Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

Ρυθμίσεις Internet (APN, User, Pass) [iPhone - iPhone 3G]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
582 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2009 - 12:12

σε καρτοκινητα vodafone?

δοκιμασε να βαλεις APN:webonly.vodafone.gr USER:user PASS:pass

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   termitis

termitis

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 10:51

<p class='citation'>Quote</p><div class="blockquote"><div class='quote'>και αφου αλλαξα το APN απο webonly.vodafone.gr σε webkarta.vodafone.gr μετα απο 4 ωρες εκανα ενα reboot και τωρα εχω ιντερνετ μεσω Gprs και 3G!</div></div>

να σε ρωτήσω....στο ΑPN έβαλες webkarta.vodafone.gr και όχι wapkarta.vodafone.gr ?? και επίσης έβαλες στο username: user ή έβαλες τον αριθμό σου...?

Ρε εισαι θεος!επιτελους εχω ιντερνετ αν και σου κοβει τον κωλο απο τισ χρεωσεις!ευχαριστω!!!

#138   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2009 - 15:18

Καλησπερα.

Ρε παιδια εγω παλι εχω το εξης θεμα.Θελω να απενεργοποιησω το GPRS για να μη μου τρωει μπαταρια.Ετσι παω settings->general->network και στο network οι μονες επιλογες που εχω ειναι: "Enable 3G" (το εχω off), "Data Roaming" (off), "Internet Tethering" (off), "VPN (not configured)" και "Wi-Fi (off)".Αυτα.Εχω το iphone 3g με την 3.0.1!

Δεν εχω κατι σχετικο περι "Cellular Data Network" που εχω διαβασει.Και στο carier στα settings δεν εχει να απενεργοποιησω τα notifications, απλα κανει αναζητηση των δικτυων κ μου δινει την επιλογη να διαλεγω παροχο ή να διαλεγει αυτοματα.

Πως βγαζω λοιπον τα Notifications και πως απενεργοποιω το GPRS???

Ευχαριστω!

#139   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/09/2009 - 22:48

Καλησπερα.

Ρε παιδια εγω παλι εχω το εξης θεμα.Θελω να απενεργοποιησω το GPRS για να μη μου τρωει μπαταρια.Ετσι παω settings->general->network και στο network οι μονες επιλογες που εχω ειναι: "Enable 3G" (το εχω off), "Data Roaming" (off), "Internet Tethering" (off), "VPN (not configured)" και "Wi-Fi (off)".Αυτα.Εχω το iphone 3g με την 3.0.1!

Δεν εχω κατι σχετικο περι "Cellular Data Network" που εχω διαβασει.Και στο carier στα settings δεν εχει να απενεργοποιησω τα notifications, απλα κανει αναζητηση των δικτυων κ μου δινει την επιλογη να διαλεγω παροχο ή να διαλεγει αυτοματα.

Πως βγαζω λοιπον τα Notifications και πως απενεργοποιω το GPRS???

Ευχαριστω!


Το GPRS δεν τρώει μπαταρία.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι
a) Enable 3G -> off
B) Settings -> Mail ... -> Fetch Data -> Push OFF

#140   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 15:23

Καλησπερα.

Ρε παιδια εγω παλι εχω το εξης θεμα.Θελω να απενεργοποιησω το GPRS για να μη μου τρωει μπαταρια.Ετσι παω settings->general->network και στο network οι μονες επιλογες που εχω ειναι: "Enable 3G" (το εχω off), "Data Roaming" (off), "Internet Tethering" (off), "VPN (not configured)" και "Wi-Fi (off)".Αυτα.Εχω το iphone 3g με την 3.0.1!

Δεν εχω κατι σχετικο περι "Cellular Data Network" που εχω διαβασει.Και στο carier στα settings δεν εχει να απενεργοποιησω τα notifications, απλα κανει αναζητηση των δικτυων κ μου δινει την επιλογη να διαλεγω παροχο ή να διαλεγει αυτοματα.

Πως βγαζω λοιπον τα Notifications και πως απενεργοποιω το GPRS???

Ευχαριστω!



Εχω το ιδιο προλημα με τον φιλο...δλδ δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις τιποτα για APN!
Που μπορω να το βρω.Μιλαω για Iphone 3G με την 3,0 jailbroken.

#141   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 18:27

σε όποιους δεν εμφανίζει το cellular data network για να ρυθμίσουν το vpn σε 3.0 και 3.0.1 απο cydia εγκαθιστούν apn editing κάνουν reboot και κανονικά θα πρέπει να εμφανιστεί.

οποίος μπορεί ας μου στείλει το .plist για 3.0 ή 3.0.1 , γιατί σε εμένα ότι δοκιμή έχω κάνει δεν μου δουλεύει.



δεν μου ολοκληρωνει την εγκατασταση του Apn Editing...Αλλη λυση?

#142   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 19:22

Παιδες εχω κανει πολλες δοκιμες με restore σε παλιοτερα firmware με jailbreak χωρις jailbreak,με...με....με....πηρα τηλεφωνο και στην εξυπηρετηση πελατων της cosmote και ακρη δεν εχω βγαλει!Ειναι κριμα να πληρωνω προγραμμα Ι45 και να μην εχω internet...Αν μπορει ας βοηθησει και θα τον κερασω 2 πιτογυρα :)

Τελευταία επεξεργασία από: kinetik, 15/09/2009 - 19:22


#143   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/09/2009 - 20:44

Tελικα ψαξε-ψαξε το βρηκα!

You need to borrow a sim from a carrier that doesn’t have any iPhone plans
* then place the sim in your phone and voila the Edge menu appears, now called “Cellular Data Network”
* change the Edge settings to your sim supported value (VirginMobile Aus => virgininternet)
* then replace the sim back to you own and it will work
* avoid letting iTunes download auto carrier settings just in case it clobbers the settings again.


Θα πρέπει να δανειστουμε μια κάρτα SIM από έναν παροχο που δεν έχει κανένα iPhone data plan
* Τοποθετουμε την SIM στο τηλέφωνό μας και ιδού στο μενού εμφανίζεται Edge, που σήμερα ονομάζεται "Cellular Data Network"
* Αλλάξουμε τις ρυθμίσεις Edge με αυτες που αντιστοιχουν στον εκαστοτε παροχο.
* Αντικαθιστουμε τότε την sim πίσω στο δικό σας και θα λειτουργήσει
* Αποφύγετε μεσω iTunes να κατεβάσετε τις ρυθμίσεις του φορέα auto.

#144   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/09/2009 - 14:25

τελικά έχει κανείς το .plist για το watsup με myview γιατί το έχασα? παρακαλώ να μου το στείλει pm


ευχαριστώ..

#145   aggelos81

aggelos81

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/09/2009 - 14:33

τελικά έχει κανείς το .plist για το watsup με myview γιατί το έχασα? παρακαλώ να μου το στείλει pm


ευχαριστώ..


Οριστε

Συνημμένα αρχεία



#146   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/09/2009 - 14:56

ωραία πάω να δοκιμάσω.. αυτό είναι του karasanis έτσι? γιατί με εκείνο έκανα δουλειά και δούλευε άψογα..

#147   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/09/2009 - 15:17

τελικά δεν μπορώ να μπω με το πακέτο το myview των 6 ευρώ όπως έμπαινα το αρχείο είναι σωστό? και επειδή πέρασε καιρός από τότε που το είχα κάνει πρέπει να περάσω και τίποτα άλλο? ή μόνο την αντικατάσταση του .plist?

#148   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 16/09/2009 - 16:04

δουλεύει κομπλέ!! thnx

#149   petrosdk

petrosdk

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Twitter:@petros_mast
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:petrosdk

Δημοσίευση 16/09/2009 - 17:27

Καλησπερα..Εχω iPhone 3G και δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις το Cellular Data Network..Εχω την 3.0

#150   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 22:14

Καλησπερα..Εχω iPhone 3G και δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις το Cellular Data Network..Εχω την 3.0



You need to borrow a sim from a carrier that doesn’t have any iPhone plans
* then place the sim in your phone and voila the Edge menu appears, now called “Cellular Data Network”
* change the Edge settings to your sim supported value (VirginMobile Aus => virgininternet)
* then replace the sim back to you own and it will work
* avoid letting iTunes download auto carrier settings just in case it clobbers the settings again.


Θα πρέπει να δανειστουμε μια κάρτα SIM από έναν παροχο που δεν έχει κανένα iPhone data plan
* Τοποθετουμε την SIM στο τηλέφωνό μας και ιδού στο μενού εμφανίζεται Edge, που σήμερα ονομάζεται "Cellular Data Network"
* Αλλάξουμε τις ρυθμίσεις Edge με αυτες που αντιστοιχουν στον εκαστοτε παροχο.
* Αντικαθιστουμε τότε την sim πίσω στο δικό σας και θα λειτουργήσει
* Αποφύγετε μεσω iTunes να κατεβάσετε τις ρυθμίσεις του φορέα auto.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες