4s(ios6jb)=6s(ios9.2)<5s<6plus(ios8jb)


You'll Never Walk Alone


#129   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:04

περιμενω να ξεκινησει η Siri να μαγειρευει και τοτε θα το παρω.

Έχει δρόμο ακομα.

Και φυσικά μπορώ να αντιπροβάλλω το ίδιο επιχείρημα, αλλά δεν έχει νόημα.

Επίσης έχουμε και αυτό
http://www.alivecor....ase/new-kardia/

Το HealthKit εξελίσσεται σιωπηλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#130   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:08

Έχει δρόμο ακομα.

Και φυσικά μπορώ να αντιπροβάλλω το ίδιο επιχείρημα, αλλά δεν έχει νόημα.

Επίσης έχουμε και αυτό
http://www.alivecor....ase/new-kardia/

Το HealthKit εξελίσσεται σιωπηλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

και δεκα τουμπες στο αερα να κανει και 30 πιρουετες καθως πεφτει ρολοι που μπαινει καθε μερα στην φορτιση για ΜΕΝΑ δεν......κτλ που εχουμε ξαναπει.

#131   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:17

και δεκα τουμπες στο αερα να κανει και 30 πιρουετες καθως πεφτει ρολοι που μπαινει καθε μερα στην φορτιση για ΜΕΝΑ δεν......κτλ που εχουμε ξαναπει.

Τα ίδια είχαμε ξαναπεί όλοι μας, όταν φορτίζαμε τα κινητά μας κάθε εβδομάδα.

Και τώρα για δες...

Τα τωρινά μας κινητά κάνουν "κωλοτούμπες" σε σχέση με τα τούβλα που είχαμε, αλλά δεν σταμάτησε κανέναν μας από το να τα θεωρεί άχρηστα λόγω καθημερινής φόρτισης.

Όπως είπα. Έχουμε δρόμο μπροστά μας. Και σε κάποιους αρέσει να γεύονται το μέλλον σήμερα. Οι υπόλοιποι μένουν με τις αρνήσεις τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 21/03/2016 - 17:21


#132   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:28

Τα ίδια είχαμε ξαναπεί όλοι μας, όταν φορτίζαμε τα κινητά μας κάθε εβδομάδα.

Και τώρα για δες...

Τα τωρινά μας κινητά κάνουν "κωλοτούμπες" σε σχέση με τα τούβλα που είχαμε, αλλά δεν σταμάτησε κανέναν μας από το να τα θεωρεί άχρηστα λόγω καθημερινής φόρτισης.

Όπως είπα. Έχουμε δρόμο μπροστά μας. Και σε κάποιους αρέσει να γεύονται το μέλλον σήμερα. Οι υπόλοιποι μένουν με τις αρνήσεις τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εμεις δηλαδη που δεν εχουμε apple watch δεν γευομαστε το μελλον σημερα;τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα παναγια μου.

#133   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:41

εμεις δηλαδη που δεν εχουμε apple watch δεν γευομαστε το μελλον σημερα;τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα παναγια μου.

Πάρτο όπως θες, επιμένεις όμως να μη δίνεις επιχειρήματα που στέκουν. Και με τις θεϊκές σου επικλήσεις παραμένεις αρνητικός σε αυτό που προσφέρει σήμερα το Apple Watch.

 

Έχω παραθέσει πολλά στοιχεία για ποιο λόγο κάποιος να έχει ένα SmartWatch και ειδικότερα ένα AppleWatch. 

Έτσι απαντώ στο αρχικό ποστ και στο τίτλο αυτού του νήματος. Ότι δεν είναι για το τίποτα.

Από πλευρά σου, μόνο για την αυτονομία έχεις δίκιο. Υποκειμενικό όμως, αφού το ζήσαμε ήδη μια φορά πριν από 10 χρόνια.

 

Από την άλλη, αυτό δεν σταματάει κάποιους από εμάς να δοκιμάζουμε έτοιμα μηλο-προϊόντα και να είμαστε 99% ευχαριστημένοι (έστω και υποκειμενικά) με την επιλογή μας.

(Το 1% δυσαρέσκεια είναι για κάποιες μεν χρήσιμες εφαρμογές, καθυστερούν όμως να ανοίξουν δε.)

 

Και αν το γυρίσουμε στο αν είναι απαραίτητο ένα έξυπνο ρολόι ή όχι, έχω πολλά να πω για όλες τις πλασματικές ανάγκες της τεχνολογίας από τότε που δημιουργήθηκε ο μοχλός και ο τροχός. Ας μην το φτάσουμε εκεί.



#134   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/03/2016 - 17:46

Πάρτο όπως θες, επιμένεις όμως να μη δίνεις επιχειρήματα που στέκουν. Και με τις θεϊκές σου επικλήσεις παραμένεις αρνητικός σε αυτό που προσφέρει σήμερα το Apple Watch.

Έχω παραθέσει πολλά στοιχεία για ποιο λόγο κάποιος να έχει ένα SmartWatch και ειδικότερα ένα AppleWatch.
Έτσι απαντώ στο αρχικό ποστ και στο τίτλο αυτού του νήματος. Ότι δεν είναι για το τίποτα.
Από πλευρά σου, μόνο για την αυτονομία έχεις δίκιο. Υποκειμενικό όμως, αφού το ζήσαμε ήδη μια φορά πριν από 10 χρόνια.

Από την άλλη, αυτό δεν σταματάει κάποιους από εμάς να δοκιμάζουμε έτοιμα μηλο-προϊόντα και να είμαστε 99% ευχαριστημένοι (έστω και υποκειμενικά) με την επιλογή μας.
(Το 1% δυσαρέσκεια είναι για κάποιες μεν χρήσιμες εφαρμογές, καθυστερούν όμως να ανοίξουν δε.)

Και αν το γυρίσουμε στο αν είναι απαραίτητο ένα έξυπνο ρολόι ή όχι, έχω πολλά να πω για όλες τις πλασματικές ανάγκες της τεχνολογίας από τότε που δημιουργήθηκε ο μοχλός και ο τροχός. Ας μην το φτάσουμε εκεί.

εχω γραψει βρε και εγω πολλα υπερ σε αυτο που φοραω(σε σχεση μετο aw) μην ξηγιεσαι ετσι..απλα κατσε να τα διαβασεις δεν τα ξαναλεω παλι.
Στο μεταξυ η μεγαλη μας διαφορα ειναι οτι φορας γυαλια με το μηλο μπροστα και δεν βλεπεις γυρω σου τι γινεται.νταξει δεν σε παρεξηγω γιατι υπαρχουν και τετοιοι συνανθρωποι μας.και οπως εχω ξαναπει εχω οοολα τα προιοντα της apple εκτος απο το ρολοι(που το θεωρω παντελως ασημαντο) και το αυτοκινητο της(οταν με το καλο βγει)

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 21/03/2016 - 17:48


#135   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/03/2016 - 18:06

εχω γραψει βρε και εγω πολλα υπερ σε αυτο που φοραω(σε σχεση μετο aw) μην ξηγιεσαι ετσι..απλα κατσε να τα διαβασεις δεν τα ξαναλεω παλι.
Στο μεταξυ η μεγαλη μας διαφορα ειναι οτι φορας γυαλια με το μηλο μπροστα και δεν βλεπεις γυρω σου τι γινεται.νταξει δεν σε παρεξηγω γιατι υπαρχουν και τετοιοι συνανθρωποι μας.και οπως εχω ξαναπει εχω οοολα τα προιοντα της apple εκτος απο το ρολοι(που το θεωρω παντελως ασημαντο) και το αυτοκινητο της(οταν με το καλο βγει)

Φοράω κάτι ημιδιάφανα μηλογυαλιά. Είναι η αλήθεια. Αλλιώς δεν θα βρισκόμουν σε αυτό το forum.

Έχω πεισθεί από την Apple, χρόνια τώρα, ότι αυτό που πουλάει, δεν είναι harware ούτε software. Πουλάει την πολυπόθητη εμπειρία. Παράδειγμα:

 

Σήμερα, κατάφερα να μεταβιβάσω μια κλήση από το ρολόι στο κινητό, απλά χρησιμοποιώντας το χαρακτηριστικό του Handsoff. Ή μήπως είναι το Continuity? Τα μπερδεύω. Δεν την είχα ανακαλύψει μέχρι τώρα.

Θυμάμαι που το δοκίμαζε/λάνσαρε το εν λόγω χαρακτηριστικό για δήθεν συνεργασία του iPhone με iPad ή και Mac, αλλά τελικά αποκτά μεγαλύτερη σημασία αν έχεις το ρολόι. Γιατί ακριβώς δεν μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα σε μικρή οθόνη. Είναι για άλλες δουλειές.

 

Το ίδιο είχε κάνει με το Touch ID, στο iPhone 5s, προετοιμάζοντας τον κόσμο και τις τράπεζες για το Apple Pay ένα χρόνο μετά, έτσι ώστε να καταλήξει ο απλός ο χρήστης να πληρώνει με το ρολόι. Αρκεί να μπει στην ιδέα. 

Τα ίδια μπορώ να πω και για την Siri. Μαθηματικές πράξεις και ερωτήσεις από το Wolfram Alpha διεκπεραιώνονται από εκείνη.

 

Όσο αφορά το Apple Watch λοιπόν, βλέπω ότι όλοι οι ανταγωνιστές ψάχνονται για το πόσες λειτουργίες θα προσθέσουν, ενώ οι πελάτες της Apple, ήδη το έχουν ενσωματώσει στη ζωή τους, ασχέτως αν θα μπορούσε και καλύτερα. Αυτό έχουν τη δεδομένη χρονική στιγμή, αυτό αξιοποιούν.

 

Το πλεονέκτημα που έχουν τα αμιγώς αθλητικά SmartWatches είναι ότι έχουν πιο ξεκάθαρους στόχους και μπορούν να λένε ΟΧΙ, αν είναι να "προσβληθεί" η ταυτότητα και η χρήση τους. Αν και βλέπω κάποιες εταιρίες να προσπαθούν να πείσουν ότι το G-Shock-like SmartSportWatch μπορεί να φορεθεί από κουστουμάτους.

Και φαντάζομαι με είδες και μένα (πιο πάνω ποστς) να υπερασπίζομαι τους καταναλωτές με καθαρά αθλητικά ενδιαφέροντα. Για αυτούς δεν κάνει το Apple Watch.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες