Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σας παρακαλώ βάλτε μου κι εμένα ένα (+)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2010 - 08:18

Τα + και - δεν έχουν να κάνουν με το αν θα απαντήσουμε ή όχι .. όσοι γνωρίζουμε ένα πρόβλημα θα απαντήσουμε .. Το + βάζεις αντί να γράφεις +1 και γεμίζει το forum με άσκοπα post του +1 , + 1 και από μένα , εγώ προσωπικά το γράφω στην υπογραφή μου για να δω πόσο δύσκολο είναι .. Όταν κάποιος σου δίνει λύση στο πρόβλημα σου και σου ζητάει ως ανταμοιβή + το οποίο δεν σου κοστίζει, παρά μόνο μια κίνηση , κατα πόσο ο άλλος είναι διατεθημενος να το κάνει.. Φιλικά..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   jonlambro

jonlambro

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 02:31

Είναι σωστό.. Μόνο ακολούθησε τους κανόνες του forum εάν θελεις και μην γράφεις κεφάλαια ειναι σαν να φωνάζεις ... thanks!

οκ με τα κεφαλαια, αλλα σταματηστε επιτελους να ασχολειστε με τα + και τα - !!!!
δεν ειναι δυνατον ρε παιδια να βοηθατε καποιον να σας λεει ευχαριστω, και μετα να του
λετε 'γιατι δεν μας εβαλες +'??? κατανταει αστειο...

#63   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 08:44

Φίλε και εγώ το κατακρινω.. Εάν διαβάζεις το forum θα παρατηρήσεις πως έγινε 2 φορές μεμονομενα από νέους χρήστες( για το μήνυμα πατά το +) με αυτόν τον τροπο... Κανείς από τους υπολοιπους που έχω ως υπογραφή το μήνυμα που έχω και εγώ.. Δεν το έχει ζητήσει... Ούτε μια φορά.. Φιλικά πάντα.. Είναι στην δική σου ευχερια εάν θα το πατησεις ή όχι..

#64   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 11:02

Για ακούστε και τη δική μου γνώμη -ξέρω πόσο την περιμένατε... :P
Λοιπόν! Το "τσοντάρισμα" στο reputation, δεν είναι τίποτα άλλο, παρά ένα μεγάλο "ευχαριστώ" εκ μέρους του παιδιού που βοηθήθηκε παύλα εξυπηρετήθηκε!
Δώστε βάση στον ακόλουθο συσχετισμό: Έρχεται ο ντελιβεράς με τις πίτσες σπίτι μου. Του ανοίγω, τις παραλαμβάνω, του λέω ένα "σε ευχαριστώ πολύ! καλή σου νύχτα!" και του κλείνω την πόρτα στη μούρη. Ή το άλλο: Πάω να πιω ένα καφέ. Μου τον φέρνει το παιδί (δε λέω για κοπέλλα, για να μη με περάσετε για εμπαθή), τον πίνω, κάθομαι, τον φωνάζω, πληρώνω ακριβές το αντίτιμο, του πετάω ένα "σε ευχαριστώ", μου απαντάει ομοίως, σηκώνομαι, φεύγω...
Και στα δυο παραπάνω παραδείγματα, ευχαρίστησα τους ανθρώπους για τις υπηρεσίες τους. Είμαι βέβαιος, όμως, πως μόλις χαθώ από το πρόσωπό τους, ο μεν πρώτος θα γυρίσει και θα φασκελώσει στο μπαλκόνι μου, ο δε δεύτερος θα με βρίσει μέσα από τα δόντια του. Γιατί, παρ' όλο που ήμουν ευγενικός μαζί τους, δεν έκανα έτσι να βάλω το χέρι στην τσέπη! Έτσι βλέπουν αυτοί το "ευχαριστώ": Στα έργα, όχι στα λόγια!
Αυτά είχα να προσθέσω κι αμαρτία ουκ έχω... :)

xilaren

ΥΓ. Έχω κάνει και σερβιτόρος και ντελιβεράς... Και ξέρω πώς είναι να σου λέει ο άλλος "ευχαριστώ"...

#65   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/02/2010 - 16:20

Δηλαδή όσους δεν σου εδιναν tip τους έβριζες ?? :P εγώ σπάνια δίνω tips. ας απαιτήσουν καλύτερες πληρωμές από τα αφεντικά τους . Την τιμή που μου δίνουν απο το κατάστημα πληρώνω .. και το θεωρώ σωστό !

#66   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2010 - 16:27

είναι σαν να μου λέτε δουλεύετε ντελιβεράς και έχεις μία ταμπέλα πάνω σου που γράφει πές ευχαριστώ με χρηματικό ποσό.το ίδιο είναι και η υπογραφή.ζητάς απο κάποιον να σου πέι ευχαριστώ.αν θέλει θα το κάνει μόνος του χωρίς να του το πείς εσύ ο ίδιος.
τώρα θα μου πέις ενημερώνω τους νέους χρήστες για να αποφύγουμε τα +1.αν θέλεις να ενημερώσης τον χρήστη για τα +1 μπορείς να το γράψεις με διαφορετικό τρόπο.

αυτά απο εμένα.

#67   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 16:42

Εάν έχεις κάποια ιδέα δώσε μας δεν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος που υπάρχει.. Στην υπογραφή..

#68   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2010 - 16:58

για να μην υπάρχουν άσκοπα ποστ του στύλ +1 όποιο μέλος θέλει να ευχαριστήση αυτόν που βοήθησε μπορεί να πατήση το κουμπί +

γιατί έτσι πως το γράφετε εσείς δίχνει πως αναγκαστηκά πατάμε το +

αν και το άσκοπο πόστ του +1 με την βοήθηα έιναι τελείος διαφορετικά πράγματα,άλλο συμφωνό με κάποιον και άλλο τον ευχαριστώ

πάντα φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 20/02/2010 - 17:01


#69   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2010 - 17:14

Θα το βελτιωσω λίγο γιατί είναι σιδηρόδρομος αλλά θα έλεγα πως είναι σε σωστή βάση.. Thanks..

Edit: ενημερώνω τους νέους χρήστες με ποιον τροπο εάν θέλουν μπορούν να ευχαριστήσουν αυτόν/ην που τον βοήθησε πέραν των ασκοπων post..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 20/02/2010 - 17:20


#70   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2010 - 17:19

τώρα δίχνει πολύ ωραίο :)

#71   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/02/2010 - 17:22

Θα το βελτιωσω λίγο γιατί είναι σιδηρόδρομος αλλά θα έλεγα πως είναι σε σωστή βάση.. Thanks..

Edit: ενημερώνω τους νέους χρήστες με ποιον τροπο εάν θέλουν μπορούν να ευχαριστήσουν αυτόν/ην που τον βοήθησε πέραν των ασκοπων post..

και ειδικά με την τελευτέα σου πρόταση ολοκλήρωσες σωστά όλο το ντόρος με τα +

#72   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 02:38

Γιατί, καλέ; Το "ότι έχετε ευχαρίστηση" που υϊοθετούν και οι εκκλησίες, δεν είναι ωραίο; Και πιασάρικο... :D

xilaren

#73   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/02/2010 - 02:44

xilaren Πάλι έγραψες hahhahahhaha

#74   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 04:23

ολοι οταν κατι δεν τους αρεσει φωναζουν...οπως λεει και ο λαος φωναζει ο κλεφτης να φοβηθει ο νοικοκυρης...αλλα παντα θα υπαρχουν οι κακιες γλωσσες για οτιδηποτε συμβαινει..μπορει και μενα να μην μ αρεσει κατι...αλλα αμα δειτε απο την ωρα που εγινε αυτο το ποστ αυτοι που λενε οτι δε ειναι σωστο να βαζουμε συν και να το λεμε πηρανε πολλα συν ...επρεπε να μην τα δεκτουν και να πουνε οτι δε το κανω για εντπωσιασμο αλλα για τι ετσι θελω...λλα τα + τα δεχοντουσαν κανονικα...
δηλαδη οι δυνοτοτητες που προσφερει το φορουμ ειναι μονο για τους "μαγκες" δε καταλαβα?αμα ερθει ενα καινουργιο μελος και το γραψει θα τον φαμε?τι στον στρατο ειμαστε...ολοι συνεχεια κατι εχουν να πουνε..αντι να προσπαθουμε να κανουμε καλυτερο το φορουμ και πιο ευχρηστο και κατονοητο προσπαθουμε να σχολιαζουμε το καθε τι ετσι χωρις λογο...και πιανομαστε απο κλαδια που μπορει να σπασουν .......προσοχη ...μαγκες....

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 21/02/2010 - 04:25


#75   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2010 - 04:50

Απο την μεριά μου φίλε μου στα χαρίζω τα + μου! Δεν είναι θέμα μαγκιάς το οτι είναι το καλύτερο Ελληνικό φόρουμ και σίγουρα δεν είναι το καλύτερο γιατί έχει την δυνατότητα +!

Θα σου πώ για μία ακόμα φορά γιατί το λέμε αυτό! Ο χρήστης που έχει 200+ σε συγκριση με μένα που εχω 50 δεν έχει καμοία διαφορά! Εσείς απλά δείχνετε στον κόσμο την δυνατότητα αυτή του φόρουμ πολύ... Χωρίς όμως να κερδίζετε κάτι... Με λίγα λόγια... Δείχνεις σε έναν νέο χρήστη μια δυνατότητα που και εσένα αλλά και σε αυτόν θα του είναι ΑΧΡΗΣΤΗ! Αυτό λέμε!!!!

Και για να τελειώσει το θέμα εδώ θα παρακαλέσω όποιον moderator το δεί αυτό το ποστ (και αν έχει αυτή την δυνατότητα) να μοιράσει τα δικά μου + σε χρήστες με την υπογραφή αυτή! Αν γίνεται δε θα ήθελα να μην λαμβάνω καθόλου +! Ασ απενεργοποιηθεί η δυνατότητα αυτή στο Username μου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες