Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Please log in to reply
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:00

ειλικρινά μην ασχολείστε με το insomnia, εχει καταντησει απο τα πιο γραφικά sites και forums. Η πλειοψηφια για να μην πω ολοι εχουν κανει διπλες και τριπλες κρατησεις οπότε το 3000 ειναι πολύ μικρότερο νούμερο στην πραγματικότητα. Αν βεβαια ισχυει, γιατι κι εγω μπορω να βγω να γραψω συμφωνα με πληροφοριες ότι μου κατεβει.

Eιλικρινά, μην ασχολείσαι με το troll ;) Δεν έχεις καταλάβει απο τα γραφόμενα του οτι θα γράψει οτιδήποτε, προκειμένου κάποιος να ασχοληθεί μαζί του? Αγνόησε το σαν να μην υπάρχει, όπως κάνω κι εγώ και οι περισσότεροι.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:01

Αααααα , ε τοτε είμαστε ολοι καλοί πελάτες .....χαχα..

Επίσης δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλα εγω θα παραλάβω 31-10-2017... :P :P :P 



ecbff825d55204e6a8990245b289c3bf.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν σκεφτείς ότι έκανες προπαραγγελία 8 ώρες μετά και σου δινει ημερομηνία τέλη Νοεμβρίου τότε όσοι έκαναν το πρωί ειναι on track να εχουν κινητό μεσα στις 2 πρωτες εβδομάδες. Θεωρητικα παντα.



#303   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:05

Αν σκεφτείς ότι έκανες προπαραγγελία 8 ώρες μετά και σου δινει ημερομηνία τέλη Νοεμβρίου τότε όσοι έκαναν το πρωί ειναι on track να εχουν κινητό μεσα στις 2 πρωτες εβδομάδες. Θεωρητικα παντα.

 

 

Δεν πρόσεξες καλά Cris......εγω θα παραλάβω 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ......εσείς οι υπόλοιποι από Νοέμβριο.....αχαχα :lol: :P :lol:



#304   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:07

Δεν πρόσεξες καλά Cris......εγω θα παραλάβω 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ......εσείς οι υπόλοιποι από Νοέμβριο.....αχαχα :lol: :P :lol:

ωχ ναι εχεις δικιο!!! Ελα λέγε έχεις βύσμα τον Jobs ?  :lol:



#305   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:08

ωχ ναι εχεις δικιο!!! Ελα λέγε έχεις βύσμα τον Jobs ?  :lol:

 

Θα το ποστάρω την Τρίτη να σας πω εντυπώσεις !

 

 

Αχαχαχα κλαιω ρε φίλε, λέμε :lol:



#306   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3,405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:09

Έχουν αλλάξει την κωδικοποίηση και άρα θα καταλαμβάνουν κατά πολύ μικρότερο χώρο από ότι φαντάζεσαι!
Εγώ έχω τώρα το iPhone 7 me 4387 φωτό και 100+ βίντεο και εφαρμογές παιχνίδια και καταλαμβάνει 29gb!
Τα 64gb για μια basic χρήση είναι υπεραρκετά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οκ σ ευχαριστώ,άρα πάμε για 64αρι με τρέλα!!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#307   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:26

Eιλικρινά, μην ασχολείσαι με το troll ;) Δεν έχεις καταλάβει απο τα γραφόμενα του οτι θα γράψει οτιδήποτε, προκειμένου κάποιος να ασχοληθεί μαζί του? Αγνόησε το σαν να μην υπάρχει, όπως κάνω κι εγώ και οι περισσότεροι.


Ολα καλα !! Εσυ την εχεις συντονισει την φαση !

#308   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:29

g1Lfo8Y.png


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#309   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1,600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 27/10/2017 - 17:57

Δεν πρόσεξες καλά Cris......εγω θα παραλάβω 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ......εσείς οι υπόλοιποι από Νοέμβριο.....αχαχα :lol: :P :lol:

Χαχαχα Χαχαχα έκλαψα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#310   tasospanti

tasospanti

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 18:11

Με κάλεσαν απο istorm παιδιά και με ενημέρωσαν για την παραγγελία μου αλλά δεν ήξεραν αν το παραλάβω 3/11 γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα τους στείλουν και σε τι.Οπότε και εγώ αναμένω μέχρι την άλλη Πέμπτη να δω αν θα είμαι απο τους τυχερούς...

#311   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 18:23

Κανείς από τις μεγάλες αλυσίδες δεν ξέρει πόσα και πότε θα έχουν για διαθεσιμότητα την επόμενη εβδομάδα.
Απορώ με κάποιους που έχουν και καλά εκ των έσω ενημέρωση και ξέρουν ακόμα και πόσα έχουν σαν στοκ κτλ.
Μετά από επικοινωνία με σχεδόν όλες τις μεγάλες αλυσίδες public,germanos,plaisio, COSMOTE , κανείς δεν είναι σε θέση να ξέρει ούτε καν το στοκ αν υπάρχει είδη και αυτό.
Εμένα προσωπικά αυτό μου λένε.
Ευελπιστούν ότι θα υπάρξουν κομμάτια αλλά δεν ξέρουν πότε.

Nikos iPhone x

#312   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2017 - 18:40

Εμενα απο public μου ειπαν αφου εκανες χτες 12 και τεταρτο τη νυχτα τη προπραγγελια εισαι απο τους πρωτους που θα παραλαβεις....αλα δεν ειχε δυνατοτητα ουτε λιστα προτεραιωτητας να δει ουτε τιποτ αλο...υποθεση εκανε

#313   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/10/2017 - 19:16

Εμενα απο public μου ειπαν αφου εκανες χτες 12 και τεταρτο τη νυχτα τη προπραγγελια εισαι απο τους πρωτους που θα παραλαβεις....αλα δεν ειχε δυνατοτητα ουτε λιστα προτεραιωτητας να δει ουτε τιποτ αλο...υποθεση εκανε

 

Αυτο που σου ειπαν φιλε μου το ξερω και εγω που δεν δουλευω ουτε στο Public ουτε σε κανενα αλλο μαγαζι με κινητα  :P

Προφανως αφου εκανες νωρις την προπαραγγελια θα παραλαβεις και νωρις μολις εχουν αποθεμα...το θεμα ειναι ποτε θα εχουν αποθεμα...



#314   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 27/10/2017 - 19:18

Ας το δούμε λογικά λίγο. Οι μεγάλες εταιρείες δεν είναι μπακάλικα, ασφαλώς και ξέρουν το στοκ που θα έχουν σε 3 μέρες που παραλαμβάνουν, για να καταχωρήσουν, να τιμολογήσουν και εν συνεχεία να παραδώσουν. Για τον απλούστατο λόγο οτι πριν το στοκ, συνενοούνται με την κάθε αντιπροσωπεία και ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ. Το στοκ δεν έρχεται απο μόνο του μια μέρα με καρότσι και τους λένε "Μάστορα, 200 κομμάτια έχω, να τ'αφήσω ?" Πάντα προηγείται η παραγγελία η οποία έχει γίνει σε συνενόηση με την αντιπροσωπεία για το πόσα μπορεί να διαθέσει. Τώρα αν για το iphone αλλάζουνε και οι κλασσικοί νόμοι της αγορας, τι να πώ ρε παιδιά, δεν είμαι σε αυτό τον κλάδο και δεν ξέρω, αλλά υποθέτω πως ισχύει ότι ισχύει για κάθε εμπορικό προιόν μαζικής κατανάλωσης.

Απο κεί και πέρα ΣΑΦΩΣ και οι υπάλληλοι δεν θα αποκαλύψουν το στοκ στον καθένα που τηλεφωνάει ή πάει απο κεί και ρωτάει, ακόμα και αν είναι φίλος τους, γιατί έχουν αυστηρή εντολή και μπορεί να χάσουν τη δουλειά τους αν αποκαλύψουν τέτοιες εσωτερικές πληροφορίες. Και η πιο εύκολη δικαιολογία για να ξεφορτωθούν εναν πιεστικό πελάτη που τους πρήζει είναι να πουν δεν ξέρουμε. Και η συντριπτική πλειοψηφία των υπαλλήλων των μαγαζιών δεν ασχολείται, ούτε καίγεται κιόλας για το iphone, μην τρελλαίνεστε, πουλάνε δεκάδες άλλα προιόντα ταυτόχρονα και το iphone είναι απλά ενα ακόμα προιόν γι'αυτούς.

Στο εξωτερικό ήδη η παράδοση εχει πάει στις 5-6 εβδομάδες, Καλά Χριστούγεννα δηλαδή. Λογικά, η μικρη δική μας αγορά είναι σε καλύτερη μοίρα, οπότε ας δούμε το θετικό και ας αφήσουμε τη γκρίνια και την αμφισβήτηση ο ενας του άλλου.


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 27/10/2017 - 19:22.


#315   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/10/2017 - 19:18

Αυτο που σου ειπαν φιλε μου το ξερω και εγω που δεν δουλευω ουτε στο Public ουτε σε κανενα αλλο μαγαζι με κινητα  :P
Προφανως αφου εκανες νωρις την προπαραγγελια θα παραλαβεις και νωρις μολις εχουν αποθεμα...το θεμα ειναι ποτε θα εχουν αποθεμα...

Εκει τωρααααα οτι και να λεμε.....κανεις δεν ξερει τουλαχιστον μεχρι τωρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες