Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone X - iPhone 8/Plus (Γενικές Πληροφορίες - Ειδήσεις)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3061   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2017 - 17:14

= ποτέ

Ε, γι' αύτο κι εγώ θα τα γλιτώσω... :D


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 06/11/2017 - 17:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3062   ErGo

ErGo

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@chkls_n
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2017 - 23:54

Ετοιμαστειτε να διαβαζετε παντου οτι το DisplayMate ειναι πουλημενο και αναξιοπιστο. iPhone X Display Review



#3063   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 00:02

copy paste

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι κανένας iOS user δεν μπαίνει να κράξει σε android θέματα.
Το αντίθετο όμως και μάλιστα με άγνοια δίνει και παίρνει.
Γιατί άραγε; tongue.gif


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#3064   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2017 - 00:05

Προσωπικά και το έχω ξαναπεί η αύξηση των τιμών είναι ιδιαίτερα ανησυχητική ( αναφέρομαι σε όλες τις συσκευές ναυαρχίδες ) για τους καταναλωτές. 

Φυσικά ο καθείς κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του και πράττει όπως αυτός νομίζει κι εκφράζει τα επιχειρήματά του  . Αυτό βέβαια δεν στερεί τις διαφορετικές απόψεις . 
Η δική μου άποψη είναι πως η apple έπαψε να καινοτομεί εδώ και καιρό. Θυμάμαι το iphone 4 πχ που ήταν τόσο διαφορετικό ως προς τα android κλπ και το χαιρόμουν και ένιωθα " ναι αξίζει τα παραπάνω χρήματα " . 

Με τα φετεινα κινητά της δεν το έχω νιώσει ούτε στιγμή. 

Θεωρώ πως όλα τα ακριβά κινητά πλέον είναι υπερτιμημένα ως προς την τιμή τους και αυτό είναι κακό για εμάς. 

Επιπλέον, έγιναν πράγματα  τα οποία με εξόργισαν ως κάτοχο iphone - ipad - macbook pro εδώ και 7 χρόνια. 

iPhone 8 / plus :amazing, great κλπ κλπ για κινητό σχεδιαστικά του 2014, ασύρματη φόρτιση , κάμερα ίδια με του 7 κλπ κλπ κλπ ,είναι κοροιδία. Προσέξτε, δεν κοροιδεύω κατόχους και τα παιδιά που το έχουν αγοράσει ήδη, θεωρώ οτι μας κοροιδεύουν ψιλό γαζί.
iPhone X  : οθόνη που ήδη είχαν πριν πολυυυύ καιρό τα androids , no bezels  κλπ κλπ, όλα ήδη υπάρχουν προ πολλού ( μη μου πει κανείς για τα animojis please..). Το επιχείρημα " η απλ αργει αλλα τα κάνει καλύτερα" δε με πείθει προσωπικά πλέον. 

Καινοτομία το portrait mode στην μπροστινή κάμερα ; gimmick που ειναι hit n miss. Είναι beta θα μου πείτε ρε φίλε. Βeta χαρακτηριστικό λοιπόν σε συσκευή που κοστίζει από 1200 ευρώ. οκ..
Είδα φωτογραφίες που βγάζει η μπροστινή κάμερα του Χ σε αρκετά βίντεο και "ντράπηκα" για την ποιότητά της.
Όσο για τη φρενίτιδα για τα Χ, καμία δεν υπάρχει . Στον πραγματικό έξω κόσμο, στην παρέα μου που αποτελείται πχ ας πούμε από 10 συναδέλφους , είμαι ο μοναδικός που έχει iphone. Ίσως επειδή τα πράγματα πλέον για τους ελεύθερους επαγγελματίες είναι κατάμαυρα και για να βγάλουμε ένα χιλιάρικο καθαρό , πρέπει να βγάζουμε 4 χιλ τον μήνα.
Ο μόνος λόγος που με κρατά εμένα πλέον είναι το οικοσύστημά της και το λειτουργικό της . 
Σορρυ για το μακροσκελές οφ τόπικ αλλά δε γράφω συχνά λόγω έλειψης χρόνου.

Σε όλους όσοι αγόρασαν το Χ , να το χαρείτε με την ψυχή σας .

Συμφωνώ σε όλα.

 

Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι το θέμα του "Innovation" έχει φτάσει σε κορεσμό πλέον απο όλους..

 

Είναι θέμα εξέλιξης πλέον και πως θα κάνει κάποιος κάτι καλύτερο απο πρίν.

 

Άντε να θυμηθώ τελευταίο (πραγματικό) το Mi Mix της Xiaomi με το πιεζοηλεκτρικό ακουστικό που έχω ξαναγράψει πιο πρίν..

 

Η δε Apple πάλι απο εκεί που σου είχε μια συσκευή, μπήκε με το τρόπο της στο χορό των διαφορετικών χαρακτηριστικών, ξεκινώντας δειλά-δειλά με τα 6/Plus & SE.

 

Και 2GB RAM στο ένα και 3GB στο άλλο.. Και πάρε και OIS εδώ και Dual Camera εκεί.

 

Εν ολίγοις, αυτά που κοροιδεύαμε στους "απέναντι" με τις 1002 διαφορετικές συσκευές και χαρακτηριστικά, το τρώμε πλέον στη μάπα και εδώ.

 

Το Χ ως νέα ναυαρχίδα με διαφορετικό Target Group και φιλοσοφία πλέον είναι το αποκορύφωμα όλων των παραπάνω καλώς ή κακώς..

 

Δε θέλω να φανταστώ καν τις τιμές του χρόνου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3065   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2017 - 00:30

ένα βίντεο αποκλειστικά για τα 2 χρώματα για τους αναποφασιστους :)



#3066   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 01:43

παιδες τσαμπα γκρινιαζετε, οι τιμες ηρθαν για να μεινουν σε οτι premium κυκλοφορει σημερα (ναυαρχιδα κατα τους android). Kαι τα πραγματα μας βολευει να παταμε καπου και να τα μειωνουμε αλλα δυστυχως δεν ειναι ακριβως ετσι.

-Ξαφνικα τα 7/8 εγιναν κοροιδια

-Το Χ ειναι απατη  γιατι ειδα αυτο στο youtube η ακουσα το αλλο και παει λεγοντας.

Τα ακριβα γκαζετς πρεπει να εχεις μουρλια,γνωση και ψωνιο (η να εισαι ψωνιο) για να τα αποκτας η εστω να γνωριζεις την υπαρξη τους. 9 στους 10 καταναλωτες που εχουν την δυνατοτητα να ψωνισουν ακριβα smartphones εχουν απολυτη αγνοια. Και αν την πεφτουν σε κανα φτηνο ανδροειδες ειναι ειτε γιατι τους ζαλιζουν τα παιδια τους η οι φιλοι τους ειτε γιατι ξαφνικα τους ψιθυρισαν οτι βγαζεις γκομενα στο fb. Βασικα πιο ευτυχισμενοι θα ειναι με ενα νοκια -πληκτρολογιο κλασσικη αξια.

Σημερα λοιπον ειχα στα χερια ενα μαυρο Χ για κανα διωρο προσπαθωντας λιγοτερο να το σεταρω και περισσοτερο για να το χαζεψω. Ειλικρινα και να μην το παρω δεν θα στενοχωρηθω και πολυ, ισως λιγακι. Πιανω τον εαυτο μου τελευταια να βολευεται και με κλασσικες αξιες τυπου 6s που πραγματικα πεταει σε αυτα που του ζηταω εγω.. Aλλα το Χ μου αρεσε για 2-3 απλους λογους

-τροπος λειτουργιας πολυ μεταξενιος (ακριβως οπως το γραφω)

-οθονη απαιχτη, εχουν κανει φανταστικη δουλεια στο πανελακι της samsung. To note δειχνει πιο μουντο χρωματικα σε σχεση με το Χ (αν δεν με πιστευετε δειτε και το τελευταιο βιντεακι του τυπα με τα γενεια που βγαζει ολα τα σαμσουνγκ καλυτερα ολων). Τη συγκριση με το note την κανω γιατι το βλεπω καθε μερα στη δουλεια αλλα τελοσπαντων μπορει και να ειναι ιδεα μου.

- Τελος, σε φτιαχνει που το κρατας. Ειναι κατι που δεν μπορω να το εξηγησω αλλα ειχα καιρο να πιασω συσκευη  οπως την θελω εγω. Για μενα το παχος και το βαρος ειναι ιδανικα συν τα υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει και εχεις ενα πακετο απολυτα λειτουργικο.

-για καμερα δεν μιλαω γιατι ελαχιστα την δουλεψα αλλα οκ, μια μετρια προς καλη καμερα οπως ειναι του note η του pixel2. Μαλλον του pixel πρεπει να ειναι πιο ισορροπημενη αλλα και παλι οτι και να λεμε ειναι τριχες κατσαρες. Εδω δουλευει μαρκετινγκ στο φουλ.

-για μπαταρια παλι δεν εχω αποψη, το ios 11 εδειχνε να δουλευει καλα επανω στη συσκευη αν και 3rd party εφαρμογες δεν ειχαμε κατεβασει πανω απο 10

Face id ισα που το σεταραμε αλλα δεν το χαρηκα αφου δεν ηταν επανω μου σεταρισμενο.

Οverall πολυ θετικη εντυπωση που ερχεται να την συμπληρωσει και το ιδανικο μεγεθος της συσκευης για τετοιο μεγεθος οθονης. Μεγαλη οθονη χωρις να ντρεπεσαι να την μοστραρεις

 

Το Χ θα πουλησει σιγουρα αλλα οχι τιποτα τρελλα νουμερα. Αυτα ανηκουν στο παρελθον Πολλες συσκευες πια, ακριβεια γενικα για τα δεδομενα των περισσοτερων, κορεσμος απο την αλλη οπως σωστα παρατηρηθηκε πιο πριν. Η τεχνολογια τρεχει αλλα δεν αφηνει χωρο για καινοτομιες.Η apple καποτε δεν ειχε να χασει και πολλα πραγματα και τολμησε χαρη στη μουρλια ενος τυπου. Αναλογες συνθηκες και αναλογους τυπαδες δυσκολο να δουμε τα επομενα χρονια. Οποτε ας προσγειωθουμε στην πραγματικοτητα και ας απολαυσουμε αυτο που μπορουμε.



#3067   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2017 - 02:10

- Τελος, σε φτιαχνει που το κρατας. Ειναι κατι που δεν μπορω να το εξηγησω αλλα ειχα καιρο να πιασω συσκευη  οπως την θελω εγω. Για μενα το παχος και το βαρος ειναι ιδανικα συν τα υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει και εχεις ενα πακετο απολυτα λειτουργικο.

Αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που μου έκανε και 'μενα εντύπωση προχθές και μετά όλα τα υπόλοιπα.

 

Το τηλ κυριώς λόγω πάχους/καμπυλών, σε συνδυασμό με το μέγεθος έχει απίστευτο Grip..!

 

Για τις πωλήσεις αν το πας αναλογικά με τη #τιμή_MacBook, θα πουλήσει πουλάει ήδη πολύ..

 

Γενικότερα όμως οι παχιές αγελάδες προηγούμενων χρόνων, σε όλα τα επίπεδα έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 07/11/2017 - 02:11

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3068   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2017 - 03:33

Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για την αγορά ενος τόσο ακριβού τηλεφώνου.

Υπάρχουν διαφορετικά target group με : διαφορετικές νοοτροπίες,διαφορετικά πορτοφόλια,διαφορετικό τρόπο ζωής.

 

Ο κάθενας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και είναι βλακεία να γράφουμε και να κρίνουμε τους λόγους που σε ωθούν στην αγορά του.

 

Αντικειμενικά πάντως,εξωτερικά φαίνεται κομψοτέχνημα,μυρίζει "μέλλον" και τα χαρακτηριστικά τους δύσκολα ξεπερνιούνται!

 

Αντικειμενικά και πάλι,η τιμή του είναι εξωπραγματική για κινητό τηλέφωνο αλλά είπαμε,περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!



#3069   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 07/11/2017 - 07:59

Δεν χρειάζονται επιχειρήματα για την αγορά ενος τόσο ακριβού τηλεφώνου.
Υπάρχουν διαφορετικά target group με : διαφορετικές νοοτροπίες,διαφορετικά πορτοφόλια,διαφορετικό τρόπο ζωής.

Ο κάθενας κάνει κουμάντο στην τσέπη του και είναι βλακεία να γράφουμε και να κρίνουμε τους λόγους που σε ωθούν στην αγορά του.

Αντικειμενικά πάντως,εξωτερικά φαίνεται κομψοτέχνημα,μυρίζει "μέλλον" και τα χαρακτηριστικά τους δύσκολα ξεπερνιούνται!

Αντικειμενικά και πάλι,η τιμή του είναι εξωπραγματική για κινητό τηλέφωνο αλλά είπαμε,περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!

Ως fanboy Apple από το 1998, ένα έχω να πω! Η τιμή ΕΙΝΑΙ εξωπραγματική (και δεν έχω πρόβληματα οικονομικά!) και το σκέφτηκα παρα πολύ πριν το πληρώσω!
Και Σχεδων όλοι ήμαστε τόσο μπεεεε που ότι κάθε χρόνο βρίζαμε στην Σαμυ και τα περιττά features, ομως μετά από 2-3 χρόνια που τα υιοθετουσε η Apple στα δικά της μηλοφωνα δημιουργούμε εμείς οι ίδιοι ένα hype λες και τα εφηύρε η apple!
Σχεδων το μόνο θετικό είναι απλά το iOS σε συνδυασμό ότι τα μηλοφωνα ποτέ δεν έκαναν μπαμ!
Ειλικρινά ώρες ώρες με λυπάμαι που κάνω ότι δεν τα βλέπω! Που το παίζω κινεζος και λέω και εγώ wow με features που τα είχε η Σαμυ πριν 2-3 χρόνια, με καθυσηχαζω όμως λέγοντας πως «Ε νταξ η Apple όμως Σχεδων την τελειοποίησε την τάδε τεχνολογια. κ.α.!





Sent from my iPhone using Tapatalk

#3070   SmartSteli0s

SmartSteli0s

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/11/2017 - 10:31

εγω παντως θεωρω οτι ειναι εσυσεβης ποθος πολλων το Χ και δεν ειναι κακο.

εγω ανεκαθεν γνωριζα οτι η samsung εχει καλυτερα specs...απο το πρωτο μου galaxy sII το 2011 που ειχε οθονη super amoled plus 4.27' ενω το αντιστοιχο iphone 4-4s ειχε την πρωτοεμφανιζομενη retina η οποια ομολογουμενως ηταν πιο crispy λογω ppi density...326ppi...σαν χρωματα το samsung ηταν καλυτερο και επεξεργαστη ram camera...αλλα η διαδραση με τον χρηστη ηταν για κλαματα...ποσα root ειχε φαει και unofficial custom roms για να ξυπνησει!!!ουυυυυυυυυυυ!!!!και usb jig απο ebay να μηδενιζω το knox της εποχης....

το iphone σου προσφερει απλοτητα...ταχυτητα...design...επιδοσεις...και ναι οσο κακο και αν ακουγεται...ενα status...

και επειδη πολλοι απο εμας δεν εχουμε δυνατοτητα αγορας μιας ferrari ή μιας lambo...αγοραζουμε οτι καλυτερο σε κινητο αντιστοιχα...

και φυσικα ειμαστε apple fun boys...δεν ειναι κακο.

υπαρχει μια διαρκης σχεση μισους κ παθους...ξερουμε οτι μας πιανει τον λοκω αλλα μας αρεσει...γιατι μας δινει κατι πιο ολοκληρωμενο που ξερουμε θα δουλεψει...

το Χ λοιπον εδωσε σε εμας αυτο που ζηταγαμε...ενα κινητο μεγεθους iphone 6-7-8 και μια ολοκληρη μπροστινη επιφανεια οθονη...και κατα τα λεγομενα των ειδικων την πιο καινοτομα...την πιο καλη υψηλων επιδοσεων σε συγκριση και με μια UHD...καμερα 97 σκορ...γρηγορη φορτιση που γκρινιαζαμε...ασυρματη...και μεγαλυτερη αναλυση...

και βλεπω ακομη γκρινιαζουμε και βαζω και τον εαυτο μου....

χαρειτε τα...ευχαριστηθειτε τα στην τελικη αυτα θα μεινουν εμεις οχι...σημερα ειμαστε αυριο δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει...

ειναι ενα νεο καινοτομο συναρπαστικο iphone...οσοι εχετε δυνατοτητα κ το θελετε..αγοραστε το.

ειναι οτι καλυτερο σε iphone...its a phone...an ipod...internet...οπως ελεγε ο jobs...it's an iPhone X...aka 10....


Τελευταία επεξεργασία από: SmartSteli0s, 07/11/2017 - 10:32


#3071   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 10:51

Σημερα λοιπον ειχα στα χερια ενα μαυρο Χ για κανα διωρο προσπαθωντας λιγοτερο να το σεταρω και περισσοτερο για να το χαζεψω. Ειλικρινα και να μην το παρω δεν θα στενοχωρηθω και πολυ, ισως λιγακι. Πιανω τον εαυτο μου τελευταια να βολευεται και με κλασσικες αξιες τυπου 6s που πραγματικα πεταει σε αυτα που του ζηταω εγω.. Aλλα το Χ μου αρεσε για 2-3 απλους λογους

Οι περισσότεροι από εμάς δηλώνουμε γοητευμένοι κρατώντας στα χέρια μας μια συσκευή όπως το X. Μοιάζει πολύ με τον ενθουσιασμό που σε κυριεύει όταν ερωτεύεσαι με τα μάτια.

Ακόμα όμως και με μια καινούργια συσκευή σαν το X, σύντομα διαπιστώνεις πως η πραγματική αγάπη κρύβεται στο OS. Καθώς περνά ο καιρός ο ενθουσιασμός ξεθωριάζει, τα μάτια συνηθίζουν... και κάποια στιγμή επανα-συνειδητοποιείς πως η πραγματική εμπειρία χρήσης πηγάζει από το iOS. Τουλάχιστον μέχρι να παρουσιαστεί μια νέα συσκευή και να ερωτευτείς ξανά.

Όσο πιο μεγάλη είναι η εγκεφαλική εξάρτηση από το iOS, τόσο μικρότερη η παρόρμηση να αγοράσεις άμεσα ένα καινούργιο "σπίτι" που το φιλοξενεί.

 

Και γω λοιπόν... όσο μπορώ να εξαντλώ τις δυνάτότητες του iOS, θα βολεύομαι με κλασσικές αξίες και αυτό λειτουργεί ανεξάρτητα από την αγοραστική μου δύναμη.

Όταν θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου θα περάσει και το X από τα χέρια μου.


Big things have small beginnings

#3072   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/11/2017 - 11:21

Οι περισσότεροι από εμάς δηλώνουμε γοητευμένοι κρατώντας στα χέρια μας μια συσκευή όπως το X. Μοιάζει πολύ με τον ενθουσιασμό που σε κυριεύει όταν ερωτεύεσαι με τα μάτια.

Ακόμα όμως και με μια καινούργια συσκευή σαν το X, σύντομα διαπιστώνεις πως η πραγματική αγάπη κρύβεται στο OS. Καθώς περνά ο καιρός ο ενθουσιασμός ξεθωριάζει, τα μάτια συνηθίζουν... και κάποια στιγμή επανα-συνειδητοποιείς πως η πραγματική εμπειρία χρήσης πηγάζει από το iOS. Τουλάχιστον μέχρι να παρουσιαστεί μια νέα συσκευή και να ερωτευτείς ξανά.

Όσο πιο μεγάλη είναι η εγκεφαλική εξάρτηση από το iOS, τόσο μικρότερη η παρόρμηση να αγοράσεις άμεσα ένα καινούργιο "σπίτι" που το φιλοξενεί.

 

Και γω λοιπόν... όσο μπορώ να εξαντλώ τις δυνάτότητες του iOS, θα βολεύομαι με κλασσικές αξίες και αυτό λειτουργεί ανεξάρτητα από την αγοραστική μου δύναμη.

Όταν θα έρθει το πλήρωμα του χρόνου θα περάσει και το X από τα χέρια μου.

Φιλε τα ειπες οσο πιο σωστα και καλυτερα γινεται!

Και εγω της ιδιας αποψης ειμαι...Το μονο που με κραταει στην μηλια προσωπικα ειναι το IOS

Ας εχω το 8+ και ας κοιταω καααποια στιγμη προς το Χ, ακομη και ενα 6αρι ή 5s ή και 5αρι μην σου πω αν πρεπει για καποιους λογους να παω δεν θα χαλαστω. Μπορει πχ να ειναι λιγο πιο αργο ή να μην εχει την μαμαω καμερα αλλα θα εχω ios...

Η τιμη λοιπον του Χ ειναι στο θεο αλλα τουλαχιστον αν το βασικο που σε κραταει ειναι το λειτουργικο, μια χαρουλα εισαι και με τα προηγουμενα!!



#3073   babooni75

babooni75

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 11:31

Πολύ σωστά το έθεσες vrachamis όντως το μυστικό στην γοητεία που ασκούν τα iphones και γενικά τα προϊόντα της Apple είναι το λειτουργικό- αν και τελευταία δεν μου αρέσει που γέμισε με αυτοκολλητάκια αρκουδάκια καρδούλες σκατουλακια - και το κάνανε λίγο νηπιαγωγείο. Οποίος έχει χρησιμοποιήσει μια φορά iphone κολλάει εκεί. Πέρασαν πολλές συσκευές Android από τα χέρια μου s3 mini, s3, Note 3, Nexus 6p, Nexus 6, S8 plus, αλλά όσο και αν εντυπωσιάστηκα στην αρχή μετά από δυο μήνες ήθελα να ξαναγυρίσω στην απλότητα του iOS.

#3074   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2017 - 11:50

Πολύ σωστά το έθεσες vrachamis όντως το μυστικό στην γοητεία που ασκούν τα iphones και γενικά τα προϊόντα της Apple είναι το λειτουργικό- αν και τελευταία δεν μου αρέσει που γέμισε με αυτοκολλητάκια αρκουδάκια καρδούλες σκατουλακια - και το κάνανε λίγο νηπιαγωγείο.

Όσο ωριμάζεις ηλικιακά αλλά και σαν χρήστης, θα διαπιστώνεις πως θα υπάρχουν πάντα κάποια καινούργια features, που πραγματικά θα σε κάνουν να αναρωτιέσαι: 

"Tι δουλειά έχουν αυτά στο iOS;".

Με την ίδια όμως ωριμότητα θα το δικαιολογείς, διότι...  πρέπει με κάποιο τρόπο τα γυμνάσιο-λυκειόπαιδα να μπουν στο Target group των πωλήσεων της Apple.  :)


Big things have small beginnings

#3075   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/11/2017 - 11:51

παντως το να εφαρμοζεις νευρωνικα δικτυα τα οποια κανεις και train πρωτα σε πραγματικο χρονο, με την δυναμη που παρεχει ενα κινητο τηλεφωνο κι οχι ενα cloud, ειναι innovation και μαλιστα εξαιρετικο (μιλαω για το faceid προφανως).

δεν ειναι κατι καινουργιο σαν ιδεα ή υλοποιηση, αλλα το scale ειναι εντυπωσιακο.

legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες