Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 11.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
787 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:46

παιδιά εγώ στο 6s  που έχω δεν βλέπω κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα στο 11.1 δεν ξέρω με την μπαταρία τι γίνεται γιατί δεν έδινα και πολύ σημασία γενικά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Δεν έχω κωλύματα στη συσκευή όπως αναγράφονται παραπάνω αλλά και η αλήθεια είναι πως δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές. έχω μόνο πολύ γνωστές εφαρμογές οι οποίες όλες έχουν ενημερωθεί για το 11.1 και δουλεύουν μια χαρά. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε το 11.1 Τώρα αν αργότερα μου παρουσιάσει πρόβλημα δεν ξέρω αλλά προς το παρόν είμαι οκ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2017 - 10:55

παιδιά εγώ στο 6s  που έχω δεν βλέπω κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα στο 11.1 δεν ξέρω με την μπαταρία τι γίνεται γιατί δεν έδινα και πολύ σημασία γενικά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Δεν έχω κωλύματα στη συσκευή όπως αναγράφονται παραπάνω αλλά και η αλήθεια είναι πως δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές. έχω μόνο πολύ γνωστές εφαρμογές οι οποίες όλες έχουν ενημερωθεί για το 11.1 και δουλεύουν μια χαρά. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε το 11.1 Τώρα αν αργότερα μου παρουσιάσει πρόβλημα δεν ξέρω αλλά προς το παρόν είμαι οκ.

α να πω πως την 11.1 την εγκατέστησα πριν καμιά εβδομάδα (από 10.3.3. πήγα κατευθείαν στην 11.1) περίπου αφού είχαν πρώτα βγει ενημερώσεις για όλες τις εφαρμογές που είχα και τις είχα ενημερώσει. Γενικά έχω παρατηρήσει πως όταν περιμένω αρκετό καιρό πριν περάσω το νέο ios και εφόσον μου έρθει ειδοποίηση ότι πρέπει να κάνω ενημέρωση τα πράγματα κυλάνε ομαλά. Ξέρετε μέχρι πριν μια εβδομάδα δεν μου είχε έρθει καμιά ειδοποίηση για αναβάθμιση λογισμικού παρόλο που το ios 11 έχει αρκετό καιρό που κυκλοφόρησε. Ίσως με αυτό τον τρόπο η apple σου λέει ότι "αδερφέ περίμενε δεν ήρθε ακόμη η ώρα για να αναβαθμίσεις την συσκευή σου". Αφού λοιπόν γινόταν σχεδόν καθημερινές αναβαθμίσεις των εφαρμογών μου κάποια στιγμή μου έρχεται η ειδοποίηση να αναβαθμίσω στην 11.1. 



#498   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:02

παιδιά εγώ στο 6s  που έχω δεν βλέπω κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα στο 11.1 δεν ξέρω με την μπαταρία τι γίνεται γιατί δεν έδινα και πολύ σημασία γενικά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Δεν έχω κωλύματα στη συσκευή όπως αναγράφονται παραπάνω αλλά και η αλήθεια είναι πως δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές. έχω μόνο πολύ γνωστές εφαρμογές οι οποίες όλες έχουν ενημερωθεί για το 11.1 και δουλεύουν μια χαρά. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε το 11.1 Τώρα αν αργότερα μου παρουσιάσει πρόβλημα δεν ξέρω αλλά προς το παρόν είμαι οκ.

ούτε εγώ έχω κολλήματα. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η μπαταρία που αδειάζει γρήγορα.


Using Tapatalk

#499   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:04

ούτε εγώ έχω κολλήματα. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η μπαταρία που αδειάζει γρήγορα.


Σε αυτό δεν γνωρίζω να σου απαντήσω τι συμβαίνει στο δικό μου γιατί δεν ασχολούμαι με την μπαταρία

#500   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:05

ούτε εγώ έχω κολλήματα. Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η μπαταρία που αδειάζει γρήγορα.


Α επίσης το δικό μου ηταν από την προβληματική παρτίδα των 6s που σου άλλαζαν την μπαταρία δωρεάν και την είχα αλλάξει ίσως να παίζει ρόλο κι αυτό

#501   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:14

Α επίσης το δικό μου ηταν από την προβληματική παρτίδα των 6s που σου άλλαζαν την μπαταρία δωρεάν και την είχα αλλάξει ίσως να παίζει ρόλο κι αυτό

το ίδιο είχε γίνει και στο δικό μου. Ίδια περίπτωση φίλε.


Using Tapatalk

#502   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:18

Ρε μάγκες πραγματικά τι διάολο λόγο θα είχα να κάθομαι να λέω παπαριες και να τα φουσκώνω; Ή λέτε μετά από 8 χρόνια που παίζω με τα iPhone να μην ξέρω τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το κινητό; Είμαι επαγγελματίας και το ρημάδι δεν το έχω για να παίζω παιχνίδια. Άμα είναι όμως να πρέπει να ψάχνω πατέντες ή να κάθομαι να χάνω μια μέρα ολόκληρη για set up as new να παει να γαμηθει. Μιλάω συγκεκριμένα για το ios 11 ότι σε εμενα τουλάχιστον είναι τραγικό. Και μη γελιομαστε . Το ότι σε κάποιες συσκευές κατάφερε το .1 να είναι σχετικά φυσιολογικο δεν σημαίνει ότι δεν τα έχει κάνει μαντάρα με το ios 11. Και ακόμα και επιχειρηματικα το θεωρώ απαράδεκτο μια επιχείρηση που κοντεύει να σπάσει τον πήχη του τρισεκατομμυριου στο χρηματιστηριο να μην μπορεί να υποστηρίξει 1000% ένα προϊόν της. Και για να μην ακούσω και καμιά παπαρια του στυλ "πήγαινε πάρε Android" να σημειώσω ότι στο χέρι μου έχω ένα Apple watch, στο γραφείο ένα Macbook Pro 2017 παρέα με ένα ipad και στο σπίτι ένα macbook air 2014. Παράπονο δεν είχα ποτέ από τίποτα από όλα αυτά. Το αντίθετο. Θα με έλεγες και φανατικό οπαδο της τεχνολογίας τους. Αλλά αυτό με το 11 είναι ανέκδοτο κανονικο.

κανε ενα restore στη συσκευη σου και αφου εισαι επαγγελματιας επρεπε ηδη να το εχεις κανει. Οσο για τα υπολοιπα εχουν χιλιοειπωθει. Επρεπε δεν επρεπε και πως επρεπε ειναι μεγαλη κουβεντα και γαι μενα ειναι στη περιοχη του αυτονοητου οποτε μην το κουραζουμε.



#503   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 05/11/2017 - 11:44

Ρε μάγκες πραγματικά τι διάολο λόγο θα είχα να κάθομαι να λέω παπαριες και να τα φουσκώνω; Ή λέτε μετά από 8 χρόνια που παίζω με τα iPhone να μην ξέρω τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το κινητό; Είμαι επαγγελματίας και το ρημάδι δεν το έχω για να παίζω παιχνίδια. Άμα είναι όμως να πρέπει να ψάχνω πατέντες ή να κάθομαι να χάνω μια μέρα ολόκληρη για set up as new να παει να γαμηθει. Μιλάω συγκεκριμένα για το ios 11 ότι σε εμενα τουλάχιστον είναι τραγικό. Και μη γελιομαστε . Το ότι σε κάποιες συσκευές κατάφερε το .1 να είναι σχετικά φυσιολογικο δεν σημαίνει ότι δεν τα έχει κάνει μαντάρα με το ios 11. Και ακόμα και επιχειρηματικα το θεωρώ απαράδεκτο μια επιχείρηση που κοντεύει να σπάσει τον πήχη του τρισεκατομμυριου στο χρηματιστηριο να μην μπορεί να υποστηρίξει 1000% ένα προϊόν της. Και για να μην ακούσω και καμιά παπαρια του στυλ "πήγαινε πάρε Android" να σημειώσω ότι στο χέρι μου έχω ένα Apple watch, στο γραφείο ένα Macbook Pro 2017 παρέα με ένα ipad και στο σπίτι ένα macbook air 2014. Παράπονο δεν είχα ποτέ από τίποτα από όλα αυτά. Το αντίθετο. Θα με έλεγες και φανατικό οπαδο της τεχνολογίας τους. Αλλά αυτό με το 11 είναι ανέκδοτο κανονικο.

Δεν λέει κανείς ότι υπερβάλεις ή ότι λες ανακρίβειες αλλά μήπως θα έπρεπε να δοκιμάσεις να συνδέσεις το κινητό σου στο itunes και να κάνεις επαναφορά και εγκατάσταση ως νέο κινητό για να δεις μήπως κάποια εφαρμογή είναι που δεν έχει ενημερωθεί και σου δημιουργεί το πρόβλημα, άλλη λύση πάλι για να μην χάσεις και τα αποθηκευμένα δεδομένα σου στο τηλέφωνο είναι να έβλεπες τις εφαρμογές σου αν έχουν όλες ενημερωθεί με ημερομηνία μετά την έκδοση του 11 γιατί είχε ακουστεί παλαιότερα πως το youtube για παράδειγμα παρουσίαζε πρόβλημα στο κινητό με ios 11 



#504   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/11/2017 - 14:49

Χθες κλείνω το κινητό και η μπαταρία ήτανε 48%. Μετά από μισή ώρα το ανοίγω πάλι η μπαταρία μου έδειξε ότι ήταν 11%. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με Την μπαταρία του κινητού η με το 11.1 αλλά κάτι γενικά δεν πάει καλά. Μιλάω για το 6S. Να σημειώσω ότι στην έκδοση 10 δεν είχα τέτοια προβλήματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

To έκανε και σε μένα σε 6s. Κάνε hard reset , δεν είναι το πραγματικό ποσοστό που σου βγάζει. Εμένα ήταν στο 37% και απόρησα, έκανα hard reset και μου έδειξε 67%, που ήταν και το σωστό.



#505   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 14:55

To έκανε και σε μένα σε 6s. Κάνε hard reset , δεν είναι το πραγματικό ποσοστό που σου βγάζει. Εμένα ήταν στο 37% και απόρησα, έκανα hard reset και μου έδειξε 67%, που ήταν και το σωστό.


Αυτό γίνεται οταν κρατάω πατημένο το κουμπί εκκίνησης και το δακτυλικό αποτύπωμα σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

#506   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2017 - 15:33

ναι μεχρι να δεις μηλο



#507   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2017 - 15:59

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης μετά το ξεκλείδωμα ακόμη και με beta 11,2;



#508   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 05/11/2017 - 17:09

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα με την περιστροφή της οθόνης μετά το ξεκλείδωμα ακόμη και με beta 11,2;

αυτο μου το κάνει από την 10.Χ.Χ εποχη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#509   mathewgx

mathewgx

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2017 - 08:28

Στο δικό μου  IPhone SE , η μπαταρία κρατάει 2ώρες και 5λεπτά στο full dishcarge του Geekbench 4.

 

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ;



#510   didimos33

didimos33

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2017 - 10:08

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες