Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το κινητο μου κλάπηκε, αφαιρεσαν το iCloud και το activation lock. Πως έγινε αυτο;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
201 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:02

Δική μου προτροπή να απενεργοποιήσετε το "Ρυθμίσεις->κέντρο ελέγχου->Σε οθόνη κλειδώματος" για να μην μπορεί κάποιος ν' απενεργοποιήσει wifi και πάροχο και το τηλέφωνο όταν είναι σε ελεύθερα δίκτυα η φιλικά δίκτυα (αποθηκευμένα) να συνδέεται αυτόματα! 

Τέλειο αυτό!! Δεν το ήξερα οτι γινόταν και σε ευχαριστώ!!!

Και πάντα αυτο έλεγα...Γιατι να μπορει ο οποιοσδηποτε να απενεργοποιησει το wifi απο κλειστη οθονη?Η κλασσική κινηση που θα κάνει ο κλέφτης με το που το πάρει θα ειναι αυτη!

Το έκανα ηδη!Ευχαριστω!Και τα δεδομενα εννοειται ΠΑΝΤΑ ανοικτα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:07

Γιαυτο το πρώτο tweak που κανω εγκατάσταση ειναι το bioprotect του Λιμναιου. Ζητάει αποτύπωμα για ΟΛΑ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#108   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:11

Αν καποιος ειναι τοσο ψαγμενος οπως αυτα που διαβαζουμε με mail και μηνυματα για phising κωδικων βγαζει τη Sim και μην το ειδατε τον Παναη.

Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 10/11/2016 - 16:11


#109   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:18

Γιαυτο το πρώτο tweak που κανω εγκατάσταση ειναι το bioprotect του Λιμναιου. Ζητάει αποτύπωμα για ΟΛΑ.


Έτσι εγώ το δεύτερο που βάζω είναι το iCaughtU Pro αλλά πλέον ένας τόσο ψαγμένος το πρώτο πράγμα που κάνει βγάζει την sim οπότε ούτε data έχεις ούτε θα προσπαθήσει να δοκιμάσει το password για να τραβήξει φώτο οπότε..... να μην σου τύχει.

 


#110   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:18

Αν καποιος ειναι τοσο ψαγμενος οπως αυτα που διαβαζουμε με mail και μηνυματα για phising κωδικων βγαζει τη Sim και μην το ειδατε τον Παναη.

Ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.

Το ιδανικό θα ηταν να βγαζεις την sim με αποτυπωμα :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

#111   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:19

Επίσης κλειστοί διακόπτες
Προβολή "σήμερα"
Προβολή "γνωστοποιήσεων" για πρόσβαση από κλειδωμένη οθόνη
Όπως επίσης κλειστές γνωστοποιήσεις σε οθόνη κλειδώματος για μηνύματα και e-mail και για ότι άλλο μπορεί να περιέχει ευαίσθητα δεδομένα.
Καμία λειτουργία από οθόνη κλειδώματος. Ούτε σάρωση πάνω ούτε κάτω. Άντε μόνο για να βγάλουμε καμία φωτογραφία στα γρήγορα.
Άποψη μου πάντα!

Κάτι ακόμα...
Το 2-step verification δεν προστατεύει από phishing;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#112   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:37

Επίσης κλειστοί διακόπτες
Προβολή "σήμερα"
Προβολή "γνωστοποιήσεων" για πρόσβαση από κλειδωμένη οθόνη
Όπως επίσης κλειστές γνωστοποιήσεις σε οθόνη κλειδώματος για μηνύματα και e-mail και για ότι άλλο μπορεί να περιέχει ευαίσθητα δεδομένα.
Καμία λειτουργία από οθόνη κλειδώματος. Ούτε σάρωση πάνω ούτε κάτω. Άντε μόνο για να βγάλουμε καμία φωτογραφία στα γρήγορα.
Άποψη μου πάντα!

Κάτι ακόμα...
Το 2-step verification δεν προστατεύει από phishing;

Προσωπικά έχω το κινητό μου μόνιμα κλειστό και το ανοίγω μόνο οταν θέλω να πάρω κανένα τηλέφωνο ή να στείλω κανένα SMS. Έτσι και προστατευμένα είναι τα προσωπικά μου δεδομένα και μου κρατάει η μπαταρία 10 μέρες.



#113   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:39

Μόνιμα κλειστό ;;; κ όταν είναι να σε καλέσει κάποιος τι κανεις ; έρχεται το περιστέρι κ σου λέει άνοιξε το κινητό σου ;


Sent from my iPhone 7 plus

Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 10/11/2016 - 16:40


#114   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:39

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας 5-6 φορές στο ίδιο σημείο για καφέ μπας και τον πετύχεις, δύσκολα μεν αφού εφόσον έβγαλε λεφτά θα κάνει κάποιες μέρες να πάει στο ίδιο σημείο, αν πάει... αν όμως πάει και τον πετύχεις τότε ξέρεις τι πρέπει να κάνεις !!!


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#115   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:42

Προσωπικά έχω το κινητό μου μόνιμα κλειστό και το ανοίγω μόνο οταν θέλω να πάρω κανένα τηλέφωνο ή να στείλω κανένα SMS. Έτσι και προστατευμένα είναι τα προσωπικά μου δεδομένα και μου κρατάει η μπαταρία 10 μέρες.


Πάρε και μια τηλεκάρτα και καθάρισες


Sent from my iPhone using Tapatalk

#116   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:44

Θα πρεπει να κανω μυνηση κατα αγνώστων δηλ. 80€ για να ξεκινήσει η οποία διαδικασία, το εχω σκαφτεί και εγω. Απλά δε θελω να πετάξω ακόμα περισσότερα λεφτά. Ίσως και να το κανω αν απελπιστω τελείως.

 

 

 

80€ γιατί να δώσεις; αυτεπάγγελτο αδίκημα είναι η κλοπή και δεν απαιτείται παράβολο



#117   nicsid

nicsid

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:44

http://www.newsnowgr...yskevi-sas.html για όσους έχουν jailbreak μπορούν να το δοκιμάσουν. Δυστυχώς δεν ξέρω εάν δουλεύει στο iOS 10 (συγνώμη στο iOS 9 ήθελα να πω). Θα έπρεπε να είναι μέρος του λειτουργικού από την apple.

Τελευταία επεξεργασία από: nicsid, 10/11/2016 - 16:51


#118   Lexuss

Lexuss

    iPH Member

  • 299 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:48

το erase iphone   στο find my phone τι κανει ακριβως? σβηνει και επαναφερει στις εργοστασιακες ρυθμισεις το κινητο?



#119   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:58

Προσωπικά έχω το κινητό μου μόνιμα κλειστό και το ανοίγω μόνο οταν θέλω να πάρω κανένα τηλέφωνο ή να στείλω κανένα SMS. Έτσι και προστατευμένα είναι τα προσωπικά μου δεδομένα και μου κρατάει η μπαταρία 10 μέρες.

Φαντάζομαι κάνεις πλάκα όπως μερικοί κλέινουν όλους τους διακόπτες και χαίρονται που η μπαταρία τους κρατάει 3 μέρες, βρε χαρείται το κινητό σας που δώσατε κοντά 1000 ευρώ και απλά να είστε προσεκτικοί. Όσον αφορά για να μην το αφήνεται το κινητό σας όπου να ναι εγώ χρησιμοποιώ χρόνια θήκη ζώνης συγκεκριμένα της KRUSELL έχω πάντα το κινητό μου πάνω μου είται στην δουλειά ή οπουδήποτε αλλού, χωράει και με θήκη. Μπαίνει στην ζώνη και δεν βγαίνει με τίποτα δερμάτινη την αγόρασα από μαζαζί Ελλάδα όποιος θελει να του στείλω το link

Συνημμένα αρχεία



#120   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/11/2016 - 17:09

Εάν έχεις ενεργοποιήσει κάποια αξιόπιστη συσκευή στο icloud ώστε κάθε φορά που πας να συνδεθείς να σου στέλνει 6ψήφιο σ' αυτή τη συσκευή για να συνδεθείς θα γλίτωνες????



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες