Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 7/7 Plus - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3706   SpirosAc

SpirosAc

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/12/2016 - 19:50

Υπαρχει συμφορουμιτης που το έβαλε με δοσεις στην πιστωτική του και πληρώνει κάθε μήνα τη δόση χωρίς να έχει παραλάβει το τηλέφωνο....απλά τραγικό..Έχει καιρό να μας γράψει αν έχει κανα νεότερο η υπόθεση του.


Τα νεότερα ειναι τα ίδια με τα παλιά. Δεν έχουν ιδέα τι τους γίνετε. Πήγα απ το κατάστημα που το είχα παραγγείλει, και ενώ ήμουν (θεωρητικά) να παραλάβω αυτή τη βδομάδα απ τη παρτίδα που ήρθε 8 Δεκεμβρίου (35 jet black είπαν πως φέρανε) δε με έβλεπε στη λίστα. Θα προσπαθήσει να πιέσει και θα με ενημερώσει Δευτέρα.

Γυρνάω και παίρνω τηλ στα κεντρικά. Μου λενε πως τα κομμάτια που ήρθαν ειναι για να καλύψουν τις παραγγελίες Σεπτεμβρίου. Τους λεω πως χρεώνομαι κανονικά για προϊόν που δεν έχω και ούτε που μου είπε να κοιτάξει στις αποθήκες αλλά οτι πρεπει να περιμένω γιατι δεν εχει έρθει η σειρά μου.

Μπήκε Δεκέμβρης και μαζι η Τρίτη δόση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3707   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/12/2016 - 20:04

Epic fail ο Κωτσόβολος...


Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 10/12/2016 - 20:05

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#3708   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/12/2016 - 20:13

Τα νεότερα ειναι τα ίδια με τα παλιά. Δεν έχουν ιδέα τι τους γίνετε. Πήγα απ το κατάστημα που το είχα παραγγείλει, και ενώ ήμουν (θεωρητικά) να παραλάβω αυτή τη βδομάδα απ τη παρτίδα που ήρθε 8 Δεκεμβρίου (35 jet black είπαν πως φέρανε) δε με έβλεπε στη λίστα. Θα προσπαθήσει να πιέσει και θα με ενημερώσει Δευτέρα.

Γυρνάω και παίρνω τηλ στα κεντρικά. Μου λενε πως τα κομμάτια που ήρθαν ειναι για να καλύψουν τις παραγγελίες Σεπτεμβρίου. Τους λεω πως χρεώνομαι κανονικά για προϊόν που δεν έχω και ούτε που μου είπε να κοιτάξει στις αποθήκες αλλά οτι πρεπει να περιμένω γιατι δεν εχει έρθει η σειρά μου.

Μπήκε Δεκέμβρης και μαζι η Τρίτη δόση.

Χαρα στο κουράγιο σου...Απορώ γιατί δεν τους έχεις καταγγείλει στον συνήγορο του καταναλωτή ακόμη!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3709   vaggelis77

vaggelis77

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα

Δημοσίευση 11/12/2016 - 03:23

Τα νεότερα ειναι τα ίδια με τα παλιά. Δεν έχουν ιδέα τι τους γίνετε. Πήγα απ το κατάστημα που το είχα παραγγείλει, και ενώ ήμουν (θεωρητικά) να παραλάβω αυτή τη βδομάδα απ τη παρτίδα που ήρθε 8 Δεκεμβρίου (35 jet black είπαν πως φέρανε) δε με έβλεπε στη λίστα. Θα προσπαθήσει να πιέσει και θα με ενημερώσει Δευτέρα.

Γυρνάω και παίρνω τηλ στα κεντρικά. Μου λενε πως τα κομμάτια που ήρθαν ειναι για να καλύψουν τις παραγγελίες Σεπτεμβρίου. Τους λεω πως χρεώνομαι κανονικά για προϊόν που δεν έχω και ούτε που μου είπε να κοιτάξει στις αποθήκες αλλά οτι πρεπει να περιμένω γιατι δεν εχει έρθει η σειρά μου.

Μπήκε Δεκέμβρης και μαζι η Τρίτη δόση.


Το μόνο και μεγάλο λάθος του Κοτσοβολος είναι ότι αντί να κρατήσει τη συναλλαγή της κάρτας σε απλή δέσμευση ποσού , πήγε και έκλεισε τη συναλλαγή με τη τράπεζα και άρχισες εσυ να πληρώνεις χωρίς να παραλάβεις προϊόν! Αυτό διώκεται ποινικά να ξέρεις !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3710   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/12/2016 - 05:44

και εγω το ιδιο προβλημα εγωμε κοτσοβολο της ροδου.

οτι ναναι δεν ξερουν ποτε και με εχουν τρελανει.

πιστωτικη καρτα με δοσεις με τραπεζα.

οποτε πληρωμενο και εγω .

εαν τους πω να ακυρωσω και να μου γυρισουν τα λεφτα πισω να το τσιμπησω απο αλλου γινεται?

δεν εχουν ξεκινησει ακομα οι δοσεις.

η να τους φοβθσω να μου βρουν συσκευη αυτην την εβδομαδα αλλιως θα ξανα παω μεμ δικηγορο εκει και θα τα κανω λαμπογιαλο..

χαχα :P



#3711   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/12/2016 - 11:17

και εγω το ιδιο προβλημα εγωμε κοτσοβολο της ροδου.
οτι ναναι δεν ξερουν ποτε και με εχουν τρελανει.
πιστωτικη καρτα με δοσεις με τραπεζα.
οποτε πληρωμενο και εγω .
εαν τους πω να ακυρωσω και να μου γυρισουν τα λεφτα πισω να το τσιμπησω απο αλλου γινεται?
δεν εχουν ξεκινησει ακομα οι δοσεις.
η να τους φοβθσω να μου βρουν συσκευη αυτην την εβδομαδα αλλιως θα ξανα παω μεμ δικηγορο εκει και θα τα κανω λαμπογιαλο..
χαχα :P


Εγώ δεν θα το δεχόμουν αυτό παιδιά. Είναι δυνατόν να με βάζουν να πληρώνω δόσεις για κάτι που δεν έχω παραλάβει ακόμα;;;;;

Πόσο ποια πρόβατα μας περνάνε;

Καλό είναι να συμβουλευτείτε δικηγόρο.


Sent from iPhone 7 plus

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3712   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/12/2016 - 11:10

καλημεραααα..σημερα ειπα μα παω μια βολτα απο το εν λογο μαγαζι να τους πω οτι ακυρωνω την παραγγελια..και αφου φτανω και μιλαω με μια υπευθηνη και της λεω θελω να ακυρωσω μαντεψτεεεεεεεεεεε...!!!
´σημερα παραλαμβανουμε συσκευες οποτε ελατε τεταρτη πρωι πρωι να παραλαβετέ´
ημουν ετοιμος να της δωσω σφαλιαρα αλλα κρατηθηκα:):))
κατι τελευταιο να κοιταξω παρτιδα η μπα οταν μου το δωσουν;

#3713   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/12/2016 - 12:10

καλημεραααα..σημερα ειπα μα παω μια βολτα απο το εν λογο μαγαζι να τους πω οτι ακυρωνω την παραγγελια..και αφου φτανω και μιλαω με μια υπευθηνη και της λεω θελω να ακυρωσω μαντεψτεεεεεεεεεεε...!!!
´σημερα παραλαμβανουμε συσκευες οποτε ελατε τεταρτη πρωι πρωι να παραλαβετέ´
ημουν ετοιμος να της δωσω σφαλιαρα αλλα κρατηθηκα :):))
κατι τελευταιο να κοιταξω παρτιδα η μπα οταν μου το δωσουν;

Περίμενε να στο δώσουν πρώτα... :)


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#3714   kgoneos

kgoneos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Twitter:@kgoneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:kgoneos

Δημοσίευση 12/12/2016 - 13:33

καλημεραααα..σημερα ειπα μα παω μια βολτα απο το εν λογο μαγαζι να τους πω οτι ακυρωνω την παραγγελια..και αφου φτανω και μιλαω με μια υπευθηνη και της λεω θελω να ακυρωσω μαντεψτεεεεεεεεεεε...!!!
´σημερα παραλαμβανουμε συσκευες οποτε ελατε τεταρτη πρωι πρωι να παραλαβετέ´
ημουν ετοιμος να της δωσω σφαλιαρα αλλα κρατηθηκα :):))
κατι τελευταιο να κοιταξω παρτιδα η μπα οταν μου το δωσουν;

Πόσο καιρό μετράει η παραγγελία σου;



#3715   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/12/2016 - 13:35

καλημεραααα..σημερα ειπα μα παω μια βολτα απο το εν λογο μαγαζι να τους πω οτι ακυρωνω την παραγγελια..και αφου φτανω και μιλαω με μια υπευθηνη και της λεω θελω να ακυρωσω μαντεψτεεεεεεεεεεε...!!!
´σημερα παραλαμβανουμε συσκευες οποτε ελατε τεταρτη πρωι πρωι να παραλαβετέ´
ημουν ετοιμος να της δωσω σφαλιαρα αλλα κρατηθηκα :):))
κατι τελευταιο να κοιταξω παρτιδα η μπα οταν μου το δωσουν;

τυχερέ παίξε και κανένα Τζόκερ :lol:  



#3716   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/12/2016 - 18:09

10/11 την εκανα..
black plus 128...!!!
της το ρωτησα δυο φορες τεταρτη πρωι να περασω ε και μουνλεει εννια ανοιγουμε οτι ωρα θελετε..
καλα εαν μουνκανουν τετοια μανουρα θα τους βαλω βομβα:ραλλα δεν νομιζω..
το θεμα ειναι να γλυτωσω το hissing...γιατι δεν εχω ορεξη να το γυρναω πισω κτλ...!!!:/

#3717   kostas125

kostas125

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/12/2016 - 10:32

Υπάρχει κρατημενο για σήμερα μόνο 7 plus black στα public νέας Σμύρνης. Pm me για λεπτομέρειες


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3718   theodoretsi

theodoretsi

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/12/2016 - 14:53

10/11 την εκανα..
black plus 128...!!!
της το ρωτησα δυο φορες τεταρτη πρωι να περασω ε και μουνλεει εννια ανοιγουμε οτι ωρα θελετε..
καλα εαν μουνκανουν τετοια μανουρα θα τους βαλω βομβα:ραλλα δεν νομιζω..
το θεμα ειναι να γλυτωσω το hissing...γιατι δεν εχω ορεξη να το γυρναω πισω κτλ...!!!:/

Τελικά φίλε παρέλαβες;



#3719   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 15:00

10/11 την εκανα..
black plus 128...!!!
της το ρωτησα δυο φορες τεταρτη πρωι να περασω ε και μουνλεει εννια ανοιγουμε οτι ωρα θελετε..
καλα εαν μουνκανουν τετοια μανουρα θα τους βαλω βομβα:ραλλα δεν νομιζω..
το θεμα ειναι να γλυτωσω το hissing...γιατι δεν εχω ορεξη να το γυρναω πισω κτλ...!!!:/


Τελικά φίλε παρέλαβες;

Κι εγώ είμαι πολύ περίεργος να μάθω αν παρελαβες. Μας έχεις αγχώσει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3720   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/12/2016 - 17:26

Χιλια συγγνωμη παιδια ...
Εβαλα αναρτηση στο εντυπωσεις και δεν εβαλα εδω.. σας το βαζω κι εδω οπως το εχω εκει
´καλημερα παιδια σημερα παρελαβα ...
ακομα δεν το εχω ενεργοποιηση αλλα κανω κολοτομπες με αυτο το κοσμημα που κραταω...
τι να πρωτο πω...
ανατριχιλα καθως το εκανα ανμποξ και μολις το επιασα στο χερι τελειωσα χαχαχα
ασυζητητη πιστευω οτι καλυτερο tampered glass ειναι της orzly τοποθετηση σε πεντε λεπτα χωρισνκαμια δυσκολια και καμια μ φουσκα..βγαλε βαλε πραγματικα.και δεν ειναι και αισθητο στο κινητο πανω..σχεδον δεν το καταλαβαινεις...
ανεβαζω πρωτη φωτο και θα επανελθω οταν συνελθω χαχχα´

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες