Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3691   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/12/2016 - 12:58

τα specs της καθε συσκευης , δειχνουν σε τι μπαντες ΜΠΟΡΟΥΝ να παιξουν

 

Από ότι είδα,ΔΕΝ εχουν όλα τα iphone τις ΙΔΙΕΣ μπάντες.Επομένως η καποια δεν παιζουν καθολου ή καποια χρησιμοποιούν παραπλήσιες μπαντες για να δουλεψουν και αρα δεν ειναι 100% σεταρισμενα για τις μπαντες των παρόχων της Ελλάδας .Κάνω λάθος?

Κάνεις λάθος.

 

Για τα υπόλοιπα, υπάρχουν και τα PM. Πείτε τα εκεί.

 

Spoiler


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3692   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:23

Ναι.

Οι αμερικάνικες και οι ευρωπαικές συσκευές έχουν όλες τις μπάντες που μας ενδιαφέρουν στην Ελλάδα, οπότε δεν υπάρχει θεμα.

Είναι 100% σεταρισμένα, με εξαίρεση ίσως 1 (αν θυμάμαι της Wind) μπάντα 4g που δεν υπάρχει, αλλά και πάλι δεν εχει θεμα.

Κ εγω Αμερικάνικη συσκευή εχω. Η διαφορά ειναι μονο στον φορτιστή και στην τιμή.

σε ποιο κωδικο iphone δεν υπαρχει? wind εχω κι εγω!!!!



#3693   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:26

σε ποιο κωδικο iphone δεν υπαρχει? wind εχω κι εγω!!!!

Δεν θυμάμαι. Αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Νομίζω μια μπάντα είναι αλλά δεν σε νοιάζει.

 

Είτε το Α1661 πάρεις είτε το Α1784 (νομίζω αυτοί είναι οι κωδικοί μοντέλων) δεν θα έχεις θέμα.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3694   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:38

Δεν θυμάμαι. Αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Νομίζω μια μπάντα είναι αλλά δεν σε νοιάζει.

 

Είτε το Α1661 πάρεις είτε το Α1784 (νομίζω αυτοί είναι οι κωδικοί μοντέλων) δεν θα έχεις θέμα.

to 6s plus εχω με την wind. δλδ και τωρα μια μπαντα που υποστηριζει η wind , δεν την διαθετει το iph μου?



#3695   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:39

to 6s plus εχω με την wind. δλδ και τωρα μια μπαντα που υποστηριζει η wind , δεν την διαθετει το iph μου?

Γιατί, είναι Αμερικάνικο;

 

Δεν χρειάζεται να τρελαίνεσαι χωρίς λόγο.

 

Είτε την διαθέτει είτε όχι, θα αλλάξει κάτι;


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 04/12/2016 - 19:40

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3696   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/12/2016 - 19:49

Γιατί, είναι Αμερικάνικο;

 

Δεν χρειάζεται να τρελαίνεσαι χωρίς λόγο.

 

Είτε την διαθέτει είτε όχι, θα αλλάξει κάτι;

δεν τρελαινομαι απλα να μαθω ρωταω , και φαινεσαι οτι το κατεχεις.εγω ομολογω οτι ειμαι ασχετος.

 

ξερω οτι συνολικα η apple βγαζει τους κωδικους 1660 1661 1778 1784 συν καποιους για ιαπωνια. ειμαι λαθος? αυτοι οι κωδικοι ειναι μονο για ΗΠΑ?

 

και επειδη με ρωτας, να για μενα ισως να αλλαζει κατι ! αν μπορεις με βοηθας με τις αποριες μου!



#3697   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/12/2016 - 20:03

δεν τρελαινομαι απλα να μαθω ρωταω , και φαινεσαι οτι το κατεχεις.εγω ομολογω οτι ειμαι ασχετος.

 

ξερω οτι συνολικα η apple βγαζει τους κωδικους 1660 1661 1778 1784 συν καποιους για ιαπωνια. ειμαι λαθος? αυτοι οι κωδικοι ειναι μονο για ΗΠΑ?

 

και επειδη με ρωτας, να για μενα ισως να αλλαζει κατι ! αν μπορεις με βοηθας με τις αποριες μου!

Εσύ στο 6S Plus έχεις το Α1634 ή το Α1687. 

 

Οι κωδικοί που έγραψες είναι για το 7 Plus και μονο το Α1661 και το 1784 μας ενδιαφέρουν (το 1784 είναι το Ευρωπαικό και λογικά αυτό που πουλάνε sim free τα καταστήματα στην Αμερική).

 

Το Α1661 το έχουμε κάποιοι (όπως εγώ) που είναι το Verizon ξεκλείδωτο που πήραμε επειδή ακόμα δεν είχε κυκλοφορήσει το ξεκλείδωτο - sim free μοντέλο.

 

Το Α1660 είναι το ανάλογο του 1661 σε iPhone 7 (4,7 inch) , το Α1778 είναι το ανάλογο του 1784 σε iPhone 7. 

 

Τώρα , οι κύριες μπάντες που έχουμε στην Ελλάδα είναι η 3 η 7 και η 20 που τις υποστηρίζουν και τα 2 κινητά και όλοι οι πάροχοι

 

Παρόλα αυτά, είχα διαβάσει ότι υπήρχε και μια ακόμα μπάντα που υποστηρίζεται αλλά δεν την έχουν και τα 2 κινητά, και μάλιστα ότι την μπάντα αυτή την χρησιμοποιούσε κυρίως η Wind (ίσως να ήταν όταν είχαν αποκτήσει οι πάροχοι την 20 και το συζητάγαμε τότε).

 

Σε κάθε περίπτωση, οι 3 μπάντες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα υποστηρίζονται από ΟΛΕΣ τις συσκευές.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3698   tony988

tony988

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 04/12/2016 - 20:12

Εσύ στο 6S Plus έχεις το Α1634 ή το Α1687. 

 

Οι κωδικοί που έγραψες είναι για το 7 Plus και μονο το Α1661 και το 1784 μας ενδιαφέρουν (το 1784 είναι το Ευρωπαικό και λογικά αυτό που πουλάνε sim free τα καταστήματα στην Αμερική).

 

Το Α1661 το έχουμε κάποιοι (όπως εγώ) που είναι το Verizon ξεκλείδωτο που πήραμε επειδή ακόμα δεν είχε κυκλοφορήσει το ξεκλείδωτο - sim free μοντέλο.

 

Το Α1660 είναι το ανάλογο του 1661 σε iPhone 7 (4,7 inch) , το Α1778 είναι το ανάλογο του 1784 σε iPhone 7. 

 

Τώρα , οι κύριες μπάντες που έχουμε στην Ελλάδα είναι η 3 η 7 και η 20 που τις υποστηρίζουν και τα 2 κινητά και όλοι οι πάροχοι

 

Παρόλα αυτά, είχα διαβάσει ότι υπήρχε και μια ακόμα μπάντα που υποστηρίζεται αλλά δεν την έχουν και τα 2 κινητά, και μάλιστα ότι την μπάντα αυτή την χρησιμοποιούσε κυρίως η Wind (ίσως να ήταν όταν είχαν αποκτήσει οι πάροχοι την 20 και το συζητάγαμε τότε).

 

Σε κάθε περίπτωση, οι 3 μπάντες που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα υποστηρίζονται από ΟΛΕΣ τις συσκευές.

εισαι καταιγιστικα κατατοπιστικος. σε ευχαριστω



#3699   kgoneos

kgoneos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@kgoneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:kgoneos

Δημοσίευση 09/12/2016 - 12:29

Ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ δίνει ημερομηνία 26 Δεκεμβρίου τώρα.

τι ακριβώς έχει γίνει φέτος;;;



#3700   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2016 - 12:32

Ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ δίνει ημερομηνία 26 Δεκεμβρίου τώρα.

τι ακριβώς έχει γίνει φέτος;;;

 

Κάποιο άκυρο μεγάλο έχει φάει φέτος σίγουρα .Εγώ είχα πάει και μου ζητούσαν το 30% προκαταβολή και χωρίς να ξέρουν πότε θα παραλάβω .Απλά τραγικοί .Θα έλεγα να μην πάρει κανένας από εκεί .Έχει πάρα πολλά άλλα μαγαζιά . Γερμανός ,PUBLIC ,you.gr με τα ίδια λεφτά αν θέλει να πάρει κάποιος με δόσεις .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3701   kgoneos

kgoneos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@kgoneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:kgoneos

Δημοσίευση 09/12/2016 - 12:37

Κάποιο άκυρο μεγάλο έχει φάει φέτος σίγουρα .Εγώ είχα πάει και μου ζητούσαν το 30% προκαταβολή και χωρίς να ξέρουν πότε θα παραλάβω .Απλά τραγικοί .Θα έλεγα να μην πάρει κανένας από εκεί .Έχει πάρα πολλά άλλα μαγαζιά . Γερμανός ,PUBLIC ,you.gr με τα ίδια λεφτά αν θέλει να πάρει κάποιος με δόσεις .

Ναι! το έψαξα. Δεν ξέρει κάνεις τίποτα. Είπα να την ακυρώσω την παραγγελία και να την βάλω αλλού. Δεν έχει κάνεις καμιά πληροφορία για το πότε.

Έχει φτάσει Δεκέμβριος δεν έχει εξομαλυνθεί ακόμα η αγορά;

Η Apple δίνει 3-5 μέρες. Οπότε υπάρχει διαθεσιμότητα πια.



#3702   kostas125

kostas125

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/12/2016 - 13:06

Παραγγελία 7+ jet black 128 με αντικαταβολή από παμπλικ στις 7/10. Έπειτα από πολλά τηλέφωνα, έπεσα στον άνθρωπο που αποφάσισε να ασχοληθεί με το θέμα μου. Το τηλέφωνο πλέον είναι στα χέρια μου εδώ και δυο μέρες. Απλά εξαιρετικό και η διαφορά σε σχέση με το 6+ που είχα, είναι παραπάνω από εμφανής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3703   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/12/2016 - 13:42

Κάποιο άκυρο μεγάλο έχει φάει φέτος σίγουρα .Εγώ είχα πάει και μου ζητούσαν το 30% προκαταβολή και χωρίς να ξέρουν πότε θα παραλάβω .Απλά τραγικοί .Θα έλεγα να μην πάρει κανένας από εκεί .Έχει πάρα πολλά άλλα μαγαζιά . Γερμανός ,PUBLIC ,you.gr με τα ίδια λεφτά αν θέλει να πάρει κάποιος με δόσεις .

Υπαρχει συμφορουμιτης που το έβαλε με δοσεις στην πιστωτική του και πληρώνει κάθε μήνα τη δόση χωρίς να έχει παραλάβει το τηλέφωνο....απλά τραγικό..Έχει καιρό να μας γράψει αν έχει κανα νεότερο η υπόθεση του.

#3704   kgoneos

kgoneos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@kgoneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:kgoneos

Δημοσίευση 09/12/2016 - 14:03

Αυτή τη περιβόητη μεγάλη παραλαβή 1000+ κομματιών δεν την έκαναν άραγε;



#3705   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 09/12/2016 - 17:36

Παιδια ... παιρνουν κομματια λιγα μεν αλλα τα διαθετουν κατα τυχη γνωριμιων και φυσικα σε αυτους που τ ακουν. 30/10 παραγγελια μου λενε 28/11 μετα δεκεμβριο. 19/11 εφευγα εξωτερικο. Παιρνω 9/11 κλαιγομαι ευγενικα δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλα δεσμευομαι 28 να παραλαβετε. Με ρωταει πως θ πληρωσετε; του λεω καρτα. Πιστωτικη; οχι χρεωστικη. Του επισημαινω οτι το εχω αναγκη γιατι ειμαι χωρις κινητο. Τσουπ ξαφνικα μπηκαν μοοοοολις τωρα... καποια στην αποθηκη. Και μου λεει επειδης σας καταλαβαινω δωστε μου λιγο χρονο μηπως μπορεσω να κανω κατι. 10/11 εφυγε απο αποθηκη 11/11 το χα πατρα. 128gb jet black plus. Αν δεν ειχα εκπτωτικο κουπονι δε θα το παιρνα απο κωτσοβολο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες