Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/12/2016 - 15:11

Πληρώσαμε 800€ και παραπάνω για να φυλάμε τις ουρές και τς ΕΛΤΑ αρκετά δεν υπάρχει λόγος πλέον υπάρχουν και αλλά καλά τηλέφωνα στην μισή τιμή αυτό είναι ξεφτίλα όλα προβληματικά είναι με την μπαταρία ποιος Οκτώβριος και βλακείες εν πάσει περιπτώσει μπροστά θα το βρούνε αυτό που μας κάνουν ιδωμεν


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 06/12/2016 - 15:27

Οτιδήποτε λιγότερο από 256gb (και για τα 6/6s 128gb) δεν θεωρείται premium και δεν αντιμετωπίζεται ανάλογα. Καλά δεν τα λέω @forcef ?
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#333   sirDimos

sirDimos

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/12/2016 - 18:48

Παιδια εγω ειχα δωσει ονομα πριν περιπου 10 μερες στο istorm Θεσσαλονικης.Μεχρι χτες δε με ειχαν παρει τηλ και πηρα εγω.Ο τεχνικος μου ειπε να το στειλω και θα κανει εως 2 εργασιμες.Χτες βραδυ το εστειλα σημερα το μεσημερι με πηραν τηλ οτι ειναι ετοιμο και μου το στελνουν.

#334   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 07/12/2016 - 09:52

τελικα παρελαβα σημερα με αλλαγμενη μπαταρια αλλα μου ειχαν πει χθες πως δεν εχουν αποθεμα κτλπ κ ο ανθρωπος στην infoquest μου ειπε πως ισως να μην ειναι μπαταρια κ αυτο θα σημανει καταστροφη,τωρα θα δειξει απο δω κ περα τι να πω...



#335   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/12/2016 - 12:23

τελικα παρελαβα σημερα με αλλαγμενη μπαταρια αλλα μου ειχαν πει χθες πως δεν εχουν αποθεμα κτλπ κ ο ανθρωπος στην infoquest μου ειπε πως ισως να μην ειναι μπαταρια κ αυτο θα σημανει καταστροφη,τωρα θα δειξει απο δω κ περα τι να πω...

τι εννοεις καταστροφη;εντος 2ετιας ειναι.αν δεν ειναι σπασμενο βρεγμένο θα στο φτιαξουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

#336   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 08/12/2016 - 11:28

Η μπαταρία πάει πολύ καλά μπορώ να πω..σαν πέρυσι τέτοιες μέρες, μπορεί και καλύτερα. Με το καλό να παραλάβετε πίσω τις συσκευές σας οι εναπομείναντες!
cd92ae6ade272a4809a00aeb477b5c82.jpg
e2f5f60e34218cce30923744d3cf98af.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#337   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 08/12/2016 - 12:52

Παρελαβα και γω σημερα ( το ειχα αφησει 23/11). Ενημερωτικα οποιος το παει τωρα θα παραλαβει του χρονου απο την infoquest ( αυτη την οδηγια εχουν).
Αφησα αλλο 6S με προβλημα σε ακουστικο και μπαταρια ( εκτος προγραμματος αντικαταστασης μπαταριας, εντος εγγυησης) και θα το παραλαβω ΙΣΩΣ σε 9 μερες.
Για την περιπτωση αυτη δεν υπαρχει φυσικα η εξυπναδα της apple που σου λενε θα σε ειδοποιησουνε οταν ερθει η μπαταρια για να ειναι καλυμμενοι οτι δε σε αφηνουν χωρις τηλεφωνο ( που στην ουσια κρατας μια συσκευη που κλεινει ανα πασα στιγμη-αρα δεν εχεις τηλεφωνο). Σε αυτη την περιπτωση θα μπορουσαμε να πουμε φωστηρες μου οτι ειναι για τον π@@τσο το service της apple ή μηπως να περιμενουμε και εδω υπομονετικα προκειμενου να μην κατηγορησουμε την αγαπημενη σας εταιρια;

#338   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2016 - 13:02

http://www.zougla.gr...me-tin-mpataria

Αυτό πάλι τι είναι;

#339   johnkozani

johnkozani

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2016 - 15:33

“Εκτός από τις συσκευές της εν λόγω παρτίδας που ίσως έχουν επηρεαστεί, ένας μικρός αριθμός καταναλωτών έχουν αναφέρει το ίδιο πρόβλημα με το αιφνίδιο κλείσιμο της συσκευής. Κάποιες από αυτές τις συμπεριφορές μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικό γιατί το iPhone μπορεί να κλείσει για να προστατέψει τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά εξαρτήματα του. Για να εντοπίσουμε καλύτερα την αιτία του προβλήματος θα προσθέσουμε ένα διαγνωστικό χαρακτηριστικό στην αναβάθμιση του iOS που θα δοθεί στο κοινό την επόμενη εβδομάδα.

Το χαρακτηριστικό αυτό θα συλλέξει πληροφορίες από διάφορα σημεία της συσκευής τις επόμενες εβδομάδες και μπορεί έτσι να μας βοηθήσει να βελτιώσουμε τους αλγόριθμους μας για την διαχείριση της μπαταρίας. Αν κάτι τέτοιο γίνει τότε άμεσα θα φέρουμε τους νέους αλγορίθμους σε επόμενη αναβάθμιση του λογισμικού έτσι ώστε να διορθωθεί αυτή η συμπεριφορά ορισμένων συσκευών.”

 

επίσης λίγες μέρες πιο πριν... η επίσημη ανακοίνωση της apple.

 

“Ανακαλύψαμε πως ένας μικρός αριθμός iPhone 6S συσκευών που κατασκευάστηκαν μεταξύ Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου του 2015 έχουν ένα εξάρτημα της μπαταρίας που δέχτηκε μεγαλύτερη πίεση αέρα από ότι θα έπρεπε πριν συναρμολογηθεί στην ίδια την μπαταρία. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα οι εν λόγω μπαταρίες να χάνουν ισχύ πιο γρήγορα από ότι μια κανονική μπαταρία και έτσι να προκαλούν αιφνίδιων κλείσιμο των συσκευών. Να τονίσουμε και είναι πολύ σημαντικό πως σε καμιά περίπτωση δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα η θέμα ασφάλειας χρήσης”

 

Τα συμπεράσματα δικά σας. Για μένα πρώτα έπρεπε να βγάλει τη διόρθωση του update και μετά να αλλάξουμε τις μπαταρίες.



#340   GEORGEASL

GEORGEASL

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:38

Αν και δεν θεωρώ την σωστότερη αντιμετώπιση την αντικατάσταση μπαταρίας,(εννοώ δεν θα έπρεπε να φτάνουμε και σε αυτό το σημείο....για Apple μιλάμε....) τουλάχιστον για όσους έχουν 6s με τα συγκεκριμένα serial numbers υπάρχει μια σχετική λύση.....
Με όσους έχουν 6s που δεν ανήκουν στα συγκεκριμένα s/n αλλά και σε όσους έχουμε 6αρια και αντιμετωπίζουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα(απότομες και μεγάλες πτώσεις στο ποσοστό μπαταρίας καθώς και αδικαιολόγητα κλεισίματα με 20%, 30% και 50%) εκεί τι γίνεται,,,,??
Περιμένουμε το επόμενο update για διάγνωση και αν κ όποτε διαπιστωθεί πρόβλημα και βγει μεθεπόμενο update τότε ΙΣΩΣ διορθωθεί το πρόβλημα...??
Είναι η 6η φορά που χρησιμοποιώ Apple συσκευη και η πρώτη που νοιωθω ακάλυπτος απο την εταιρία κολοσσό που είχα στο μυαλό μου....

#341   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:45

Παιδιά τελικά μετά την αλλαγή πέρασε μια εβδομάδα με πολύ καλή συμπεριφορά η νέα μπαταρία κανένα πρόβλημα πλέον σας στέλνω ένα screenshot battery life


Sent from my iPhone using Tapatalk

#342   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:45

f6099312067bb91e85a9de7449d50d15.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

#343   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:53

Ρε αηηηη στο καλο καλή χρυσή η apple αλλά την βαρέθηκα εγώ ρε κύριοι "υπεύθυνοι" της apple σας έδωσα ζωντανά ζεστά 1100€ περισι τον Οκτώβριο για ένα κινητό που λειτουργούσε άψογα μου στέλνετε αναβάθμιση το καινούριο σας λειτουργικό (ο θεός να το κάνει) και μου αποσυντονίζετε την συσκευή την αναγκάζετε να κλείνει μόνη της και μου λέτε λυπόμαστε δεν ξέρουμε από τι είναι θα σου δώσουμε ένα αναβαθμισμένο λειτουργικό που στην ουσία θα παρακολουθεί την λειτουργία του κινητού σου θα στέλνει στοιχεία στην apple χωρίς εγώ να έχω συμφωνήσει για αυτό με την υπόσχεση ότι ΙΣΩΣ βρούμε τι συμβαίνει και εάν δεν βρούμε πάρε το τηλέφωνο και καντο σούπα. Επίσης ΔΕΝ σ αφήνουμε να υποβαθμίσεις το λειτουργικό σε πιο προηγούμενη έκδοση μη προβληματική γιατί είμαστε μάγκες και έτσι γουστάρουμε.
Και εγώ θα γράψω την εταιρία σας στα μεζεα μου και θα πω apple ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!!!!

#344   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/12/2016 - 16:54

Σωστός ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#345   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/12/2016 - 17:02

Αλλά είπαμε πέθανε η γάτα (Jobs) χορεύουν τα ποντίκια!!!!! Το να κάνετε εκδηλώσεις παρουσιάσεις μέσα στα εφετζιλικια και στα καραγκιοζιλίκια πρώτοι είσαστε. Το να κάνετε ένα λειτουργικό σωστό δεν......πήρατε το iOS που ήταν κατά γενική ομολογία το πιο σοβαρό και σταθερό λειτουργικό και το γεμίσατε στικερς καρδούλες αρκουδάκια αστεράκια και το κάνετε kidipedia ρεζίλιδες.
Αυτές τις μάλ..... στο τέλος της πληρώνει η εταιρία εύχομαι καλές πτώσεις στις πωλήσεις και να μειωθεί ακόμα πιο πολύ το μεριδίο των χρηστών με iOS λειτουργικό.

Τελευταία επεξεργασία από: lunadark, 08/12/2016 - 17:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες