Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

AirPods: Τα ασύρματα ακουστικά της Apple (με W1 chip για απροβλημάτιστη σύνδεση)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
888 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2016 - 14:28

Never lose your AirPods again. 

 

Συνημμένο αρχείο  Screen Shot 2016-12-22 at 14.28.17.png   480,11KB   69 λήψεις


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/01/2017 - 11:21

Ανακοινώθηκε η τιμή των AirPods στην Ελλάδα από την iSquare, επίσημο διανομέα της Apple για Ελλάδα και Κύπρο.

Τα νέα ασύρματα ακουστικά της Apple κοστίζουν €199, ωστόσο προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμα αποθέματα προς πώληση στη χώρα μας - κάτι που αναμένεται να αλλάξει μέσα στις επόμενες εβδομάδες...


apple-airpods.png

 

Διαβάστε επίσης:


Behind the Scenes...

#108   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 16/01/2017 - 11:37

καλε ουτε 200, 


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#109   kouroupelos

kouroupelos

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/01/2017 - 11:39

Γελάει ο κόσμος..



#110   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 11:53

γιατι εχω αντιληψη οτι με τοσα (και λιγοτερα) παιρνω επωνυμα bluethooth ακουστικα μουσικοφιλα..... μου μενουν και ρεστα....



#111   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2017 - 11:55

χαιρετω το forum.ειμαι αναμεσα στα airpods οταν βρουμε δλδ καποιο κομματι και στα sony sbh70 καμμια σχεση σε τιμη βεβαια και στυλ αλλα δεν γιενται δουλεια χωρις audiojack ειναι μαρτυριο.



#112   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/01/2017 - 14:12

Αδικαιολογητα ακριβα νομιζω. Κουβαλανε φοβερη τεχνολογια ναι, αλλα στο διαταυτα εχουν ιδιο ηχο λενε με τα ενσυρματα, δλδ πολυ μετριο.

Παντως η τιμη αν την αναλυσουμε ως:
159$ (ηπα χωρις φπα) συν 24% φπα ~= 197$ ~= 186€

Δεν απεχει κ πολυ απο την πραγματικοτητα...

legit


#113   jimmys87

jimmys87

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/01/2017 - 14:39

Ερωτηση .. Αν και μπορει να εχει απαντηθει πιο πριν. Τα airpods ειναι συμβατα και με 6s?



#114   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2017 - 15:05

179EUR στον πολιτισμένο κόσμο.

Στην τριτοκοσμική Ελλάδα 200..



#115   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.819 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 15:07

Ερωτηση .. Αν και μπορει να εχει απαντηθει πιο πριν. Τα airpods ειναι συμβατα και με 6s?

ναι αφου συνδεονται με Bluetooth!:)

#116   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/01/2017 - 17:08

Αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο σε μένα ακόμα είναι εάν μπορούν να είναι συνδεδεμένα ταυτόχρονα με το iPhone και το Mac και να παίρνουν ήχο και από τα 2 ταυτόχρονα. Μόνο γι αυτό το λόγο θα σκεφτόμουν να τα πάρω.

 

Τώρα έχω από ένα ζευγάρι ενσύρματα κουμπωμένα στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο. Αν μπορούσα να έχω μόνο τα airpods στα αυτιά μου και να επιλέγω το source άκοπα θα ήταν πολύ βολικό.



#117   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/01/2017 - 09:12

μπορει να με βοηθησει καποιος με το θεμα.καλημερα βασικα σε ολους.

λειτουργουν κανονικα τα airpods δλδ τα ακουμπας δεχεσαι κληση τα ακουμπας τερματισει κληση;αυξομειωση της εντασης τους;

λειτουργουν μονο με siri; ελλαδα που siri αντιο τι γινεται;



#118   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 17/01/2017 - 15:15

Αυτό που δεν είναι ξεκάθαρο σε μένα ακόμα είναι εάν μπορούν να είναι συνδεδεμένα ταυτόχρονα με το iPhone και το Mac και να παίρνουν ήχο και από τα 2 ταυτόχρονα. Μόνο γι αυτό το λόγο θα σκεφτόμουν να τα πάρω.

 

Τώρα έχω από ένα ζευγάρι ενσύρματα κουμπωμένα στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο. Αν μπορούσα να έχω μόνο τα airpods στα αυτιά μου και να επιλέγω το source άκοπα θα ήταν πολύ βολικό.

Είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα. Προφανώς όμως θα ακούς μουσική μόνο από μια πηγή ήχου. iPhone ή Mac. Στο iPhone μπορείς από το Control Center, ανά πάσα στιγμή να επιλέξεις να βγαίνει ο ήχος από τα AirPods. Στο Mac, μπορείς λογικά να το κάνεις από το εικονίδιο της "Φωνής" στην Task/TitleBar. Με δύο Clicks/Taps στην συσκευή εξόδου ήχου μπορείς να ανακατευθύνεις την προέλευση του ήχου. Έχοντας μόνιμα φορεμένα τα ακουστικά.

 

Σε περίπτωση ακρόασης μουσικής από τον Mac, αν έρθει τηλεφωνική κλήση, πιστεύω ότι θα μπορείς να απαντήσεις από το κινητό. Αν και με το χαρακτηριστικό του Handoff/Continuity, όλα αυτά είναι μη σαφώς οριοθετημένα προς όφελός μας για την απόλυτη εμπειρία του "It just works".

Δεν νομίζω να έχουν κάνει πατάτα στη διαχείριση των εισερχόμενων κλήσεων. Οπότε εικάζω/ελπίζω ότι θα απαντάς από τα ακουστικά, και δεν θα σε νοιάζει αν μιλάς μέσω iPhone ή Mac.

 

Έχοντας ζήσει 1 χρόνο με το Apple Watch, ξέρω ότι σηκώνω την κλήση στο ρολόι και αν συνειδητοποιήσω ότι θα μιλήσω για αρκετή ώρα, απλά πιάνω το κινητό και κάτω αριστερά στην LockScreen είναι έτοιμο το εικονίδιο του τηλεφώνου για να συνεχίσω από αυτό.

 

 

 

μπορει να με βοηθησει καποιος με το θεμα.καλημερα βασικα σε ολους.

λειτουργουν κανονικα τα airpods δλδ τα ακουμπας δεχεσαι κληση τα ακουμπας τερματισει κληση;αυξομειωση της εντασης τους;

λειτουργουν μονο με siri; ελλαδα που siri αντιο τι γινεται;

 

Διπλό πάτημα για αποδοχή κλήσης και διπλό ξανά για τερματισμό ή και εναλλαγή κλήσης. Για Mute δεν έχω διαβάσει κάτι και το πως μπορεί να γίνει μέσω ακουστικών.

Για την αυξομείωση της φωνής χρησιμοποιείς την Siri, το iPhone ή το Apple Watch. Η Siri είναι ο πιο γρήγορος τρόπος. Αρκεί να ξέρεις την εντολή στη γλώσσα όπου διατίθεται "Lower/Raise the volume (by 30%)".

 

Χρησιμοποιώ την Siri στα γερμανικά, και χθες μείωσα την φωνή για πρώτη φορά μέσω των ενσύρματων ακουστικών. Είναι εφιτκή λοιπόν η συμβίωση με την Siri και αυτό είναι και το μέλλον. (Τη χρησιμοποιώ καθημερινά για άλλα πράγματα οπότε έμαθα μια ακόμα εντολή για Handsfree χρήση.)

 

 

Και κάτι από τις αντιδράσεις του κόσμου...

 

https://twitter.com/...418707230982146


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 17/01/2017 - 15:22


#119   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 19/01/2017 - 08:58


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#120   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/01/2017 - 18:24

Είναι ακριβά πολύ αλλά θα τα ήθελα
Δεν έχω ψάξει για κάτι αντίστοιχο βέβαια ...όποτε θα το δω και θα αποφασίσω. Αν κάποιος έχει κάτι κατά νου ή έχει δοκιμάσει θα ήθελα κάποιες προτάσεις.
Ευχαριστώ! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες