Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:27

ξερεις τι ειναι απο "γιδοβοσκος" και ελεω χρηματιστηριου και σοσιαλιστρικης ανατασης να μετατρεπεσαι σε μοναδικο επισημο της apple και συναφων τεχνολογικων δυναμεων εισαγωγεα? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:36

Συγκρίνεις το αγοραστικό κοινό και ειδικά όσους αγοράζουν iPhone της Ελλάδας που είναι μικρός σαν αριθμός με της Ιταλίας ή άλλων ευρωπαικών χωρών. Καμία σχέση μεταξύ τους. Στην Ελλάδα δεν χρειάζονται καν οι τόσες χιλιάδες για να καλυφθεί η ζήτηση. Στις άλλες Ευρωπαικές χώρες λοιπόν όσοι έκαναν προπαραγγελία μέσα σε μερικές ώρες θα εξυπηρετηθούν μέχρι Χριστούγεννα οι υπόλοιποι πάνε για του χρόνου με τόσες εκατοντάδες χιλιάδες που πουλήθηκαν. Στην Ελλάδα είναι τόσο μικρός ο αριθμός που μέχρι Χριστούγεννα όχι μόνο θα έχουν εξυπηρετηθεί όσοι έκαναν προπαραγγελία αλλά μπορεί και να υπάρχει κι ένα πολύ μικρό στοκ στα καταστήματα. Θεωρητικά πάντα και με την προυπόθεση ότι θα έρχονται γύρω στα 1000 τουλάχιστον κομμάτια με κάθε παρτίδα ανά 7-10 μέρες.

Συμφωνώ κι εγώ ότι θα έπρεπε να παίρνουν προκαταβολή, να "κλειδώνεις" συσκευή και να έχεις ημερομηνία παράδοσης. Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να έχεις και κεντρικό εισαγώγεα που να έχει οργάνωση, σωστό σύστημα διαχείρησης του στοκ και να ενημερώνει. Εδώ δεν μπήκαν στον κόπο να ανακοινώσουν τιμή 2 μήνες.  Οι προπαραγγελίες χωρίς προκαταβολή γίνονται αναγκαστικά δεν φταίνε τα καταστήματα που δεν μπορούν να σου εγγυηθούν λόγω εισαγωγέα. 
 

Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει ότι δεν εχει να κάνει με το αγοραστικό κοινό, άσχετα από το θέμα επίσημου εισαγωγεά δεν σημαίνει οτι επειδή η Ελλάδα εχει 100 άτομα που θέλουν το κινητό και η Ιταλία 1000 αυτό σημαίνει οτι οι Ελληνες στο σύνολο θα καλυφθούν πιο νωρίς.

Πιάνοντας το θέμα εισαγωγέα στην ουσία η Infoquest ξέρει το πόσα κομμάτια θα φτάσουν Ελλάδα, αν πας τώρα στο ιταλικό Apple Store θα δεις ότι σε 5-6 θα το έχεις, στην Ελλάδα δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Αυτό που θέλω να πω, φιλικά πάντα, είναι ότι δεν εχει νόημα σαν πλαίσιο, κουτσή Μαρία κτλ κτλ να πουλάς κοπανιστό αέρα στους πελάτες γιατι στην ουσία για κοπανιστό αέρα μιλάμε τώρα.

Ή μπορεί να κάνουν σαν τον Κωτσόβολο που έφερνε αμερικάνικες συσκευες και τις πωλούσε σαν κύριος! :P 



#348   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:41

Συγκρίνεις το αγοραστικό κοινό και ειδικά όσους αγοράζουν iPhone της Ελλάδας που είναι μικρός σαν αριθμός με της Ιταλίας ή άλλων ευρωπαικών χωρών. Καμία σχέση μεταξύ τους. Στην Ελλάδα δεν χρειάζονται καν οι τόσες χιλιάδες για να καλυφθεί η ζήτηση. Στις άλλες Ευρωπαικές χώρες λοιπόν όσοι έκαναν προπαραγγελία μέσα σε μερικές ώρες θα εξυπηρετηθούν μέχρι Χριστούγεννα οι υπόλοιποι πάνε για του χρόνου με τόσες εκατοντάδες χιλιάδες που πουλήθηκαν. Στην Ελλάδα είναι τόσο μικρός ο αριθμός που μέχρι Χριστούγεννα όχι μόνο θα έχουν εξυπηρετηθεί όσοι έκαναν προπαραγγελία αλλά μπορεί και να υπάρχει κι ένα πολύ μικρό στοκ στα καταστήματα. Θεωρητικά πάντα και με την προυπόθεση ότι θα έρχονται γύρω στα 1000 τουλάχιστον κομμάτια με κάθε παρτίδα ανά 7-10 μέρες.

Συμφωνώ κι εγώ ότι θα έπρεπε να παίρνουν προκαταβολή, να "κλειδώνεις" συσκευή και να έχεις ημερομηνία παράδοσης. Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να έχεις και κεντρικό εισαγώγεα που να έχει οργάνωση, σωστό σύστημα διαχείρησης του στοκ και να ενημερώνει. Εδώ δεν μπήκαν στον κόπο να ανακοινώσουν τιμή 2 μήνες.  Οι προπαραγγελίες χωρίς προκαταβολή γίνονται αναγκαστικά δεν φταίνε τα καταστήματα που δεν μπορούν να σου εγγυηθούν λόγω εισαγωγέα. 
 

Συμφωνώ απόλυτα (περίεργο ε ?) :)  Μέχρι στιγμής κανείς παγκοσμίως δεν έχει πάει για Χριστούγεννα ή μετά και μάλιστα όπως γραφουν στα ξένα φορουμς, πάρα πολλοί που ήταν για δεύτερη ή τρίτη βδομάδα πήραν ειδοποίηση οτι θα παραλάβουν πρώτη μέρα. Θες ακυρώσεις, θέλεις προβλήματα με πιστωτικές κάρτες κάποιων που παρήγγειλαν, θες οτι η apple έχει πλέον ομαλοποιήσει την παραγωγή κλπ, ο χρόνος παράδοσης εξω εχει αρχίσει να μειώνεται και όχι να αυξάνεται. Και εκτός αυτού, είναι άλλο να καλύψουν εκατομμύρια κομμάτια της Αμερικής, της Κίνας, της Αγγλίας κλπ και άλλο κάποιες λίγες χιλιάδες της Ελλάδας.

 

Για την προκαταβολή, ισχύει ακριβώς αυτό που έγραψε και ο Chris. Kι εγώ μιλώντας με το παιδί που έκανα την προπαραγγελία τον ρώτησα αν θέλει προκαταβολή και μου είπε την πολύ λογική εξήγηση. Οτι η παραγγελία της κάθε αλυσίδας εχει έρθει στις αποθήκες της infoquest αλλά δεν τους έχει παραδοθεί ακόμη. Πράγμα που σημαίνει, οτι αφού δεν είναι στην δική τους αποθήκη, δεν ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟΥΣ. Οπότε, που να αντοιστιχίσει την προκαταβολή στο σύστημα, χωρίς κωδικό προιόντος ? Μέχρι την Τετάρτη που θα έχουν παραλάβει και καταχωρήσει τα όποια κομμάτια, θα αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνο για πληρωμή τους τυχερούς που θα παραλάβουν την Παρασκευή, λίγο πριν την επόμενη παραλαβή  θα πάρουν τους επόμενους στη λίστα και πάει λέγοντας. Τουλάχιστον έτσι μου είπε, τώρα αν ισχύει δεν μπορώ να το ξέρω, τι να κάνω. Απο μια μεριά είναι πολύ πιο έντιμο αυτό απο το να σου ζητάνε λεφτά και να μη σου λένε καν πότε θα παραλάβεις.

 

Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους !


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 28/10/2017 - 12:45


#349   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 12:46

Παιδια μιλαμε
Παντα υποθετικα ! Μπορει να βελτιωθει η γραμμη παραγωγης ! Που εχω μια αισθηση οτι ως δια μαγειας αυτο θα πραγματοποιηθει τις επομενες εβδομαδες απλουστατα για να συμπεσει με τα χριστουγεννα που ουτως η αλλως ειναι μια target περιοδο για καφε μεγαλη εταιρεια γιατι απλουστατα τοτε διακινειται πολυ το χρημα!! Οποτε στην apple καθεται κουτι αυτη η ιστορια ! Επισξς κατι μου λεει οτι τα νεα iphone θα τα βλεπουμε απο δω και περα να παρουσιαζονται νοεμβριο και να βγαινουν στην αγορα τελη νοεμβρη και φυσικα να κανιβαλιζουν την αγορα την περιοδο των εορτων !!

#350   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2017 - 13:03

Συμφωνώ απόλυτα (περίεργο ε ?) :)  Μέχρι στιγμής κανείς παγκοσμίως δεν έχει πάει για Χριστούγεννα ή μετά και μάλιστα όπως γραφουν στα ξένα φορουμς, πάρα πολλοί που ήταν για δεύτερη ή τρίτη βδομάδα πήραν ειδοποίηση οτι θα παραλάβουν πρώτη μέρα. Θες ακυρώσεις, θέλεις προβλήματα με πιστωτικές κάρτες κάποιων που παρήγγειλαν, θες οτι η apple έχει πλέον ομαλοποιήσει την παραγωγή κλπ, ο χρόνος παράδοσης εξω εχει αρχίσει να μειώνεται και όχι να αυξάνεται. Και εκτός αυτού, είναι άλλο να καλύψουν εκατομμύρια κομμάτια της Αμερικής, της Κίνας, της Αγγλίας κλπ και άλλο κάποιες λίγες χιλιάδες της Ελλάδας.

 

Για την προκαταβολή, ισχύει ακριβώς αυτό που έγραψε και ο Chris. Kι εγώ μιλώντας με το παιδί που έκανα την προπαραγγελία τον ρώτησα αν θέλει προκαταβολή και μου είπε την πολύ λογική εξήγηση. Οτι η παραγγελία της κάθε αλυσίδας εχει έρθει στις αποθήκες της infoquest αλλά δεν τους έχει παραδοθεί ακόμη. Πράγμα που σημαίνει, οτι αφού δεν είναι στην δική τους αποθήκη, δεν ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟΥΣ. Οπότε, που να αντοιστιχίσει την προκαταβολή στο σύστημα, χωρίς κωδικό προιόντος ? Μέχρι την Τετάρτη που θα έχουν παραλάβει και καταχωρήσει τα όποια κομμάτια, θα αρχίσουν να παίρνουν τηλέφωνο για πληρωμή τους τυχερούς που θα παραλάβουν την Παρασκευή, λίγο πριν την επόμενη παραλαβή  θα πάρουν τους επόμενους στη λίστα και πάει λέγοντας. Τουλάχιστον έτσι μου είπε, τώρα αν ισχύει δεν μπορώ να το ξέρω, τι να κάνω. Απο μια μεριά είναι πολύ πιο έντιμο αυτό απο το να σου ζητάνε λεφτά και να μη σου λένε καν πότε θα παραλάβεις.

 

Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους !

Ισχύει αυτό που σου είπε, την ίδια ενημέρωση έχω κι εγώ από φίλο μου που δουλεύει σε πάροχο. Οι κωδικοί για τα προιόντα θα βγουν από εβδομάδα, συνήθως αυτό γίνεται 2-3 μέρες πριν. Και βέβαια θα έχουν πολύ δουλειά να καλύψουν μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα στα κεντρικά της κάθε εταιρείας γιατί όπως καταλαβαίνετε οι διπλές και τριπλές κρατήσεις πάνε σύννεφο οπότε θα πρέπει να δούνε τους συνδυασμούς που παρέλαβαν, να γίνουν οι ακυρώσεις και πάει λέγοντας.



#351   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2017 - 13:28

ξερεις τι ειναι απο "γιδοβοσκος" και ελεω χρηματιστηριου και σοσιαλιστρικης ανατασης να μετατρεπεσαι σε μοναδικο επισημο της apple και συναφων τεχνολογικων δυναμεων εισαγωγεα? 

 ακριβώς όπως το έγραψες....

 


Φίλε μου δεν έχεις καταλάβει ότι δεν εχει να κάνει με το αγοραστικό κοινό, άσχετα από το θέμα επίσημου εισαγωγεά δεν σημαίνει οτι επειδή η Ελλάδα εχει 100 άτομα που θέλουν το κινητό και η Ιταλία 1000 αυτό σημαίνει οτι οι Ελληνες στο σύνολο θα καλυφθούν πιο νωρίς.

Πιάνοντας το θέμα εισαγωγέα στην ουσία η Infoquest ξέρει το πόσα κομμάτια θα φτάσουν Ελλάδα, αν πας τώρα στο ιταλικό Apple Store θα δεις ότι σε 5-6 θα το έχεις, στην Ελλάδα δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Αυτό που θέλω να πω, φιλικά πάντα, είναι ότι δεν εχει νόημα σαν πλαίσιο, κουτσή Μαρία κτλ κτλ να πουλάς κοπανιστό αέρα στους πελάτες γιατι στην ουσία για κοπανιστό αέρα μιλάμε τώρα.

Ή μπορεί να κάνουν σαν τον Κωτσόβολο που έφερνε αμερικάνικες συσκευες και τις πωλούσε σαν κύριος!  :P

Συμφωνώ ότι δεν έχει νόημα να πουλάς κοπανιστό αέρα αλλά όταν αυτές είναι οι εντολές που δέχονται από την αντιπροσωπεία δεν έχουν άλλη επιλογή. Γενικά από όπου και να πιάσεις ο κλάδος των τεχνολογικών προιόντων είτε λόγω εισαγωγέων είτε λόγω και των ίδιων των αλυσίδων είναι πονεμένη ιστορία στην Ελλάδα. Για να κάνουν τα αυτονόητα και να τηρούν τις υποχρεώσεις τους καταλήγεις να κάνεις από φασαρία μέχρι και καταγγελίες δυστυχώς. Και όχι τίποτα άλλο τα ακούνε και οι απλοί υπάλληλοι που δεν φταίνε σε κάτι.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 28/10/2017 - 13:30


#352   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 13:46

Aπο κεντρικά ....

Τρίτη παραλαβή, Τετάρτη αποστολή στους authorised resellers - retailers και αυτή με την σειρά τους ......

 

 

τμχ. παραλαβής .... 2700

 

και νέες παραλαβές κάθε 8 ημέρες

 

 

 

 

 

:P


Τελευταία επεξεργασία από: jig, 28/10/2017 - 13:46

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#353   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 13:52

Aπο κεντρικά ....
Τρίτη παραλαβή, Τετάρτη αποστολή στους authorised resellers - retailers και αυτή με την σειρά τους ......


τμχ. παραλαβής .... 2700

και νέες παραλαβές κάθε 8 ημέρες





Εγω παλι εχω πληροφορηση οτι πανω απο 1000 - 1200 τεμαχια δεν θαρθουν
Οσο για το ποτε θα υπαρξουν νεες παραλαβες αγνωστον!!

Μακαρι ναχεις εσυ δικιο





:P


Τελευταία επεξεργασία από: geomac31, 28/10/2017 - 13:53


#354   krazekas

krazekas

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Twitter:@krazekas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2017 - 14:00

http://media.interak...e-charts-apple/

 

“We can see from the initial response, customer demand is off the charts,” an Apple spokeswoman told Reuters.

“We’re working hard to get this revolutionary new product into the hands of every customer who wants one, as quickly as possible.:excl: -_- :unsure:

 

http://nypost.com/20...up-to-december/

 

According to Apple’s website, customers who placed a pre-order at midday Friday won’t receive their iPhone X until mid-December

 

P.S, καντε προπαραγγελία κι εδω ειναι 100 ευρώ εκπτωση...(τι δούλεμα πέφτει..)

http://www.pti-shop....r-mqad2gha.html

 

Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι το skroutz επιτρεπει σε ατομα να ανεβαζουν κριτική της συσκευής...

εκτος αν απο ολο τον κοσμο στην Ελλαδα ηρθε 27-10-2017...

 

Case study η διάθεση του iphone X στη λιανική στην Ελλάδα του 2017...



#355   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 14:05

http://media.interak...e-charts-apple/

“We can see from the initial response, customer demand is off the charts,” an Apple spokeswoman told Reuters.
“We’re working hard to get this revolutionary new product into the hands of every customer who wants one, as quickly as possible.:excl: -_- :unsure:

http://nypost.com/20...up-to-december/

According to Apple’s website, customers who placed a pre-order at midday Friday won’t receive their iPhone X until mid-December

P.S, καντε προπαραγγελία κι εδω ειναι 100 ευρώ εκπτωση...(τι δούλεμα πέφτει..)
http://www.pti-shop....r-mqad2gha.html

Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι το skroutz επιτρεπει σε ατομα να ανεβαζουν κριτική της συσκευής...
εκτος αν απο ολο τον κοσμο στην Ελλαδα ηρθε 27-10-2017...

Case study η διάθεση του iphone X στη λιανική στην Ελλάδα του 2017...


Εδω καποιοι βλεπουν απο τα forum ομαλοποιηση της καταστασης στο θεμα της παραγωγης! Η τρολλαρουν τρελα φιλε η ζουν σε παραλληλο συμπαν τι να πω.αυτη την στιγμη ολος ο κοσμος ξερει οτι υπαρχει σοβαρο θεμα διαθεσιμοτητας της συσκευης σε παγκοσμιο επιπεδο! Επιμενω και με διασταυρωμενες πληροφοριες οτι τα κομματια που θαρθουν στην ελλαδα θαναι πολυ περιορισμενα!
Οσο για τις επομενες παρτιδες αγνωστο ποτε θα ερθουν!

Τελευταία επεξεργασία από: geomac31, 28/10/2017 - 14:08


#356   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/10/2017 - 14:22

Και η παραγωγή έχει στρώσει

 

Και τα κομμάτια γίνονται διαθέσιμα

 

Και αυτοί που είναι να παραλάβουν τέλος Δεκέμβρη θα παραλάβουν Μέσα - Τέλη Νοέμβρη.

 

Και οι προπαραγγελίες έσπασαν κάθε ρεκόρ.

 

Και τα κέρδη που θα δούμε 2/11 θα είναι σε νέα ύψη.

 

Και η Apple θα κλείσει για ακόμα μια χρονιά.

 

Και οι εισαγωγείς θα συνεχίσουν να σας κοροιδεύουν για περιορισμένα κομμάτια στην πρώτη παραλαβή, ώστε να κάνετε προπαραγγελίες παντού και να φαίνονται μεγάλα τα νούμερα (βέβαια μέσα Νοέμβρη μπορεί να έχουν παραλάβει όλοι τα κινητά τους).

 

Και γενικά παίζει να μην υπήρχε ποτέ ζήτημα διαθεσιμότητας, αλλά όλα να είναι τεχνητά, αλλά εδώ θα συνεχίσετε να τρώγεστε για τις "πηγές" σας , και τις διασταυρωμένες π@π@ρολογίες του κάθε πωλητή.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#357   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/10/2017 - 14:46

Μ άρεσε πάντως που λέγαμε ποιος θα δώσει 1200 ή 1400€ στην Ελλάδα!!!
Μακελειό γίνεται εδώ!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#358   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 28/10/2017 - 14:53

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο μακελειό όσο νομιζουμε..μην κρίνετε μόνο από εδώ μέσα. Εγώ π.χ. πρώτη φορά πάω για συσκευή day 1. Εξάλλου, αν έρθουν 2700 κομμάτια και οι προπαραγγελίες είναι 3000, αν υπολογίσουμε και τις 2πλες-3πλες κτλ., μάλλον περισσεύουν κιόλας για άμεση αγορά σε κατάστημα την άλλη Παρασκευή! Ακόμα και 1000-1200 να είναι..το πολύ μερικοί να παραλάβουν 1-2 εβδομάδες μετά. Αν μπορούσαμε αρχές του 2018 να έχουμε ένα συγκριτικό πίνακα πωλήσεων 1ου τριμήνου, νομίζω το Χ θα είναι πιο κάτω από αρκετές αντίστοιχες συσκευές προηγούμενων ετών.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#359   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2017 - 15:48

Μ άρεσε πάντως που λέγαμε ποιος θα δώσει 1200 ή 1400€ στην Ελλάδα!!!
Μακελειό γίνεται εδώ!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Μακελειό ;

 

Περιττό να υπενθυμίσω ότι δεν "γεμίζουμε ταξί", όπως εξάλλου γίνεται σε όλα τα φόρα παγκοσμίως με όλα τα αντικείμενα. Απλά μέτρησε πόσοι έχουμε ποστάρει στο νήμα. Βάλε κι άλλους τόσους (στην καλύτερη) lurkers και αμέσως έχεις μια ιδέα.

 

Δηλαδή πρέπει να είσαι σπουδαγμένος στο μάρκετινγκ για να καταλάβεις ότι η Apple τοποθέτησε τις ημερομηνίες διάθεσης του 8 και του Χ, με τέτοιο τρόπο ώστε  να σηκώσει την μπάρα της προσδοκίας στο Θεό ;

 

Μετά αρχίζουν τα σενάρια και "οι διαρροές" τύπου η οθόνη έιναι δύσκολη να παραχθεί, το τάδε εργοστάσιο ζορίζεται, ο διανομέας έσπασε το πόδι του, του έτερου εργοστασιάρχη ψόφησε η κατσίκα και είναι ψυχολογικά ράκος για να ασχολήθεί με το Χ, με αποτέλεσμα ακόμα κι αυτοί από εμάς εδω μέσα που έχουμε "χεσμένο" το αν και πότε θα πάρουμε το Χ, να φτάσουμε στο σημείο να θέλουμε να το πάρουμε την πρώτη μέρα.

 

Τα γνωστά κόλπα της κάψας, λέγε λέγε το κοπέλι, κάνει την κυρά και θέλει !



#360   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 16:56

Ρε παιδια συμφωνω σε αυτα που λεμε ! Αλλα αν η apple δεν ειχε οντως θεματα στην παραγωγη γιατι να καθυστερει το ιδιο της το κερδος ! Γιατι να μην
Πεταγε 8 με 10 εκατ συσκευες και να ειχε 3 πλασιο κερδος στο launch day η και ρεκορ πωλησεων ! Με το iphone 4 η με το iphone 6 η και με το 5 δεν νομιζω να ειχε θεμα παραγωγης οπως με το x .τελοσπαντων εγω δεν ξερω κανενα να καθυστερει το κερδος του ! Δηλαδη σου δινω εγω 5 εκ και μου λες εσυ ευχαριστω θα παρω τωρα τα 3 η τα δυο και ευχαριστω! Καπου στην μεση ειναι η πραγματικοτητα της καταστασης ! Θεματα μαρκετινγκ εννοειται οτι παιζονται ομως η apple μας εχει δωσει τα τελευταια χρονια ισχυρα δειγματα foul στην διαδικασια παραγωγης της ....οπως και ναχει κοντος ψαλμος αλληλουια θα δειξει πολυ συντομα τι ακριβως συμβαινει ! Αν και ξαναλεω φοβαμαι το x μην ειναι ενα νεο iphone 5 φυσικα σε αλλα θεματα !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)