Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   bigboss

bigboss

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2017 - 20:51

Εγώ αφήνω τις ελπίδες μου σε ένα φιλαράκι που έχω που είναι διευθυντής σε κατάστημα γνωστής αλυσίδας :P  , διότι με σειρά προτεραιότητας με τις τριπλοπαραγγελίες που έχουν κάνει οι περισσότεροι μάλλον θα το πάρω το 2025. :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:11

meanwhile  στα κεντρικά της Apple....  :lol:  :P  :D

 

 

giphy.gif



#333   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:14

Εμενα με πηραν απο το πλαισιο και ενω ειχα ημερομηνια παραλαβης 3/11 μου ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο αν θα παραλαβω στις 3/11 και αν θελω να ακυρωσω. Τους λεω δεν ακυρωνω και ρωταω αν δεν παρω πρωτη μερα ποτε θα ξαναερθουν κομματια και φυσικα μου λεει δεν γνωριζει...Καταλαβαινετε τι εχει να γινει...

#334   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:18

Εμενα με πηραν απο το πλαισιο και ενω ειχα ημερομηνια παραλαβης 3/11 μου ειπαν οτι δεν ειναι σιγουρο αν θα παραλαβω στις 3/11 και αν θελω να ακυρωσω. Τους λεω δεν ακυρωνω και ρωταω αν δεν παρω πρωτη μερα ποτε θα ξαναερθουν κομματια και φυσικα μου λεει δεν γνωριζει...Καταλαβαινετε τι εχει να γινει...

μην μασάτε εδώ εμένα με πήραν από Κωτσόβολο χωρίς καν να έχω κάνει προπαραγγελία εκει, επειδή είχα αγοράσει ένα iPad πρίν από κάτι αιώνες, με ρώταγαν αν ενδιαφέρομαι για το iPhone X και είπαν τα ίδια ακριβώς. Μην ασχολείστε έχουν χάσει την μπάλα. Κάντε υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσουν να βγάζουν άκρη.



#335   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:24

Μα καλα δε καταλαβαινω τι περιμενατε;
Να παραλαβετε 3/11;
Καταρχας μια ζωη θυμαμαι αυτοι δεν εχουν ιδεα ποσα και ποτε θα ερθουν. Φετος που θα γινοταν και εγινε αυτος ο χαμος τι θα αλλαζε;
iPhone X day 1...

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 27/10/2017 - 21:24


#336   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:37

Δεν ξερω αν ειπώθηκε ήδη αλλά έσκασε μύτη το πρώτο 1600αρι για το 64 σε γνωστό σάιτ...όσοι βιάζεστε να το πάρετε σπεύσατε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#337   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 21:48

εγώ πάντως είδα μια αγγελία σε γνωστό forum, που έχει καταντήσει τόσο γραφικό που πεθαίνεις, και ένας πανέξυπνος ζητάει iPhone X ασημένιο 64GB στα 1100 ευρώ. Κλαίω από τα γελια απλά...

edit: μάλλον στο ίδιο site είναι και η άλλη αγγελία που περιγράφεις loooool


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 27/10/2017 - 21:50


#338   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/10/2017 - 22:33

εγώ πάντως είδα μια αγγελία σε γνωστό forum, που έχει καταντήσει τόσο γραφικό που πεθαίνεις, και ένας πανέξυπνος ζητάει iPhone X ασημένιο 64GB στα 1100 ευρώ. Κλαίω από τα γελια απλά...
edit: μάλλον στο ίδιο site είναι και η άλλη αγγελία που περιγράφεις loooool

Φιλε chris σου βρηκα τρελη ευκαιρια χαχαχαχα

http://www.insomnia....ρια-ανταλλαγες/

(sorry για το κλοπι αλλα εβαλα ολη την πηγη :) )

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 27/10/2017 - 22:33


#339   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2017 - 22:45

Φιλε chris σου βρηκα τρελη ευκαιρια χαχαχαχα

http://www.insomnia....ρια-ανταλλαγες/

(sorry για το κλοπι αλλα εβαλα ολη την πηγη :) )

loooooool  :D  :lol:  Τουλάχιστον αυτός τρολάρει πάλι καλα! 



#340   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2017 - 05:52

Παιδιά από τη στιγμή που μια μέρα μετά η Apple λέει ακόμα 5-6 weeks delivery αυτό σημαίνει πως όσοι έκαναν παραγγελία day 1 στη χειρότερη να το πάρουν αρχές Δεκεμβρίου, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#341   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2017 - 09:01

Παιδιά από τη στιγμή που μια μέρα μετά η Apple λέει ακόμα 5-6 weeks delivery αυτό σημαίνει πως όσοι έκαναν παραγγελία day 1 στη χειρότερη να το πάρουν αρχές Δεκεμβρίου, σωστά; Απο το εν λογο aple store που ειδες να το γραφει αυτο ναι


Sent from my iPhone using Tapatalk



#342   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2017 - 10:34

Παιδιά από τη στιγμή που μια μέρα μετά η Apple λέει ακόμα 5-6 weeks delivery αυτό σημαίνει πως όσοι έκαναν παραγγελία day 1 στη χειρότερη να το πάρουν αρχές Δεκεμβρίου, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αρχές με μέσα Δεκεμβρίου, αν και τις τελευταίες ώρες κάποιοι βλέπουν βελτίωση της παράδοσης τους αλλά όχι όλοι. Επίσης η κατασταση ηταν κάπως καλύτερη για όσους πήραν μέσων των παροχων, το app της apple είχε πολλά προβλήματα.



#343   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2017 - 11:06

Εδώ και 6 χρόνια που μένω Ιταλία κάθε φορά που συναντώ Έλληνα εκπλήσσομαι από το γεγονός του πόσο "αγαθοί" είμαστε σαν λαός :) 

Ρε παπάτζες, εδώ στις άλλες Ευρωπαικές χώρες θα κάνουν παράδοση προς Χριστούγεννα, πιστεύετε ότι στην Ελλάδα θα τα φέρει ο Άγιος Βασίλης πιο νωρίς φέτος επειδή είμαστε Ελληναράδες???  :D

Εν τω μεταξύ μου φαίνεται περίεργο το όλο θέμα με τις προπαραγγελίες χωρίς προκαταβολή, τι νόημα έχει? Παίρνεις κανονικά προκαταβολή σαν μαγαζί για να είναι και ο πελάτης σίγουρος ότι θα παραλάβει.

Αλλά στο Ελλαδιστάν την είδαν όλοι μάγκες και μας δουλεύουν, δεν φταίνε εκείνοι αλλά εμείς που δεν μπορούμε να κάνουμε υπομονή 1-2 μηνες.

Συγχαρητήρια στην Apple :P



#344   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:18

Εδώ και 6 χρόνια που μένω Ιταλία κάθε φορά που συναντώ Έλληνα εκπλήσσομαι από το γεγονός του πόσο "αγαθοί" είμαστε σαν λαός :)

Ρε παπάτζες, εδώ στις άλλες Ευρωπαικές χώρες θα κάνουν παράδοση προς Χριστούγεννα, πιστεύετε ότι στην Ελλάδα θα τα φέρει ο Άγιος Βασίλης πιο νωρίς φέτος επειδή είμαστε Ελληναράδες :huh:  :D

Εν τω μεταξύ μου φαίνεται περίεργο το όλο θέμα με τις προπαραγγελίες χωρίς προκαταβολή, τι νόημα έχει? Παίρνεις κανονικά προκαταβολή σαν μαγαζί για να είναι και ο πελάτης σίγουρος ότι θα παραλάβει.

Αλλά στο Ελλαδιστάν την είδαν όλοι μάγκες και μας δουλεύουν, δεν φταίνε εκείνοι αλλά εμείς που δεν μπορούμε να κάνουμε υπομονή 1-2 μηνες.

Συγχαρητήρια στην Apple :P

Συγκρίνεις το αγοραστικό κοινό και ειδικά όσους αγοράζουν iPhone της Ελλάδας που είναι μικρός σαν αριθμός με της Ιταλίας ή άλλων ευρωπαικών χωρών. Καμία σχέση μεταξύ τους. Στην Ελλάδα δεν χρειάζονται καν οι τόσες χιλιάδες για να καλυφθεί η ζήτηση. Στις άλλες Ευρωπαικές χώρες λοιπόν όσοι έκαναν προπαραγγελία μέσα σε μερικές ώρες θα εξυπηρετηθούν μέχρι Χριστούγεννα οι υπόλοιποι πάνε για του χρόνου με τόσες εκατοντάδες χιλιάδες που πουλήθηκαν. Στην Ελλάδα είναι τόσο μικρός ο αριθμός που μέχρι Χριστούγεννα όχι μόνο θα έχουν εξυπηρετηθεί όσοι έκαναν προπαραγγελία αλλά μπορεί και να υπάρχει κι ένα πολύ μικρό στοκ στα καταστήματα. Θεωρητικά πάντα και με την προυπόθεση ότι θα έρχονται γύρω στα 1000 τουλάχιστον κομμάτια με κάθε παρτίδα ανά 7-10 μέρες.

Συμφωνώ κι εγώ ότι θα έπρεπε να παίρνουν προκαταβολή, να "κλειδώνεις" συσκευή και να έχεις ημερομηνία παράδοσης. Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να έχεις και κεντρικό εισαγώγεα που να έχει οργάνωση, σωστό σύστημα διαχείρησης του στοκ και να ενημερώνει. Εδώ δεν μπήκαν στον κόπο να ανακοινώσουν τιμή 2 μήνες.  Οι προπαραγγελίες χωρίς προκαταβολή γίνονται αναγκαστικά δεν φταίνε τα καταστήματα που δεν μπορούν να σου εγγυηθούν λόγω εισαγωγέα. 
 



#345   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:26

Στην Ελλάδα είναι τόσο μικρός ο αριθμός που μέχρι Χριστούγεννα όχι μόνο θα έχουν εξυπηρετηθεί όσοι έκαναν προπαραγγελία αλλά μπορεί και να υπάρχει κι ένα πολύ μικρό στοκ στα καταστήματα.

735.gif


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες