Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iOS 10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3851 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:01

παιδες εχω και γω μια απορια;
κολλητος πηγε να αναβαθμισει στον υπολογιστη του (εχει xp windows) απο 9.3.5 σε 10
Του ζητησε λοιπον να αναβαθμισει πρωτα το itunes (στο 12.1.2 απο το 12.1.3 που μου ειπε οτι εχει τωρα στον υπολογιστη του).
Κατα ενα περιεργο τροπο δεν του αναβαθμιζει στο προτεινομενο itunes οποτε δεν μπορει να παει και απο την 9.3.5 στο ios 10.
Εχει σπαστει πολυ και μεσω εμου ζηταει βοηθεια με το τι να κανει...

Κατεβασε ξανα το itunes αλλα παλι τα ιδια μου ειπε. οτι δηλ για να παει στο 10 πρεπει υποχρεωτικα αναβαθμιση σε 12.1.2

Νικο any help?? (ή οποιο αλλο παιδι γνωριζει!)

thanx :)

Ας βρεί άλλο PC να περάσει τη 12.5.1 και μετά απο εκεί με Shift το IPSW.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:09

Ας βρεί άλλο PC να περάσει τη 12.5.1 και μετά απο εκεί με Shift το IPSW.


Οποτε το pc του παει για τα θυμαρακια νικο ε;
Μου κανει εντυπωση γιατι πρεπει να εχει καποιος τα windows 7 για να κατεβασει πρωτα 12.5.1 και μετα το 10...
Το δυσκολεψαν αρκετα για καποιους. Φαντασου δεν θελει ΟΤΑ και τωρα ειτε θα πρεπει να κανει ΟΤΑ ειτε να αγορασει pc με τα windows 7 μεσα. εχει οπως ολοι μας ipad οποτε τι να το κανει το λαπτοπ..

ευχαριστω πολυ φιλε. μακαρι να υπηρχε τροπος χωρις να ψαχνει υπολογιστη.

#2343   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:15

Μπορείς να δεις τα σκουπίδια των Backup?

με τον ιδιο ορο που λες "να μην μεταφερεις σκουπιδα" ναι βλεπω.
Τελοσπαντων αλλο ειναι το θεμα.οτι και αυτο δεν στεκει πουθενα και μια χαρα δουλευει απο back up jailbroken συσκευης απο οτι φαινεται.μην κουραζεις τον κοσμο με restore και ιστοριες.οπως με τις μπαταριαρες του ifix it των 50 ευρω ας πουμε....

#2344   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:18

εχει χιλιο αναφερθει.....ενεργοποιησε να ανοιγει απλα με το να το ακουμπας απο τις Ρυθμισεις->Γενικα->Προσβασιμοτητα->....Κουμπακι αφετηριας

 

επειδη και πριν ανεφερες οτι εχεις προβληματα δεν βλεπω αλλη λυση απο το restore παλι με επαναφορα backup και αν δεν βελτιωθει τοτε set up as new

 εντελως πιο αργη αποκριση ομως σε σχεση με πριν... ακομα και αν το εχω πατημενο απο πριν ειτε παταω μια φορα και μετα touch id αργει αισθητα να ξεκλειδωσει



#2345   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:18

Οποτε το pc του παει για τα θυμαρακια νικο ε;
Μου κανει εντυπωση γιατι πρεπει να εχει καποιος τα windows 7 για να κατεβασει πρωτα 12.5.1 και μετα το 10...
Το δυσκολεψαν αρκετα για καποιους. Φαντασου δεν θελει ΟΤΑ και τωρα ειτε θα πρεπει να κανει ΟΤΑ ειτε να αγορασει pc με τα windows 7 μεσα. εχει οπως ολοι μας ipad οποτε τι να το κανει το λαπτοπ..

ευχαριστω πολυ φιλε. μακαρι να υπηρχε τροπος χωρις να ψαχνει υπολογιστη.

E 'ντάξει.. Καλά και χρυσά αυτά τα XP, αλλά πόσο πλέον?

 

Γενικά η Apple έχει σταματήσει την υποστήριξη τους αρκετό καιρό τώρα.

 

 

με τον ιδιο ορο που λες "να μην μεταφερεις σκουπιδα" ναι βλεπω.
Τελοσπαντων αλλο ειναι το θεμα.οτι και αυτο δεν στεκει πουθενα και μια χαρα δουλευει απο back up jailbroken συσκευης απο οτι φαινεται.μην κουραζεις τον κοσμο με restore και ιστοριες.οπως με τις μπαταριαρες του ifix it των 50 ευρω ας πουμε....

Υπάρχουν πολλοί παράμετροι που υποτίθεται θα 'πρεπε να σκεφτείς για την επαναφορά του Backup απο JBoken συσκευή.

 

Κάποιος μπορεί να έχει το οποιοδήποτε πρόβλημα, κρασαρίσματα, κατανάλωσης π.χ. που είναι το πιο σύνηθες και να το μεταφέρει μετά στο νέο iOS.

 

Αλλά 'ντάξει απ' ότι φαίνεται όλα καλά και δουλεύει γαμάτα. Για τα δικά σου δεδομένα πάντα.

 

Σχετικότατα και τα 2 μεταξύ τους. Άλλα ντ'άλλα της Παρασκευής το γάλα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 15/09/2016 - 18:56

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2346   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 15/09/2016 - 18:19

Kαλησπερα σε όλες-όλους. Αφού πέρασα το ios10 απέκρυψα κάποιες εφαρμογές όπως τις μετοχές...Τώρα που βρίσκονται άν θέλω να τις ξαναεμφανίσω? Και κάτι άλλο... Ποιό πάνω κάποιος λέει ότι αφαιρέθηκε το game center. Όντως εξαφανίστηκε απο την οθόνη αφετηρίας αλλά συνεχίζει να υπάρχει στο μενού των ρυθμίσεων όπως επίσης έρχονται και προσκλήσεις ( όχι με sms η email )...Υπάρχει τρόπος να δώ αυτές τις προσκλήσεις? Συγνώμη άν γίνομαι κουραστικός και ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Στο App Store. Γραψε π.χ: μετοχες και θα στο εμφανισει. Πατας μετα το συννεφακι διπλα και το κατεβάζει..



#2347   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/09/2016 - 19:03

Bonus του iOS 10.

Ειναι με τις μέρες της η συσκευή. Ακόμα και σε 3g ρουφάει κάποιες μέρες

Για να σας προλαβω, έχω την GM οπότε εχουν περάσει 8 μέρες ηδη.

3f1b77fafe9ecaa812c2c4dc43fa72b5.jpg
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2348   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 19:08

 εντελως πιο αργη αποκριση ομως σε σχεση με πριν... ακομα και αν το εχω πατημενο απο πριν ειτε παταω μια φορα και μετα touch id αργει αισθητα να ξεκλειδωσει

σε 5s δουλευει κανονικα...τι να πω.Αστο λιγο και βλεπεις, αν συνεχισει και σε ενοχλει τοτε εσυ αποφασιζεις αν θα δοκιμασεις καθαρη εγκατασταση η θα επιστρεψεις σε διπλο πατημα



#2349   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3.129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2016 - 19:14

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...όλα καλά με το ξεκλείδωμα αλλά αν δεν θέλω να βάλω αποτύπωμα το κουμπί αφετηρίας δε το γλιτώνω ε;δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να μου εμφανίσει την οθόνη για το συνθηματικό χωρίς να το πατήσω για να ξεκλείδωσω το κινητό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#2350   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 15/09/2016 - 19:15

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...όλα καλά με το ξεκλείδωμα αλλά αν δεν θέλω να βάλω αποτύπωμα το κουμπί αφετηρίας δε το γλιτώνω ε;δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να μου εμφανίσει την οθόνη για το συνθηματικό χωρίς να το πατήσω για να ξεκλείδωσω το κινητό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς.

 

Και στο iPhone 5 π.χ. για να ξεκλειδώσει η συσκευή, πατάς το home button.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#2351   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 19:23

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...όλα καλά με το ξεκλείδωμα αλλά αν δεν θέλω να βάλω αποτύπωμα το κουμπί αφετηρίας δε το γλιτώνω ε;δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να μου εμφανίσει την οθόνη για το συνθηματικό χωρίς να το πατήσω για να ξεκλείδωσω το κινητό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

μπορεις να κανεις ενα κολπο αν δεν θες αποτυπωμα η να πατησεις home button. Mολις ανοιξει η lockscreen πηγαινε αριστερα στα widgets και πατα σε ενα απλο πχ Σημειωσεις. Ετσι θα σου ζητησει κωδικο κατευθειαν χωρις χρηση home. Απλα θα μπεις στις Σημειωσεις αντι για κεντρικη οθονη



#2352   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2016 - 20:04

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι την παρέα. Παρακολουθώ τα τεκταινόμενα απο εποχής 3G και πάντα είχα μια απορία. Απο τότε λοιπόν είχα jailbreak μέχρι και το 6plus που έχω τωρα, δηλαδή σχεδόν σε όλα τα iOS εκτός απο το 9. Πάντα όταν έβγαινε ενα καινούργιο έκανα κανονικά bup στο iTunes ενώ ήταν jailbreak η συσκευή, και μετα παιρνουσα το καινούργιο και έκανα restore. Δηλαδή απο το 3G μέχρι το 6plus δεν έχω κανει ποτέ Καθαρή εγκατάσταση ακόμη και όταν άλλαζα συσκευή το ίδιο πράγμα έκανα για να μην χάσω ρυθμίσεις απο εφαρμογές, saves κλπ. Όλα τα κινητά πετάγανε ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Γιατί λοιπόν λέμε στον κόσμο αν ειναι jailbreak η συσκευή να μην κάνουν bup και να το σεταρουν σαν καινούργιο. ;; Ευχαριστώ πολυ


Η αλήθεια είναι πως και γω ο ίδιος ανέκαθεν επαναφέρω Jbroken backup στις συσκευές μου χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα έως τώρα.

Δεν απαγορεύεται.
Δεν θα πάθει κάτι η συσκευή.
Δεν είναι ζήτημα σωστού ή λάθους. Είναι θέμα επιλογής.

Σίγουρα μεταφέρονται αρχεία "κατάλοιπα", αλλά έχουν παθητικό χαρακτήρα, είναι στατικά και δεν είναι παραπάνω από μερικά Kbytes.
Είναι ωστόσο συνετό, ακριβώς πριν πάρεις το τελευταίο Jb backup να καθαρίσεις την συσκευή από όλα τα εγκατεστημένα του Cydia και να διαγράψεις χειροκίνητα όλα τα plists τους και τυχόν παρελκόμενα αρχεία τους.
Καθαρίζεις και την cache και είσαι έτοιμος.
Πάντα θα υπάρχουν πιθανότητες να πάει κάτι στραβά.
Αν κάτι στραβώσει, απλά επαναφέρεις επιλεκτικά και χειροκίνητα.
Big things have small beginnings

#2353   grecophone

grecophone

    iPH Enthousiast

  • 352 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2016 - 20:13

το ποστ το σβησατε ειδα δεν σας αρεσε... θελετε εδω να βλεπετε για εσωρουχα και παραξενιες του καθενος ε τοτε ας γραψω εδω.

 

 

παρατηρησα οτι στην κλειδωμενη οθονη οταν ερχεται ενα μνμ απο το viber , μπορεις να απαντησεις κανονικα χωρις να βαλεις το δαχτυλικο αποτυπωμα πραγμα που στην 9 δεν ισχυε. 

διορθωνεται καπως αυτο?



#2354   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/09/2016 - 20:15

με τον ιδιο ορο που λες "να μην μεταφερεις σκουπιδα" ναι βλεπω.
Τελοσπαντων αλλο ειναι το θεμα.οτι και αυτο δεν στεκει πουθενα και μια χαρα δουλευει απο back up jailbroken συσκευης απο οτι φαινεται.μην κουραζεις τον κοσμο με restore και ιστοριες.οπως με τις μπαταριαρες του ifix it των 50 ευρω ας πουμε....

Δεν ξέρω να σου απαντήσω με τεχνικούς όρους, απλά θα σου πω ότι παλαιότερα που είχα επαναφέρει backup JB μου δημιουργούσε πρόβλημα στα μηνύματα και συγκεκριμένα δε μπορούσα να κλειδώσω τα κεφαλαία (μιλάω για το διπλό ταπ στο βελάκι). Απο τότε δε ρισκάρω αν και είναι ταλαιπωρία να το στήσεις χειροκίνητα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2355   giagal

giagal

    iPH Member

  • 242 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/09/2016 - 20:31

εμενα μου εβγαλε πολλα προβληματα οταν πηγα να κανω την αναβαθμιση.

αλλαξα θυρα usb και εγιναν ολα σωστα.

Το δοκίμασα αυτό αλλά τζίφος 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες