Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iOS 11.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
787 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   arisikaria

arisikaria

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 06/11/2017 - 10:22

Oh yes!


Sent from my iPhone SE using Tapatalk

 

Ποια εκδοση ipsw θα διαλεξω global ή gsm?? απο ελλαδα ειναι το τηλεφωνο το iphone 7



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2017 - 11:05

Ποια εκδοση ipsw θα διαλεξω global ή gsm?? απο ελλαδα ειναι το τηλεφωνο το iphone 7

global κατέβασε .



#513   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2017 - 11:25

Από ότι φαίνεται ψήθηκαν αρκετοί ιδιοκτήτες 6s me 10.3.3 να πάνε 11.1

Μήπως πρέπει και εγώ?



#514   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2017 - 12:55

Ποια εκδοση ipsw θα διαλεξω global ή gsm?? απο ελλαδα ειναι το τηλεφωνο το iphone 7

Πλέον δε παίζει ρόλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#515   Gianniskaz

Gianniskaz

    iPH Enthousiast

  • 575 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Gianniskaz

Δημοσίευση 06/11/2017 - 13:18

Έκανα και εγώ χθες την αναβάθμιση από 10.3.1 σε 11.1 έχω 6s, όλα καλά γενικά.. Ένα θετικό, νομίζω ότι πλέον το touch id κάνει λιγότερα misses, αλλά γενικά μπορεί να φταίει και κάτι άλλο ξέρω γω..
Επίσης νομίζω το 3D multi tasking σαν να έγινε πιο ευαίσθητο, αλλά κι αυτό μπορεί να είναι ιδέα μου, πριν το κατάφερνα 3/10 τώρα πλέον 8/10. Κάποιο major issue δεν έχω παρατηρήσει. Τώρα με την μπαταρία να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι παίζει. Είχα σταματήσει να δίνω σημασία προ πολλού. Το μόνο που ξέρω είναι ότι μου έβγαζε κανονικά μία ολόκληρη μέρα, οπότε θα επανέλθω σε μερικές μέρες αν παρατηρήσω κάτι.

 

Υ.γ.: λίγο off-topic αλλά η μπαταρία είναι αυτήν την στιγμή στο 85% του design capacity με 320 κύκλους. Να φανταστώ είναι κάτι φυσιολογικό έτσι; Απλά το mac με τους μισούς κύκλους φόρτισης ~160 είναι στο 98% για αυτό είπα μήπως παίζει κάτι.



#516   Stathis193

Stathis193

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2017 - 13:37

Ρε μάγκες πραγματικά τι διάολο λόγο θα είχα να κάθομαι να λέω παπαριες και να τα φουσκώνω; Ή λέτε μετά από 8 χρόνια που παίζω με τα iPhone να μην ξέρω τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει το κινητό; Είμαι επαγγελματίας και το ρημάδι δεν το έχω για να παίζω παιχνίδια. Άμα είναι όμως να πρέπει να ψάχνω πατέντες ή να κάθομαι να χάνω μια μέρα ολόκληρη για set up as new να παει να γαμηθει. Μιλάω συγκεκριμένα για το ios 11 ότι σε εμενα τουλάχιστον είναι τραγικό. Και μη γελιομαστε . Το ότι σε κάποιες συσκευές κατάφερε το .1 να είναι σχετικά φυσιολογικο δεν σημαίνει ότι δεν τα έχει κάνει μαντάρα με το ios 11. Και ακόμα και επιχειρηματικα το θεωρώ απαράδεκτο μια επιχείρηση που κοντεύει να σπάσει τον πήχη του τρισεκατομμυριου στο χρηματιστηριο να μην μπορεί να υποστηρίξει 1000% ένα προϊόν της. Και για να μην ακούσω και καμιά παπαρια του στυλ "πήγαινε πάρε Android" να σημειώσω ότι στο χέρι μου έχω ένα Apple watch, στο γραφείο ένα Macbook Pro 2017 παρέα με ένα ipad και στο σπίτι ένα macbook air 2014. Παράπονο δεν είχα ποτέ από τίποτα από όλα αυτά. Το αντίθετο. Θα με έλεγες και φανατικό οπαδο της τεχνολογίας τους. Αλλά αυτό με το 11 είναι ανέκδοτο κανονικο.


Ακόμα και στης γυναίκας μου το 5S μια χαρά παίζει!!! την πέρασα καθαρή και ως νέο.

#517   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 06/11/2017 - 15:24

Καλή σας μέρα,
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα να ρωτήσω
Έχω beta profile εγκατεστημένο και 11.2 public beta
Θέλω να γυρίσω με backup και restore στην 11.03 ή 11.1 αλλά όταν μετά από καθαρή εγκατάσταση πάω να κάνω restore δεν με αφήνει από την 11.2 να κάνω σε 11.03
Πως θα πρέπει να το κάνω;;

#518   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2017 - 15:52

Καλή σας μέρα,
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα να ρωτήσω
Έχω beta profile εγκατεστημένο και 11.2 public beta
Θέλω να γυρίσω με backup και restore στην 11.03 ή 11.1 αλλά όταν μετά από καθαρή εγκατάσταση πάω να κάνω restore δεν με αφήνει από την 11.2 να κάνω σε 11.03
Πως θα πρέπει να το κάνω;;

Έχουμε πει πολλές φορές πως απο τη στιγμή που δοκιμάζετε Betas καλό θα είναι να έχετε επιπλέον Backup πρίν τη μετάβαση εκεί, ώστε να μπορείς μετά να επαναφέρεις αυτό.

 

Τώρα ακριβώς επειδή δεν μπορείς να επαναφέρεις απο νεότερη έκδοση, αυτά που θες όπως εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#519   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 06/11/2017 - 16:41

Ευχαριστώ πολύ
Κατανοητός

#520   Lellos

Lellos

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/11/2017 - 16:47

Δε ξέρω τι μαγικά έκανε η apple , αλλά το Lightroom CC που χρησιμοποιώ συχνά πάει σφαίρα (συγκριτικά με τη 10.3.3 και τις πρώτες 11άρες),σε σημείο που νομίζω ότι εχω τον Α11 στο 6s μου. Βέβαια μπορεί να έκανε μαγικά η Adobe , ποιος ξέρει.. :)


Τελευταία επεξεργασία από: Lellos, 06/11/2017 - 16:47


#521   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 06/11/2017 - 18:23

ειμαι στην 11.1 και εχω παρατηρησει οτι με πεταει εκτος δικτυου wi-fi. χωρις να εχω κουνηθει απο την θεση μου, βλεπω κατι στο youtube και καποια στιγμη βλεπω πτωση στην ποιοτητα εικονας, επισης εβλεπα αυξηση στη καταναλωση Mb. Εκλεισα δεδομενα και με ανοιχτο μονο wifi ανοιξα Youtube. μετα απο κανενα 5' με ειχε πεταξει. στις προηγουμενες εκδοσεις του 11 δεν παρατηρησα κατι τετοιο, μπορει να εγινε και να μην το πηρα ειδηση....

Φταει το ρουτερ? φταιει η εκδοση? φταιει το 8 plus?

εχει κανεις ιδιο θεμα?



#522   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 06/11/2017 - 19:48

ειμαι στην 11.1 και εχω παρατηρησει οτι με πεταει εκτος δικτυου wi-fi. χωρις να εχω κουνηθει απο την θεση μου, βλεπω κατι στο youtube και καποια στιγμη βλεπω πτωση στην ποιοτητα εικονας, επισης εβλεπα αυξηση στη καταναλωση Mb. Εκλεισα δεδομενα και με ανοιχτο μονο wifi ανοιξα Youtube. μετα απο κανενα 5' με ειχε πεταξει. στις προηγουμενες εκδοσεις του 11 δεν παρατηρησα κατι τετοιο, μπορει να εγινε και να μην το πηρα ειδηση....

Φταει το ρουτερ? φταιει η εκδοση? φταιει το 8 plus?

εχει κανεις ιδιο θεμα?

υπάρχει θέμα με το youtube και το ios 11.1 από ότι φαίνεται .Εχει τεραστια κατανάλωση και θερμαίνεται η συσκευή επίσης .

Ειναι η πρωτη φορα που αισθάνομαι την συσκευή 7plus ζεστη μετά από 5 λεπτά μονο youtube και τόσο γρηγορη κατανάλωση μπαταριας .

Βγηκε update σήμερα αλλα ακόμη δεν το έχω τσεκάρει .

https://www.reddit.c...n_111/?sort=new


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 06/11/2017 - 19:51

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#523   perryz3

perryz3

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:Perryz3

Δημοσίευση 06/11/2017 - 21:00

2 φορές έχει εξαφανίστει η μπάρα πάνω που λέει τον πάροχο την ώρα και το ποσοστό μπαταρίας. Μόνο αν μπω ρυθμίσεις μπορω να την δω. Φυσικά μετά από επανεκκίνηση ξανά εμφανίζεται. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον ;

Τελευταία επεξεργασία από: perryz3, 06/11/2017 - 21:03


#524   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2017 - 21:03

Ημουν πολυ δυσπιστος στο να φύγω από την 10.3 αλλα έπαθα σοκ θετικά! Iphone 6s πεταει!! Πολύ γρήγορο! Θέλω να δω και την μπαταρια


Sent from my iPhone using Tapatalk

#525   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 217 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/11/2017 - 21:06

υπάρχει θέμα με το youtube και το ios 11.1 από ότι φαίνεται .Εχει τεραστια κατανάλωση και θερμαίνεται η συσκευή επίσης .
Ειναι η πρωτη φορα που αισθάνομαι την συσκευή 7plus ζεστη μετά από 5 λεπτά μονο youtube και τόσο γρηγορη κατανάλωση μπαταριας .
Βγηκε update σήμερα αλλα ακόμη δεν το έχω τσεκάρει .
https://www.reddit.c...n_111/?sort=new


Αν βλέπουμε βίντεο YouTube μέσα από το safari πάλι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία? Το ρωτάω για να δούμε αν είναι θέμα της εφαρμογής YouTube και σε θετική περίπτωση μόλις σας έδωσα μια προσωρινή λύση :-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)