Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3046   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2017 - 15:56

off-topic on:
Επειδή είχα και εγώ το "πρόβλημα" με το spotify που πρέπει να είναι ανοιχτό για να κατεβάζει λίστες και είναι όντως πολύ σπαστικό, βρήκα ότι αν το βάλεις να παίζει κάτι (πχ τη λίστα που κατεβάζεις) στο παρασκήνιο και κλειδώσεις την συσκευή, συνεχίζει να κατεβάζει κανονικά τη λίστα ακόμη και με σβησμένη οθόνη ;) και αν δεν θέλεις να ακούσεις μουσική, απλά κλείνεις την ένταση και είσαι κομπλέ
off-topic off

Πλάκα κάνεις!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, μόλις μου έλυσες τα χέρια με αυτό το tip

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3047   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/11/2017 - 15:56







#3048   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 04/11/2017 - 15:58





Τον βαρέθηκα τον ApplePro. Κανένα ουσιαστικό βίντεο πια.

 

Μπαίνεις και βλέπεις ότι ανέβασε 10 βίντεο σε μια μερα, και είναι όλα βλακείες..


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3049   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/11/2017 - 16:29

καλά ναι τα ίδια και τα ίδια κάνει ή ανεβάζει ανούσια videos για ένα κάρο κλώνους και πάει λέγοντας



#3050   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 05/11/2017 - 03:00

Είπε ο βασιλιάς της τρολιας και των off topic posts! Στο σπίτι τους κρεμασμένου ας μην μιλά ναι για σχοινί!
Ο τύπος του Apple Pro πληρώνετε για αυτές τις μπούρδες από εταιρίες, κανονικότατα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3051   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2017 - 03:18

οι περισσοτεροι αυτη τη δουλεια κανουν στο youtube και καθονται οι "ψαγμενοι χρηστες" και τρωνε σανο οτι δηθεν το iphone ειναι πιο γρηγορο, το samsung κανει παπαδες, το google εφτασε στο φεγγαρι κλπ και οτι αλλη χαζομαρα μπορεις να ακουσεις και να δεις. Διοτι στο youtube ποτε αυτο που βλεπεις δεν ειναι αυτο που ειναι.



#3052   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2017 - 04:02

Είπε ο βασιλιάς της τρολιας και των off topic posts! Στο σπίτι τους κρεμασμένου ας μην μιλά ναι για σχοινί!
Ο τύπος του Apple Pro πληρώνετε για αυτές τις μπούρδες από εταιρίες, κανονικότατα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σου απάντησα και στο άλλο post σου μην τα ξαναγράφω πάλι. Απέκτησε πρώτα τρόπους και βασική παιδεία και τα ξαναλέμε.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 05/11/2017 - 04:10


#3053   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 05/11/2017 - 17:12

Εντάξει πολύ καλό. Η οθόνη πολύ καλή 76dcd9d1fd5626711237b877b45b2b06.jpgc8f7d37d4e5cd37f3f67f6acfebae4d1.jpg


Tapatalked with my 7+

#3054   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 05/11/2017 - 20:33

Η πλάτη του space grey είναι ίδια σε απόχρωση με την πλάτη του 8?

#3055   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2017 - 20:58

Η πλάτη του space grey είναι ίδια σε απόχρωση με την πλάτη του 8?


Σαν κάτοχος του όχι λίγο πιο σκούρο

#3056   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/11/2017 - 16:22

Παρόλο που είμαι Apple μέχρι το κόκκαλο(όπως και οι περισσότεροι εδώ άλλωστε), γέλασα αρκετά με τη διαφήμιση.
⚠️Attention: Δεν το ποστάρω για να σφαχτούμε αλλά εντελώς χιουμοριστικά. Ο καθένας παίρνει αυτό που του αρέσει και καλύπτει τις ανάγκες του. Cheers


On iPad Air 2



#3057   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/11/2017 - 16:43

Προσωπικά και το έχω ξαναπεί η αύξηση των τιμών είναι ιδιαίτερα ανησυχητική ( αναφέρομαι σε όλες τις συσκευές ναυαρχίδες ) για τους καταναλωτές. 

Φυσικά ο καθείς κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του και πράττει όπως αυτός νομίζει κι εκφράζει τα επιχειρήματά του  . Αυτό βέβαια δεν στερεί τις διαφορετικές απόψεις . 
Η δική μου άποψη είναι πως η apple έπαψε να καινοτομεί εδώ και καιρό. Θυμάμαι το iphone 4 πχ που ήταν τόσο διαφορετικό ως προς τα android κλπ και το χαιρόμουν και ένιωθα " ναι αξίζει τα παραπάνω χρήματα " . 

Με τα φετεινα κινητά της δεν το έχω νιώσει ούτε στιγμή. 

Θεωρώ πως όλα τα ακριβά κινητά πλέον είναι υπερτιμημένα ως προς την τιμή τους και αυτό είναι κακό για εμάς. 

Επιπλέον, έγιναν πράγματα  τα οποία με εξόργισαν ως κάτοχο iphone - ipad - macbook pro εδώ και 7 χρόνια. 

iPhone 8 / plus :amazing, great κλπ κλπ για κινητό σχεδιαστικά του 2014, ασύρματη φόρτιση , κάμερα ίδια με του 7 κλπ κλπ κλπ ,είναι κοροιδία. Προσέξτε, δεν κοροιδεύω κατόχους και τα παιδιά που το έχουν αγοράσει ήδη, θεωρώ οτι μας κοροιδεύουν ψιλό γαζί.
iPhone X  : οθόνη που ήδη είχαν πριν πολυυυύ καιρό τα androids , no bezels  κλπ κλπ, όλα ήδη υπάρχουν προ πολλού ( μη μου πει κανείς για τα animojis please..). Το επιχείρημα " η απλ αργει αλλα τα κάνει καλύτερα" δε με πείθει προσωπικά πλέον. 

Καινοτομία το portrait mode στην μπροστινή κάμερα ; gimmick που ειναι hit n miss. Είναι beta θα μου πείτε ρε φίλε. Βeta χαρακτηριστικό λοιπόν σε συσκευή που κοστίζει από 1200 ευρώ. οκ..
Είδα φωτογραφίες που βγάζει η μπροστινή κάμερα του Χ σε αρκετά βίντεο και "ντράπηκα" για την ποιότητά της.
Όσο για τη φρενίτιδα για τα Χ, καμία δεν υπάρχει . Στον πραγματικό έξω κόσμο, στην παρέα μου που αποτελείται πχ ας πούμε από 10 συναδέλφους , είμαι ο μοναδικός που έχει iphone. Ίσως επειδή τα πράγματα πλέον για τους ελεύθερους επαγγελματίες είναι κατάμαυρα και για να βγάλουμε ένα χιλιάρικο καθαρό , πρέπει να βγάζουμε 4 χιλ τον μήνα.
Ο μόνος λόγος που με κρατά εμένα πλέον είναι το οικοσύστημά της και το λειτουργικό της . 
Σορρυ για το μακροσκελές οφ τόπικ αλλά δε γράφω συχνά λόγω έλειψης χρόνου.

Σε όλους όσοι αγόρασαν το Χ , να το χαρείτε με την ψυχή σας .

 



#3058   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2017 - 16:49

DxOMark, Apple iPhone X: Top performer for stills

 

 

With all of the analyses completed, the scores calculated, and the results verified, the iPhone X turns in an excellent result, delivering outstanding images for smartphone photography enthusiasts. It’s exceptional for stills, achieving the best Photo sub-score yet at 101 points. The overall score is affected by a slightly lower result for video, but at 97 points, the iPhone X ties with the Huawei Mate 10 for the second-highest score in our database of overall mobile image quality. For portraits, the improved telephoto lens delivers sharp results even indoors, and the bokeh simulation produces a natural and pleasing background blur. Outdoors, exposures are outstanding, with great dynamic range, impressive skies, good fine detail, and punchy color rendering. Add to all that the extra features on the front-facing camera, including a Portrait mode for blurred-background selfies, and the iPhone X delivers one hell of a smartphone camera.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 06/11/2017 - 16:49

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3059   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2017 - 17:04

https://youtu.be/R59TevgzN3k
Παρόλο που είμαι Apple μέχρι το κόκκαλο(όπως και οι περισσότεροι εδώ άλλωστε), γέλασα αρκετά με τη διαφήμιση.
⚠️Attention: Δεν το ποστάρω για να σφαχτούμε αλλά εντελώς χιουμοριστικά. Ο καθένας παίρνει αυτό που του αρέσει και καλύπτει τις ανάγκες του. Cheers


On iPad Air 2

Μεταξύ μας τώρα...αλλά η διαφήμιση έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο σε ότι αφορά την συνδεσιμότητα-μεταφορά αρχείων. Η Apple έχει τεράστιο κόλλημα σε αυτό και ονομάζεται profit.

Iphone να συγκριθεί με Note σειρά ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ. Το πενάκι (+android free) κάνει "παπάδες"...να μιλάμε αντικειμενικά τώρα.

Έβγαλε ένα Iphone X και τί έγινε; Μία οθόνη ελαφρώς βελτιστοποιημένη, και τρέχουν κάποιοι να δώσουν 1200 και 1400.

Είπα, και το ξαναλέω. Θα είμαι ο πρώτος που θα δώσω 1400 σε Apple αλλά όταν θα έχει ότι έχει και άλλα όσα έχει ένα Note.

Μόνο τότε θα έχει αξία η τιμή ενός τέτοιου Iphone.



#3060   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2017 - 17:08

Μεταξύ μας τώρα...αλλά η διαφήμιση έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο σε ότι αφορά την συνδεσιμότητα-μεταφορά αρχείων. Η Apple έχει τεράστιο κόλλημα σε αυτό και ονομάζεται profit.

Iphone να συγκριθεί με Note σειρά ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ. Το πενάκι (+android free) κάνει "παπάδες"...να μιλάμε αντικειμενικά τώρα.

Έβγαλε ένα Iphone X και τί έγινε; Μία οθόνη ελαφρώς βελτιστοποιημένη, και τρέχουν κάποιοι να δώσουν 1200 και 1400.

Είπα, και το ξαναλέω. Θα είμαι ο πρώτος που θα δώσω 1400 σε Apple αλλά όταν θα έχει ότι έχει και άλλα όσα έχει ένα Note.

Μόνο τότε θα έχει αξία η τιμή ενός τέτοιου Iphone.

= ποτέ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες