Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 04/12/2016 - 14:50

Σημερα παω για αντικατασταση μπαταριας,ηρθε το mail απο το apple store.Παντως,υπαρχουν ηδη αναφορες απο χρηστες που εχουν ηδη αλλαξει μπαταρια πως το προβλημα παραμενει ακομα και με την καινουργια.ΑΝ ειναι αληθεια,τοτε φανταζομαι πως:
1)ειναι καθαρα θεμα ios
2)ειναι ελαττωματικο καποιο τσιπακι στη μητρικη.

Και ρωταω:αν ισχυει το δευτερο,το θεμα ειναι πιθανο να μη λυνεται ουτε με ανακατασκευασμενο,καθως αν δεν κανω λαθος στα ανακατασκευασμενα αλλαζουν τα παντα πλην μητρικης.Σωστα?


Που υπάρχουν αυτές οι αναφορές να τις διαβάσουμε;


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 04/12/2016 - 14:51

εγω πιστευω θα το παρω μεσα στη βδομαδα απο infoquest ελπιζω να μην εχω τα ιδια κ να σβηνει παλι...

#318   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/12/2016 - 14:54

http://www.iphoneita...improvvisamente

 

Eιναι στα ιταλικα,google translate αν δε μιλας τη γλωσσα.Δες στα τελευταια σχολια



#319   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 04/12/2016 - 17:57

http://www.iphoneita...improvvisamente

Eιναι στα ιταλικα,google translate αν δε μιλας τη γλωσσα.Δες στα τελευταια σχολια


Δεν ξέρω πόσο καιρό παρακολουθείς το συγκεκριμένο φόρουμ αλλά επειδή το παρακολουθώ εδω και 5 χρόνια, δηλαδή από τότε που ήρθα Ιταλία σου λέω απλά να μην δίνεις βάση σε αυτά που λένε γιατί οι τύποι είναι άσχετοι.Ο κάθε ένας λέει ότι θέλει εκεί μέσα :P Φιλικά στο λέω γιατί είχα τσακωθεί κιόλας πριν 3 χρόνια για κάτι αντίστοιχο και τελικά είχα δίκιο αλλά δεν βγάζεις άκρη.Τα παιδιά που απαντάνε εδώ στο δικό μας φόρουμ είναι 1000 φορές που ενημερωμένοι από αυτούς.Κριμα που δεν έχουμε Apple Store εδώ να βάλουμε γυαλιά στους Ιταλούς και σε αυτό το κομμάτι.Για να μην βγαίνουνε εκτός θέματος εγώ παρέλαβα την συσκευή πριν από 2 μέρες και προς το παρών κανένα πρόβλημα.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#320   imonty

imonty

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/12/2016 - 18:15

Έχω φάει ban από το συγκεκριμένο Φορουμ..Τα ξέρω αυτά που λες,απλά απλά κόλλησα στα σχόλια μερικών μετά την αλλαγή της μπαταρίας..εγώ μόλις την άλλαξα..Που βρίσκεσαι στην Ιταλία,αν επιτρέπεται;

#321   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/12/2016 - 18:20

Ηρθε χτες  από isystem επαρχια με 9% μπαταρια...πηγα να βαλω την σιμ εσβησε δυο φορες...δεν επαιρνε χωρις φορτιστη...συνδεσα τον φορτιστη αλλαξα την σιμ και πηγε τελικα η μπαταρια στα 1800mah 100% μετα από πληρη φορτιση ...σημερα εφτασε το μεσημερι 40% με αρκετη χρηση(σε αυτο είχαμε μεγαλη βελτιωση) το φορτισα σημερα στο 90% μεχρι στιγμης αυτά είναι τα νεα...δυσοίωνες οι προβλεψεις μετα τα σοκ στην αρχη ας ελπισουμε ότι κατι θα βελτιωθεί με την αλλαγη της μπαταριας για την οποια παιρνω πληροφοριες με το battery life application αν είναι το λειτουργικο η τσιπακι στην μητρικη βραστε ορυζα παιδια...



#322   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 04/12/2016 - 18:40

Έχω φάει ban από το συγκεκριμένο Φορουμ..Τα ξέρω αυτά που λες,απλά απλά κόλλησα στα σχόλια μερικών μετά την αλλαγή της μπαταρίας..εγώ μόλις την άλλαξα..Που βρίσκεσαι στην Ιταλία,αν επιτρέπεται;



Γενοβα :)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

#323   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/12/2016 - 22:52

Δεν ξέρω αν το ανέβασε κάποιος αλλα μπορείς να μπείς στη σελίδα της apple εδώ να βάλεις serial και σου βγάζει αν μπορείς να αντικαταστησεις με το πρόγραμμα τη μπαταρία σου.



#324   frostman

frostman

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/12/2016 - 18:39

Να πω κι εγώ μια γνώμη μετά την αλλαγή, βελτιώθηκε παρά πολύ και το drain που είχα πέρα από τα σβησιματα. Είμαι στο 47% από τη πρωί με αυτή τη χρήση. 6719c6335d848ea901303195afe44e9e.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

#325   sirDimos

sirDimos

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/12/2016 - 19:37

Το εστειλα κ γω σημερα με ACS στο istorm.Μου ειπε ο τεχνικος σε 2 εργασιμες θα το εχω πισω.Παιδια εσεις που αλλαξατε μπαταριες συνεχιζει με τα σβησιματα το κινητο;;;;Γτ ελπιζω μολις το παραλαβω να μην εχω παλι θεματα.

#326   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/12/2016 - 12:28

παω να το παρω μαλλον αυριο χωρις αποτελεσμα απο infoquest δεν εχει μπαταριες κ μου ειπαν ισως απο το νεο ετος μας κρεμασαν δυστυχως



#327   Honda22

Honda22

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/12/2016 - 12:48

παω να το παρω μαλλον αυριο χωρις αποτελεσμα απο infoquest δεν εχει μπαταριες κ μου ειπαν ισως απο το νεο ετος μας κρεμασαν δυστυχως

 

Καλημέρα, πόσο καιρό στο κράτησαν.



#328   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/12/2016 - 12:51

Εγώ το έστειλα 24/11 I system και το πήρα στις 4/12 πλήρωσα εννοείται κούριερ ΕΛΤΑ και γενική ταχυδρομική μέχρις στιγμής καλά όλα θα δείξει ...όσον αφορά την isystem δεν έχω κανένα παράπονο ήταν ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί


Sent from my iPhone using Tapatalk

#329   smp

smp

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 06/12/2016 - 13:34

Και εγώ πήρα ένα μτχ χθες και επειδή το είδα να κάνει νούμερα με τη μπαταρία, βάλαμε το serial στη σελίδα και είδαμε ότι υπάγεται στο πρόγραμμα.

Μετά έκανα ένα restore και αναβάθμιση στη δεύτερη build του 10.1.1. από itunes και θα ελέγξω πάλι σήμερα πως πάει.

Εντωμεταξύ το πρωί πήγα istorm Κολονάκι και αφού τσέκαραν κωδικούς, το ενεργοποίησαν και μετά έτρεξαν κάποια διαγνωστικά. 

Αποδειξεις κλπ ούτε που κοίταξαν.

Μέσα σε 3 λεπτά μου είπαν ότι υπάγεται στο πρόγραμμα, κράτησαν όνομα και τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα με καλέσουν ξανά μιας και αναμένουν μπαταρίες από την Apple, οι οποίες θα έρθουν σε 4-5 εβδομάδες.

Αφού με καλέσουν θα πρέπει είτε να πάω το  τηλέφωνο στο μαγαζί και να το στείλουν αυτοί στο επισκευαστικό κέντρο στο Ποτάμι, είτε να το πάω απευθείας εκεί! Στην πρώτη περίπτωση το πέρα δώθε θα κάνει 4-5 μέρες, στη δεύτερη την ίδια μέρα!

Αρα αναμονή!

 

Σημειωτέον ότι μπήκα πρώτος στο μαγαζί μόλις άνοιξε και μέσα σε 2 λεπτά είχε σχηματιστεί μία ουρά 5 ακόμα ατόμων με το ίδιο θέμα!!!!!

 

Κάποτε μιλάγαμε για αξιοπιστία και ποιότητα Apple αλλά πλέον τρίχες, όχι μόνο χάλασαν αλλά και το service τους πάει από το κακό στο χειρότερο.

 

Μάλιστα επειδή τέτοια νούμερα με τη μπαταρία κάνει και το απλό 6αρι του αδελφου μου, ρώτησα αν καλύπεπται και αυτό και η απάντηση που έλαβα ήταν ότι στο 6 είναι θέμα software και αναμένουν την 10.2 μπας και το διορθώσει!!!!!



#330   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/12/2016 - 13:58

παω να το παρω μαλλον αυριο χωρις αποτελεσμα απο infoquest δεν εχει μπαταριες κ μου ειπαν ισως απο το νεο ετος μας κρεμασαν δυστυχως
 
Καλημέρα, πόσο καιρό στο κράτησαν.

απο 23/11

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες