Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

Tip : Πως να κερδίσετε μέχρι και 2GB αποθηκευτικό χώρο στο iPhone σας ΧΩΡΙΣ να χάσετε τα δεδομένα σας με ένα κλικ..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:39

αυτο που σου ξεφυγε να πεις εσενα η αυτου που το πρωτοεβγαλε  ειναι πως το itunes store δεν πρεπει να ναι συνδεδεμενο με το cloud απο αυτο που καταλαβαινω 

οποτε ασε τα δεν διαβασες καλα αυτα που γραφω και αλλες φορες ψαχνε καλυτερα τι αναδημοσιευεις


IPhone 14 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:42

και ποιος σου ειπε οτι δεν υπερβαινει κατα πολυ η ταινια τον διαθεσιμο χωρο μου ??


Για να την βάλει στο σύννεφο σημαίνει ότι την αγόρασες , αν δεν καταλαβαίνεις πότε αγοράζεις κάτι και πότε όχι δεν σου φταίνε οι άλλοι.

Σε εμένα έπιασε μια χαρά το κόλπο.
Κάποια στιγμή ζήτησε κωδικό Apple ID για την αγορά και φυσικά δεν τον έδωσα.
Αν του έχεις πατήσει κάποια στιγμή ναι στο μήνυμα να μην ζητάει κωδικό για 15 λεπτά μετά την τελευταία χρησιμοποίηση κωδικού δεν σου φταίει κανείς.

#78   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:44

αυτο που σου ξεφυγε να πεις εσενα η αυτου που το πρωτοεβγαλε ειναι πως το itunes store δεν πρεπει να ναι συνδεδεμενο με το cloud απο αυτο που καταλαβαινω
οποτε ασε τα δεν διαβασες καλα αυτα που γραφω και αλλες φορες ψαχνε καλυτερα τι αναδημοσιευεις


Εμενα το iTunes Store είναι συνδεδεμένο στο cloud και δεν είχα πρόβλημα , άλλου έχεις θέμα.

#79   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:46

Πίστεψε με πριν από εσένα ξέρω πολύ καλύτερα το τι θα αναδημοσιεύσω - το πως θα το αναδημοσιεύσω και το αν πρέπει να το αναδημοσιεύσω πάντοτε δοκιμάζοντας το πριν το μεταφέρω σαν οδηγό όπως και όλοι όσοι είμαστε στην ομάδα του φόρουμ και μεταφέρουμε οδηγούς στους χρήστες.

Οπότε τέτοιου είδους υποδείξεις για να δικαιολογήσεις καταστάσεις και να δημιουργήσεις εντυπώσεις για κάτι που δεν φέρουμε εμείς ευθύνη καλό θα ήταν να τις αποφεύγεις.

 

Καλή συνέχεια.


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 02/04/2016 - 19:47

ezgif_com_crop_2.gif


#80   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2016 - 19:56

για να φτασεις στο βημα να σου βγαλει το μηνυμα δεν υπαρχει χωρος στο τηλεφωνο πρεπει να βαλεις το id

πουθενα δεν γραφεις μην βαλετε id 

προυποθεση γραφεις μονο η ταινια να ειναι πολυ μεγαλυτερη απο τον διαθεσιμο χωρο μας

τωρα αυτο που γραφεις για τις εντυπωσεις ειναι τελειως ασχετο και το οτι επιμενεις παροτι κ αλλοι σου εγραψαν πως αγορασαν την ταινια και απλα τους συμβουλευεις πατηστε ακυρωση του τιμολογιου φανερωνει πως η αναδημοσιευση σου ειναι λαθος δεν γινεται τουλαχιστον σε ολους και πρεπει να κλεισει

καλη συνεχεια κ σε εσενα


IPhone 14 pro - Macbook air m2


#81   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/04/2016 - 20:21

Χωρις να θελω να γίνω σπαστική ή οτιδήποτε άλλο,και το ανέφερα και χθες , κατεβάστε αυτο Memory & Disk Scanner Pro - Check System Information by Phan Minh Nhut
https://appsto.re/us/Lzt72.i
Την ίδια δουλειά κάνει. Για όσους φοβούνται μην χρεωθούν με τον άλλον τροπο το αναφέρω. Τουλάχιστον εμένα μου ελευθερώνει αρκετό χώρο καθε φορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#82   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/04/2016 - 20:48

Χωρις να θελω να γίνω σπαστική ή οτιδήποτε άλλο,και το ανέφερα και χθες , κατεβάστε αυτο Memory & Disk Scanner Pro - Check System Information by Phan Minh Nhut
https://appsto.re/us/Lzt72.i
Την ίδια δουλειά κάνει. Για όσους φοβούνται μην χρεωθούν με τον άλλον τροπο το αναφέρω. Τουλάχιστον εμένα μου ελευθερώνει αρκετό χώρο καθε φορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μετά από λίγες σαρώσεις -ελάχιστες, γύρω στις 5- μου ζητάει να την αγοράσω.

#83   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/04/2016 - 21:17

Χωρις να θελω να γίνω σπαστική ή οτιδήποτε άλλο,και το ανέφερα και χθες , κατεβάστε αυτο Memory & Disk Scanner Pro - Check System Information by Phan Minh Nhut
https://appsto.re/us/Lzt72.i
Την ίδια δουλειά κάνει. Για όσους φοβούνται μην χρεωθούν με τον άλλον τροπο το αναφέρω. Τουλάχιστον εμένα μου ελευθερώνει αρκετό χώρο καθε φορά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

φαινεται τσαμπα αλλα το πληρωνεις, το γνωστο - το battery doctor ειναι τσαμπα - το tip κανει ποιο καθαρη δουλεια - ευχαριστουμε παντως



#84   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 02/04/2016 - 22:39

Εμένα πάντως το τρικ δούλεψε τέλεια..

#85   nikolasp87

nikolasp87

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/04/2016 - 23:23

Πολυ καλο! Ευχαριστω!



#86   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2016 - 13:04

Παιδια καλημερα,κι εγω εκανα το trick και δουλεψε,αλλα την ταινεια την αγορασα μαλλον καταλαθος γιατι οταν μου ζητησε ID το εβαλα,ι ταινεια ειναι στο itunes στον mac τωρα που το ειδα μεσο icloud,αλλα το ΘΕΜΑ ειναι δεν ειχα λεφτα στην καρτα πως εγινε αυτο?Μπορω να κανω ακυρωση καπως απ το itunes?

 

Ευχαριστω!



#87   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2016 - 15:16

Παιδια καλημερα,κι εγω εκανα το trick και δουλεψε,αλλα την ταινεια την αγορασα μαλλον καταλαθος γιατι οταν μου ζητησε ID το εβαλα,εμφανιζει το συνεφακι στην ταινεια οπως αναφερθηκε και παρομοιο τοπικ με το δικο μου,η ταινεια ειναι στο itunes στον mac τωρα που το ειδα μεσο icloud και εχω πατησει pause για να μη κατεβει τιμολογιο δεν μου εχει ερθει για να κανω ακυρωσει,..και λεφτα στην καρτα δεν ειχα  πως εγινε αυτο?Μπορω να κανω ακυρωση καπως απ το itunes?

 

Ευχαριστω!



#88   Saf85

Saf85

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/04/2016 - 18:22

Παιδια καλημερα,κι εγω εκανα το trick και δουλεψε,αλλα την ταινεια την αγορασα μαλλον καταλαθος γιατι οταν μου ζητησε ID το εβαλα,ι ταινεια ειναι στο itunes στον mac τωρα που το ειδα μεσο icloud,αλλα το ΘΕΜΑ ειναι δεν ειχα λεφτα στην καρτα πως εγινε αυτο?Μπορω να κανω ακυρωση καπως απ το itunes?

 

Ευχαριστω!

Το ίδιο αντιμετώπισα κι εγώ. Έκανα το αίτημα αμφισβήτησης-ακύρωσης, το οποίο είναι ακόμα σε κατάσταση pending. Πάντως, απορώ πώς μας άφησε να αγοράσουμε κάτι χωρίς χρήματα στην prepaid.

Θα σε συμβούλευα να έπραττες το ίδιο κι εσύ, δηλαδή να κάνεις ακύρωση αγοράς μέσω του iTunes Store στο Mac σου.


Τελευταία επεξεργασία από: Saf85, 03/04/2016 - 18:23


#89   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/04/2016 - 18:41

Ενα αλλο καλο τιπ ειναι να συνδεσετε το iphone με τον υπολογιστη σας και να τραβηξετε τα αρχεια που θελετε(φωτο κτλ) σε ενα σκληρο δισκο αντι να χρεωνεστε με 15αρικα για κατι που δεν εχει νοημα και μετα να ψαχνετε πως θα τα παρετε πισω....(προσωπικη αποψη παντα)

#90   giwrgosflatland

giwrgosflatland

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2016 - 21:27

Το ίδιο αντιμετώπισα κι εγώ. Έκανα το αίτημα αμφισβήτησης-ακύρωσης, το οποίο είναι ακόμα σε κατάσταση pending. Πάντως, απορώ πώς μας άφησε να αγοράσουμε κάτι χωρίς χρήματα στην prepaid.

Θα σε συμβούλευα να έπραττες το ίδιο κι εσύ, δηλαδή να κάνεις ακύρωση αγοράς μέσω του iTunes Store στο Mac σου.

Nαι το εκανα φιλε μου μπαινοντας εδω:  reportaproblem.apple.com. Αλλα τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απ το App store,με πεταει στα στοιχεια τις καρτας μου ,μηπως επειδη ειναι ακομα σε αναμονη με το θεμα??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες