Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:15

Ας το ανοίξουν εκεί στην infoquest να δουν την ζημιά, μετά να το πας εσύ στον πάροχο για service και να δουν ότι εχει ανοιχτεί και μετα βγάλε άκρη


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 03/12/2016 - 15:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:20

Ας το ανοίξουν εκεί στην infoquest να δουν την ζημιά, μετά να το πας εσύ στον πάροχο για service και να δουν ότι εχει ανοιχτεί και μετα βγάλε άκρη


Sent from my iPad using Tapatalk

το service είναι η infoquest-document κτλ.....αν έχει πρόβλημα αυτοί το κάνουν αντικατάσταση,κανενας πάροχος.



#303   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:23

Δηλαδή αν ειναι over ενός έτους η συςκευή και βγάλει πρόβλημα στη μητρική θα του το αλλάξουν;


Sent from my iPad using Tapatalk

#304   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:27

Δηλαδή αν ειναι over ενός έτους η συςκευή και βγάλει πρόβλημα στη μητρική θα του το αλλάξουν;


Sent from my iPad using Tapatalk

τα 6s έχουν 2 χρόνοι εγγύηση ακόμα..αλλα αν ήταν έκτος εγγύησης και είχε πρόβλημα με μητρική πάλι κανένας πάροχος δεν το καλύπτει γιατί δεν έχει καμιά δουλειά..η θα το έφτιαχνε σε εξωτερικό μαστόρα η θα το έδινε πάλι στην ινφο κτλ. κτλ. για να πάρει ανακατασκευασμένο με 380 περίπου διαφορά.



#305   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:29

Δηλαδή εγώ που το πήρα 9 Οκτώβρη του 15 είμαι εντός εγγύησης; ποιος το λέει αυτο;


Sent from my iPad using Tapatalk

#306   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:31

Δηλαδή εγώ που το πήρα 9 Οκτώβρη του 15 είμαι εντός εγγύησης; ποιος το λέει αυτο;


Sent from my iPad using Tapatalk

ο νομος που δεν έχεις ψάξει ποτέ σου να μάθεις ότι σε καλύπτει για αγορές εντός ευρωπαίκης ένωσης για 2 ΧΡΟΝΙΑ



#307   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:35

Άρα δηλαδή θα μου φτιάξουν αυτόματα τη βλάβη στο service; δε θα χρειαστεί να κουνάω χαρτιά, να δείχνω νόμους και να ρίχνω απειλές;


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 03/12/2016 - 15:35


#308   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:39

Άρα δηλαδή θα μου φτιάξουν αυτόματα τη βλάβη στο service; δε θα χρειαστεί να κουνάω χαρτιά, να δείχνω νόμους και να ρίχνω απειλές;


Sent from my iPad using Tapatalk

πάνω δεξια έχει ένα search το φόρουμ κάνε μια και ψάξε λίγο.οχι δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα αν έχεις πρόβλημα και καλύπτεσαι από την διετία. αρκεί να έχει κάνει την αγορά σου από ευρωπαικη ένωση και όχι από Αμερική-Γουαδελούπη κτλ..



#309   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:48

ο νομος που δεν έχεις ψάξει ποτέ σου να μάθεις ότι σε καλύπτει για αγορές εντός ευρωπαίκης ένωσης για 2 ΧΡΟΝΙΑ

Έναν γνώστη σα και σένα ψάχνω να έχω μπροστά μου στην ουρά και να του πουν κύριε ειναι ένας χρόνος η εγγύηση να δω πως θα το αντιμετωπίσεις και τι νόμους θα πρέπει να βγάλεις απο το τσεπάκι σου και τα τηλέφωνα του ΣτΚ
35a3e757726d4785974f2c31c398481b.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: dgeorge4, 03/12/2016 - 15:49


#310   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/12/2016 - 15:59

Έναν γνώστη σα και σένα ψάχνω να έχω μπροστά μου στην ουρά και να του πουν κύριε ειναι ένας χρόνος η εγγύηση να δω πως θα το αντιμετωπίσεις και τι νόμους θα πρέπει να βγάλεις απο το τσεπάκι σου και τα τηλέφωνα του ΣτΚ
35a3e757726d4785974f2c31c398481b.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk

ξανά λέω.αν ψάξεις θα βρεις 1000 σαν και εσένα που τους κάλυψε μια χαρά η εγγύηση στον δεύτερο χρόνο και χωρίς χαρτιά και ιστορίες(μονό απόδειξη ότι έχει αγοραστεί από ευρωπαικη ένωση).ΑΝ τώρα εσύ βαριέσαι να διεκδικήσεις τα δικαιώματα σου αυτό είναι άλλο καπέλο σε περίπτωση που πέσεις σε κάποιον ΣΤΟΚΟ και δεν σε εξυπηρετεί.


Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 03/12/2016 - 16:07


#311   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 03/12/2016 - 16:06

Έναν γνώστη σα και σένα ψάχνω να έχω μπροστά μου στην ουρά και να του πουν κύριε ειναι ένας χρόνος η εγγύηση να δω πως θα το αντιμετωπίσεις και τι νόμους θα πρέπει να βγάλεις απο το τσεπάκι σου και τα τηλέφωνα του ΣτΚ
35a3e757726d4785974f2c31c398481b.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk


Το έχουν μάθει και τα σερβις πια και απλά ζητούν την απόδειξη. Δεν θα χρειαστείς κανενα νόμο, εκτός αν πέσεις σε ηλίθιο που απλά θα ζητήσεις κάποιον υπεύθυνο.

Τη δινεις και κανουν ενα "αίτημα προς την Apple για κάλυψη της διετίας".

Προφανώς πάντα γίνεται δεκτό, αφού δεν τους παίρνει.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#312   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 03/12/2016 - 16:09

Ωραίοι, σας ευχαριστώ

Στάλθηκε από το D2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#313   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/12/2016 - 16:30

Ας το ανοίξουν εκεί στην infoquest να δουν την ζημιά, μετά να το πας εσύ στον πάροχο για service και να δουν ότι εχει ανοιχτεί και μετα βγάλε άκρη

Καταρχάς η Info, Document κτλ. ειναι εξουσιοδοτημένα κέντρα της Apple.

 

Συνεπώς ο καθένας θα πρέπει να κάνει μια χάρη στον εαυτό του και στη συσκευή μετά, να απευθύνεται εκεί εξ' αρχής.

 

Καλώς ή κακώς ναι.. Και τα κέντρα των παρόχων (Arvato, Γερμανός κτλ.) έχουν εξουσιοδότηση να κάνουν αντικαταστάσεις/επισκευές.

 

Δε μπλέκεις όμως πλέον μαζί τους για πολλούς και διάφορους λόγους που έχουν αναφερθεί τόσα χρόνια εδώ μέσα.

 

Πάρε και ένα αγαπημένο δωράκι.

 

http://www.apple.com...hone-greek.html

 

Για τις αγορές που πραγματοποιούνται από καταναλωτές στην Ελλάδα και την Κύπρο, η περίοδος για την έγερση απαιτήσεων που σχετίζονται με ελαττώματα μη συμμόρφωσης με τη σύμβαση πώλησης είναι 2 έτη από την ημερομηνία παράδοσης. Αυτές οι απαιτήσεις υπόκεινται στις προϋποθέσεις και τις απαιτήσεις που επιβάλλονται από την τοπική νομοθεσία

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#314   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 04/12/2016 - 08:38

υποθετικα οτι εχω ενα 6s αγοραςμένο απο cosmote και ειμαι στους 14 μηνες αγορας συνεπως εκτος εγγυησης apple αλλα εντος εγγυησης παροχου.
παω στο γερμανο αφηνω την συσκευη και εφοσον εχει προβλημα γινεται αντικατασταση με ανακατασκευασμενη.ουτε ινφο παει ουτε document.αν ειναι αγορασμενο απο αλλη χωρα τοτε παει στις παραπανω.
ετσι και αλλιως με το imei στο gsx βγαζει και παροχο που διακινηθηκε αλλα και χωρα αγορας οπως επισης και ημερομηνια ενεργοποιησης


Sent from my iPhone using Tapatalk

#315   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/12/2016 - 13:07

Σημερα  παω για αντικατασταση μπαταριας,ηρθε το mail απο το apple store.Παντως,υπαρχουν ηδη αναφορες απο χρηστες που εχουν ηδη αλλαξει μπαταρια πως το προβλημα παραμενει ακομα και με την καινουργια.ΑΝ ειναι αληθεια,τοτε φανταζομαι πως:

1)ειναι καθαρα θεμα ios

2)ειναι ελαττωματικο καποιο τσιπακι στη μητρικη.

 

Και ρωταω:αν ισχυει το δευτερο,το θεμα ειναι πιθανο να μη λυνεται ουτε με ανακατασκευασμενο,καθως αν δεν κανω λαθος στα ανακατασκευασμενα αλλαζουν τα παντα πλην μητρικης.Σωστα?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες