Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Tip : Πως να κερδίσετε μέχρι και 2GB αποθηκευτικό χώρο στο iPhone σας ΧΩΡΙΣ να χάσετε τα δεδομένα σας με ένα κλικ..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Paralizer

Paralizer

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/04/2016 - 12:42

Το πάτησα κι εγώ μερικές φορές πάνω στο revenant και από 1,3Gb ελεύθερα...επιτέλους 5,2Gb.

Είχε πνιγεί το κινητάκι μου στα άχρηστα files.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 04/04/2016 - 15:43

Ενα αλλο καλο τιπ ειναι να συνδεσετε το iphone με τον υπολογιστη σας και να τραβηξετε τα αρχεια που θελετε(φωτο κτλ) σε ενα σκληρο δισκο αντι να χρεωνεστε με 15αρικα για κατι που δεν εχει νοημα και μετα να ψαχνετε πως θα τα παρετε πισω....(προσωπικη αποψη παντα)

 

Great idea! Worked a couple of times at me! Seems to work fine, try it!


You'll Never Walk Alone


#93   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/04/2016 - 15:46

Great idea! Worked a couple of times at me! Seems to work fine, try it!

thank's man.

#94   Saf85

Saf85

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/04/2016 - 19:33

Nαι το εκανα φιλε μου μπαινοντας εδω:  reportaproblem.apple.com. Αλλα τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απ το App store,με πεταει στα στοιχεια τις καρτας μου ,μηπως επειδη ειναι ακομα σε αναμονη με το θεμα??

Συγγνώμη για την αργοπορημένη μου απάντηση.

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες. Εγώ μπορώ κανονικά να κατεβάσω free και μη apps.

Επικοινώνησα με agent τής Apple και με ενημέρωσε πως κοιτάει το θέμα μου.

Θα σε ενημερώσω, όταν έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το τι ακριβώς έγινε.



#95   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/04/2016 - 20:41

Να ξέρετε πως το συγκεκριμένο κόλπο αδειάζει την Cache μνήμη χωρίς να ελέγχει τι και πως.

 

Συνεπώς σε περιπτώσεις παιχνιδιών (όπως το Star Wars Galaxy of Heroes) τα οποία είναι 20-30mb και στη συνέχεια κατεβαίνει όλο το content, διαγράφεται και αυτό στη διαδικασία αδειάσματος χώρου.

 

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το παιχνίδι να πρέπει να κατεβάσει από την αρχή όλο το content. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#96   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/04/2016 - 20:46

Να ξέρετε πως το συγκεκριμένο κόλπο αδειάζει την Cache μνήμη χωρίς να ελέγχει τι και πως.

Συνεπώς σε περιπτώσεις παιχνιδιών (όπως το Star Wars Galaxy of Heroes) τα οποία είναι 20-30mb και στη συνέχεια κατεβαίνει όλο το content, διαγράφεται και αυτό στη διαδικασία αδειάσματος χώρου.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα το παιχνίδι να πρέπει να κατεβάσει από την αρχή όλο το content.

αυτο ακριβως ανέφερα και εγω παραπάνω Πανο. Δώρο άδωρον ειναι η διαδικασία μιας και η μνήμη θα ξαναγεμίσει σταδιακά. Πλασματικό. Και οχι μονο αλλα σε περίπτωση παιχνιδιών πρέπει να κάτσεις να περιμένεις να κατέβει πάλι όλο το περιεχόμενο.

#97   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/04/2016 - 21:00

αυτο ακριβως ανέφερα και εγω παραπάνω Πανο. Δώρο άδωρον ειναι η διαδικασία μιας και η μνήμη θα ξαναγεμίσει σταδιακά. Πλασματικό. Και οχι μονο αλλα σε περίπτωση παιχνιδιών πρέπει να κάτσεις να περιμένεις να κατέβει πάλι όλο το περιεχόμενο.

Μέσα στη ζαλάδα μου δεν το είδα.

 

Είναι χρήσιμο μόνο για εφαρμογές τύπου FB όπου μαζεύεται τεράστιος όγκος σε μικρό χρονικό διάστημα (οπότε με αυτό τον τρόπο διατηρείται σε ενα φυσιολογικό επίπεδο και δεν πάει στο 1-2gb).

 

Πέραν από αυτό όμως όπως τα λες. Πλασματικό και μη χρήσιμο εν τέλει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#98   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/04/2016 - 21:29

Μέσα στη ζαλάδα μου δεν το είδα.

Είναι χρήσιμο μόνο για εφαρμογές τύπου FB όπου μαζεύεται τεράστιος όγκος σε μικρό χρονικό διάστημα (οπότε με αυτό τον τρόπο διατηρείται σε ενα φυσιολογικό επίπεδο και δεν πάει στο 1-2gb).

Πέραν από αυτό όμως όπως τα λες. Πλασματικό και μη χρήσιμο εν τέλει.

το οτι το ανέφερα δεν το είπα για κακό..:) απλά μου έκανε εντύπωση που κανεις δεν έχει δώσει σημασία σε αυτο το γεγονός εκτός απο εμας..:)

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 04/04/2016 - 21:29


#99   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/04/2016 - 21:39

το οτι το ανέφερα δεν το είπα για κακό.. :) απλά μου έκανε εντύπωση που κανεις δεν έχει δώσει σημασία σε αυτο το γεγονός εκτός απο εμας.. :)

Ούτε εγώ είχα δώσει σημασία μέχρι την ώρα που το έγραψα να σου πω την αλήθεια. :)

 

2-3 φορές που έκανε redownload τα αρχεία φαντάστηκα ότι θα έκανε update το παιχνίδι και για αυτό κατέβαζε πάλι τα αρχεία.

 

Αλλά σήμερα πρόσεξα ότι δεν υπήρχε τέτοιος λόγος, αλλά έφταιγε το παραπάνω κόλπο.

 

Είναι λίγο στην απόλυτη λογική "πονάει πόδι, κόψει πόδι" χωρίς να λαμβάνει υπόψη παραμέτρους όπως το αν πρόκειται για παιχνίδι ή αν αυτό που διαγράφει είναι σημαντικό.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#100   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/04/2016 - 22:37

Ούτε εγώ είχα δώσει σημασία μέχρι την ώρα που το έγραψα να σου πω την αλήθεια. :)

2-3 φορές που έκανε redownload τα αρχεία φαντάστηκα ότι θα έκανε update το παιχνίδι και για αυτό κατέβαζε πάλι τα αρχεία.

Αλλά σήμερα πρόσεξα ότι δεν υπήρχε τέτοιος λόγος, αλλά έφταιγε το παραπάνω κόλπο.

Είναι λίγο στην απόλυτη λογική "πονάει πόδι, κόψει πόδι" χωρίς να λαμβάνει υπόψη παραμέτρους όπως το αν πρόκειται για παιχνίδι ή αν αυτό που διαγράφει είναι σημαντικό.

ακριβως ετσι..:):)

#101   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 05/04/2016 - 00:05

Εμένα με ενοχλεί ο κακός και πρόχειρος προγραμματισμός.
Όσο για τα παιχνίδια προτιμώ να σβήνω εφαρμογές για να παίξω για 2 εβδομάδες το The Room, παρά να παιδεύομαι με τα freemium apps. Αλλά με το κόλπο αυτό λύνεται το πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#102   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2016 - 00:33

Συγγνώμη για την αργοπορημένη μου απάντηση.

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες. Εγώ μπορώ κανονικά να κατεβάσω free και μη apps.

Επικοινώνησα με agent τής Apple και με ενημέρωσε πως κοιτάει το θέμα μου.

Θα σε ενημερώσω, όταν έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το τι ακριβώς έγινε.

 

Και ομως εμενα δεν με αφηνει να κατεβασω κατι απ το App Store με το που βαζω κωδικο ID με βγαζει στα στοιχεια της καρτας και μου λεεi:Υπαρχει προβλημα πληρωμης με μια προηγουμενη αγορα,Ενημερωστε τη μεθοδο πληρωμης σας.)Πηρα σημερα τηλ την Apple και με τελεια εξυπηρετηση που τους ειπα για το θεμα,μου ειπαν πως πρεπει να βαλω λεφτα μεσα στην καρτα για να τα τραβηξει και μετα θα μου επιστραφουν διοτι εχει μπλοκαρει με την καρτα το itunes γιατι ειχα γυρω στα 8 ευρω και εκανε κατι σαν δεσμευση το itunes και εγινε ολο αυτο που εγινε!!!     Πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενος!! :rolleyes:


Τελευταία επεξεργασία από: giwrgosflatland, 05/04/2016 - 00:38


#103   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/04/2016 - 12:33

Υστερα απο καταθεση που εβαλα τα λεφτα στην καρτα,τα τραβηξε το itunes,και ξεμπλοκαρε,μιλησα και με apple εκανα επαλυθευση τα στοιχεια μου μιλησα με αγγλο εκπροσωπο του itunes μου εκανα ακυρωσει την ταινεια,και τα χρηματα θα μου επιστρεψουνε στην καρτα μου εντος λιγων ημερων,και ολα αυτα για το τιποτα,παντος τελειαααα εξυπηρετηση απο μερια της Αpple!!



#104   kamounias

kamounias

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2016 - 21:47

Γνωρίζει καποιος αν ισχύει κ σε Mac αυτη η διαδικασία;;

#105   Saf85

Saf85

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/04/2016 - 11:27

 

Συγγνώμη για την αργοπορημένη μου απάντηση.

Δεν παίζει ρόλο αυτό που λες. Εγώ μπορώ κανονικά να κατεβάσω free και μη apps.

Επικοινώνησα με agent τής Apple και με ενημέρωσε πως κοιτάει το θέμα μου.

Θα σε ενημερώσω, όταν έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το τι ακριβώς έγινε.

 

Και ομως εμενα δεν με αφηνει να κατεβασω κατι απ το App Store με το που βαζω κωδικο ID με βγαζει στα στοιχεια της καρτας και μου λεεi:Υπαρχει προβλημα πληρωμης με μια προηγουμενη αγορα,Ενημερωστε τη μεθοδο πληρωμης σας.)Πηρα σημερα τηλ την Apple και με τελεια εξυπηρετηση που τους ειπα για το θεμα,μου ειπαν πως πρεπει να βαλω λεφτα μεσα στην καρτα για να τα τραβηξει και μετα θα μου επιστραφουν διοτι εχει μπλοκαρει με την καρτα το itunes γιατι ειχα γυρω στα 8 ευρω και εκανε κατι σαν δεσμευση το itunes και εγινε ολο αυτο που εγινε!!!     Πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενος!! :rolleyes:

 

Αν απλά σού ακυρώνανε την "αγορά", δεν θα ήταν πιο απλή η διαδικασία;

Επίσης, εγώ μιλάω με εκπρόσωπο μέσω email. Το τηλέφωνο που κάλεσες, αν επιτρέπεται, ποιό είναι; Θέλει αγγλικά απαραιτήτως;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)