Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Please log in to reply
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1936   al3x1k0

al3x1k0

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Twitter:@al3x1k0
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:al3x1k0

Δημοσίευση 28/09/2016 - 22:16

Από Κωτσόβολο Πάτρα μου είπαν θα παραλάβουν πολλά κομμάτια στις 17 Οκτώβρη και θα καλύψουν και την προπαραγγελία μου για 128άρι χρυσό. Υπάρχει πιθανότητα και για νωρίτερα αλλά σίγουρα δεν θα περιμένω περισσότερο. 3 εβδομάδες μαξ ακόμα λοιπόν για μένα τουλάχιστον... 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1937   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2016 - 22:22

Και όντως παιδιά το θέμα έχει γίνει 7 & 7 Plus εντυπώσεις από τις παραδώσεις και πότε..

 

Άς ξεκινήσουμε σιγά σιγά αφού παραλαμβάνουν κάποιοι να μπούμε στο θέμα μας...

 

Ίσως ανοιχτεί ένα νέο θέμα... 

 

Φιλικά και όμορφά. :)


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 28/09/2016 - 22:24.

@CaLi@


#1938   harrisaggelosaleif

harrisaggelosaleif

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:harrisaggelosaleif

Δημοσίευση 28/09/2016 - 22:33

Από Κωτσόβολο Πάτρα μου είπαν θα παραλάβουν πολλά κομμάτια στις 17 Οκτώβρη και θα καλύψουν και την προπαραγγελία μου για 128άρι χρυσό. Υπάρχει πιθανότητα και για νωρίτερα αλλά σίγουρα δεν θα περιμένω περισσότερο. 3 εβδομάδες μαξ ακόμα λοιπόν για μένα τουλάχιστον.

γενικα κατι τετοια τα κανει ο κωτσοβολος



#1939   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 22:41

Λοιπόν παιδιά σήμερα το μεσημέρι κατάφερα να σεταρω το κινητό από την αρχή. Αφού πέρασα screen & back protectors (glossy) πρώτη εντύπωση που μου άφησε παρά πολύ καλή και στιβαρή συσκευή. Οι γραμμές στην πλάτη λόγω silver χρώματος είναι ελάχιστα διακριτές και μου αρέσει πολύ πλέον που το εξόγκωμα της κάμερες είναι μέρος του σώματος της συσκευής. Πιο συγκεκριμένα το home button τα σπάει από κάθε άποψη. Επέλεξα τη μεσαία επιλογή που είναι ούτε πολύ έντονο ούτε πολύ χαλαρό το "κλικ". Μπρος και πίσω κάμερες χαοτική διαφορά με το 5 που είχα και το 3D Touch όντας πρωτόγνωρο για μένα πολύ χρήσιμο αν κ ακόμη ξεχνάω ότι υπάρχει. Ταχύτατο άνοιγμα εφαρμογών, ο ήχος καθαρός πλέον και ευχάριστα δυνατός. Ο μόνος ενδοιασμούς μου, αν έκανα καλά που πήρα silver και όχι κάποιο από τα μαύρα γιατί δεν κάνει τόσο μπαμ η διαφορά σε σχέση με το 6 που το είχα σε ίδιο χρωμα ένα χρόνο πριν. Θήκη φοράω προς το παρόν την sea blue silicone της apple και μπορώ να πω πως μ αρέσει πολύ ο συνδυασμός με το λευκό αν και κάποια στιγμή θα τη βάλω στην άκρη για κάποια πιο λεπτή (air skin, veil xt). Λόγω OCD το τσέκαρα για clicky screen και κανενα σημάδι στο αλουμίνιο out of the box ευτυχώς τίποτα) Αυτά προς το παρόν παιδιά σαν μια πρώτη επαφή αν ξέχασα κάτι πείτε μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 28/09/2016 - 22:47.


#1940   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:05

Λοιπόν παιδιά σήμερα το μεσημέρι κατάφερα να σεταρω το κινητό από την αρχή. Αφού πέρασα screen & back protectors (glossy) πρώτη εντύπωση που μου άφησε παρά πολύ καλή και στιβαρή συσκευή. Οι γραμμές στην πλάτη λόγω silver χρώματος είναι ελάχιστα διακριτές και μου αρέσει πολύ πλέον που το εξόγκωμα της κάμερες είναι μέρος του σώματος της συσκευής. Πιο συγκεκριμένα το home button τα σπάει από κάθε άποψη. Επέλεξα τη μεσαία επιλογή που είναι ούτε πολύ έντονο ούτε πολύ χαλαρό το "κλικ". Μπρος και πίσω κάμερες χαοτική διαφορά με το 5 που είχα και το 3D Touch όντας πρωτόγνωρο για μένα πολύ χρήσιμο αν κ ακόμη ξεχνάω ότι υπάρχει. Ταχύτατο άνοιγμα εφαρμογών, ο ήχος καθαρός πλέον και ευχάριστα δυνατός. Ο μόνος ενδοιασμούς μου, αν έκανα καλά που πήρα silver και όχι κάποιο από τα μαύρα γιατί δεν κάνει τόσο μπαμ η διαφορά σε σχέση με το 6 που το είχα σε ίδιο χρωμα ένα χρόνο πριν. Θήκη φοράω προς το παρόν την sea blue silicone της apple και μπορώ να πω πως μ αρέσει πολύ ο συνδυασμός με το λευκό αν και κάποια στιγμή θα τη βάλω στην άκρη για κάποια πιο λεπτή (air skin, veil xt). Λόγω OCD το τσέκαρα για clicky screen και κανενα σημάδι στο αλουμίνιο out of the box ευτυχώς τίποτα) Αυτά προς το παρόν παιδιά σαν μια πρώτη επαφή αν ξέχασα κάτι πείτε μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με γεια φιλε μου....Ποιο back protector χρησιμοποιεις?Μπηκε ευκολα?Εχει αφησει σημαδια η μικρες φουσκαλες?

 

ευχαριστω πολυ



#1941   dpapae

dpapae

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:06

Οχι μεσω iTunes. Απλα το συνδεεις το βλεπει σαν εξωτερικο δισκο και τις τραβας με copy/paste.

Σε windows το ξερω, σε mac os?



#1942   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:13

Με γεια φιλε μου....Ποιο back protector χρησιμοποιεις?Μπηκε ευκολα?Εχει αφησει σημαδια η μικρες φουσκαλες?

ευχαριστω πολυ

Ευχαριστώ πολύ. https://www.ebay.com/itm/112141622631 αυτές χρησιμοποιώ για πιςω τις είχα πάρει και για το 6 και ήμουν ικανοποιημένος. Αν καθαρίσεις καλά την επιφάνεια όχι δεν κάνουν φουσκάλες μια χαρά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1943   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:16

Ευχαριστώ πολύ. https://www.ebay.com/itm/112141622631 αυτές χρησιμοποιώ για πιςω τις είχα πάρει και για το 6 και ήμουν ικανοποιημένος. Αν καθαρίσεις καλά την επιφάνεια όχι δεν κάνουν φουσκάλες μια χαρά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Glossy ειναι?Μαλλο θα παω για jet black....Ψαχνω να βαλω καλo skin.....Μεχρι στιγμης ειδα αυτο,slickwraps και best skins ever.....Δεν ξερω ποιο να παρω


Τελευταία επεξεργασία από: spl, 28/09/2016 - 23:24.


#1944   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:28

Glossy ειναι?Μαλλο θα παω για jet black....Ψαχνω να βαλω καλo skin.....Μεχρι στιγμης ειδα αυτο,slickwraps και best skins ever.....Δεν ξερω ποιο να παρω

Glossy ναι. Καλό όμως είναι να πάρεις συμβουλές στο αντίστοιχο θέμα μην χαλάμε αυτό εδώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 28/09/2016 - 23:29.


#1945   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:36

 Λόγω OCD το τσέκαρα για clicky screen και κανενα σημάδι στο αλουμίνιο out of the box ευτυχώς τίποτα) Αυτά προς το παρόν παιδιά σαν μια πρώτη επαφή αν ξέχασα κάτι πείτε μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

τι ειναι το OCD που γραφεις φιλε?



#1946   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2016 - 23:38

τι ειναι το OCD που γραφεις φιλε?

Obsessive compulsive disorder. Ψείρας με μια λέξη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1947   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2016 - 00:00

ας μας πει καποιος τους χρονους που δινει το 7 plus. φτανει τους χρονους του s7 edge? ειναι πολυ ποιο κατω?



#1948   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2016 - 00:40

Πήρα κι εγώ σήμερα το δικό μου. Απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής αν και δεν έχω προλάβει να "παίξω" πολύ με το κινητό ακόμα. Κάτι που παρατήρησα έχοντας δίπλα δίπλα το παλιό μου 6 με το 7 είναι ότι τα χρώματα της οθόνης στο 7 είναι αρκετά πιο θερμά. Με ένα γρήγορο search που έκανα βρήκα ότι πολλοί κάνουν λόγο για "yellow tint" της οθόνης και κάτι τέτοια κουφά.

 

Μπορεί κάποιος που έχει 6/6s και πήρε και το 7 να τσεκάρει ρε παιδιά, γιατί έχω κι εγώ OCD όπως ο giolnts οπότε κρίμα είναι να βγάλω ελαττωματική την συσκευή άδικα.



#1949   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 01:55

Λοιπόν παιδιά σήμερα το μεσημέρι κατάφερα να σεταρω το κινητό από την αρχή. Αφού πέρασα screen & back protectors (glossy) πρώτη εντύπωση που μου άφησε παρά πολύ καλή και στιβαρή συσκευή. Οι γραμμές στην πλάτη λόγω silver χρώματος είναι ελάχιστα διακριτές και μου αρέσει πολύ πλέον που το εξόγκωμα της κάμερες είναι μέρος του σώματος της συσκευής. Πιο συγκεκριμένα το home button τα σπάει από κάθε άποψη. Επέλεξα τη μεσαία επιλογή που είναι ούτε πολύ έντονο ούτε πολύ χαλαρό το "κλικ". Μπρος και πίσω κάμερες χαοτική διαφορά με το 5 που είχα και το 3D Touch όντας πρωτόγνωρο για μένα πολύ χρήσιμο αν κ ακόμη ξεχνάω ότι υπάρχει. Ταχύτατο άνοιγμα εφαρμογών, ο ήχος καθαρός πλέον και ευχάριστα δυνατός. Ο μόνος ενδοιασμούς μου, αν έκανα καλά που πήρα silver και όχι κάποιο από τα μαύρα γιατί δεν κάνει τόσο μπαμ η διαφορά σε σχέση με το 6 που το είχα σε ίδιο χρωμα ένα χρόνο πριν. Θήκη φοράω προς το παρόν την sea blue silicone της apple και μπορώ να πω πως μ αρέσει πολύ ο συνδυασμός με το λευκό αν και κάποια στιγμή θα τη βάλω στην άκρη για κάποια πιο λεπτή (air skin, veil xt). Λόγω OCD το τσέκαρα για clicky screen και κανενα σημάδι στο αλουμίνιο out of the box ευτυχώς τίποτα) Αυτά προς το παρόν παιδιά σαν μια πρώτη επαφή αν ξέχασα κάτι πείτε μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ωραίος ρε μάγκα να το χαρείς!!!!


@CaLi@


#1950   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5,457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 01:57

Ένα μικρό δείγμα (Screen Shot) από το γύρισμα.. 

 

 

29367114354_7c70b35dd8_b.jpg


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες