Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 11.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
787 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   pelargos

pelargos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2017 - 23:09

Εμπειρία από 11.1 σε iPhone 6s plus που το πέρασα OTA. Από άποψη μπαταρίας νομίζω λίγο χειρότερα από την 10.3.3. Ανοιχτά όλα (WiFi, location, 3g) είμαι περίπου μια ώρα κάτω σε χρήση. Πέραν της μπαταρίας όμως το κινητό έχει κάτσει εντελώς. Λαγκαρισμα όσο δεν πάει. Πατάς πρωι, αντιδρά το απόγευμα. Το Notification Center αρχίζει να κατεβαίνει όταν το δάχτυλο έχει φτάσει στα μισά στην οθόνη. Ακόμα και στην πληκτρολογηση λαγκαρει. Εχω αλλάξει όλα τα iPhone από το 3gs και μετά και από όλα τα ios τέτοιο χαλί δεν έχω ξαναδεί. Από την πρώτη beta το έλεγα ότι το 11 είναι το χειρότερο που έχει περάσει ποτέ και δυστυχώς ισχύει; Που ότι φαίνεται. Τραγικά bugs, κολλήματα, μπαταρία χαλί. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάφεραν αυτό το πράγμα. Θα δοκιμάσω και την 11.2 beta μπας και είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά έχω απογοητευτεί πλήρως από το ios. Τόσα λεφτά σε συσκευή και εφαρμογές και αλλού να πατάς και άλλο να γίνεται δεν παλεύεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.696 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2017 - 01:33

Εμπειρία από 11.1 σε iPhone 6s plus που το πέρασα OTA. Από άποψη μπαταρίας νομίζω λίγο χειρότερα από την 10.3.3. Ανοιχτά όλα (WiFi, location, 3g) είμαι περίπου μια ώρα κάτω σε χρήση. Πέραν της μπαταρίας όμως το κινητό έχει κάτσει εντελώς. Λαγκαρισμα όσο δεν πάει. Πατάς πρωι, αντιδρά το απόγευμα. Το Notification Center αρχίζει να κατεβαίνει όταν το δάχτυλο έχει φτάσει στα μισά στην οθόνη. Ακόμα και στην πληκτρολογηση λαγκαρει. Εχω αλλάξει όλα τα iPhone από το 3gs και μετά και από όλα τα ios τέτοιο χαλί δεν έχω ξαναδεί. Από την πρώτη beta το έλεγα ότι το 11 είναι το χειρότερο που έχει περάσει ποτέ και δυστυχώς ισχύει; Που ότι φαίνεται. Τραγικά bugs, κολλήματα, μπαταρία χαλί. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κατάφεραν αυτό το πράγμα. Θα δοκιμάσω και την 11.2 beta μπας και είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά έχω απογοητευτεί πλήρως από το ios. Τόσα λεφτά σε συσκευή και εφαρμογές και αλλού να πατάς και άλλο να γίνεται δεν παλεύεται.

πριν απογοητευτεις τοσο πολυ κανε καποια αυτονοητα πραγματα στη συσκευη σου. Και σκεψου πρωτα πριν βγαζεις συμπερασματα σε υπερθετικο βαθμο. Αν ισχυαν αυτα που λες θα ειχε γινει ενας παγκοσμιος χαμος. Για να μην εχει γινει λοιπον κατι αλλο μπορει να φταιει. Καλως ηρθες στο φορουμ



#483   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 01:52

Αν η Apple δεν ανοίξει τα @@@#& τα animations στους χρήστες, με την έννοια όπως είναι στο Android, και να ρυθμίζονται με ένα σοβαρό εύρος τιμών αναλόγως του γούστου κάθε χρήστη, αυτή η καθυστέρηση πολύ φοβάμαι ότι είναι εκ του πονηρού.
Παίζει να φορτώνει τα παλαιότερα μοντέλα με μεγάλες τιμές στα animations ώστε να σέρνονται και τα καινούργια με μικρότερες.
Δεν μπορεί να έχεις 10.3.3 και με την επόμενη έκδοση iOS να βλέπεις καθυστερήσεις σε μοντέλα που μέχρι τώρα πετούσαν κυριολεκτικά. Όσοι είναι σε jailbreak και αν υπάρχει η εφαρμογή ακόμη NoSlowAnimations παίξτε μαζί της λίγο και θα καταλάβετε τι λέω. Έχεις άλλη συσκευή.
Έτσι η Apple έχει το πάτημα ότι σε benchs είναι μια χαρά αλλά βλέπεις μια συσκευή τραγικά φαινομενικά αργή.
Σου κόβει και την δυνατότητα να γυρίσεις πίσω όποτε θέλεις σε παλαιότερη έκδοση iOS και μένεις με τούβλο στο χέρι.
Λες και θα της πιάνονταν να μην πω τι...
Άσε τον κάθε άνθρωπο να βάζει οποίο iOS θέλει.
Εσένα τι σε πειράζει;
Αν σε 2-3 beta δεν στρώσει η 11αρα πολύ φοβάμαι ότι αυτή θα είναι η τελευταία για πολλούς.

#484   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/11/2017 - 02:51

Τι ακούμε εδώ μέσα! Που τα βρήκατε όλα αυτά τα προβλήματα; Σε εμένα η 11.1 απλά πατάει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#485   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 08:11

Το ίδιο πετάει


Sent from my iPhone using Tapatalk

#486   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 08:55

Χθες κλείνω το κινητό και η μπαταρία ήτανε 48%. Μετά από μισή ώρα το ανοίγω πάλι η μπαταρία μου έδειξε ότι ήταν 11%. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με Την μπαταρία του κινητού η με το 11.1 αλλά κάτι γενικά δεν πάει καλά. Μιλάω για το 6S. Να σημειώσω ότι στην έκδοση 10 δεν είχα τέτοια προβλήματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

#487   pelargos

pelargos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2017 - 09:04

Ρε μάγκες πραγματικά τι διάολο λόγο θα είχα να κάθομαι να λέω παπαριες και να τα φουσκώνω; Ή λέτε μετά από 8 χρόνια που παίζω με τα iPhone να μην ξέρω τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το κινητό; Είμαι επαγγελματίας και το ρημάδι δεν το έχω για να παίζω παιχνίδια. Άμα είναι όμως να πρέπει να ψάχνω πατέντες ή να κάθομαι να χάνω μια μέρα ολόκληρη για set up as new να παει να γαμηθει. Μιλάω συγκεκριμένα για το ios 11 ότι σε εμενα τουλάχιστον είναι τραγικό. Και μη γελιομαστε . Το ότι σε κάποιες συσκευές κατάφερε το .1 να είναι σχετικά φυσιολογικο δεν σημαίνει ότι δεν τα έχει κάνει μαντάρα με το ios 11. Και ακόμα και επιχειρηματικα το θεωρώ απαράδεκτο μια επιχείρηση που κοντεύει να σπάσει τον πήχη του τρισεκατομμυριου στο χρηματιστηριο να μην μπορεί να υποστηρίξει 1000% ένα προϊόν της. Και για να μην ακούσω και καμιά παπαρια του στυλ "πήγαινε πάρε Android" να σημειώσω ότι στο χέρι μου έχω ένα Apple watch, στο γραφείο ένα Macbook Pro 2017 παρέα με ένα ipad και στο σπίτι ένα macbook air 2014. Παράπονο δεν είχα ποτέ από τίποτα από όλα αυτά. Το αντίθετο. Θα με έλεγες και φανατικό οπαδο της τεχνολογίας τους. Αλλά αυτό με το 11 είναι ανέκδοτο κανονικο.

#488   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/11/2017 - 09:38

Ρε μάγκες πραγματικά τι διάολο λόγο θα είχα να κάθομαι να λέω παπαριες και να τα φουσκώνω; Ή λέτε μετά από 8 χρόνια που παίζω με τα iPhone να μην ξέρω τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το κινητό; Είμαι επαγγελματίας και το ρημάδι δεν το έχω για να παίζω παιχνίδια. Άμα είναι όμως να πρέπει να ψάχνω πατέντες ή να κάθομαι να χάνω μια μέρα ολόκληρη για set up as new να παει να γαμηθει. Μιλάω συγκεκριμένα για το ios 11 ότι σε εμενα τουλάχιστον είναι τραγικό. Και μη γελιομαστε . Το ότι σε κάποιες συσκευές κατάφερε το .1 να είναι σχετικά φυσιολογικο δεν σημαίνει ότι δεν τα έχει κάνει μαντάρα με το ios 11. Και ακόμα και επιχειρηματικα το θεωρώ απαράδεκτο μια επιχείρηση που κοντεύει να σπάσει τον πήχη του τρισεκατομμυριου στο χρηματιστηριο να μην μπορεί να υποστηρίξει 1000% ένα προϊόν της. Και για να μην ακούσω και καμιά παπαρια του στυλ "πήγαινε πάρε Android" να σημειώσω ότι στο χέρι μου έχω ένα Apple watch, στο γραφείο ένα Macbook Pro 2017 παρέα με ένα ipad και στο σπίτι ένα macbook air 2014. Παράπονο δεν είχα ποτέ από τίποτα από όλα αυτά. Το αντίθετο. Θα με έλεγες και φανατικό οπαδο της τεχνολογίας τους. Αλλά αυτό με το 11 είναι ανέκδοτο κανονικο.


Επειδή μας είπες ότι την πέρασες ΟΤΑ, δεν την περνάς καθαρή με ipsw + restore μέσω iTunes, να ησυχάσεις, στα 6s τρέχει πολύ καλά και κατά 99% δε σού "κατσε" καλά


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

#489   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:19

Την 11.2 που κυκλοφορεί σε beta την έχει εγκαταστήσει κανείς; καμία κριτική;


Using Tapatalk

#490   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:25

Επειδή μας είπες ότι την πέρασες ΟΤΑ, δεν την περνάς καθαρή με ipsw + restore μέσω iTunes, να ησυχάσεις, στα 6s τρέχει πολύ καλά και κατά 99% δε σού "κατσε" καλά


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

για να επιβεβαιώσω: εννοείς την κατεβάζω από https://ipsw.me/#!/download και την περνάω από itunes με το restore iphone.


Using Tapatalk

#491   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:31

Την 11.2 που κυκλοφορεί σε beta την έχει εγκαταστήσει κανείς; καμία κριτική;

πολυ καλύτερη από την 11.1 και στο 7 plus έχει στρώσει η μπαταρια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#492   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:35

για να επιβεβαιώσω: εννοείς την κατεβάζω από https://ipsw.me/#!/download και την περνάω από itunes με το restore iphone.


Oh yes!


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

#493   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:36

Μάλλον καλά το είχε πει κάποιος εδώ, ότι θα περιμένει για iOS 11 το Μάρτιο 2018 και βάλε!

#494   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.027 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:38

Άμα είναι να περιμένουμε τόσο καιρό το κάθε πολυπόθητο υπό-update και τελικά να παραμένουν θέματα... υπέροχα! Τώρα δηλαδή θα πρέπει να περιμένουμε μήπως και λυθούν στο 11.2! Lovely!

#495   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:41

Oh yes!


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

Αν και είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση από το itunes θα το κάνω ξανά μπας και δεν είχε κάτσει καλά την πρώτη φορά. Ίσως να κάτσει καλύτερα αυτή τη φορά. Πάντως σε γενικές γραμμές είναι λίγο καλύτερα από την 11.03


Using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες