Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα μου πείτε “με ‘γειά” για το νέο μου 13” MBPr 2016 ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/05/2017 - 06:49

 

Γιώργο, υπάρχει και αυτό....

 

https://www.amazon.c...words=usb c hub

 
Τα έχει όλα και συμφέρει...

 

Μια χαρά μου φαίνεται, ενώ οι κριτικές είναι θετικές. Βέβαια γίνονται αναφορές ότι

δεν φορτίζει τόσο γρήγορα απ' όταν το μηχάνημα είναι συνδεδεμένο απ' ευθείας στο

τροφοδοτικό κι ότι ζεσταίνεται. Νομίζω ότι αυτά είναι ήσσονος σημασίας.

 

Όπως  και  να έχει -με την πληθώρα των ports- καλύπτει τις ανάγκες απαιτητικών 

χρηστών.


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 21/07/2017 - 10:11

Μιας και δεν έχω προχωρησει ακομα σε αγορα, θελω τη γνωμη σας. Βλεπω οτι τωρα η διαφορα αναμεσα στο μοντελο με touch bar και χωρις έχει μειωθει με το 13,3 touch bar να είναι 180 ευρω ακριβότερο περίπου απο το απλό. Επίσης τα μοντέλα του 2017 με μικρές διαφορες απο του 2016 έχουν διαφορα της ταξεως των 300 ευρω(χωρις touch bar) σε καταστηματα skroutz πάντα αναφέρομαι. Οποτε το μοντελο 2017 χωρις touch bar είναι ακριβοτερο απο το αντιστοιχο 2016 με touch  bar. Oπότε έχω αρχίσει να κλινω προς το μοντελο με touch bar 2016 13,3 256 gb που το βρίσκω και σε space gray. Ti γνωμη έχετε αξιζει τα 180 ευρω παραπάνω 13,3 macbook with touch bar 256vs the same without touch bar και τα 2 του 2016 μιας και του 2017 είναι ακριβότερα.



#63   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2017 - 10:30

νομιζω ναι, και πιο ισχυρο και καλυτερο συστημα ψυξης αν δεν απατωμαι.



#64   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/07/2017 - 11:03

Μια χαρά επιλογή είναι και θα το κατά ευχαριστηθείς το μηχάνημα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#65   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/07/2017 - 13:13

το touchbar το θεωρω αδιαφορο. το θεμα
ειναι πως κερδισεις επισης σε ταχυτητα αλλα και i/o αρα μαλλον αξιζει η μεταβαση στο παραπανω μοντελο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#66   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2017 - 18:01

Όσοι έχετε το νέο Macbook, μπορείτε να μοιραστείτε εμπειρίες από τη χρήση αλλά και όσα έχετε ακούσει/διαβάσει ως τώρα με τα αρνητικά σημεία εστιάζοντας (αφού τη θετική πλευρά την κάλυψε δεόντως το τμήμα marketing Apple) και φυσικά υπάρχουν, δεν μπορεί κανείς να αρνηθεί. Τώρα ποιά είναι ακριβώς (μπαταρία, πληκτρολόγιο κλπ) όσοι έχουν ιδία εμπειρία θα γνωρίζουν καλύτερα.



#67   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 24/07/2017 - 21:27

Να το τολμησω απο  ebay ?

Τι γνωμη έχετε; Η τιμη είναι δελεαστική σε σχεση με την χαμηλοτερη skroutz απο Ελλαδα. Έχει μεγάλες διαφορες το 2016 με το 2017 με τα ιδια χαρακτηριστικα;



#68   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/07/2017 - 22:56

τεραστιες διαφορες οχι. αλλα απο ebay μονο electroking, βρες το αντιστοιχο νημα για περισσοτερες πληροφοριες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#69   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2017 - 23:00

τεραστιες διαφορες οχι. αλλα απο ebay μονο electroking, βρες το αντιστοιχο νημα για περισσοτερες πληροφοριες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτος "πεθανε" παει ασε που ετρεμε η ψυχη σου μεχρι να το στειλει.



#70   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 25/07/2017 - 09:03

Ο electronic king στελνει απο us μόνο τωρα οπότε παει αυτη η πιθανότητα. Εκει που λέει make offer προφανώς  κάνεις προσφορα, αν έχει καποιος παρόμοια εμπειρία πόσο "παζάρι" σηκώνει;



#71   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 25/07/2017 - 12:18

Όσοι έχετε το νέο Macbook, μπορείτε να μοιραστείτε εμπειρίες από τη χρήση αλλά και όσα έχετε ακούσει/διαβάσει ως τώρα με τα αρνητικά σημεία εστιάζοντας (αφού τη θετική πλευρά την κάλυψε δεόντως το τμήμα marketing Apple) και φυσικά υπάρχουν, δεν μπορεί κανείς να αρνηθεί. Τώρα ποιά είναι ακριβώς (μπαταρία, πληκτρολόγιο κλπ) όσοι έχουν ιδία εμπειρία θα γνωρίζουν καλύτερα.

Πιστευω μια απο τις καλυτερες μου αγορες, μπορει να μου εχει βγαλει καποια θεματακια το OS Sierra αλλα οσο βγαινουν τα update ολο και διορθωνονται. Η μπαταρια με ταινιες και σερφαρισμα και κανα photoshop-autocad μου κραταει πανω κατω 7-8 ωρες. Το πληκτρολογιο απλα καταπληκτικο! 

Οσο αφορα το touchbar, αμα χρησιμοποιεις pages ή βλεπεις ταινιες-youtube ειναι χρησιμο γιατι σε βοηθαει να κανεις γρηγορα την δουλεια σου.



#72   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2017 - 12:23

Ο electronic king στελνει απο us μόνο τωρα οπότε παει αυτη η πιθανότητα. Εκει που λέει make offer προφανώς  κάνεις προσφορα, αν έχει καποιος παρόμοια εμπειρία πόσο "παζάρι" σηκώνει;

δοκιμασε να του κοψεις 50 λιρες. Κοιτα, αν δεχοταν να γινει η συναλλαγη εκτος ebay θα σου εκοβε αρκετα αλλα επειδη δεν το εχεις ξανακανει προχωρα με offer εντος ebay και βλεπεις. Δοκιμασε 50 λιρες



#73   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/07/2017 - 12:33

δοκιμασε να του κοψεις 50 λιρες. Κοιτα, αν δεχοταν να γινει η συναλλαγη εκτος ebay θα σου εκοβε αρκετα αλλα επειδη δεν το εχεις ξανακανει προχωρα με offer εντος ebay και βλεπεις. Δοκιμασε 50 λιρες

Δημήτρη αν ισχύει ότι στέλνει μόνο από US, δεν αξίζει να μπει στον κόπο για εμένα. Θα το φάει το τελωνείο σίγουρα. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#74   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2017 - 12:52

Δημήτρη αν ισχύει ότι στέλνει μόνο από US, δεν αξίζει να μπει στον κόπο για εμένα. Θα το φάει το τελωνείο σίγουρα. 

μιλαει για το λινκ που παρεθεσε απο Αγγλια.



#75   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2017 - 23:17

Μόλις πήρα το Macbook pro 2016! Δούλευα στο γραφείο με ένα macmini του 2007 και εχω πάθει σοκ! Πόσο γρήγορο μπορεί να είναι??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες