Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iPhone 7 επέστρεψε απο service με γρατζουνιά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/04/2017 - 14:44

ο ίδιος ο λαός λες αλλά αν εγώ παίρνω τηλέφωνο την αστυνομία για να έρθει να κόψει κλήση γιατί δεν τηρείται ο νόμος (πχ κάπνισμα σε εστιατόριο) και δεν έρχεται η αστυνομία ή καθυστερεί ή ακόμα και αν έρθει την αφήνει την παράβαση... Τυχαίο το παράδειγμα. Τους νόμους τους έχουμε για να εφαρμόζονται. Αν εφαρμοστούν θα δεις και διαφορά γιατί υπάρχει αυτός που με το μυαλό του θα σεβαστεί κάτι και υπάρχει και αυτός που δεν θα το σεβαστεί. Για τους δεύτερους φτιάχτηκαν οι νόμοι! 
Στο εξωτερικό που λες πως πήγες για πες μας για την κατάσταση των πεζοδρομίων, για τα μηχανάκια, για το κάπνισμα κλπ και άλλοι ξέρεις μπορεί να έχουν πάει στο εξωτερικό...
Δεν είδα ο τροχονόμος να κόβει κλήση επειδή κάποιος τον πήρε τηλέφωνο. ΟΧΙ, είδε την παρανομία και ενέργησε... Εδώ έχουμε πάει στο άλλο άκρο... εγώ να πάρω τηλέφωνο στο Δήμο, εγώ να μαζέψω τα σκουπίδια, εγώ να κάνω τον τροχονόμο εγώ να κάνω συστάσεις στον εστιάτορα... Μια ολόκληρη μέρα να παίρνω τηλ για καταγγελίες για τα στραβά που συναντάω (ως "ευσυνείδητος" πολίτης) δεν μου φτάνει... Και δεν θα μιλήσω για το "παρακάτω" στο τι μπελά μπαίνεις μετά απο τέτοιες καταγγελίες... 
Ελπίζω να έγινα κατανοητός γιατί καλά τα λόγια περί νοοτροπίας και πράξεων αλλά οι ενέργειες είναι αυτές που θα αλλάξουν κάτι σε αυτή την χώρα...


Αυτό ήταν και το νόημα της πρότασης που έκανα. Ο καθένας πρέπει να προχωρήσει σε σοβαρές αλλαγές νοοτροπίας στον δικό του μικρόκοσμο για να μπορέσει κάποια στιγμή να αλλάξει η γενικότερη κατάσταση. Όλοι ζητάμε την αλλαγή αρκεί να γίνει από τον διπλανό μας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2017 - 17:57

Τι να πεί κανεις...εδω ειναι μπανανία! Εδώ για μια συσκευή 20 ευρω που χαλασε δε μου την επισκεύαζαν γιατί λεει εχασα την αποδειξη της ταμιακής! Και ας είχα δελτίο αποστολής που εγραφε πότε πήρα το προιόν καθώς και το σχετικό παραστατικό (αρ απόδειξης). Σου λέει ποιός θα ασχοληθεί.... και καταγγελία που έκανα, σιγά μήν ιδρώσει το αυτάκι τους.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες