Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:26

Εμένα με χαλάει το ότι είναι πιο στενό...αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα. Τελοσπαντων ελπίζω να το δω από κοντά σύντομα για να αποφασίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πιστεύω οτι και το μέγεθος και η οθόνη, ακόμα και το notch ή και ότι άλλο μπορεί να προβληματίζει κάποιον, είναι πράγματα που θα τα συνηθίσουμε χαλαρά στις 2-3 μέρες, μπροστά στα υπόλοιπα πολλά προτερήματα του. Και για το πιο στενό, εγω βλέπω τη θετική του πλευρά, θα χωράει πιο εύκολα σε τσέπες ! :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:30

αυτο το 145 points που το εβαλε κατα προσεγγιση ενα σαιτ  (το εγραψαν κιολας οτι ειναι υποθετικο νουμερο ) ειλικρινα απο που προκυπτει την στιγμη που τα ορια της "γλωσσας"  φαινονται πολυ πιο ψηλα? Μου φαινεται πολυ τραβηγμενο

 

ΥΓ βεβαια αυτοι μαλλον εννοουν ποσο ψηλοτερο ειναι αλλα ετσι φαινεται σαν ειναι νεκρος χωρος

Δεν νομίζω ότι έχουν και το ίδιο πλάτος οι οθόνες. Από ότι έχω διαβάσει το Χ είναι πιο πλατύ από το 8 και πιο στενό από το Plus.

 

Γενικά αυτή η εικόνα είναι λάθος. Ακόμα και τα pixel που γράφουν από κάτω δεν είναι σωστά.

 

Επίσης, λόγω ανάλυσης, το Χ έχει παραπάνω χώρο οθόνης για να δείξει πράγματα, σε αντίθεση με το απλό 8. 

 

Ένα μπλέξιμο είναι η όλη φάση.

 

Ναι η οθόνη είναι πιο μακρόστενη από την 5.5 του Plus, με αποτέλεσμα μια εικόνα που πιάνει από άκρη σε άκρη της οθόνης , με σταθερή αναλογία 4:3 (για παράδειγμα) να φαίνεται μικρότερη στο Χ από ότι στο Plus. 

 

Από εκεί και πέρα, νομίζω θα βγάλουμε συμπεράσματα σε λίγες μέρες.

 

Βέβαια από το να έχει κανεις τα τεράστια bezel του Plus, καλύτερα το μαζεμένο μέγεθος του Χ, και για κάποιον που θέλει να έχει τα καλά του Plus , σε μικρότερη έκδοση (μιλάω για συνολικό μέγεθος) το Χ είναι η καλύτερη επιλογή (κυρίως για τη διπλή κάμερα μιλάω, που δεν την αποχωρίζομαι με τίποτα πια).

 

Το quote ήταν για το πρώτο σκέλος, όχι για όλα όσα έγραψα :P 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#378   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:31

Εμένα με χαλάει το ότι είναι πιο στενό...αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα. Τελοσπαντων ελπίζω να το δω από κοντά σύντομα για να αποφασίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλυτερα να το δεις απο κοντα και αποφασιζεις, οντως ενα τι στενοτερο πιστευω οτι σε οσους εχουν τα plus θα φανει καπως στην αρχη αλλα απο τη μια η μη υπαρξη των bezels και απο την αλλη η συνηθεια, πολυ γρηγορα θα ξεπεραστει η αρχικη παγωμαρα.



#379   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:32

Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν εχουμε δει ακομα review απο τους γνωστους YouTubers, πιστευα οτι οι πολυ "διασημοι" απο αυτους θα ειχαν ηδη απο χθες τουλαχιστον το κινητο στα χερια τους για να δουμε και εμεις τι ψαρια πιανει σε πραγματικες συνθηκες.



#380   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:37

Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν εχουμε δει ακομα review απο τους γνωστους YouTubers, πιστευα οτι οι πολυ "διασημοι" απο αυτους θα ειχαν ηδη απο χθες τουλαχιστον το κινητο στα χερια τους για να δουμε και εμεις τι ψαρια πιανει σε πραγματικες συνθηκες.

Δεν έχουν ξεχωριστή μεταχείριση από την Apple οι reviewers.

 

Η Apple , είναι μια από τις λίγες εταιρείες (αν όχι η μοναδική) που δεν προσφέρει review units σε κανένα.

 

Όλοι αγοράζουν , και απλά έχουν τη δυνατότητα επιστροφής εντός 14 ημερών, και φυσικά περιμένουν στην ουρά για τη συσκευή τους.

 

(Ίσως μόνο τους δίνει τη δυνατότητα να έχουν μια μικρή προτεραιότητα σε αντίθεση με τους άλλου πελάτες στους χρόνους παραλαβής, που και πάλι το κόβω απίθανο).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#381   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:39

Δεν περιμενα η Apple να παρεχει ειδικη μεταχειριση στους reviewers αλλα αυτοι μεσω "ειδικων" γνωριμιων να εχουν προσβαση στις αποθηκες των διανομεων πριν το Χ μπει στα ραφια των καταστηματων  ;)



#382   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:43

Δεν περιμενα η Apple να παρεχει ειδικη μεταχειριση στους reviewers αλλα αυτοι μεσω "ειδικων" γνωριμιων να εχουν προσβαση στις αποθηκες των διανομεων πριν το Χ μπει στα ραφια των καταστηματων  ;)

Όπως με όλες τις συσκευές κονσόλες και τα συναφή οι εταιρείες επιβάλουν εμπάργκο μέχρι συγκεκριμένες ημερομηνίες. Στο Xbox One X πχ που βγαίνει και αυτό σε λίγες μέρες η Microsoft τους επέτρεψε μόνο unboxing και από τις 3 Νοεμβρίου τους επιτρέπει να δείξουν παραπάνω. 

Το ίδιο ισχύει και με τα κινητά. Λογικά το εμπράργκο για το Χ λήγει μέσα στην εβδομάδα όπως έγινε και με το 8.



#383   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:52

Λήγει με την επίσημη κυκλοφορία στην Αμερική.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#384   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2017 - 14:34

To Verge έκανε παρουσίαση τo iPhone 8 τρεις ημέρες(19/9) πριν να κυκλοφορήσει στα καταστήματα(22/9)

Οπότε μάλλον την Τρίτη θα δούμε τα πρώτα reviews


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#385   Filipp6

Filipp6

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:20

Εχω παραγγείλει το iPhone X 64 gb space grey απο public 27 Οκτωβρίου 9.30 το πρωι
Δεν έγραφαν πουθενά πως μπορείς να παραγγειλεις μετα τις 12 το βράδυ κ πίστευα πως ξεκινούν στις 10 το πρωι 27 οκτ
Παιζει να το πάρω ποτε ;

#386   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:22

To Verge έκανε παρουσίαση τo iPhone 8 τρεις ημέρες(19/9) πριν να κυκλοφορήσει στα καταστήματα(22/9)
Οπότε μάλλον την Τρίτη θα δούμε τα πρώτα reviews

Η συσκευή απο Τρίτη, Τετάρτη θα κυκλοφορήσει σε πολλά χέρια, οπότε το αργότερο μέχρι Τετάρτη θα έχουμε reviews και από ιδιώτες εκτός τον άλλον!!!

Nikos iPhone x

#387   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:32

Εχω παραγγείλει το iPhone X 64 gb space grey απο public 27 Οκτωβρίου 9.30 το πρωι
Δεν έγραφαν πουθενά πως μπορείς να παραγγειλεις μετα τις 12 το βράδυ κ πίστευα πως ξεκινούν στις 10 το πρωι 27 οκτ
Παιζει να το πάρω ποτε ;

Επίσημα είχαν πει 10 το πρωί. Το πότε θα παραλάβεις άγνωστο, από εβδομάδα θα έχουμε μια πρώτη εικόνα που θα πέσουν τα τηλέφωνα για τις προπαραγγελίες που έγιναν από τις αλυσίδες.



#388   Filipp6

Filipp6

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:39

Το γνωρίζω πως είχαν πει 10 (ηταν η παγκόσμια ωρα εξάλλου) ,αλλα απο οτι βλέπω εδω πολλοι εκαναν παραγγελία μετα τις 12 το βράδυ στην Ελλάδα ξημερώματα Παρασκευής κ αναφέρουν πως ακόμα και στις 12:05 εχουν καταχωρηθεί πολλές προπαραγγελίες.
Οποτε ισως στα public ξεκίνησαν σειρα προτεραιότητας απο τις 12 κ μετα.
Εχω μείνει και χωρίς κινητό.

#389   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 29/10/2017 - 15:48

Τι μάρκα γυαλιά φοράει;
b6302f7c0b618a0a143006fc6323c6f3.jpg
0f4655856ed478702a00368e34754485.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως φοράει μάσκα για σκι ή κάνα vr;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#390   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2017 - 16:12

Το γνωρίζω πως είχαν πει 10 (ηταν η παγκόσμια ωρα εξάλλου) ,αλλα απο οτι βλέπω εδω πολλοι εκαναν παραγγελία μετα τις 12 το βράδυ στην Ελλάδα ξημερώματα Παρασκευής κ αναφέρουν πως ακόμα και στις 12:05 εχουν καταχωρηθεί πολλές προπαραγγελίες.
Οποτε ισως στα public ξεκίνησαν σειρα προτεραιότητας απο τις 12 κ μετα.
Εχω μείνει και χωρίς κινητό.

Το public ξεκίνησε κατά τις 12 το βράδυ αλλά δεν ξέρω πόσοι το είχαν αντιληφθεί. Η σειρά προτεραιότητας ειναι πάντα από την ώρα που ανοίγει το κάθε μαγαζί προπαραγγελίες. Η media markt ξεκινησε λίγο αργότερα. Οι υπόλοιποι από ότι ειδα ανοιξαν το πρωί λίγο πριν τις 10.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες