Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Tip : Πως να κερδίσετε μέχρι και 2GB αποθηκευτικό χώρο στο iPhone σας ΧΩΡΙΣ να χάσετε τα δεδομένα σας με ένα κλικ..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 02/04/2016 - 00:14

Από 2,8g σε 6s πήγα πατώντας το revenant
(2 φορές αγορά στα 4.5g )
Δεν χρεώθηκα απλά κάθε φορά που πατούσα buy μου έβγαζε μετά από λίγο πως δεν έχω διαθέσιμο χώρο
Ευχαριστώ για το tip :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 02/04/2016 - 00:17

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2016 - 01:48

Παιδια πετυχε κι εμενα απο 4,2GB πιγα στα 6,2GB  πολυ καλο το Trick!


Τελευταία επεξεργασία από: giwrgosflatland, 02/04/2016 - 01:50


#63   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 02:27

Από 2,8g σε 6s πήγα πατώντας το revenant
(2 φορές αγορά στα 4.5g )
Δεν χρεώθηκα απλά κάθε φορά που πατούσα buy μου έβγαζε μετά από λίγο πως δεν έχω διαθέσιμο χώρο
Ευχαριστώ για το tip :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

απλα τα ΣΠΑΕΙ αποψε το Revenant :D :D :D σε λιγο θα δουλευει και ο di caprio για την apple



#64   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 02/04/2016 - 02:31

Αν καταλαβαινω καλα, η ολη διαδικασια μπορει να επιτευχθει με jailbroken συσκευη χρησιμοποιοντας icleaner pro, σωστα;
Εφοσον μιλαμε για jb συσκευη, η απαραιτητη προσβαση εχει δωθει και εφαρμογες οπως το icleaner pro ή το cache cleaner απο cydia μπορουν να κανουν αυτο ακριβως με τα caches νομιζω... Αν κανω λαθος διορθωστε με...
Παντως για non jb συσκευη ειναι εξυπνο τρικ ;)

 

correct


You'll Never Walk Alone


#65   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/04/2016 - 07:49

Παρατηρήσατε οτι σε κάποιες εφαρμογές βγάζει "cleaning"??560c6517dbc9f7d658028e244168c7fe.jpg
Απο 2,4 με πήγε στο 5,3

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 02/04/2016 - 07:51


#66   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 14:08

Super!!!! Από 1,5 με την δεύτερη 3,2 και με την τρίτη (δώρο) 3,7...!!!!

 

thanks a lot @thanasis



#67   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/04/2016 - 16:38

Ξέρετε, δεν χρειάζεται να αγοράσετε / κατεβάσετε κάποια ταινία για να ελευθερωθεί χώρος. Μπορείτε πχ. και με (ήδη αγορασμένες) μεγάλες εφαρμογές. Μόλις το δοκίμασα και δουλέυει (από 96MB στα 626MB με την πρώτη φορά, 1.3GB την δεύτερη, 1.5GB την τρίτη).

 

Γεμίστε εντελώς το κινητό σας, πχ. βάζοντας μέσω iTunes σε υπολογιστή πολλές ταινίες / άσχετα μεγάλα αρχεία σε κάποιο πρόγραμμα αναπαραγωγής ταινιών (AV Player / nPlayer κλπ) μέχρι η διαθέσιμη μνήμη να πέσει πολύ χαμηλά πχ. στα 100 MB. Μετά δοκιμάστε να κατεβάσετε από το AppStore μία ήδη αγορασμένη μεγάλη εφαρμογή πχ. το Infinity Blade III που είναι 1.9 GB ή το Broken Age που είναι 2.89 GB. Θα δείτε πως μετά το μήνυμα αποτυχίας κατεβάσματος λόγω έλλειψης χώρου, το μέγεθος της διαθέσιμης μνήμης πάλι θα αυξηθεί όπως με την ταινία. 

 

Ευχαριστώ για το αρχικό tip, Thanasis  :)


Τελευταία επεξεργασία από: marcus0, 02/04/2016 - 16:43


#68   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/04/2016 - 18:20

Αυτός ο χώρος που αδειάζει ειναι πολυ προσωρινός. Μόλις αρχίσετε να χρησιμοποιείται πάλι εφαρμογές ξαναγεμίσει. Πχ εγω εχω το modern combat και μόλις το ξανάνοιξα έπρεπε να ξανά κατεβάσει όλα τα multiplayer data άρα πήρε τον χώρο πίσω. Δεν αποτελει μόνιμη λύση.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 02/04/2016 - 18:21


#69   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2016 - 18:27

Αυτός ο χώρος που αδειάζει ειναι πολυ προσωρινός. Μόλις αρχίσετε να χρησιμοποιείται πάλι εφαρμογές ξαναγεμίσει. Πχ εγω εχω το modern combat και μόλις το ξανάνοιξα έπρεπε να ξανά κατεβάσει όλα τα multiplayer data άρα πήρε τον χώρο πίσω. Δεν αποτελει μόνιμη λύση.


Στην cache των games πράγματι ισχύει ως επί τω πλείστον αυτό που λες.

Τα εκατοντάδες MB οι περισσότεροι τα εξοικονομούν επειδή διαθέτουν πολλές social media εφαρμογές & περιηγούνται πολλές ώρες μέσα σ´αυτές.
Σε αυτή την περίπτωση η cache ξαναμεγαλώνει προοδευτικά.
Big things have small beginnings

#70   aek21john

aek21john

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Twitter:@elniniojp
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/04/2016 - 18:53

Το έκανα οκ. Τα παίρνω πισω σίγουρα;;

πως θα ζητησω ακυρωση αγορας??



#71   tsiliscfu

tsiliscfu

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 18:55

πως θα ζητησω ακυρωση αγορας??

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το σχετικό link που υπάρχει χαμηλά στο τιμολόγιο αγοράς

#72   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:23

εμενα με την ιδια ταινια δυο φορες εβαλα το id μου μου βγαλε πρωτα μήνυμα πως μπορω να την κατεβασω τωρα η αργοτερα επελεξα τωρα και μου βγαλε το μηνυμα δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος

ομως πρωτον δεν μου ελευθερωσε καθολου χωρο δευτερον στην ταινια αυτη πλεον εμφανιζει το συννεφακι και οχι τον αγορα και το ποσο που στοιχιζει η ταινια

τι σημαινει αυτο?μηπως δεν ειναι για jailbreak συσκευες?

επισης μου το χει στις αγορασμενες ταινιες στο itunes store και δεν μου χει ερθει τιμολογιο για να πατησω ακυρο

πολυ λαθος η συμβουλη σας

καμια ιδεα για το πως θα γλυτωσω τα 17e???????????


Τελευταία επεξεργασία από: dimitrisnt, 02/04/2016 - 19:27

IPhone 14 pro - Macbook air m2


#73   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:33

Η συμβουλή μας είναι σαφέστατη.ΔΕΝ αναφέρουμε ΠΟΥΘΕΝΑ να προχωρήσει κανείς σε αγορά.Επίσης σαφές είναι και ότι ΠΡΕΠΕΙ να υπερβαίνει ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ τον διαθέσιμο χώρο που έχετε στην συσκευή για να προχωρήσετε..Και επίσης υπάρχει και η εναλλακτική που προτείνουμε να το κάνετε ΧΩΡΙΣ πιστωτική στο Account σας.

Τώρα αν δεν έχει διαβάσει κάποιος όλα αυτά και έκανε κάτι άλλο από αυτό που αναφέρω και έχει διαφορετικό αποτέλεσμα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Το έχω πει εγώ ήδη τρεις - τέσσερις φορές εκτός του αρχικού οδηγού το πως πρέπει να κινηθείτε και άλλες πόσες άλλα μέλη που το δοκίμασαν και περιέγραψαν το τι έκαναν.


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 02/04/2016 - 19:36

ezgif_com_crop_2.gif


#74   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:36

Η συμβουλή μας είναι σαφέστατη.ΔΕΝ αναφέρουμε ΠΟΥΘΕΝΑ να προσχωρήσει κανείς σε αγορά.Επίσης σαφές είναι και ότι ΠΡΕΠΕΙ να υπερβαίνει ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ τον διαθέσιμο χώρο που έχετε στην συσκευή για να προχωρήσετε..Και επίσης υπάρχει και η εναλλακτική που προτείνουμε να το κάνετε ΧΩΡΙΣ πιστωτική στο Account σας.

Τώρα αν δεν έχει διαβάσει κάποιος όλα αυτά και έκανε κάτι άλλο από αυτό που αναφέρω και έχει διαφορετικό αποτέλεσμα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Το έχω πει εγώ ήδη τρεις - τέσσερις φορές εκτός του αρχικού οδηγού το πως πρέπει να κινηθείτε και άλλες πόσες άλλα μέλη που το δοκίμασαν και περιέγραψαν το τι έκαναν.

και ποιος σου ειπε οτι δεν υπερβαινει κατα πολυ η ταινια τον διαθεσιμο χωρο μου ??


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#75   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:39

εμενα με την ιδια ταινια δυο φορες εβαλα το id μου μου βγαλε πρωτα μήνυμα πως μπορω να την κατεβασω τωρα η αργοτερα επελεξα τωρα και μου βγαλε το μηνυμα δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος

ομως πρωτον δεν μου ελευθερωσε καθολου χωρο δευτερον στην ταινια αυτη πλεον εμφανιζει το συννεφακι και οχι τον αγορα και το ποσο που στοιχιζει η ταινια

τι σημαινει αυτο?μηπως δεν ειναι για jailbreak συσκευες?

επισης μου το χει στις αγορασμενες ταινιες στο itunes store και δεν μου χει ερθει τιμολογιο για να πατησω ακυρο

πολυ λαθος η συμβουλη σας

καμια ιδεα για το πως θα γλυτωσω τα 17e? :huh:? :huh: :huh:

Η ίδια η Apple με βάση τα λεγόμενα σου στο μήνυμα που σου εμφάνισε.. :) Στην ουσία απλά ελευθέρωσε μόνο όσο χώρο χρειαζόταν για να μπει η ταινία και έτσι προχώρησες στην αγορά.


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 02/04/2016 - 19:40

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες