Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iPhone 7 επέστρεψε απο service με γρατζουνιά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/03/2017 - 22:58

Και ποσό θα σου κοστίσει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/03/2017 - 23:05

καλησπερα στο forum.

σημερα με πηρε ο τεχνικος που πηγα το κινητο...τα παλικαρια στο istorm ανοιξανε το κινητο και κοψανε το flex που ενωνει το home button με την οθονη.επισης δεν βαλανε τις φλατζες τις αδιαβραχοποιησης .το παλικαρι μου εβγαλε την μπλοκαρισμενη sim και τωρα πρεπει να αλλαξω οθονη γιατι ειναι fix το flex με την οθονη.το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν χαλασε το home button και ειναι σε καλη κατασταση κ ετσι δεν χανω το sensor id. 

Προσοχη λοιπον με το κινητα σας και που τα πατε για service. και οσο μπορειτε μακρια απο το istorm.

Aυτογκόλ.

 

Εσύ καλά κάνεις και αναφέρεις για το iStorm, εγώ απλά θα παω στην άλλη πλεύρα και θα πω αυτό που γράφω χρόνια απο εδώ.

 

Κυνηγήστε τους και ΜΗΝ τους κάνετε τη ΧΑΡΗ για το οτιδήποτε. Γιατί δυστυχώς, χαμένος βγήκες τώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/03/2017 - 23:05

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#153   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/03/2017 - 14:26

Εμένα Νίκο η εξέλιξη της υπόθεσης μου φαίνεται "ύποπτη".


Sent from my iPhone using Tapatalk

#154   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2017 - 14:50

Καλώς ή κακώς δε μπορείς να ξέρεις σίγουρα ποτέ.

 

Απλά πάντα κρατάς μια πισινή γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ο,τι θέλει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#155   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 17:35

Φίλε μ έτσι όπως μας τα περιγράφεις: Πηγαίνοντας σε ένα άλλο εξουσιοδοτημένο, την υποστήριξη του support και με τις βλάβες που είχε το κινητό, δεδομένου ότι εχεις τις αποδείξεις παραλαβής παράδοσης από istorm, μπορούσες να τους κανείς ρεζίλι. Δεν αναφερα τη καταγγελία όπου και εκεί αν το κυνηγούσες πιστεύω θα έβγαζες άκρη. Βέβαια θα έπαιρνε χρόνο, αλλά Γιατί τους έκανες τη χάρη...
Εύχομαι να λήξουν όλα κ να χαρείς τη συσκευή σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

το ρεζιλι ηδη το εχω ξεκινησει εδω και καιρο γιατι εχω την τυχη και κανω εκπομπη σε ενα απο τα μεγαλυτερα ραδιοφωνα της θεσσαλονικης και εχω μπολικο κοινο.οσο για την καταγγελια θα γινει κ αυτο.θα το ψαξω. απλα χασανε ενα αρκετα καλο πελατη με με ολη την εξυπηρετηση τους.



#156   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 17:37

Καλώς ή κακώς δε μπορείς να ξέρεις σίγουρα ποτέ.

 

Απλά πάντα κρατάς μια πισινή γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ο,τι θέλει.

σιγουρα μπορει να γραφει οτι θελει Νικο αλλα εγω γραφω τα πραγματα οπως ακριβως εγιναν και μπορω να σας στειλω κ φωτος απο την αρχη μεχρι τωρα απο τα χαρτια και την κατασταση του κινητου.

 

Εμένα Νίκο η εξέλιξη της υπόθεσης μου φαίνεται "ύποπτη".


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υποπτη της δικιας μου υποθεσης;



#157   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/03/2017 - 17:41

σιγουρα μπορει να γραφει οτι θελει Νικο αλλα εγω γραφω τα πραγματα οπως ακριβως εγιναν και μπορω να σας στειλω κ φωτος απο την αρχη μεχρι τωρα απο τα χαρτια και την κατασταση του κινητου.

Καλά εδώ δεν είμαστε δικαστές για να κρίνουμε κανέναν. :)

 

Γενικά μίλησα και θα ξαναπώ αυτό που είπα πιο πάνω.. Έπρεπε να τους κυνηγήσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#158   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 17:58

τα βαριεμαι λιγο αυτα....τωρα θα ρωτησω λιγο και στον συνηγορο του καταναλωτη τι μπορει να γινει εστω αν γινεται να παρω κατι πισω απο την επισκευη της βλαβης.αλλιως δεν δν θα κατσω να ασπρισουν τα μαλλια μου για τους χαζους. εγω ολα αυτα τα ειπα ξεκαρα διχως να εχω βαλει σαλτσες. απλα για να ξερει ο κοσμος και να προσεχει λιγο παραπανω.αυτη ηταν ολη η ιστορια μου. την πεμπτη θα παρω την συσκευη στα χερια μου και για εμενα εχει ληξει.απλα μου κοστισε λιγα ευρω παραπανω.



#159   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/03/2017 - 18:55

Πόσο κόστισε δεν μας είπες! Το "ύποπτη" το εννοώ την παρακάτω σκέψη και αποτελεί προσωπική απορία χωρίς κανένα ίχνος "κακίας". Μπορεί να φαίνεται σκωπτικό το ύφος μου αλλά:

 

Γιατί το άφησες!? Δεν μπορώ να καταλάβω εγώ πως είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις την οθόνη με το υπέρογκο κόστος για ζημιά (όπως λες) δικιά τους και γιατί το πήγες σε "αλάνια" τεχνικούς. Με αυτή την λογική ας το πήγαινες εξαρχής στο κατάστημα. Μη με παρεξηγείς αλλά πολλά έχουμε ακούσει.

 

Εν τέλει εγώ συμφωνώ με τον Νίκο. Έπρεπε να τους πιέσεις. Αν σε περισευουν τα λεφτά (μια και το κόστος μια έστω ανακατασκευασμένης Οθόνης για iphone 7) είναι μεγάλο, γιατί δεν παίρνεις ένα καινούργιο (κινητό - όχι απαραίτητα iphone). Τώρα απο την στιγμή που έβαλε χέρι "ξένο" άτομο έχασες εγγύηση κλπ



#160   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/03/2017 - 18:56

τα βαριεμαι λιγο αυτα....τωρα θα ρωτησω λιγο και στον συνηγορο του καταναλωτη τι μπορει να γινει εστω αν γινεται να παρω κατι πισω απο την επισκευη της βλαβης.αλλιως δεν δν θα κατσω να ασπρισουν τα μαλλια μου για τους χαζους. εγω ολα αυτα τα ειπα ξεκαρα διχως να εχω βαλει σαλτσες. απλα για να ξερει ο κοσμος και να προσεχει λιγο παραπανω.αυτη ηταν ολη η ιστορια μου. την πεμπτη θα παρω την συσκευη στα χερια μου και για εμενα εχει ληξει.απλα μου κοστισε λιγα ευρω παραπανω.

Έχεις σκεφτεί να πας και να τους το σκάσεις απλα στη μάπα και να σηκωθείς και να φύγεις κύριος;; Χαρά στο κουράγιο σου παρόλα αυτά..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#161   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 19:09

Πόσο κόστισε δεν μας είπες! Το "ύποπτη" το εννοώ την παρακάτω σκέψη και αποτελεί προσωπική απορία χωρίς κανένα ίχνος "κακίας". Μπορεί να φαίνεται σκωπτικό το ύφος μου αλλά:

 

Γιατί το άφησες!? Δεν μπορώ να καταλάβω εγώ πως είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις την οθόνη με το υπέρογκο κόστος για ζημιά (όπως λες) δικιά τους και γιατί το πήγες σε "αλάνια" τεχνικούς. Με αυτή την λογική ας το πήγαινες εξαρχής στο κατάστημα. Μη με παρεξηγείς αλλά πολλά έχουμε ακούσει.

 

Εν τέλει εγώ συμφωνώ με τον Νίκο. Έπρεπε να τους πιέσεις. Αν σε περισευουν τα λεφτά (μια και το κόστος μια έστω ανακατασκευασμένης Οθόνης για iphone 7) είναι μεγάλο, γιατί δεν παίρνεις ένα καινούργιο (κινητό - όχι απαραίτητα iphone). Τώρα απο την στιγμή που έβαλε χέρι "ξένο" άτομο έχασες εγγύηση κλπ

 

280ευρω διχως φπα .το αφησα γιατι ασχοληθηκα 2 μηνες με ολη την φαση με με τηλεφωνα με αναμονη κτλ που ηταν πολυ ενοχλητικο κ απο το να χανω χρονο και να βγαζω σπυρακια απο τα νευρα το αφησα γιατι και απο την ιρλανδια που με πηρε μια τυπισα μου ελεγε οτι της ειπαν απο το istorm δεν το ανοιξαν το κινητο κ κατι τετοιες χαζομαρες κ δεν μπορω να τους παρακαλαω να με εξυπηρετησουν για τα αυτονοητα λαθοι τους.και πηρα την αποφαση να χασω την εγγυηση να σκασω αυτα τα λεφτα και να το δωσω το κινητο φτιαγμενο και λειτουργικο(δεν το εχω παρει σιγουρα αποφαση) το κινητο εμενα προσωπικα δεν μου κοστισε τιποτα γιατι μου το εκανε δωρο ο μπαρμπας μου στην αμερικη. αρα εινια σαν να δινω 280 για να ενα iphone. και δεν υπηρχε λογος να παρω αλλο κινητο γιατι εχω το samsung note 4 εδω και 2.5 χρονια και ειμαι τερμα ικανοποιημενος.

Θα παω να πιασω ομορφα και ηρεμα τον manager του καταστηματος και θα του πω ποιο ηταν τα λαθοι τους και θα κανω και μια ερωτηση στο συνηγορο του καταναλωτη να ρωτησω τι μπορει να γινει σε αυτη την φαση αν και ενας φιλος δικηγορος μου ειπε οτι μπορω να διεκδικησω να μου πληρωσουν την επισκευη αν μου δωσε ενα report ο τεχνικος που το πηγα και θα μου δωσει κ την οθονη με το κομμενο flex. εχασα την εγγυηση "χανω 280 ευρω" αλλα δεν θα χασω αλλο χρονο και νευρα που ειναι βασικο.

 

 

Έχεις σκεφτεί να πας και να τους το σκάσεις απλα στη μάπα και να σηκωθείς και να φύγεις κύριος;; Χαρά στο κουράγιο σου παρόλα αυτά..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

φιλε μου δεν χρειαζεται να πουλησω τσαμπουκα που μου ειναι πολυ ευκολο ετσι γομαρι που ειμαι. 

Το καλυτερο μου οπλο ειναι τα media και φυσικα αν γινει κατι με τον συνηγορο του καταναλωτη.Το μαθημα μου το πηρα ξεκαθαρα.



#162   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 19:12

Αφού μπήκε ξένο χέρι στην συσκευη η καταγγελία για να πάρεις κάτι πίσω από την επισκευή δεν θα βγει πουθενά,καθώς δεν μπορείς να αποδείξεις κάτι.Κακως έκανες και το άφησες έτσι,έπρεπε να κανεις τότε καταγγελία στον ΣτΚ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#163   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/03/2017 - 19:13

Δεν σχολιάζω την λύση που έδωσες. Αλλά είναι κρίμα. Γιατί τελικά ούτε την ταλαιπωρία γλίτωσες, ούτε τα χρήματα αλλά το χειρότερο ούτε την ψυχική σου ηρεμία.

Υποτίθεται πως όταν πληρώνεις ακριβά ένα οποιοδήποτε προϊόν δεν αγοράζεις μόνο το προϊόν αλλά και υπηρεσίες.  Εγώ ελπίζω να κάνεις κάτι - με την δύναμη που έχεις λόγω media - παρά το σπάσιμο των νεύρων που δέχτηκες, ώστε στο μέλλον να επωφεληθούν και άλλοι αγοραστές και να μην αντιμετωπίσουν την κατάσταση που αντιμετώπισες εσύ. Καλό κουράγιο και εύχομαι να γίνει όπως τα θέλεις.



#164   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 19:16

Αφού μπήκε ξένο χέρι στην συσκευη η καταγγελία για να πάρεις κάτι πίσω από την επισκευή δεν θα βγει πουθενά,καθώς δεν μπορείς να αποδείξεις κάτι.Κακως έκανες και το άφησες έτσι,έπρεπε να κανεις τότε καταγγελία στον ΣτΚ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

δεν πειραζει.καλη καρδια εγω χαρηκα που βρεθηκε λυση και δεν ειχε πεθανει το touch id γιατι μετα αν εκανα αλλαγη δεν θα δουλευε το δακτυλικο.που ειναι σημαντικο για εμενα.

απο εκει και περα δεν πειραζει. γεροι να ειμαστε και βλεπουμε στην πορεια με βλεπω να πηγαινω για κανενα xiaomi στο μελλον γιατι πανω απο 500 ευρω δεν αξιζει πλεον να δινεις. 850 ειχα παρει το note 4 .λεω να κανω λιγο οικονομια πλεον και να φαω τα λεφτα στα ποδηλατα καλυτερα  :lol:



#165   sotirisgr

sotirisgr

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2017 - 23:13

Δεν σχολιάζω την λύση που έδωσες. Αλλά είναι κρίμα. Γιατί τελικά ούτε την ταλαιπωρία γλίτωσες, ούτε τα χρήματα αλλά το χειρότερο ούτε την ψυχική σου ηρεμία.

Υποτίθεται πως όταν πληρώνεις ακριβά ένα οποιοδήποτε προϊόν δεν αγοράζεις μόνο το προϊόν αλλά και υπηρεσίες.  Εγώ ελπίζω να κάνεις κάτι - με την δύναμη που έχεις λόγω media - παρά το σπάσιμο των νεύρων που δέχτηκες, ώστε στο μέλλον να επωφεληθούν και άλλοι αγοραστές και να μην αντιμετωπίσουν την κατάσταση που αντιμετώπισες εσύ. Καλό κουράγιο και εύχομαι να γίνει όπως τα θέλεις.

ναι φιλε μου εχεις δικιο σε αυτο αλλα σε χρονο επικοινωνιας με mails και τηλεφωνικα σε συνολο εφαγα περιπου πανω απο 90ωρες και δυστιχως εχω και αλλες δουλειες.

και οντως θα κανω κατι με την δυναμη που εχω απο τα media γιατι αυτο που θα κερδισω θα ειναι να μην ταλαιπωρηθουν και αλλοι apple χρηστες και να γινουν απολυτα σωστοι γενικα στο service και στην καθε υποστηριξη στην Ελλαδα.Γιατι ξεκαθαρα εμεις το αγοραστικο κοινο εχουμε δυναμη.Με ενδιαφερει πολυ να γινουν ολοι πιο υπευθυνοι .γιατι αυτο θα αλλαξει την Ελλαδα, γιατι  ολο αυτο που εγινε ειναι η Ελληνικη πραγματικοτητα ασχετα που εχουν την εξουσιοδοτηση απο τους Αμερικανους.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες