Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2326   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:13

Παιδια σε 6s και σε 6 μερα με τη νυχτα το ios 10. Επαθα σοκ με το ποσο γρηγορο ειναι το ios 10 στις νεες συσκευες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2327   oatz

oatz

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:zer0t0nine

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:24

Στο 6 εμενα παντως η εφαρμογη mail lagαρει Έχω γυρω στα 12 account... μολις την ανοιγω μετα απο ωρα τρωει κολλημα 1-2 δευτερα



#2328   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:25

Παιδια σε 6s και σε 6 μερα με τη νυχτα το ios 10. Επαθα σοκ με το ποσο γρηγορο ειναι το ios 10 στις νεες συσκευες.

βρε Billy αυτο που λες εχει μια βαση και λογικο ειναι αλλα διπλα διπλα 6s και 5s σιγα τη μεγαλη διαφορα που εχουν. Κανε στις συσκευες που κοιτας καθαρη εκατασταση και μετα συγκρινε



#2329   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:29

βρε Billy αυτο που λες εχει μια βαση και λογικο ειναι αλλα διπλα διπλα 6s και 5s σιγα τη μεγαλη διαφορα που εχουν. Κανε στις συσκευες που κοιτας καθαρη εκατασταση και μετα συγκρινε


Εκανα απο itunes αλλα δεν με ικανοποιησε πολυ σε ταχυτητα περα απο το notification συστημα που ειναι υπεροχο. Σε ευχαριστω για τις συμβουλες αυριο θα δω αν θα αναβαθμιστω γιατι και το σιγμα με κουρασε και αυτο

#2330   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:31

Στο 6 με clean install και περασμένο το back up , το ιος10 πωπω κορυφή και δεν μ κόλλησε πουθενά όπως η 9, μ είχε βγάλει τ μυαλό .. τώρα για την μπαταρία δεν ξέρω πριν λίγο την πέρασα


Στο se απλά κορυφή !!! Rise t wk up .... έμεινα άναυδος ,1 ένα θεματάκι έχει η μπαταρία αλλά ελπίζω να στρώσει !!!

#2331   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:43

Εγώ μόλις παρατήρησα ότι πήγα στην κάμερα για να τραβήξω βίντεο και η επιλογή για βίντεο είχε εξαφανιστεί φυσικά με ένα reboot έστρωσε..

#2332   rb26

rb26

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2016 - 15:57

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι την παρέα. Παρακολουθώ τα τεκταινόμενα απο εποχής 3G και πάντα είχα μια απορία. Απο τότε λοιπόν είχα jailbreak μέχρι και το 6plus που έχω τωρα, δηλαδή σχεδόν σε όλα τα iOS εκτός απο το 9. Πάντα όταν έβγαινε ενα καινούργιο έκανα κανονικά bup στο iTunes ενώ ήταν jailbreak η συσκευή, και μετα παιρνουσα το καινούργιο και έκανα restore. Δηλαδή απο το 3G μέχρι το 6plus δεν έχω κανει ποτέ Καθαρή εγκατάσταση ακόμη και όταν άλλαζα συσκευή το ίδιο πράγμα έκανα για να μην χάσω ρυθμίσεις απο εφαρμογές, saves κλπ. Όλα τα κινητά πετάγανε ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Γιατί λοιπόν λέμε στον κόσμο αν ειναι jailbreak η συσκευή να μην κάνουν bup και να το σεταρουν σαν καινούργιο. ;; Ευχαριστώ πολυ

#2333   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 16:11

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι την παρέα. Παρακολουθώ τα τεκταινόμενα απο εποχής 3G και πάντα είχα μια απορία. Απο τότε λοιπόν είχα jailbreak μέχρι και το 6plus που έχω τωρα, δηλαδή σχεδόν σε όλα τα iOS εκτός απο το 9. Πάντα όταν έβγαινε ενα καινούργιο έκανα κανονικά bup στο iTunes ενώ ήταν jailbreak η συσκευή, και μετα παιρνουσα το καινούργιο και έκανα restore. Δηλαδή απο το 3G μέχρι το 6plus δεν έχω κανει ποτέ Καθαρή εγκατάσταση ακόμη και όταν άλλαζα συσκευή το ίδιο πράγμα έκανα για να μην χάσω ρυθμίσεις απο εφαρμογές, saves κλπ. Όλα τα κινητά πετάγανε ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Γιατί λοιπόν λέμε στον κόσμο αν ειναι jailbreak η συσκευή να μην κάνουν bup και να το σεταρουν σαν καινούργιο. ;; Ευχαριστώ πολυ

δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρξει προβλημα...μαλιστα το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις προβλημα ακομα και αν επαναφερεις jb backup. Απλα επειδη οι πιθανοτητες το να παει κατι στραβα αυξανουν λεμε οτι καλο ειναι να αποφευγεται.

Με ολες αυτες τις επιλογες δεν παθαινει τιποτα η συσκευη παρα μονο ισως χρειαστει να σπαταλησουμε λιγο χρονο παραπανω. Τιποτα αλλο....εσεις αποφασιζετε καθαρα και χωρις αγχος



#2334   rstoned

rstoned

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 15/09/2016 - 16:28

δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρξει προβλημα...μαλιστα το πιο πιθανο ειναι να μην εχεις προβλημα ακομα και αν επαναφερεις jb backup. Απλα επειδη οι πιθανοτητες το να παει κατι στραβα αυξανουν λεμε οτι καλο ειναι να αποφευγεται.

Με ολες αυτες τις επιλογες δεν παθαινει τιποτα η συσκευη παρα μονο ισως χρειαστει να σπαταλησουμε λιγο χρονο παραπανω. Τιποτα αλλο....εσεις αποφασιζετε καθαρα και χωρις αγχος

Εγώ σε κάθε νέα έκδοση κάνω πρώτα backup  μετά restore και set up as new και στο τέλος restore from back up .
Θεωρείται clean install αυτό ?



#2335   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/09/2016 - 16:30

Εγώ σε κάθε νέα έκδοση κάνω πρώτα backup  μετά restore και set up as new και στο τέλος restore from back up .
Θεωρείται clean install αυτό ?

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις as new και μετά restore from backup.

 

Κάνε με τη μια restore from backup και είσαι εντάξει.

 

Clean Install θεωρείται συνήθως να κάνεις restore & set up as new και στο τέλος να ξανακατεβάσεις όλες σου τις εφαρμογές και να στήσεις το κινητό από το 0.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2336   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2016 - 16:35

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι την παρέα. Παρακολουθώ τα τεκταινόμενα απο εποχής 3G και πάντα είχα μια απορία. Απο τότε λοιπόν είχα jailbreak μέχρι και το 6plus που έχω τωρα, δηλαδή σχεδόν σε όλα τα iOS εκτός απο το 9. Πάντα όταν έβγαινε ενα καινούργιο έκανα κανονικά bup στο iTunes ενώ ήταν jailbreak η συσκευή, και μετα παιρνουσα το καινούργιο και έκανα restore. Δηλαδή απο το 3G μέχρι το 6plus δεν έχω κανει ποτέ Καθαρή εγκατάσταση ακόμη και όταν άλλαζα συσκευή το ίδιο πράγμα έκανα για να μην χάσω ρυθμίσεις απο εφαρμογές, saves κλπ. Όλα τα κινητά πετάγανε ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Γιατί λοιπόν λέμε στον κόσμο αν ειναι jailbreak η συσκευή να μην κάνουν bup και να το σεταρουν σαν καινούργιο. ;; Ευχαριστώ πολυ

Κάνοντας επαναφορά Backup που ήταν με JB, μεταφέρεις "σκουπίδια" και διάφορα .plist απο τα Tweaks που πέρναγες.

 

Τώρα, απο τη στιγμή που δεν είχες ποτέ καθαρό Backup, δε μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά. Όλο και κάτι θα είχες απλά δεν έδωσες σημασία.

 

Είναι βασικός κανόνας η μη επαναφορά Backup απο JBoken συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2337   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 17:13

Κάνοντας επαναφορά Backup που ήταν με JB, μεταφέρεις "σκουπίδια" και διάφορα .plist απο τα Tweaks που πέρναγες.

 

Τώρα, απο τη στιγμή που δεν είχες ποτέ καθαρό Backup, δε μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά. Όλο και κάτι θα είχες απλά δεν έδωσες σημασία.

 

Είναι βασικός κανόνας η μη επαναφορά Backup απο JBoken συσκευή.

οχι πως το εχω κανει αλλα εχω 3 φιλους που το εχουν κανει και δεν εχουν κανενα θεμα και κανενα "σκουπιδι" στην συσκευη τους.



#2338   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2016 - 17:18

και κανενα "σκουπιδι" στην συσκευη τους.

Μπορείς να δεις τα σκουπίδια των Backup?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2339   zungui

zungui

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:cat$i

Δημοσίευση 15/09/2016 - 17:22

Kαλησπερα σε όλες-όλους. Αφού πέρασα το ios10 απέκρυψα κάποιες εφαρμογές όπως τις μετοχές...Τώρα που βρίσκονται άν θέλω να τις ξαναεμφανίσω? Και κάτι άλλο... Ποιό πάνω κάποιος λέει ότι αφαιρέθηκε το game center. Όντως εξαφανίστηκε απο την οθόνη αφετηρίας αλλά συνεχίζει να υπάρχει στο μενού των ρυθμίσεων όπως επίσης έρχονται και προσκλήσεις ( όχι με sms η email )...Υπάρχει τρόπος να δώ αυτές τις προσκλήσεις? Συγνώμη άν γίνομαι κουραστικός και ευχαριστώ εκ των προτέρων...



#2340   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/09/2016 - 17:38

παιδες εχω και γω μια απορια;
κολλητος πηγε να αναβαθμισει στον υπολογιστη του (εχει xp windows) απο 9.3.5 σε 10
Του ζητησε λοιπον να αναβαθμισει πρωτα το itunes (στο 12.1.2 απο το 12.1.3 που μου ειπε οτι εχει τωρα στον υπολογιστη του).
Κατα ενα περιεργο τροπο δεν του αναβαθμιζει στο προτεινομενο itunes οποτε δεν μπορει να παει και απο την 9.3.5 στο ios 10.
Εχει σπαστει πολυ και μεσω εμου ζηταει βοηθεια με το τι να κανει...

Κατεβασε ξανα το itunes αλλα παλι τα ιδια μου ειπε. οτι δηλ για να παει στο 10 πρεπει υποχρεωτικα αναβαθμιση σε 12.1.2

Νικο any help?? (ή οποιο αλλο παιδι γνωριζει!)

thanx :)

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 15/09/2016 - 17:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες