Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1951   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2016 - 02:13

Σε windows το ξερω, σε mac os?

εδω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1952   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 03:22

Εδώ με την Caudabe - Veil XT [ Wisp ]

 

Περισσότερες Εδώ.

 

29995449555_32aa3bb5d3_b.jpg

 

29961499406_01b1394966_b.jpg

 

 

Επιτέλους ήρθε η ώρα να το πιάσω και να το κάνω μέσα στις δαχτυλιές και να το χαρώ!!!! 

 

Εντυπώσεις  οσονούπω! :)


@CaLi@


#1953   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 05:10

Εδώ με την Caudabe - Veil XT [ Wisp ]

Περισσότερες Εδώ.

29995449555_32aa3bb5d3_b.jpg

29961499406_01b1394966_b.jpg


Επιτέλους ήρθε η ώρα να το πιάσω και να το κάνω μέσα στις δαχτυλιές και να το χαρώ!!!!

Εντυπώσεις οσονούπω! :)


Καλημερα. Ποια θηκουλα ειναι αυτή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1954   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2016 - 05:11

Καλημερα και καλορίζικο. Ποια θηκουλα ειναι αυτή;


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1955   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 05:23

Καλημερα. Ποια θηκουλα ειναι αυτή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω γράψει πια είναι και παραπέμπω με link στο θέμα με τις θήκες . :)

 

"Caudabe - Veil XT [ Wisp ]"


@CaLi@


#1956   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 06:01

Η χαρά του Set up as New σε νέα συσκευή.. :)

 

Στις πίσω σελίδες δεν θέλετε να ξέρετε τι γίνεται ακόμα. :P

 

 

29369813384_3acf8a175c_h.jpg

 

 

iPhone 7 Plus:

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικές από την λίγη ώρα που το έχω στα χέρια, σίγουρα είναι όπως έχει ξανά αναφερθεί και πιο πίσω είναι το νέο κουμπί σε συνδυασμό με το Taptic όπου έχει αλλάξει η όλη συμπεριφορά προς το καλύτερο του Κομπίου! 

 

Από ταχύτητα από το 6s θα ήταν αστείο να αναφέρω δεν θα δω σίγουρα καμία διαφορά..

 

Ένα ακόμα που είδα από το λίγο που δοκίμασα σε ότι αφορά την κάμερα, είναι πως το Optical Zoom δουλεύει και όταν γράφεις Video κάτι που μου άρεσε άρεσε πολύ γιατί κάνει ένα απότομο Smooth zoom in και zoom out η οποία διαδικασία την χρησιμοποιώ όταν τραβάω όταν θέλω να δώσω δυναμική στο πλάνο και είναι οπτικό που είναι ακόμα καλύτερο! Λίγο τα χρώματα σε εσωτερικό χώρο είναι καλύτερα μετά από ένα Test που έκανα με ένα 6s Plus.. 

 

Η οθόνη του αν δεν με γελούν τα μάτια μου σε ότι αφορά τα χρώματα είναι λίγο καλύτερη και ίσως γιαυτό οι Photos έδειξαν καλύτερες. Όταν θα έχω και πάλι το 6s θα το συγκρίνω με πιο πολύ προσοχή....

 

Ο ήχος επεξεργαστή που έχει κάνει το γύρω του διαδικτύου τον άκουσα όταν κατέβαζα σωρηδόν τις εφαρμογές από το Store κολλώντας βέβαια το αυτί μου στην πλάτη του κινητού και μετά σταμάτησε.. Όταν ηρέμισε δεν το ξανά έκανε..

Μάλλον όταν το βάζεις και δουλεύει σαν χαμάλης διαμαρτύρεται εντόνως και φωναχτά. :P

 

Αυτά από τις πρώτες ώρες, όσο θα περνά ο καιρός θα έχουμε περισσότερα να πούμε!!


@CaLi@


#1957   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/09/2016 - 07:09

Ολίγων άσχετη ερώτηση για όποιον γνωρίζει: Την κάρτα sim που παίρνει το iPhone 5, την ίδια παίρνει και το 7;



#1958   tsirif

tsirif

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/09/2016 - 07:09

ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις...άντε σιγά σιγά που θα παίρνουν και άλλοι να έχουμε πιο πολλές λεπτομέρειες-παρατηρήσεις



#1959   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/09/2016 - 07:10

Λοιπόν παιδιά σήμερα το μεσημέρι κατάφερα να σεταρω το κινητό από την αρχή. Αφού πέρασα screen & back protectors (glossy) πρώτη εντύπωση που μου άφησε παρά πολύ καλή και στιβαρή συσκευή. Οι γραμμές στην πλάτη λόγω silver χρώματος είναι ελάχιστα διακριτές και μου αρέσει πολύ πλέον που το εξόγκωμα της κάμερες είναι μέρος του σώματος της συσκευής. Πιο συγκεκριμένα το home button τα σπάει από κάθε άποψη. Επέλεξα τη μεσαία επιλογή που είναι ούτε πολύ έντονο ούτε πολύ χαλαρό το "κλικ". Μπρος και πίσω κάμερες χαοτική διαφορά με το 5 που είχα και το 3D Touch όντας πρωτόγνωρο για μένα πολύ χρήσιμο αν κ ακόμη ξεχνάω ότι υπάρχει. Ταχύτατο άνοιγμα εφαρμογών, ο ήχος καθαρός πλέον και ευχάριστα δυνατός. Ο μόνος ενδοιασμούς μου, αν έκανα καλά που πήρα silver και όχι κάποιο από τα μαύρα γιατί δεν κάνει τόσο μπαμ η διαφορά σε σχέση με το 6 που το είχα σε ίδιο χρωμα ένα χρόνο πριν. Θήκη φοράω προς το παρόν την sea blue silicone της apple και μπορώ να πω πως μ αρέσει πολύ ο συνδυασμός με το λευκό αν και κάποια στιγμή θα τη βάλω στην άκρη για κάποια πιο λεπτή (air skin, veil xt). Λόγω OCD το τσέκαρα για clicky screen και κανενα σημάδι στο αλουμίνιο out of the box ευτυχώς τίποτα) Αυτά προς το παρόν παιδιά σαν μια πρώτη επαφή αν ξέχασα κάτι πείτε μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απόλαυσα πραγματικά την περιγραφή σου και τη χάρηκα!

Αλλά με τα ocd,clicky screen,out of the box,veil xt και τα λοιπά λίγο τα παιξα! Χαχαχα :)

Οπως και να 'χει καλορίζικο αγορινα!

B)



#1960   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 07:21

Ολίγων άσχετη ερώτηση για όποιον γνωρίζει: Την κάρτα sim που παίρνει το iPhone 5, την ίδια παίρνει και το 7;

Ναι την ίδια παίρνει.. 


@CaLi@


#1961   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 07:34

Ξέχασα να πω .. Ο ήχος και από τα 2 τα ηχεία όλα τα λεφτά ! Dolby surround

Πιο δυνατός προφανώς και πιο ξεκάθαρος στο αυτί σου, αισθητή η διαφορά προς το καλύτερο! Η ποιότητα απλά η ίδια τι να περιμένεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

@CaLi@


#1962   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:04

Καλημέρα...

 

Έχω παραγγείλει και εγώ το JetBlack 256 Plus (πρώτο iPhone που αγοράζω ever) και το θέλω για προσωπική χρήση και όχι για μοσχοπούλημα αλλού...

Το διάβασα στις προηγούμενες 2-3 σελίδες και πραγματικά έκανα την πιο γρήγορη αποτρίχωση ever...

 

Ήμαστε σοβαροί τώρα;; εγώ θέλω να πάρω μια συσκευή για πάρτη μου και υπάρχουν άλλοι που κλαίγονται ότι δεν την έχουν παραλάβει ακόμα για να το κάνουν στο τέλος και να το πουλήσουν αλλού;;;

 

Απλά τραγικό, έλεος και κάτι άλλα μπινελίκια που έχω σκεφτεί αλλά δε μπορώ να τα εκφράσω ελεύθερα...

 

Σπύρο, δε χάνει την ομορφιά του με το case που του έβαλες όμως;

Εγώ πήρα τελικά αυτήν εδώ μαζί με το front and back impact resistance και λογικά θα έρθει πιο γρήγορα από το κινητό...

 

Πάντως βλέπω ότι έχουν ξεκινήσει παραδόσεις από αυτούς που προπαράγγειλαν τα κινητά οπότε (αν ανάψω κανένα κεράκι) ίσως να είμαι τυχερός και έρθει από 7μάδα...

 

Μια ερώτηση μόνο για όσους παρέλαβαν από Ελλάδα...

Όσοι είχατε κάνει προπαραγγελία, είχατε πληρώσει κι όλας ή είχατε επιλέξει να πληρώσετε στο σημείο;

 

Εγώ επέλεξα να πληρώσω κατά την προπαραγγελία (μάλλον λάθος επιλογή) γιατί πίστευα ότι αυτός που έχει ήδη πληρώσει έχει πιο άμεση προτεραιότητα από αυτόν που θέλει να πληρώσει με την παραλαβή (και μπορεί να πει τελικά ότι δεν το θέλω κλπ).



#1963   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:20

Καλημέρα...

Έχω παραγγείλει και εγώ το JetBlack 256 Plus (πρώτο iPhone που αγοράζω ever) και το θέλω για προσωπική χρήση και όχι για μοσχοπούλημα αλλού...

Σπύρο, δε χάνει την ομορφιά του με το case που του έβαλες όμως;
Εγώ πήρα τελικά αυτήν εδώ μαζί με το front and back impact resistance και λογικά θα έρθει πιο γρήγορα από το κινητό..


Με το καλό να σου έρθει φίλε!! :·)

Δυστυχώς όσο και να ψάχνω οι συγκεκριμένες θήκες δεν βγαίνουν με clear την πλάτη και δεν θέλω με τίποτα να του βάλω κάτι που θα το κάνει άλλο τόσο .. Δοκίμασα όταν πρώτο πήρα Plus θήκες με περισσότερη προστασία και clear πλάτη αλλά η αίσθηση στα χέρια μου δεν με άφηνε να χαρώ όπως ήθελα το κινητό αλλά και να το πιάσω σωστά... Έτσι επέλεξα τις 0.3 τύπου θήκες με το μειονέκτημα να χάνεις την πλάτη.. Να σου πω την αλήθεια καλύτερα παρά άλλο τόσο όγκο στο Plus .

Και αν με ρωτήσεις από προστασία, 2 χρόνια τώρα κανένα κινητό δεν έχει σπάσει από τις άπειρες τούμπες που έχουν φάει .. Απορώ και εγώ .. Τύχη να πεις ; Δεν ξέρω .

Και τα 2 Plus τα έδωσα σε άψογη κατάσταση στα αδέρφια μου. . Χάνω και από εκεί . :P

@CaLi@


#1964   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:30


Και τα 2 Plus τα έδωσα σε άψογη κατάσταση στα αδέρφια μου. . Χάνω και από εκεί . :P

μα που είσαι ρε αδέρφι  :P



#1965   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 29/09/2016 - 08:35

μα που είσαι ρε αδέρφι :P


Κλάμα ..


On_7+

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες