Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

I phone 6 plus - στραβό ( πηγα για μαλλί και βγηκα κουρεμένος)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2017 - 16:14

Καλο, μου αρεσε. Ποτε δεν στραβώνει κατι μονο του εκτος απο εξωτερικές συνθήκες θερμοκρασίας. Στράβωσε γιατι δεν ειναι μελετημένο καλα, γιατι δεν εχει σωστο κράμα υλικών και γιατι κατι δεν με ενημέρωσε κανεις κατα την αγορα πως να το προσέχω γιατι στραβώνει. Δεν μπορει συσκευή 900+ ευρο να στραβώνει επειδή μπορει να ειναι στην κολοτσεπη και να καθησες καναπε ξεχνώντας την ( αυτα έλεγαν παλια οταν ειχε βγει και ειχαν εμφανιστεί τα στραβωματα), ενώ σε αλλες συσκευές πιο φθηνές να μην γινεται κατι τετοιο και ας εχουν 5,5 η 6 ίντσες οθονη.
Οπότε, ο συνδιασμους των υλικών που εχουν με την κακή- ελειπη ενημέρωση προς τον αγοραστή που δίνει 900 ευρο εχει αυτο το αποτέλεσμα. Η μην μου πειτε πως γράφει το μανουαλ, προσοχή κατω απο ιδιαίτερες συνθήκες στραβώνει......;

Με την ίδια λογική θα το βαρεσω με σφυρί και θα το πάω για αντικατασταση με την αιτιολογία οτι δεν το έγραφε στις οδηγίες  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 17:49

Λοιπόν αγαπητοί μου, πρώτη ενημέρωση στο φόρουμ για το στραβό κινητο μου.....
Αν τρακαρετε με το αμαξι και ο πραγματογνώμονας της ασφαλιστικής σας, πει στην εταιρεία οτι έχετε τρακάρισμα και το επαληθεύσουν οι τεχνικοί της εταιρείας τοτε δεν πληρώνεστε την ζημιά, αν η τεχνικοί της εταιρειάς πουν πως δεν τράκαρατε ( αφου δουν φώτογραφιες και το χαρτι το πραγματογνώμονα), ενώ ο πραγματογνώμονας εχει πει πως τρακαρατε τοτε πληρώνεστε την ζημιά. Καταλάβατε τιποτα;;;;;;;;;

#33   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:04

Λοιπόν αγαπητοί μου, πρώτη ενημέρωση στο φόρουμ για το στραβό κινητο μου.....
Αν τρακαρετε με το αμαξι και ο πραγματογνώμονας της ασφαλιστικής σας, πει στην εταιρεία οτι έχετε τρακάρισμα και το επαληθεύσουν οι τεχνικοί της εταιρείας τοτε δεν πληρώνεστε την ζημιά, αν η τεχνικοί της εταιρειάς πουν πως δεν τράκαρατε ( αφου δουν φώτογραφιες και το χαρτι το πραγματογνώμονα), ενώ ο πραγματογνώμονας εχει πει πως τρακαρατε τοτε πληρώνεστε την ζημιά. Καταλάβατε τιποτα;;;;;;;;;


Αυτο που λες δεν ισχυει. Δεν ξερω αν οδηγεις αλλα οδηγοντας 12 χρονια και εχοντας παρακολουθησει μαθηματα στο κεθευο δεν ισχυει τιποτα απο αυτο που λες. Αλλιως θα ασφαλιζαμε ολοι θα τρακαραμε και θα μας πληρωναν οι ασφαλιστικες. Η ασφαλιση γινεται και σε προστατευει αν τρακαρεις εσυ καποιον αλλον οδηο ή πεζο και του πληρωνει η ασφαλιστικη την ζημια του και η δικια σου δεν καλυπτεται και την καλυπτεις απο μονος σου εκτος εκτος και αν κανεις μικτη ασφαλεια και παλι για κοστος που πρεπει να ξεπερναει ενα ποσο. Εμενα πρωτη ασφαλεια για δυο εξαμηνα που εβαλα μου βγηκε 1.000 ευρω για ολο το χρονο και ελαχιστη ζημια τα 80 ευρω


Απο κει και περα στραβωμενο iphone ειναι δικια σου υπαιτιοτητα για κακομετοχειριση. Δεν μπορεις να απαιτεις αντικατασταση. Ειναι σα να τρακαρεις το αμαξι και απαιτεις να σου δωσουν καινουργιο και οχι της εκαστωτε εταιριας που πηρες το αμαξι. Και στο λεω εγω με στραβωμενο iphone 6 που στραβωσε ελεω πτωσεων. Δεν μου φταιει ουτε η apple αλλα εγω και μονο εγω

#34   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:11

Πόσο στραβωμένο ειναι και δε τοχεις καταλαβει; Για βαλε καμια φωτογραφια να δουμε.

 

2,5 χρονια το εχω και δεν εχει παθει τιποτα και τοχω συνεχεια στην τσεπη. Οχι βεβαια στην κωλοτσεπη και να καθομαι, εκει στου στραβωνω οποιοδηποτε κινητο ιδιων διαστασεων.


You'll Never Walk Alone


#35   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:18

Αυτο που λες δεν ισχυει. Δεν ξερω αν οδηγεις αλλα οδηγοντας 12 χρονια και εχοντας παρακολουθησει μαθηματα στο κεθευο δεν ισχυει τιποτα απο αυτο που λες. Αλλιως θα ασφαλιζαμε ολοι θα τρακαραμε και θα μας πληρωναν οι ασφαλιστικες. Η ασφαλιση γινεται και σε προστατευει αν τρακαρεις εσυ καποιον αλλον οδηο ή πεζο και του πληρωνει η ασφαλιστικη την ζημια του και η δικια σου δεν καλυπτεται και την καλυπτεις απο μονος σου εκτος εκτος και αν κανεις μικτη ασφαλεια και παλι για κοστος που πρεπει να ξεπερναει ενα ποσο. Εμενα πρωτη ασφαλεια για δυο εξαμηνα που εβαλα μου βγηκε 1.000 ευρω για ολο το χρονο και ελαχιστη ζημια τα 80 ευρω
Απο κει και περα στραβωμενο iphone ειναι δικια σου υπαιτιοτητα για κακομετοχειριση. Δεν μπορεις να απαιτεις αντικατασταση. Ειναι σα να τρακαρεις το αμαξι και απαιτεις να σου δωσουν καινουργιο και οχι της εκαστωτε εταιριας που πηρες το αμαξι. Και στο λεω εγω με στραβωμενο iphone 6 που στραβωσε ελεω πτωσεων. Δεν μου φταιει ουτε η apple αλλα εγω και μονο εγω

Πρώτα απ ολα δεν θεωρώ υπεύθυνο τον εαυτό μου και οποιοδήποτε αλλο που βάζει το κινητο στην τσέπη και τυχαίνει να κατσει ξεχνώντας πως εχει ενα κινητο στην τσέπη. Αν με ενημέρωναν οτι εχει αυτη την ευπάθεια θα ελεγα, α ναι μου το ειπαν πως μπορει να στραβώσει άρα καλα να πάθω που δεν πρόσεχα. Η διαφορα ειναι στην γνώση αγαπητέ μου. ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ. Απο την στιγμη που δεν στο κανουν γνωστό παει να πει πως δεν το ήξεραν, δεν το ειχαν υπολογίσει οτι το υλικό που εχουν βάλει δεν κανει για τσέπες. Άρα λαθος μελέτη, λαθος υπολογισμός. Αυτο επαληθεύεται απο την ενίσχυση που εχουν κανει στα επόμενα I phone plus. Α και το δικό μου δεν εχει πεσει και ηταν πάντα σε θήκη πορτοφόλι.
Οςο για το παραδειγμα που έδωσα με το αμαξι ηταν για να δώσω έμφαση σε αυτα που μου ειπαν. Θες να πω για να δω μήπως καποιος καταλαβει κατι παραπανω απο εμενα;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 12/01/2017 - 18:19


#36   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:21

Πόσο στραβωμένο ειναι και δε τοχεις καταλαβει; Για βαλε καμια φωτογραφια να δουμε.

2,5 χρονια το εχω και δεν εχει παθει τιποτα και τοχω συνεχεια στην τσεπη. Οχι βεβαια στην κωλοτσεπη και να καθομαι, εκει στου στραβωνω οποιοδηποτε κινητο ιδιων διαστασεων.

Μου φαινεται το εχω γράψει, εχω καθηςει οντως 1-2 φορες με το κινητο στην τσέπη, αλλα ηταν απο τις κινήσεις δευτερολέπτου , γιατι μολις καθεσαι και το αισθάνεσαι σηκώνεσαι αμεσως να το βγάλεις. Οπότε φαντάζεσαι ποσο καθησα, και ποςη πιεςη ασκήθηκε....!

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 12/01/2017 - 18:22


#37   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:24

Τελος παντων για να μην σας πω αναλυτικά τα πάντα που έγιναν σημερα θα σας πω οτι....

Αν καποιο απο τα εξουσιοδοτημένα πει πως το κινητο ειναι στραβό και το επιβεβαιώσουν οι τεχνικοί της Apple ( με φωτογραφίες και διαβάζοντας το report του εξουσιοδοτημένου), τοτε δεν γινεται αντικατάσταση.
Αν το εξουσιοδοτημένο πει πως ειναι στραβο αλλα οι τεχνικοί της Apple ΔΕΝ το επιβεβαιώσουν, τοτε κανονίζει η Apple με το εξουσιοδοτημένο να γινει αντικατάσταση. Αυτο ακριβως μου είπανε..... και το ρωτησα να μου το πουν δυο φορες.
Αν θέλετε αναλυτικά τα πάντα τι εγινε σημερα, μονο και μονο προς ενημέρωση του φόρουμ ευχαρίστως να σας πω, απλα ειπα μην γίνομαι κουραστικος

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 12/01/2017 - 18:25


#38   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:35

 
 

Πρώτα απ ολα δεν θεωρώ υπεύθυνο τον εαυτό μου και οποιοδήποτε αλλο που βάζει το κινητο στην τσέπη και τυχαίνει να κατσει ξεχνώντας πως εχει ενα κινητο στην τσέπη. Αν με ενημέρωναν οτι εχει αυτη την ευπάθεια θα ελεγα, α ναι μου το ειπαν πως μπορει να στραβώσει άρα καλα να πάθω που δεν πρόσεχα.

 

Αυτο που λες ειναι εντελως παραλογο.

 

Μου φαινεται το εχω γράψει, εχω καθηςει οντως 1-2 φορες με το κινητο στην τσέπη, αλλα ηταν απο τις κινήσεις δευτερολέπτου , γιατι μολις καθεσαι και το αισθάνεσαι σηκώνεσαι αμεσως να το βγάλεις. Οπότε φαντάζεσαι ποσο καθησα, και ποςη πιεςη ασκήθηκε....!

Δευτερολεπτα θελει το κακο να γινει οχι παραπανω, αρα ειναι δικη σου υπαιτιοτητα δυστυχως. Πχ και στις πορτες των αυτοκινητων αμα τις ανοιξεις παραπανω για λιγα δευτερολεπτα μπορει να σπασουν. Χωρις να το λεει πουθενα. Και μη περιμενεις να βγει κινητο με αναλογη οδηγια.


You'll Never Walk Alone


#39   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:44

Αυτο που λες δεν ισχυει. Δεν ξερω αν οδηγεις αλλα οδηγοντας 12 χρονια και εχοντας παρακολουθησει μαθηματα στο κεθευο δεν ισχυει τιποτα απο αυτο που λες. Αλλιως θα ασφαλιζαμε ολοι θα τρακαραμε και θα μας πληρωναν οι ασφαλιστικες. Η ασφαλιση γινεται και σε προστατευει αν τρακαρεις εσυ καποιον αλλον οδηο ή πεζο και του πληρωνει η ασφαλιστικη την ζημια του και η δικια σου δεν καλυπτεται και την καλυπτεις απο μονος σου εκτος εκτος και αν κανεις μικτη ασφαλεια και παλι για κοστος που πρεπει να ξεπερναει ενα ποσο. Εμενα πρωτη ασφαλεια για δυο εξαμηνα που εβαλα μου βγηκε 1.000 ευρω για ολο το χρονο και ελαχιστη ζημια τα 80 ευρω


Απο κει και περα στραβωμενο iphone ειναι δικια σου υπαιτιοτητα για κακομετοχειριση. Δεν μπορεις να απαιτεις αντικατασταση. Ειναι σα να τρακαρεις το αμαξι και απαιτεις να σου δωσουν καινουργιο και οχι της εκαστωτε εταιριας που πηρες το αμαξι. Και στο λεω εγω με στραβωμενο iphone 6 που στραβωσε ελεω πτωσεων. Δεν μου φταιει ουτε η apple αλλα εγω και μονο εγω

ασφαλεια κανεις για να σε πληρωσει η ασφαλιστικη  αν γινει ατυχημα με δικια του υπαιτιοτητα.απο την στιγμη που εγινε ατυχημα και φταις εσυ και μικτη να εχεις στο τελος του χρονου θα δεις μια μικρη η μεγαλη αυξηση στον λογαριασμο σου αναλογος την ζημια.φιλαρακι μου εκανε ατυχημα που εφταιγε αυτος και τελος του χρονου του αυξησαν την ασφαλεια 3000 ευρω 



#40   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 18:47

Πιστευω πως Το τι ειναι παράλογο και τι δεν ειναι, και το ποτε κρεμάνε οι πόρτες του αυτοκινήτου η σπάνε οι μεντεσεδες δεν νομιζω να βγάλει καπου και σιγουρα δεν ειναι το κατάλληλο μερος εδω για να εκθέσουμε ολα αυτα. Ο καθενας εχει την δικια του αποψη, βάση κάποιας λογικής. Αν δεν δέχεσαι την λογική, τοτε ειχαν άδικο και ολοι αυτοι που στράβωσε το κινητο τους. Δεν εχω αλλο κινητο για ν α ξερω, εχω αυτο που έδωσα αρκετα λεφτα και δεν περιμενω να εχει την ιδια συμπεριφορά με κινητα των 200-300-500€ μονο κια μονο επειδή εχει το ιδιο μέγεθος με αλλα. Αγοράζουμε Apple για πολλούς λογους και ενας απο αυτους ειναι πως υποτίθεται ειναι πιο μελετημένα, και με πιο καλή κατασκευή. Και για αυτο η εταιρεία τα κοστολογεί τοσο.....!
Τελος παντων "ανοιγει" πολυ το θεμα και δεν πρεπει.
Μου εχουν ανοίξει case στην Apple και θα δουμε τι γινει....!

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 12/01/2017 - 18:48


#41   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/01/2017 - 20:07

Ούτε μόνα τους στραβωνουν ούτε με ελάχιστη πίεση. Και με όπως και άλλων εδώ μέσα μετά από ένα χρόνο χρήσης χωρίς θήκη και μόνιμα στις τσέπες ποτέ δεν στράβωσε. Ήταν ευπαθές αλλά όχι ότι στραβωνε και με τον αέρα. Ούτε με ελάχιστη πίεση. Τώρα αν δεν θελουμε να παραδεχτούμε και εμείς οι ίδιοι κάποιες φορές ότι φταίμε είναι άλλη ιστορία. Αλλά μην μας φταίνε οι συσκευές και η "έλλειψης" και καλά ενημέρωση για τις απροσεξίες μας.. ας αναλαμβάνουμε και κάποιες ευθύνες. Καλό κάνει.

#42   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:13

Ούτε μόνα τους στραβωνουν ούτε με ελάχιστη πίεση. Και με όπως και άλλων εδώ μέσα μετά από ένα χρόνο χρήσης χωρίς θήκη και μόνιμα στις τσέπες ποτέ δεν στράβωσε. Ήταν ευπαθές αλλά όχι ότι στραβωνε και με τον αέρα. Ούτε με ελάχιστη πίεση. Τώρα αν δεν θελουμε να παραδεχτούμε και εμείς οι ίδιοι κάποιες φορές ότι φταίμε είναι άλλη ιστορία. Αλλά μην μας φταίνε οι συσκευές και η "έλλειψης" και καλά ενημέρωση για τις απροσεξίες μας.. ας αναλαμβάνουμε και κάποιες ευθύνες. Καλό κάνει.

Δεν θα απαντησω στο θεμα περί ευθυνών. Θα ρωτησω κατι. Διαβασες τι μου απάντησαν;;;; το ξαναλεω
Αν πιστοποιήσουν και το εξουσιοδοτημένο και οι τεχνικοί τοτε δεν το αντικαθιστούν. Αν πιστοποιήσουν μονο το εξουσιοδοτημένο και οι τεχνικοί πουν πως δεν βλέπουν κατι, τοτε αντικαθιστούν δωρεάν. Δηλαδη αν ειναι στραβο και για τους δυο τοτε εχω εγω ευθύνη. Αν πιστοποίηση ο ενας εχουν αυτοι ευθύνη και αντικαθιστούν. Σου φαινεται λογικο εσενα το σκεπτικό αυτο; η πολιτική αυτη;
Θα προτιμούσα να σχολιάσεις αυτη την απάντηση και οχι τα λεγόμενα μου.
Εγω υποψιάζομαι γιατι το εχουν κανει ετσι. Εσυ εχεις να πεις κατι;
Δεν θα επρεπε να ειναι το αντιθετο;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 12/01/2017 - 21:14


#43   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:18

Δεν θα απαντησω στο θεμα περί ευθυνών. Θα ρωτησω κατι. Διαβασες τι μου απάντησαν;;;; το ξαναλεω
Αν πιστοποιήσουν και το εξουσιοδοτημένο και οι τεχνικοί τοτε δεν το αντικαθιστούν. Αν πιστοποιήσουν μονο το εξουσιοδοτημένο και οι τεχνικοί πουν πως δεν βλέπουν κατι, τοτε αντικαθιστούν δωρεάν. Δηλαδη αν ειναι στραβο και για τους δυο τοτε εχω εγω ευθύνη. Αν πιστοποίηση ο ενας εχουν αυτοι ευθύνη και αντικαθιστούν. Σου φαινεται λογικο εσενα το σκεπτικό αυτο; η πολιτική αυτη;
Θα προτιμούσα να σχολιάσεις αυτη την απάντηση και οχι τα λεγόμενα μου.
Εγω υποψιάζομαι γιατι το εχουν κανει ετσι. Εσυ εχεις να πεις κατι;
Δεν θα επρεπε να ειναι το αντιθετο;;;;

οσον αφορά την αντιμετώπιση είναι περίεργη. Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Εγώ προσωπικά όσα χρόνια βρίσκομαι Αγγλία και πηγαίνω για σέρβις σε Apple Store, δεν έχω κανένα παράπονο. Άψογη αντιμετώπιση και εξυπηρέτηση. Δεν έχω εμπειρία από ελληνικό σέρβις πολλά χρόνια..

#44   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2017 - 21:42

οσον αφορά την αντιμετώπιση είναι περίεργη. Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Εγώ προσωπικά όσα χρόνια βρίσκομαι Αγγλία και πηγαίνω για σέρβις σε Apple Store, δεν έχω κανένα παράπονο. Άψογη αντιμετώπιση και εξυπηρέτηση. Δεν έχω εμπειρία από ελληνικό σέρβις πολλά χρόνια..


Εισαι τυχερός!

#45   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 13/01/2017 - 11:56

Τελειωσε η διαδικασια σημερα και την επόμενη βδομαδα θα εχω απάντηση. Καλημερα σας

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες