Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 15 ψήφοι

iPhone X - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   nichio

nichio

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@nichio77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:nichio77

Δημοσίευση 28/10/2017 - 17:41

Ότι και να ναι, θα ξεπουλήσει...


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 28/10/2017 - 17:44

Κάποιος που να ξέρει 100% σίγουρα ας γράψει τι ζητάμε από Αμερική. Στο 8 Plus αν ζητήσεις unlocked σε Apple Store σου δίνουν το μοντέλο της Verizon. Τα μοντελα από At&t και T mobile είναι διαφορετικά? Και αν ναι παίζουν στην Ελλάδα?



#363   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 28/10/2017 - 19:03

Κάποιος που να ξέρει 100% σίγουρα ας γράψει τι ζητάμε από Αμερική. Στο 8 Plus αν ζητήσεις unlocked σε Apple Store σου δίνουν το μοντέλο της Verizon. Τα μοντελα από At&t και T mobile είναι διαφορετικά? Και αν ναι παίζουν στην Ελλάδα?

Εγώ προσωπικά παρήγγειλα της T-mobile από apple store επειδή ήταν η μόνη που δεν ζητούσε πληροφορίες όπως υπάρχοντα αριθμό τηλεφώνου κτλ. Διάβασα ένα άρθρο στο 9to5mac που έλεγε ότι όλα τα μοντέλα του X από apple store είναι ξεκλείδωτα. Και το γράφει κιόλας στο apple.com αν πληρώσεις full-price. Γράφει unlocked, ships with t-mobile sim. Άρα φαντάζομαι ότι όλοι όσοι δεν ζούμε αμερική και δεν έχουμε νούμερο σε κάποιο πάροχο, πρέπει να πάρουμε της t-mobile μέχρι να προσφέρει carrier unlocked η apple σαν επιλογή.



#364   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 28/10/2017 - 19:30

Aπο κεντρικά ....

Τρίτη παραλαβή, Τετάρτη αποστολή στους authorised resellers - retailers και αυτή με την σειρά τους ......

 

 

τμχ. παραλαβής .... 2700

 

και νέες παραλαβές κάθε 8 ημέρες

 

 

 

 

 

:P

Εχω Ακριβως ιδια Πληροφορια σε νουμερα!

Και η παραγωγή έχει στρώσει

 

Και τα κομμάτια γίνονται διαθέσιμα

 

Και αυτοί που είναι να παραλάβουν τέλος Δεκέμβρη θα παραλάβουν Μέσα - Τέλη Νοέμβρη.

 

Και οι προπαραγγελίες έσπασαν κάθε ρεκόρ.

 

Και τα κέρδη που θα δούμε 2/11 θα είναι σε νέα ύψη.

 

Και η Apple θα κλείσει για ακόμα μια χρονιά.

 

Και οι εισαγωγείς θα συνεχίσουν να σας κοροιδεύουν για περιορισμένα κομμάτια στην πρώτη παραλαβή, ώστε να κάνετε προπαραγγελίες παντού και να φαίνονται μεγάλα τα νούμερα (βέβαια μέσα Νοέμβρη μπορεί να έχουν παραλάβει όλοι τα κινητά τους).

 

Και γενικά παίζει να μην υπήρχε ποτέ ζήτημα διαθεσιμότητας, αλλά όλα να είναι τεχνητά, αλλά εδώ θα συνεχίσετε να τρώγεστε για τις "πηγές" σας , και τις διασταυρωμένες π@π@ρολογίες του κάθε πωλητή.

ΑΚΡΙΒΩΣ ετσι οπως τα λες!

Καθε χρονο τα ιδια!

Παντως τον χαμο που ειχαμε με το 5αρι ποy κυνηγουσαμε για μεεερες τα καταστηματα γερμανος με το αμαξι σε ολη τη θεσσαλονικη για να βρουμε κανενα κομματι και μολθς καποιος εβρισκε κανενα περισιο το ποσταραμε εδω μεσα και γυνοταν το ελα να δεις ποιος θα πρωτοπαιε να το σηκωσει...Σιγουρα δεν θα το ζησει το iPhone X!



#365   panosxxx

panosxxx

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 28/10/2017 - 21:17

Aπο κεντρικά ....

Τρίτη παραλαβή, Τετάρτη αποστολή στους authorised resellers - retailers και αυτή με την σειρά τους ......

 

 

τμχ. παραλαβής .... 2700

 

και νέες παραλαβές κάθε 8 ημέρες

 

 

 

 

 

:P

 

Eαν ισχύει αυτό (με μπερδεύει λίγο το emoji στο τέλος, για το αν είναι αλήθεια ή ειρωνικό το post) αλλά τέλος πάντων ΕΑΝ ισχύει, μια και έχει και άλλος την ίδια πληροφορία και αν προστεθούν και οι 3 εταιρείες κινητής που κάνουν δικές τους εισαγωγές και θα καλύψουν κι αυτές κάποια ζήτηση, τότε νομίζω οτι για αρχή είναι ενα πολύ καλό νούμερο, το οποίο επιτρέπει στην πλειοψηφία, πιστεύω, όσων έκαναν προπαραγγελία μέχρι χθες βράδυ, να το έχουν στα χέρια τους την Παρασκευή ή το πολύ με την επόμενη παραλαβή και να είμαστε όλοι χαρούμενοι. Ιδωμεν, κοντός ψαλμός Αλληλούια.


Τελευταία επεξεργασία από: panosxxx, 28/10/2017 - 21:18


#366   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2017 - 23:20

Eαν ισχύει αυτό (με μπερδεύει λίγο το emoji στο τέλος, για το αν είναι αλήθεια ή ειρωνικό το post) αλλά τέλος πάντων ΕΑΝ ισχύει, μια και έχει και άλλος την ίδια πληροφορία και αν προστεθούν και οι 3 εταιρείες κινητής που κάνουν δικές τους εισαγωγές και θα καλύψουν κι αυτές κάποια ζήτηση, τότε νομίζω οτι για αρχή είναι ενα πολύ καλό νούμερο, το οποίο επιτρέπει στην πλειοψηφία, πιστεύω, όσων έκαναν προπαραγγελία μέχρι χθες βράδυ, να το έχουν στα χέρια τους την Παρασκευή ή το πολύ με την επόμενη παραλαβή και να είμαστε όλοι χαρούμενοι. Ιδωμεν, κοντός ψαλμός Αλληλούια.


Σε τρολλαρει βρειιιι

#367   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/10/2017 - 12:45

4051940e61749711ff4bd044578e0bf1.jpg
Βλέποντας αυτή τη φωτογραφία δίπλα στο plus δισταζω να κάνω προπαραγγελία, περιμένω να το δω από κοντά γιατί μου φενεται μικρό...
Αν ήταν τουλάχιστον 6.2 ίντσες θα ήταν τέλειο!! Έχω μπερδευτεί παρα πολύ και δεν θέλω να πάω σε Android και μάλιστα με 170€ λιγότερα που έχει το note 8!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: istan, 29/10/2017 - 12:50


#368   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/10/2017 - 12:56

αν σου αρέσουν τα μπεζελ χτύπα ένα 7plus/8plus.


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 29/10/2017 - 12:57


#369   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/10/2017 - 12:56

4051940e61749711ff4bd044578e0bf1.jpg
Βλέποντας αυτή τη φωτογραφία δίπλα στο plus δισταζω να κάνω προπαραγγελία, περιμένω να το δω από κοντά γιατί μου φενεται μικρό...
Αν ήταν τουλάχιστον 6.2 ίντσες θα ήταν τέλειο!! Έχω μπερδευτεί παρα πολύ και δεν θέλω να πάω σε Android και μάλιστα με 170€ λιγότερα που έχει το note 8!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk


Εχεις δικιο. Ποιος νοημων ανθρωπος θα ηθελε να εχει ιδια η μεγαλυτερη οθονη σε μικροτερο μεγεθος κινητου;

#370   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:05

Τι μάρκα γυαλιά φοράει;
b6302f7c0b618a0a143006fc6323c6f3.jpg
0f4655856ed478702a00368e34754485.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 29/10/2017 - 13:07


#371   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:06

Εχεις δικιο. Ποιος νοημων ανθρωπος θα ηθελε να εχει ιδια η μεγαλυτερη οθονη σε μικροτερο μεγεθος κινητου;

Αφού σαρεσει να ειρωνεύεσαι και να κανείς τον έξυπνο θα ήταν πιο σωστό να το κανείς αφού σκεφτείς ολα τα ενδεχομενα...συγκρίνουμε 16:9 οθόνη με 19,5:9!!! Δεν παίζει ρόλο μόνο το μήκος αλλά και το πλάτος.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#372   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 996 μηνύματα

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:08

Αφού σαρεσει να ειρωνεύεσαι και να κανείς τον έξυπνο θα ήταν πιο σωστό να το κανείς αφού σκεφτείς ολα τα ενδεχομενα...συγκρίνουμε 16:9 οθόνη με 19,5:9!!! Δεν παίζει ρόλο μόνο το μήκος αλλά και το πλάτος.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

συμφωνω!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 29/10/2017 - 13:09


#373   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:10

Αφού σαρεσει να ειρωνεύεσαι και να κανείς τον έξυπνο θα ήταν πιο σωστό να το κανείς αφού σκεφτείς ολα τα ενδεχομενα...συγκρίνουμε 16:9 οθόνη με 19,5:9!!! Δεν παίζει ρόλο μόνο το μήκος αλλά και το πλάτος.....


Sent from my iPhone using Tapatalk


Καταρχας δε σε ειρωνευτηκα.

Δευτερον δε βλεπεις εσυ στην εικονα οτι ειναι πιο στενο αλλα πιο ψηλο; Μηπως ειμαι στραβος;

Τριτον μακαρι να ηταν μεγαλυτερη η οθονη. Ας πουμε 6+ ιντσες. Αλλα και παλι καλη ειναι αφου πλεον με κουρασε το πλας με τα απαισια και τεραστια μπεζελ. Προσωπικη γνωμη παντα.

Αν εσας σας αρσει να εχετε μπεζελ πασο.

#374   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:17

Εμένα με χαλάει το ότι είναι πιο στενό...αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα. Τελοσπαντων ελπίζω να το δω από κοντά σύντομα για να αποφασίσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#375   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2017 - 13:21

Τι μάρκα γυαλιά φοράει;

0f4655856ed478702a00368e34754485.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτο το 145 points που το εβαλε κατα προσεγγιση ενα σαιτ  (το εγραψαν κιολας οτι ειναι υποθετικο νουμερο ) ειλικρινα απο που προκυπτει την στιγμη που τα ορια της "γλωσσας"  φαινονται πολυ πιο ψηλα? Μου φαινεται πολυ τραβηγμενο

 

ΥΓ βεβαια αυτοι μαλλον εννοουν ποσο ψηλοτερο ειναι αλλα ετσι φαινεται σαν ειναι νεκρος χωρος


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 29/10/2017 - 13:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)