Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

I phone 6 plus - στραβό ( πηγα για μαλλί και βγηκα κουρεμένος)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 15/01/2017 - 14:21

Επειδή μου ειχε ζητηθεί φωτο για να δείτε ποσο στραβο ειναι βάζω σημερα κάποιες φωτο
Εχω και αλλες 2 αλλα δεν ξερω πως να τις ανεβάσω όλες στο ιδιο ποστ

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 15/01/2017 - 14:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 15/01/2017 - 15:19

Πρώτα απ ολα δεν θεωρώ υπεύθυνο τον εαυτό μου και οποιοδήποτε αλλο που βάζει το κινητο στην τσέπη και τυχαίνει να κατσει ξεχνώντας πως εχει ενα κινητο στην τσέπη. Αν με ενημέρωναν οτι εχει αυτη την ευπάθεια θα ελεγα, α ναι μου το ειπαν πως μπορει να στραβώσει άρα καλα να πάθω που δεν πρόσεχα. Η διαφορα ειναι στην γνώση αγαπητέ μου. ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ. Απο την στιγμη που δεν στο κανουν γνωστό παει να πει πως δεν το ήξεραν, δεν το ειχαν υπολογίσει οτι το υλικό που εχουν βάλει δεν κανει για τσέπες. Άρα λαθος μελέτη, λαθος υπολογισμός. Αυτο επαληθεύεται απο την ενίσχυση που εχουν κανει στα επόμενα I phone plus. Α και το δικό μου δεν εχει πεσει και ηταν πάντα σε θήκη πορτοφόλι.
Οςο για το παραδειγμα που έδωσα με το αμαξι ηταν για να δώσω έμφαση σε αυτα που μου ειπαν. Θες να πω για να δω μήπως καποιος καταλαβει κατι παραπανω απο εμενα;;;;

Μα υπήρξε από την αρχή ενημέρωση γενικά για το στράβωμα των συσκευών. Αυτοί δεν το δώσανε στραβό (αν ήταν στραβό από το κουτί βγαίνοντας ναι να καταλάβω). Είναι αντίστοιχο (λέμε τώρα λίγο υπερβολή αλλά οκ) του να σπάσεις την οθόνη και να πεις α δε μου είπαν ότι σπάει. 


Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 15/01/2017 - 15:20

Whatsapp doc?

#48   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 02:16

Τι προστασία εχει η οθονη του 6 plus; Shatter proof glass σωστα; αν σου έπεφτε απο τον πρωτο όροφο και έσπαγε το γυαλί θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; οχι. Αν ομως σου έπεφτε απο τα 50 εκατοστα ύψος η απο τα χέρια σου και έσπαγε η οθονη η γρατσουνίζω ταν θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; για σκέψου λιγο. αυτη ειναι η διαφορα μαριλινα. Υποτίθεται ειναι καλα σχεδιασμένο, προσεκτική κατασκευή και συναρμολόγηση και οτι πληρώνεις περνεις συνηθως. (Οταν πηγα να παρω το I phone 4 το συγκρίνω με το τοτε Samsung galaxy. Τα εβαλα στο χερι μου και καταλαβα αμεσως την διαφορα ποιοτητασ, και ετσι έδωσα τα παραπανω λεφτα). Οπότε ειναι δυσκολο να σου πεσει απο πολυ μικρο ύψος και να σπάσει η οθονη. Αν σπάσει κατι γινεται. Αν βάλεις στην τσέπη ενα Lenovo ενα Alcatel ενα meizu και στραβώσει το ιδιο με το Apple τοτε κατι γινεται. Δε λεω πως επειδή εκανε 900€ θα πρεπει να ειναι τανκς (σε ολα υπαρχει μια λογική) απλα να βάζουμε και λιγο την λογική για να καταλαβαίνουμε τι μας πουλάνε και τι αγοράζουμε.Όπως και στο τραβωμα δεν ειναι τυχαίο πως ολα στραβωνουν στο ιδιο σχεδον σημειο.... εκείνο το σημειο εχει ευπάθεια και δεν το ειχαν μελετήσει καλα. Ουτε καποια ενίσχυση , ουτε κατι αλλο. Στα επόμενα plus τι έκαναν για αυτο το στραβωμα; ξέρουμε; στο 6s και το 7.

#49   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/01/2017 - 03:19

Τι προστασία εχει η οθονη του 6 plus; Shatter proof glass σωστα; αν σου έπεφτε απο τον πρωτο όροφο και έσπαγε το γυαλί θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; οχι. Αν ομως σου έπεφτε απο τα 50 εκατοστα ύψος η απο τα χέρια σου και έσπαγε η οθονη η γρατσουνίζω ταν θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; για σκέψου λιγο. αυτη ειναι η διαφορα μαριλινα. Υποτίθεται ειναι καλα σχεδιασμένο, προσεκτική κατασκευή και συναρμολόγηση και οτι πληρώνεις περνεις συνηθως. (Οταν πηγα να παρω το I phone 4 το συγκρίνω με το τοτε Samsung galaxy. Τα εβαλα στο χερι μου και καταλαβα αμεσως την διαφορα ποιοτητασ, και ετσι έδωσα τα παραπανω λεφτα). Οπότε ειναι δυσκολο να σου πεσει απο πολυ μικρο ύψος και να σπάσει η οθονη. Αν σπάσει κατι γινεται. Αν βάλεις στην τσέπη ενα Lenovo ενα Alcatel ενα meizu και στραβώσει το ιδιο με το Apple τοτε κατι γινεται. Δε λεω πως επειδή εκανε 900€ θα πρεπει να ειναι τανκς (σε ολα υπαρχει μια λογική) απλα να βάζουμε και λιγο την λογική για να καταλαβαίνουμε τι μας πουλάνε και τι αγοράζουμε.Όπως και στο τραβωμα δεν ειναι τυχαίο πως ολα στραβωνουν στο ιδιο σχεδον σημειο.... εκείνο το σημειο εχει ευπάθεια και δεν το ειχαν μελετήσει καλα. Ουτε καποια ενίσχυση , ουτε κατι αλλο. Στα επόμενα plus τι έκαναν για αυτο το στραβωμα; ξέρουμε; στο 6s και το 7.

αν σου πέσει και απτά 5 εκατοστά και σπάσει πάλι εσυ θα φταις και όχι η εταιρία

#50   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/01/2017 - 03:22

 Στα επόμενα plus τι έκαναν για αυτο το στραβωμα; ξέρουμε; στο 6s και το 7.

Τα ενισχύσανε εκεί που "πόναγαν".. 


@CaLi@


#51   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 05:01

Τι προστασία εχει η οθονη του 6 plus; Shatter proof glass σωστα; αν σου έπεφτε απο τον πρωτο όροφο και έσπαγε το γυαλί θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; οχι. Αν ομως σου έπεφτε απο τα 50 εκατοστα ύψος η απο τα χέρια σου και έσπαγε η οθονη η γρατσουνίζω ταν θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; για σκέψου λιγο. αυτη ειναι η διαφορα μαριλινα. Υποτίθεται ειναι καλα σχεδιασμένο, προσεκτική κατασκευή και συναρμολόγηση και οτι πληρώνεις περνεις συνηθως. (Οταν πηγα να παρω το I phone 4 το συγκρίνω με το τοτε Samsung galaxy. Τα εβαλα στο χερι μου και καταλαβα αμεσως την διαφορα ποιοτητασ, και ετσι έδωσα τα παραπανω λεφτα). Οπότε ειναι δυσκολο να σου πεσει απο πολυ μικρο ύψος και να σπάσει η οθονη. Αν σπάσει κατι γινεται. Αν βάλεις στην τσέπη ενα Lenovo ενα Alcatel ενα meizu και στραβώσει το ιδιο με το Apple τοτε κατι γινεται. Δε λεω πως επειδή εκανε 900€ θα πρεπει να ειναι τανκς (σε ολα υπαρχει μια λογική) απλα να βάζουμε και λιγο την λογική για να καταλαβαίνουμε τι μας πουλάνε και τι αγοράζουμε.Όπως και στο τραβωμα δεν ειναι τυχαίο πως ολα στραβωνουν στο ιδιο σχεδον σημειο.... εκείνο το σημειο εχει ευπάθεια και δεν το ειχαν μελετήσει καλα. Ουτε καποια ενίσχυση , ουτε κατι αλλο. Στα επόμενα plus τι έκαναν για αυτο το στραβωμα; ξέρουμε; στο 6s και το 7.

και απο 1.2 εκατοστα να πεσει και να σπασει εννοειτε οτι εσυ φταις.ξεκαθαρα.σιγα να μην το συζητησεις κιολας οτι φταινε αυτοι γιατι δεν ηταν καλο το υλικο....αλλο παλι και τουτο τι διαβαζουμε στις 5 το πρωι.

#52   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 08:49

και απο 1.2 εκατοστα να πεσει και να σπασει εννοειτε οτι εσυ φταις.ξεκαθαρα.σιγα να μην το συζητησεις κιολας οτι φταινε αυτοι γιατι δεν ηταν καλο το υλικο....αλλο παλι και τουτο τι διαβαζουμε στις 5 το πρωι.

Δεν φταιω εγω αν το διαβασες στις 5
Καλα οκ δεν υπαρχει λογος για κουβεντα, δεν βγαζει καπου ολο αυτο

Τελευταία επεξεργασία από: evangelos37, 16/01/2017 - 08:51


#53   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 16/01/2017 - 09:09

Τι προστασία εχει η οθονη του 6 plus; Shatter proof glass σωστα; αν σου έπεφτε απο τον πρωτο όροφο και έσπαγε το γυαλί θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; οχι. Αν ομως σου έπεφτε απο τα 50 εκατοστα ύψος η απο τα χέρια σου και έσπαγε η οθονη η γρατσουνίζω ταν θα ελεγες πως φταίει η εταιρεία; για σκέψου λιγο. αυτη ειναι η διαφορα μαριλινα. Υποτίθεται ειναι καλα σχεδιασμένο, προσεκτική κατασκευή και συναρμολόγηση και οτι πληρώνεις περνεις συνηθως. (Οταν πηγα να παρω το I phone 4 το συγκρίνω με το τοτε Samsung galaxy. Τα εβαλα στο χερι μου και καταλαβα αμεσως την διαφορα ποιοτητασ, και ετσι έδωσα τα παραπανω λεφτα). Οπότε ειναι δυσκολο να σου πεσει απο πολυ μικρο ύψος και να σπάσει η οθονη. Αν σπάσει κατι γινεται. Αν βάλεις στην τσέπη ενα Lenovo ενα Alcatel ενα meizu και στραβώσει το ιδιο με το Apple τοτε κατι γινεται. Δε λεω πως επειδή εκανε 900€ θα πρεπει να ειναι τανκς (σε ολα υπαρχει μια λογική) απλα να βάζουμε και λιγο την λογική για να καταλαβαίνουμε τι μας πουλάνε και τι αγοράζουμε.Όπως και στο τραβωμα δεν ειναι τυχαίο πως ολα στραβωνουν στο ιδιο σχεδον σημειο.... εκείνο το σημειο εχει ευπάθεια και δεν το ειχαν μελετήσει καλα. Ουτε καποια ενίσχυση , ουτε κατι αλλο. Στα επόμενα plus τι έκαναν για αυτο το στραβωμα; ξέρουμε; στο 6s και το 7.

Πολύς κόσμος το χει ρίξει από σχετικά μικρό ύψος (τους έχει πέσει) και έχει σπάσει. Ανέκαθεν. Και τα 4αρια και τα επόμενα μοντέλα. Και του πατέρα μου του έπεσε από το μπαλκόνι του δεύτερου ορόφου το 4αρι και δεν έπαθε ούτε γρατζουνιά. Δεν εξηγούνται μερικές φορές. Συμφωνώ ότι δεν θα είναι τανκ επειδή κοστίζει όλα αυτά τα (κατά τη γνώμη μου) κερατιατικα. Αυτό που λεω εγώ είναι ότι εφόσον υπήρχαν οι ενημερώσεις για το λύγισμα, και γενικότερα αφού πληρώνεις τόσα χρήματα για τη συσκευή, οφείλεις να προσέχεις και να την έχεις κόρη οφθαλμου, τόσα χρόνια κι εγώ στην κωλοτσεπη το κινητό, ΠΟΤΕ δεν το ξέχασα να κάτσω πανω.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Whatsapp doc?

#54   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/01/2017 - 09:45

Εγώ να ρωτήσω το εξής: 20 ημέρες πριν την λήξη της δίχρονης εγγύησης (θεωρώ) και αναρωτιόμαστε γιατί λύγισε; Από την χρήση, νομίζω είναι ξεκάθαρο.

 

Απο την άλλη, εγώ δεν θα σταθώ στο "λύγισμα" της συσκευής αλλά στο γεγονός πως δεν την επισκευάζουν παρόλο που δεν επηρεάζει το πρόβλημα, απο όσο ξέρουμε δηλαδή διαβάζοντας αυτά που μας αναφέρατε εδώ.

 

Δυο είναι οι περιπτώσεις για τους λόγους που μπορεί να συμβαίνει αυτό και δυστυχώς θα έπρεπε να υπάρχει καλύτερη, πιο φιλική πληροφόρηση:

Να προκλήθηκε πρόβλημα στην μητρική και να οφείλεται στο "στράβωμα". Αν ισχύει αυτό θα έπρεπε να σε ενημερώσουν. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα στο κάνουν δωρεάν.

Να έχει πρόβλημα η μητρική και να πρέπει να στο κάνουν αντικατάσταση αλλά να μην θέλουν λόγω εξωτερικών φθορών.

Μερικές επισκευές σήμερα οι περισσότεροι δεν κάνουν. Και πως να κάνουν μερική επισκευή όταν μετά εσύ μπορείς να ζητήσεις ξανά επισκευή και μάλιστα δωρεάν. Οι συσκευές αντιμετωπίζονται ως ένα και όχι ως ανταλλακτικά.

 

ΥΓ. Μην φέρνετε παράδειγμα τα αμάξια. Δεν γίνονται αντικαταστάσεις. Εδώ βγαίνουν προβλήματα για τα φρένα που μπορεί να οδηγήσουν σε περίεργες έως και επικίνδυνες καταστάσεις και πάλι δεν τα παίρνουν πίσω. Απλά στο επισκευάζουν χωρίς κόστος. Και οι ανακλήσεις είναι περιορισμένες (εκεί όπου δεν συμφέρει η επισκευή τους).

Επίσης, δεν έχει σχέση η τιμή με την αντοχή τους. Αν είναι έτσι να μην αγοράζετε κρύσταλλα κλπ γιατί είναι πανάκριβα και σπάνε πολύ εύκολα!

 

Ωστόσο επειδή το θέμα του 6+ ήταν από την αρχή περίεργο θα έπρεπε η Apple να "αλλάξει" τις πρώτες ελαττωματικές συσκευές (Στους περισσότερους το έχει κάνει, τουλάχιστον εξωτερικό). Αυτές όμως θα είχαν παρουσιάσει εξαρχής πρόβλημα. Μετά την πάροδο 1 χρόνου +  δεν μπορείς να έχεις παρόμοιες απαιτήσεις. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει πως και με ποιον τρόπο μεταχειρίζεται μια συσκευή. Εξάλλου ήδη απο το 6S σταμάτησε το πρόβλημα να υπάρχει/αναφέρεται.



#55   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2017 - 09:59

Τωρα σοβαρα πιστευεις θα σε ρωτησουν το εριξες απο τα 10 εκατοστα και εσπασε ή οθονη ή απο τα 2 μετρα και εσπασε η οθονη; Και αντε σε ρωτανε. Και αντε σου επεσε απο 7 εκατοστα δε λεω 10 πως θα το αποδειξεις; Ειναι ο λογος σου εναντι στο δικο σου. Και ακομα και ινκα και τα λοιπα δεν θα παρουν το μερος σου. Αυτα δεν τα γραφω για να μαλωσουμε αλλα για τροφη προς σκεψη.

#56   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/01/2017 - 10:12

αν δεν φταις εσυ για οποιαδιποτε ζημια εχει προκληθει στην συσκευη σου , ποιος φταιει?? Γνωριζες απο την αρχη που την αγορασες την συσκευη τι συμβαινει , πως ειναι εμφανησιακα κλπ κλπ.



#57   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:15

Μόλις έκατσα δοκιμαστικά με το 6p στην κωλοτσεπη. Δε λύγισε

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Whatsapp doc?

#58   imbalanced

imbalanced

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:57

Μόλις έκατσα δοκιμαστικά με το 6p στην κωλοτσεπη. Δε λύγισε
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Μην τπ ξαναδοκιμασεις καλύτερα https://youtu.be/tTIaUH6PIvo

#59   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 16/01/2017 - 13:58

Μην τπ ξαναδοκιμασεις καλύτερα https://youtu.be/tTIaUH6PIvo

Είπαμε. Δεν ξεχνιέμαι εγώ :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Whatsapp doc?

#60   evangelos37

evangelos37

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/01/2017 - 00:53

Εβαλα το κινητο στην τσέπη, έκατσα και ηρθε στα ισια του. Μια χαρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες