Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 20/01/2017 - 08:13

Όλα καλά όλα χρυσά όλα ωραία αλλά 2 κατοστάρικα πολλά €€€ εγώ θα μείνω με τα meizu που πήρα στο ΒΛΑΚ Friday με 16 € από GearBest και όλα κούτα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 20/01/2017 - 08:41

Αδικαιολογητα ακριβα νομιζω. Κουβαλανε φοβερη τεχνολογια ναι, αλλα στο διαταυτα εχουν ιδιο ηχο λενε με τα ενσυρματα, δλδ πολυ μετριο.

Παντως η τιμη αν την αναλυσουμε ως:
159$ (ηπα χωρις φπα) συν 24% φπα ~= 197$ ~= 186€

Δεν απεχει κ πολυ απο την πραγματικοτητα...

New York 173$ με τους φόρους.. Λέω να τα αναζητώ σιγά σιγά για προσωπική εμπειρία . 

 

Κάπου θα τα πετύχω.. :)


@CaLi@


#123   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/08/2017 - 22:07

Τα AirPods, τα ασύρματα ακουστικά της Apple τα οποία λατρεύουμε να μισούμε, είναι εμπνευσμένα από τους Stormtroopers του Star Wars σύμφωνα με πρόσφατη συνέντευξη του Jony Ive στην The Wall Street Journal.

 

Screen-Shot-2017-07-31-at-02.04.54.png

 

Όπως διαβάζουμε, ο Ive δήλωσε στον J.J. Abrams, σκηνοθέτη του "Star Wars: The Force Awakens" πως ο ίδιος είχε στο μυαλό του την εικόνα των (original) Stormtroopers όταν σχεδίαζε τα AirPods.

 

Στο σημείο αυτό αξίζει να σημειωθεί πως ο Michael Kaplan, σχεδιαστής κουστουμιών του "Star Wars: The Force Awakens", δήλωσε στο Vanity Fair το 2015 πως η Apple αποτέλεσε πηγή έμπνευσης για τον σχεδιασμό των νέων Stormtroopers που είδαμε στο "First Order".

 

“With the Stormtroopers it was more of a simplification, almost like, ‘What would Apple do?’”


Behind the Scenes...

#124   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/09/2017 - 17:00

Παρόλα τα προβλήματα μειωμένης διαθεσιμότητας - απόρροια της τεράστιας ζήτησης - τα ασύρματα ακουστικά AirPods της Apple έχουν κατακτήσει την αγορά των ασύρματων ακουστικών. Το πόρισμα έρχεται από έρευνα που διενήργησε η NPD σύμφωνα με την οποία το 85% των εσόδων από τις συνολικές πωλήσεων στην κατηγορία των ασύρματων ακουστικών στις ΗΠΑ για το 2017 ανήκει στα Airpods!

 

Το νούμερο δεν είναι μικρό, καθώς η NPD υπολογίζει σε 900.000 τις συνολικές πωλήσεις της κατηγορίας!
 

More than 900,000 totally wireless headphone units were sold in the U.S. since the start of the year, according to The NPD Group’s Retail Tracking Service

 

Since launching in December, Apple’s AirPods have accounted for 85 percent of totally wireless headphone dollar sales in the U.S., according to NPD’s Retail Tracking Service.

 


Behind the Scenes...

#125   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 02/09/2017 - 16:21

Από προσωπική εμπειρία δηλώνω παραπάνω απο ευχαριστημένος. Δεν το περίμενα οτι θα με εντυπωσίαζαν τοσο. Στην αρχή ημουν πολύ διστακτικός αλλά τελικά η αγορά τους άξιζε και με το παραπάνω. Σίγουρα τα χρήματα είναι αρκετα αλλά πραγματικά είναι απίστευτα βολικά. 



#126   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2017 - 17:23

Να παραθέσω και εγώ την άποψή μου: είμαι κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες.

 

1ον: δεν περίμενα να είναι τόσο δυνατά, (εννοείται πως η ποιότητα του τραγουδιού είναι καλή). 

2ον: τουλάχιστο στα δικά μου αυτιά, είναι πολύ σταθερά. Κουνάω δυνατά το κεφάλι δεξιά αριστερά να πέσουν και δε νιώθουν -> άφοβα στο γυμναστήριο!

3ον: έιναι τόσο ελαφριά που ξεχνάω ότι τα φοράω.

4ον: πλέον έχοντας δοκιμάσει αυτά που είναι ασύρματα, δε νομίζω πως ποτέ πια θα ξανα δοκιμάσω ενσύρματα. Είναι ΠΟΛΥ βολικά. Και εκείνο πια το ξετύλιγμα, έχει πεθάνει. 

5ον. Η ποιότητα είναι πολύ καλή, ίσως να μπορούσαν να έχουν ένα τσιμπηματάκι μπάσο παραπάνω, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω διαφορά με τα beats X που έχω.

6ον: Το να το βγάζεις από αυτί και να σταματά η μουσική, όπως επίσης και νασυνδέεις τις υπόλοιπες συσκευές σου επάνω τους κατευθείας, άφησε ανοιχτό όλους τους φίλους μου- το οποίο πραγματικά είναι μία πρωτοπορία. 

 

Τιμή τσιμπημένη ναι. 



#127   yianniskyr

yianniskyr

    iPH Member

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2017 - 19:54

για να δούμε και τα B&O 



#128   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/09/2017 - 20:04

Κατι τετοια βιντεακια σε κανουν να παρεις apple products.
Και σκ..τα να πουλησουν με τετοιο περιτυλιγμα κ βιντεακι γινεσαι apple ζομπι κ τρεχεις να αγορασεις!
Σε αντιθεση με τις αλλες εταιριες ακομα κ τη samsungi που το παιζει κυριλε κ στο keynote της μιλανε οι σχιστοματηδες σα να εισαι σε κινεζικο κ παραγγελνεις γλυκοξινο :)
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#129   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/09/2017 - 13:37

Να παραθέσω και εγώ την άποψή μου: είμαι κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδες.

 

1ον: δεν περίμενα να είναι τόσο δυνατά, (εννοείται πως η ποιότητα του τραγουδιού είναι καλή). 

2ον: τουλάχιστο στα δικά μου αυτιά, είναι πολύ σταθερά. Κουνάω δυνατά το κεφάλι δεξιά αριστερά να πέσουν και δε νιώθουν -> άφοβα στο γυμναστήριο!

3ον: έιναι τόσο ελαφριά που ξεχνάω ότι τα φοράω.

4ον: πλέον έχοντας δοκιμάσει αυτά που είναι ασύρματα, δε νομίζω πως ποτέ πια θα ξανα δοκιμάσω ενσύρματα. Είναι ΠΟΛΥ βολικά. Και εκείνο πια το ξετύλιγμα, έχει πεθάνει. 

5ον. Η ποιότητα είναι πολύ καλή, ίσως να μπορούσαν να έχουν ένα τσιμπηματάκι μπάσο παραπάνω, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω διαφορά με τα beats X που έχω.

6ον: Το να το βγάζεις από αυτί και να σταματά η μουσική, όπως επίσης και νασυνδέεις τις υπόλοιπες συσκευές σου επάνω τους κατευθείας, άφησε ανοιχτό όλους τους φίλους μου- το οποίο πραγματικά είναι μία πρωτοπορία. 

 

Τιμή τσιμπημένη ναι. 

 

 

Θέλεις να μου πεις λίγο από που τα πήρες; 

 

Ψάχνω εδώ και μέρες και δεν μπορώ να τα βρω διαθέσιμα πουθενά...



#130   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/09/2017 - 13:42

Θέλεις να μου πεις λίγο από που τα πήρες;

Ψάχνω εδώ και μέρες και δεν μπορώ να τα βρω διαθέσιμα πουθενά...

Νομιζω σε πολλα καταστηματα στο skroutz υπαρχουν διαθεσιμα
!!

Τελευταία επεξεργασία από: christoss78, 06/09/2017 - 13:43


#131   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2017 - 16:59

Θέλεις να μου πεις λίγο από που τα πήρες; 

 

Ψάχνω εδώ και μέρες και δεν μπορώ να τα βρω διαθέσιμα πουθενά...

Kαλησπέρα, πήγα στο. Αpple Store του Bristol για ένα hands-on μάθημα που κάνουν καθημερινά. Το συγκεκριμένο ήταν πως να χρησιμοποιείς τη Siri καθημερινά. Τους είπα πως ενδιαφέρομαι, γιατί σκοπός μου είναι να δημιουργήσω ένα workflow εργασίας κρατώντας μια λίστα με πράγματα που έχω να κάνω μέσω Siri μόνο και πως σκοπεύω να το κάνω με τα AirPods. Εκεί με ρώτησαν αν έχω και τους είπα όχι ακόμη γιατί έχει αναμονή 3 εβδομάδες, και πρόσθεσαν πως παρέλαβαν στο κατάστημα 5 σήμερα και έχει μείνει ένα τελευταίο...το τσίμπησα.



#132   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 06/09/2017 - 17:22

Κάτοχος και εγώ πλέον των περιβόητων AirPods και πιστεύω πως είναι τα καλύτερα ακουστικά που είχα ποτέ. Τέλειος ήχος, πολύ δυνατός και καμία περίπτωση να φύγουν από τα αυτιά μου. Επιπλέον για πρώτη φορά ευχαριστήθηκα τροχαδάκι 10χλμ με Apple Watch και AirPods ακούγοντας μουσική χωρίς να κουβαλάω το iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#133   tolis24h

tolis24h

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2017 - 17:34

Με αυτα που διαβάζω δεν ξέρω τη να κάνω :( να τα πάρω τώρα η να περιμένω να βγει η δεύτερη γενιά;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#134   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 06/09/2017 - 17:48

Με αυτα που διαβάζω δεν ξέρω τη να κάνω :( να τα πάρω τώρα η να περιμένω να βγει η δεύτερη γενιά;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

γιατι ,τι δεν εχει η πρωτη? :P



#135   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2017 - 19:09

Να περιμένεις να βγει η δευτερη γενναία, για να παρεις την πρωτη πιο φθηνά. 😋

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες