Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Επαφές άλλου πελάτη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/09/2018 - 12:02

Συγνωμη για να καταλάβω.παζαρευες.πετυχες red κάτι στα 22 ευρώ και δωρεάν Iphone.παιρνεις το Iphone και είναι ήδη με πουστια χρησιμοποιημενο,τους το λες,σου σπάνε το 2 χρονω συμβόλαιο σε πάνε σε red ποιο φθηνό σου βάζουν και 600 ευρώ στον λογαριασμό σου.ολα αυτά τα δέχτηκες-τα πήρες.και την συσκευή και το σπάσιμο του συμβολαίου και τα 600 ευρώ.εχω καταλάβει καλά;
Αν ναι τι άλλο ήθελες;
Αν όχι γιατί τα δέχτηκες τα δωράκια;
Επισης στην βοντα που έπιασες δουλειά γιατί το συνεχισες;κατά την γνώμη μου έπρεπε να λήξει εκεί το θέμα.

Δεν παζάρευα μου το έδωσαν για να “ξεχάσω”τι απειλές και να μην πάω δικαστικά,μου έδωσαν χρησιμοποιημένο iPhone με προσωπικά δεδομένα υπαλλήλου της εταιρίας,τη διαγραφή δέσμευσης δεν τη ζήτησα ήταν απλά τρικ για να μου κάνουν συμβόλαιο από το Νοέμβρη του 2016 μέχρι τον Δεκέμβρη του 2019...Όταν έπιασα δουλειά δεν συνέχισα τίποτα γιατί εγώ ξέρω να διαχωρίσω τη σχέση πελάτη υπαλλήλου,η πολυεθνική Vodafone που στην ουσία διοικείται από το τμήμα παραπόνων δεν ξέρει..Την αντικατάσταση τη ζήτησα λόγω των επαφών και της αμφιβολίας που είχα για τα δικά μου προσωπικά δεδομένα και τα 600 μου τα έβαλαν για το ξεχάσω και αυτό...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2018 - 12:10

Μα αυτό σου λεω. Γιατί να πεις εσυ στον νεο σου εργοδότη τι συνέβη;
Από την στιγμή που «πήρες»τα 600 ευρώ,και το νέο συμβόλαιο δεν έπρεπε να το έχεις ξεχάσει;
Και ξαναλέω ότι από την στιγμή που δέχτηκες τα τρικ και πέρασε ο καιρός,τι άλλο θέλεις να γίνει;
Εκτός αν δεν τα έχεις δεχτεί όλα αυτά,και θες απλά ένα καινούργιο κινητό,όπως και κανονικά δικαιούσε.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 13/09/2018 - 12:11


#18   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 04:58

Μα αυτό σου λεω. Γιατί να πεις εσυ στον νεο σου εργοδότη τι συνέβη;
Από την στιγμή που «πήρες»τα 600 ευρώ,και το νέο συμβόλαιο δεν έπρεπε να το έχεις ξεχάσει;
Και ξαναλέω ότι από την στιγμή που δέχτηκες τα τρικ και πέρασε ο καιρός,τι άλλο θέλεις να γίνει;
Εκτός αν δεν τα έχεις δεχτεί όλα αυτά,και θες απλά ένα καινούργιο κινητό,όπως και κανονικά δικαιούσε.

Το είπα γιατί είχαμε μια συζήτηση και υπάρχει κάτι που λέγεται ειλικρίνεια αν την έχεις ακουστά..Επίσης τα είχα ξεχάσει μια χαρά μέχρι που απολύθηκα επειδή έκανα καλά τη δουλειά μου και έγινε καθαρά εκδικητικά επειδή τους έτριψα τις παρανομίες τους στα μούτρα και το μόνο καθαρά λάθος μου είναι ότι προσπάθησα να το λήξη ιδιωτικά και δεν βρήκα από την αρχή ένα δικηγόρο να γεμίσω μηδενικά το λογαριασμό μου και να αφαιρέσω τα μηδενικά από μια εταιρία τηλεπικοινωνιών που έχει γεμίσει απατεώνες.

#19   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 14/09/2018 - 06:34

Συγνωμη για να καταλάβω.παζαρευες.πετυχες red κάτι στα 22 ευρώ και δωρεάν Iphone.παιρνεις το Iphone και είναι ήδη με πουστια χρησιμοποιημενο,τους το λες,σου σπάνε το 2 χρονω συμβόλαιο σε πάνε σε red ποιο φθηνό σου βάζουν και 600 ευρώ στον λογαριασμό σου.ολα αυτά τα δέχτηκες-τα πήρες.και την συσκευή και το σπάσιμο του συμβολαίου και τα 600 ευρώ.εχω καταλάβει καλά;
Αν ναι τι άλλο ήθελες;

Μην ξεχνάς ότι τον πήραν και στην δουλειά ε
Σορρυ Παύλο δεν άντεχα να μην κάνω χαβαλε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2018 - 09:21

Το είπα γιατί είχαμε μια συζήτηση και υπάρχει κάτι που λέγεται ειλικρίνεια αν την έχεις ακουστά..Επίσης τα είχα ξεχάσει μια χαρά μέχρι που απολύθηκα επειδή έκανα καλά τη δουλειά μου και έγινε καθαρά εκδικητικά επειδή τους έτριψα τις παρανομίες τους στα μούτρα και το μόνο καθαρά λάθος μου είναι ότι προσπάθησα να το λήξη ιδιωτικά και δεν βρήκα από την αρχή ένα δικηγόρο να γεμίσω μηδενικά το λογαριασμό μου και να αφαιρέσω τα μηδενικά από μια εταιρία τηλεπικοινωνιών που έχει γεμίσει απατεώνες.

Τα είχες ξεχάσει όλα μέχρι που απολύθηκες.μαλιστα.και ήθελες να γεμίσεις μηδενικά το λογαριασμό σου από μια λάθος συσκευή.ξανα μάλιστα.και μου λες εμενα αν εχω ακούσει την λέξη ειλικρίνεια.καλημερα Παύλο.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 14/09/2018 - 09:21


#21   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 09:25

Τα είχες ξεχάσει όλα μέχρι που απολύθηκες.μαλιστα.και ήθελες να γεμίσεις μηδενικά το λογαριασμό σου από μια λάθος συσκευή.ξανα μάλιστα.και μου λες εμενα αν εχω ακούσει την λέξη ειλικρίνεια.καλημερα Παύλο.

Μια “λάθος”συσκευή η πώληση μεταχειρισμένες συσκευής...Ένα “λάθος” και μια απειλή ενός υπαλλήλου που πάλι καλά έχει καταγράφει...Μια κατά λάθος παράνομη ανανέωση μετά από παράνομη διαγραφή ανανέωσης...Αν σου θίγω την εταιρία σου απλά μη ξανασχολιάσεις μην εκτίθεσαι άλλο..

#22   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2018 - 09:28

Τυρόπιτες πουλάω Παύλο.καμια σχέση με τις κωλο εταιρείες κινητής.καμμενος είναι και εγώ.αλλα ρε φίλε ξεσκισε τους από την αρχή.μην δέχεσαι τα δώρα τους και μετά επειδη δεν σου πήραν π@@α να στραβώνεις.τεσπα στα δικά μου μάτια είσαι λάθος.και μην θυμώνεις γιατί στην τελική μου φαίνεται ότι κερδισμένος είσαι.γνωμη μου πάντα.

#23   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2018 - 11:23

Φίλε δεν θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και ούτε έχω σχέση με τη vodafone αλλά εφόσον στην αρχή επέλεξες να μην τους σκίσεις με καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (γιατί αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα που είχε η vodafone και όχι οτί μπορεί να σου έδωσε κατά λάθος κάποιο μεταχειρισμένο). Υπέκυψες στους εκβιασμούς που όπως λες σου έγιναν και αποφάσισες να κάνεις την πάπια για να πάρεις τσάμπα ένα iphone 7 και φθηνότερα ένα πρόγραμμα μαζί και κάτι ψιλά στην τράπεζα. Και μετά από όλα αυτά έρχεσαι να μας πεις οτι έπιασες δουλειά σε franchise της vodafone με την οποία ήσασταν στα μαχαίρια και πήγες και το είπες και στο αφεντικό τι έχει γίνει; Το πολύ λογικό γεγονός οτί αυτός μπορεί να σκέφτηκε οτί πήγες εκεί να κυνηγήσεις την vodafone εκ των έσω ή να δημιουργήσεις καταστάσεις που θα την βλάψουν και θα χάσει μετά το franchise (στην καλύτερη) δεν το σκέφτηκες; Έπεσες από τα σύννεφα ας πούμε όταν σου είπε οτι πρέπει να φύγεις;


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/09/2018 - 11:25


#24   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 12:37

Φίλε δεν θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου και ούτε έχω σχέση με τη vodafone αλλά εφόσον στην αρχή επέλεξες να μην τους σκίσεις με καταγγελία στην αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων (γιατί αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα που είχε η vodafone και όχι οτί μπορεί να σου έδωσε κατά λάθος κάποιο μεταχειρισμένο). Υπέκυψες στους εκβιασμούς που όπως λες σου έγιναν και αποφάσισες να κάνεις την πάπια για να πάρεις τσάμπα ένα iphone 7 και φθηνότερα ένα πρόγραμμα μαζί και κάτι ψιλά στην τράπεζα. Και μετά από όλα αυτά έρχεσαι να μας πεις οτι έπιασες δουλειά σε franchise της vodafone με την οποία ήσασταν στα μαχαίρια και πήγες και το είπες και στο αφεντικό τι έχει γίνει; Το πολύ λογικό γεγονός οτί αυτός μπορεί να σκέφτηκε οτί πήγες εκεί να κυνηγήσεις την vodafone εκ των έσω ή να δημιουργήσεις καταστάσεις που θα την βλάψουν και θα χάσει μετά το franchise (στην καλύτερη) δεν το σκέφτηκες; Έπεσες από τα σύννεφα ας πούμε όταν σου είπε οτι πρέπει να φύγεις;

Επεσα από τα σύννεφα γιατί του είχα πει πως στη παραμικρή ενόχληση που θα είχε από την εταιρία και επειδή το μαγαζί είναι το μέλλον του θα δήλωνα παραίτηση το ίδιο λεπτό.Επίσης δεν έχω υπογράψει πουθενά με την εταιρία ότι παραιτούμαι από οποιαδήποτε απαίτηση στο μέλλον ή από τα νόμιμα δικαιώματα μου όποτε τα κατέχω ακόμα στο ακέραιο.
Ξέχασα να αναφέρω πως οι άνθρωποι είναι τόσο επαγγελματίες που μαζί με την άλλη κλήση που έχω μου έχουν βάλει και τρίτου πελάτη κλήση στο τηλεφωνικό κέντρο που δεν δημοσιεύω για προφανείς λόγους...

#25   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2018 - 13:53

Επεσα από τα σύννεφα γιατί του είχα πει πως στη παραμικρή ενόχληση που θα είχε από την εταιρία και επειδή το μαγαζί είναι το μέλλον του θα δήλωνα παραίτηση το ίδιο λεπτό.Επίσης δεν έχω υπογράψει πουθενά με την εταιρία ότι παραιτούμαι από οποιαδήποτε απαίτηση στο μέλλον ή από τα νόμιμα δικαιώματα μου όποτε τα κατέχω ακόμα στο ακέραιο.
Ξέχασα να αναφέρω πως οι άνθρωποι είναι τόσο επαγγελματίες που μαζί με την άλλη κλήση που έχω μου έχουν βάλει και τρίτου πελάτη κλήση στο τηλεφωνικό κέντρο που δεν δημοσιεύω για προφανείς λόγους...

Ε τότε σε "παρέτησε" προληπτικά ο άνθρωπος προφασιζόμενος κάποια δικαιολογία...

Πόσο μάλλον αν του είπες πως τυπικά εκκρεμεί ακόμα η συγκεκριμένη υπόθεση και δεν θεωρείται λήξαν.

 

ΥΓ. Δεν ξέρω αν εσείς είχατε από το κατάστημα πρόσβαση στο CRM της vodafone (πιθανότατα όχι) αλλά λογικά η καρτέλα σου θα είναι κόκκινη (όχι απλά μαύρη) λίστα.


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 14/09/2018 - 13:54


#26   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 13:58

Μια χαρά είχα στη καρτέλα μου και είχα δει και το πολύ ωραίο για τα λεφτά που μου είχαν δώσει και έλεγε από λέξη“Για αποφυγή επικοινωνίας με τον κύριο Μπρουμιδη παρακαλώ για τη διάθεση του ποσού ταδε”...
Το τμήμα παραπόνων δηλαδή βγάζει έξω τον διευθύνοντα σύμβουλο...
Και πλέον η καρτέλα μου είναι ανενεργή γιατί μου έκοψαν το νούμερο που είχα 20 χρόνια λόγω οφειλών και όταν τους πήρα για διακανονισμό μου είπαν δεν χρωστάτε μόνο το ποσό που είχατε αλλά όλο το συμβόλαιο γιατί το σπάσετε...
Αν όλα αυτά δεν είναι αιτίες επαναφοράς των προηγούμενων δεν ξέρω τι είναι...
Α και όλα αυτά περί μαύρα και κόκκινα να σε ενημερώσω πως δεν υπάρχουν.

Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 14/09/2018 - 13:59


#27   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2018 - 15:16

Μια χαρά είχα στη καρτέλα μου και είχα δει και το πολύ ωραίο για τα λεφτά που μου είχαν δώσει και έλεγε από λέξη“Για αποφυγή επικοινωνίας με τον κύριο Μπρουμιδη παρακαλώ για τη διάθεση του ποσού ταδε”...
Το τμήμα παραπόνων δηλαδή βγάζει έξω τον διευθύνοντα σύμβουλο...
Και πλέον η καρτέλα μου είναι ανενεργή γιατί μου έκοψαν το νούμερο που είχα 20 χρόνια λόγω οφειλών και όταν τους πήρα για διακανονισμό μου είπαν δεν χρωστάτε μόνο το ποσό που είχατε αλλά όλο το συμβόλαιο γιατί το σπάσετε...
Αν όλα αυτά δεν είναι αιτίες επαναφοράς των προηγούμενων δεν ξέρω τι είναι...
Α και όλα αυτά περί μαύρα και κόκκινα να σε ενημερώσω πως δεν υπάρχουν.

Α τους χρωστάς και όλας (ένα-ένα μας τα λες)! Και ακόμα απορείς γιατί δεν σε κράτησε!

 

ΥΓ. Μάλλον δεν θα είχες την πλήρη εικόνα του CRM.



#28   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 15:22

Α τους χρωστάς και όλας (ένα-ένα μας τα λες)! Και ακόμα απορείς γιατί δεν σε κράτησε!

ΥΓ. Μάλλον δεν θα είχες την πλήρη εικόνα του CRM.

Ξεκίνησα να τους χρωστάω μετά από 4 μήνες αφού έχασα τη δουλειά μου,πριν και για 8,5 χρόνια που ήμουν πελάτης τους δεν τους χρωστούσα €...
Μια χαρά εικόνα του CRM είχα αφού επειδή δεν είχα ακόμα κωδικούς μου είχε δώσει το αφεντικό τους δικούς του...
Βιάζεστε πολύ για συμπεράσματα και δεν έχετε Καν τη πλήρη εικόνα...
Όσο για το ηχητικό που αφαιρέθηκε έστειλα με pm την αίτηση που είχα κάνει για τις κλήσεις που έχω στα χέρια μου και απέδειξα ότι της κατέχω με νόμιμο τρόπο και όχι με υποκλοπή όπως κακώς υπονοήθηκε έστω από το mod.

#29   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2018 - 15:41

Κανεις δεν βιάζεται για συμπεράσματα Παύλο.απλα από 22-1-17 που ξεκίνησες το θέμα σου,βγαίνουν μια μια οι αποκαλύψεις,και ποιος ξέρει τι άλλο θα βγει.δεν υπάρχει λόγος να τα αναφέρεις εδώ στο φόρουμ.
Δεν θα σου βρούμε λύση,γιατί δεν είμαστε δικηγόροι.
Εκεί πρέπει να απευθυνθείς,γιατί απαιτείς μια λύση που μόνο δικηγόρος μπορεί να σου βρει.
Επισης ο mod δεν είπε τίποτα για υποκλοπή,αλλά ότι ο συνομιλητής σου δεν έχει συναινεση στο να δημοσιοποιήσεις την συνομιλία σας.
Και ειλικρινά απορώ τι απαντησεις περιμένεις από ένα φορουμ όταν ανοίγεις ένα τέτοιο θέμα,και ποσο μάλλον όταν και στην γραφή(όπως και στην ομιλία)είσαι τόσο ευέξαπτος.

#30   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2018 - 15:59

Κανεις δεν βιάζεται για συμπεράσματα Παύλο.απλα από 22-1-17 που ξεκίνησες το θέμα σου,βγαίνουν μια μια οι αποκαλύψεις,και ποιος ξέρει τι άλλο θα βγει.δεν υπάρχει λόγος να τα αναφέρεις εδώ στο φόρουμ.
Δεν θα σου βρούμε λύση,γιατί δεν είμαστε δικηγόροι.
Εκεί πρέπει να απευθυνθείς,γιατί απαιτείς μια λύση που μόνο δικηγόρος μπορεί να σου βρει.
Επισης ο mod δεν είπε τίποτα για υποκλοπή,αλλά ότι ο συνομιλητής σου δεν έχει συναινεση στο να δημοσιοποιήσεις την συνομιλία σας.
Και ειλικρινά απορώ τι απαντησεις περιμένεις από ένα φορουμ όταν ανοίγεις ένα τέτοιο θέμα,και ποσο μάλλον όταν και στην γραφή(όπως και στην ομιλία)είσαι τόσο ευέξαπτος.

Δικηγόρο ψάχνω που έχουμε πολλά μέλη εδώ μέσα που ασκούν αυτό το επάγγελμα και γι’αυτο το γράφω εδώ μέσα.Επίσης το γράφω εδώ μέσα γιατί έχει σχέση με iPhone και τι βρήκα μέσα σε ένα τέτοιο..
Από 22-1 σταμάτησα να γράφω γιατί έπιασα δουλειά και εγώ τουλάχιστον το χέρι που με ταΐζει δεν το δαγκώνω,τώρα που ξεχείλισε το ποτήρι με τον αριθμό που μου έκοψαν όπως μου το έκοψαν βγήκα εκτός εαυτού και θα το πάω μέχρι τέλους και όπου βγει.
Το ότι είναι επιθετικός με ανθρώπους που δεν με ξέρουν και απλά με αμφισβητούν χωρίς να έχουν πλήρη εικόνα είναι δικό μου πρόβλημα μπορείς απλά να ασχοληθείς με τα αλλά χιλιάδες θέματα του φόρουμ και τελείωσε,no heart feelings..
Επίσης είπαμε αν κάποιος υπάλληλος μιας εταιρίας που η δουλειά του είναι να σας κρατήσει στο δίκτυο της σας ειρωνεύεται σας απειλεί και ότι άλλο κάνει ο τύπος αυτός και δεν σας βγάζει εκτός εαυτού τότε μάλλον έχετε εσείς πρόβλημα και όχι εγώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες