Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1966   ntaroulhs

ntaroulhs

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:42

Κλάμα ..


On_7+

¨ολα τα λεφτά το On_7+ χαχαχαχαχαχαχαχα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1967   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:45

Σπύρο, μέχρι που βρίσκεται το βίντεο?

Αν θες πες λίγο περισσότερο για το χρώμα. Είναι τόσο γυαλιστερό όσο φαίνεται;

Κάποιοι είπαν πως δίνει την αίσθηση πλαστικού; Αληθεύει;



#1968   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:00

Σπύρο, μέχρι που βρίσκεται το βίντεο?
Αν θες πες λίγο περισσότερο για το χρώμα. Είναι τόσο γυαλιστερό όσο φαίνεται;
Κάποιοι είπαν πως δίνει την αίσθηση πλαστικού; Αληθεύει;


Σωστά παρασύρθηκα με το κινητό εσωτερικά και εξωτερικά δεν αναφέρθηκα ...

Όσοι το είδαν μου είπα πως μοιάζει με γυαλί, αυτή την εντύπωση έχω και εγώ πλαστικό δεν το λες και αρέσει.. τώρα στα μάτια του καθένα φαντάζει όπως θέλει ... Για μένα δίνει άλλο "αέρα" του κινητού άλλη εικόνα ! Δυστυχώς όμως λερώνει και μόνο που το κοιτάς είναι σαν την οθόνη , μην αγγίζεται με το δάχτυλο . Θήκες λεπτές δεν υπάρχουν clear όπως προείπα και πιο πίσω και έτσι το έχω λίγο κρυμμένο αυτό το χαρακτηριστικό . Ίσως στο μέλλον να βρω κάποια λεπτη θηκη που να μπορώ να αναδείξω αυτό το ξεχωριστό χρωμα γιατί όντως είναι κρίμα .. Δεν γλιστράει όπως το φαντάζεστε αλλά και πάλι όπως είπα δεν είναι να το αφήνεις χωρίς με κάτι γατί άσχετα από τις γρατζουνιές που μπορεί να προκληθούν λερώνει με την ιδέα ..

Αυτά, ώρα για τούφες αύριο πάλι ! :·)


On_7+

@CaLi@


#1969   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:19

Καλημέρα...
 
Έχω παραγγείλει και εγώ το JetBlack 256 Plus (πρώτο iPhone που αγοράζω ever) και το θέλω για προσωπική χρήση και όχι για μοσχοπούλημα αλλού...
Το διάβασα στις προηγούμενες 2-3 σελίδες και πραγματικά έκανα την πιο γρήγορη αποτρίχωση ever...
 
Ήμαστε σοβαροί τώρα;; εγώ θέλω να πάρω μια συσκευή για πάρτη μου και υπάρχουν άλλοι που κλαίγονται ότι δεν την έχουν παραλάβει ακόμα για να το κάνουν στο τέλος και να το πουλήσουν αλλού;;;
 
Απλά τραγικό, έλεος και κάτι άλλα μπινελίκια που έχω σκεφτεί αλλά δε μπορώ να τα εκφράσω ελεύθερα...
 
Σπύρο, δε χάνει την ομορφιά του με το case που του έβαλες όμως;
Εγώ πήρα τελικά αυτήν εδώ μαζί με το front and back impact resistance και λογικά θα έρθει πιο γρήγορα από το κινητό...
 
Πάντως βλέπω ότι έχουν ξεκινήσει παραδόσεις από αυτούς που προπαράγγειλαν τα κινητά οπότε (αν ανάψω κανένα κεράκι) ίσως να είμαι τυχερός και έρθει από 7μάδα...
 
Μια ερώτηση μόνο για όσους παρέλαβαν από Ελλάδα...
Όσοι είχατε κάνει προπαραγγελία, είχατε πληρώσει κι όλας ή είχατε επιλέξει να πληρώσετε στο σημείο;
 
Εγώ επέλεξα να πληρώσω κατά την προπαραγγελία (μάλλον λάθος επιλογή) γιατί πίστευα ότι αυτός που έχει ήδη πληρώσει έχει πιο
άμεση προτεραιότητα από αυτόν που θέλει να πληρώσει με την παραλαβή (και μπορεί να πει τελικά ότι δεν το θέλω κλπ).

Να εισαι σίγουρος φίλε οτι δεν εχει σημασία ή όχι αν θα πληρώσεις πριν ή κατα την παράδοση. Αν δε το πάρεις εσυ, σίγουρα θα το πάρει κάποιος άλλος δε θα τους μείνει στα χέρια - ειδικά αυτή την περίοδο που τα κυνηγάμε όλοι με το τουφέκι..

#1970   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:29

Να εισαι σίγουρος φίλε οτι δεν εχει σημασία ή όχι αν θα πληρώσεις πριν ή κατα την παράδοση. Αν δε το πάρεις εσυ, σίγουρα θα το πάρει κάποιος άλλος δε θα τους μείνει στα χέρια - ειδικά αυτή την περίοδο που τα κυνηγάμε όλοι με το τουφέκι..

ναι αλλά πχ στα public έχει δέσμευση 5 μέρες. Αν κάποιος το έχει πάρει τότε από αλλού μπορεί να χάσουν πελάτες με αυτήν τη δέσμευση

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 29/09/2016 - 09:31


#1971   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:34

Υπάρχει και η λογική πως αυτός που έδωσε προκαταβολή είναι σίγουρος πελάτης, δε θα φύγει για να μη χάσει την προκαταβολή, ενώ ο άλλος που επιλέγει πλωρωμή με παραλαβή πρέπει να εξυπηρετηθεί πρώτος, γιατί είναι πελάτης που μπορεί να φύγει για άλλο κατάστημα...

 

Είναι καθαρά πως το αντιλαμβάνεται το κάθε κατάστημα και τι πολιτική ακολουθεί. 

 

Το σωστό είναι η σειρά προτεραιότητας, αλλά όπου υπάρχουν χρήματα πάει λίγο πίσω συνήθως το σωστό.



#1972   Oceanic1982

Oceanic1982

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:38

Guys, τώρα γράφτηκα μέλος. Σόρρυ για το άσχετο ποστ αλλά γιατί δεν υπάρχει επιλογή να ποστάρω καινούργια ερώτηση; Θέλω να ρωτήσω κάτι για το iPad Pro9.7



#1973   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:43

πας ενότητα ερωτήσεις απαντήσεις και επάνω δεξιά νέο θέμα .



#1974   manosioa

manosioa

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Twitter:@manosioa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:manosi0a

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:46

Καλημερα και απο μενα,

Μολις προ 20λεπτου καλεσαν φιλο απο Public Αγ. Παρασκευης νομιζω και του ειπαν οτι εχει ερθει το 128GB Plus Black ΑΛΛΑ να παει σημερα να το παρει διοτι δεν μπορουν το κρατησουν παραπανω απο 1 μερα.

Κατι κινειται. Οχι για Jet Black βεβαια που εχω προπαραγγειλει αλλα ας ειναι.



#1975   aiZ

aiZ

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 09:56

phonegallery.gr (sorry για το σπαμ) εχει αλλα 2 διαθεσιμα 32ρια μαυρα πλας!και ροζ και ασημι!και 256 γκολντ!

Οποιος προλαβειιι!


Τελευταία επεξεργασία από: aiZ, 29/09/2016 - 09:59


#1976   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:26

phonegallery.gr (sorry για το σπαμ) εχει αλλα 2 διαθεσιμα 32ρια μαυρα πλας!και ροζ και ασημι!και 256 γκολντ!
Οποιος προλαβειιι!

Ναι καλά πήρα τηλ.τους λέω γράψτε το όνομα μου και έρχομαι σε 1 ώρα να το πάρω. Και μου λέει σε 2 ημέρες θα είναι διαθέσιμο....ότι να ναι.

#1977   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:30

Με το καλό να σου έρθει φίλε!! :·)

Δυστυχώς όσο και να ψάχνω οι συγκεκριμένες θήκες δεν βγαίνουν με clear την πλάτη και δεν θέλω με τίποτα να του βάλω κάτι που θα το κάνει άλλο τόσο .. Δοκίμασα όταν πρώτο πήρα Plus θήκες με περισσότερη προστασία και clear πλάτη αλλά η αίσθηση στα χέρια μου δεν με άφηνε να χαρώ όπως ήθελα το κινητό αλλά και να το πιάσω σωστά... Έτσι επέλεξα τις 0.3 τύπου θήκες με το μειονέκτημα να χάνεις την πλάτη.. Να σου πω την αλήθεια καλύτερα παρά άλλο τόσο όγκο στο Plus .

Και αν με ρωτήσεις από προστασία, 2 χρόνια τώρα κανένα κινητό δεν έχει σπάσει από τις άπειρες τούμπες που έχουν φάει .. Απορώ και εγώ .. Τύχη να πεις ; Δεν ξέρω .

Και τα 2 Plus τα έδωσα σε άψογη κατάσταση στα αδέρφια μου. . Χάνω και από εκεί . :P

Ευχαριστώ :)

 

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα θα με ενοχλήσει που θα μεγαλώσει λίγο ωστόσο είναι το πρώτο πανάκριβο κινητό που αγοράζω οπότε τουλάχιστον μέχρι να λήξει η εγγύηση (2 χρόνια) να το έχω τζιτζι όπως λέμε και στο χωριό μου καθώς αν είναι σε άψογη κατάσταση ίσως να μπορέσω να το σπρώξω αργότερα για να το επόμενο κλπ.. ;)

 

Μιας και θα γίνω ακόμα πιο συχνός "πελάτης" εδώ, με λένε Δημήτρη :D

 

Υπάρχει και η λογική πως αυτός που έδωσε προκαταβολή είναι σίγουρος πελάτης, δε θα φύγει για να μη χάσει την προκαταβολή, ενώ ο άλλος που επιλέγει πλωρωμή με παραλαβή πρέπει να εξυπηρετηθεί πρώτος, γιατί είναι πελάτης που μπορεί να φύγει για άλλο κατάστημα...

 

Είναι καθαρά πως το αντιλαμβάνεται το κάθε κατάστημα και τι πολιτική ακολουθεί. 

 

Το σωστό είναι η σειρά προτεραιότητας, αλλά όπου υπάρχουν χρήματα πάει λίγο πίσω συνήθως το σωστό.

Εγώ δεν έδωσα προκαταβολή όμως... το πλήρωσα κανονικά (με δόσεις...)

Τελευταία επεξεργασία από: DoSMaN, 29/09/2016 - 10:34


#1978   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:31

Με πήραν από media markt ότι ήρθε!!!

#1979   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:32

Καλώς τα δέκτηκες.

Μοντέλο?



#1980   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/09/2016 - 10:32

Απόλαυσα πραγματικά την περιγραφή σου και τη χάρηκα!
Αλλά με τα ocd,clicky screen,out of the box,veil xt και τα λοιπά λίγο τα παιξα! Χαχαχα :)
Οπως και να 'χει καλορίζικο αγορινα!
B)

Να σαι καλά μαν μου. Αν παραγγειλες με το καλό να σ έρθει κ εσένα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες