Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Αυτός είναι ο λόγος που το παλιό σου iPhone "σέρνεται"!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
766 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/12/2017 - 15:08

Εχετε κολλήσει με το τεχνικό κομμάτι ενώ το θέμα είναι ηθικό. Τα πράγματα είναι απλά.

Όλες οι μπαταρίες λιθίου σε όλα τα κινητά βγάζουν το πρόβλημα με το random shutdown όταν αρχίσουν να πέφτουν σαν απόδοση. Είτε λέγεται iPhone, είτε Galaxy είτε δεν ξέρω τι.

 

Η Apple πήρε μέτρα "αλλοιώνοντας" τα χαρακτηριστικά της συσκευής χωρίς να ενημερώσει κανέναν. Το πρόβλημα δεν είναι ότι πήρε μέτρα. Το πρόβλημα είναι ότι πρώτον δεν ενημέρωσε ώστε ο καταναλωτής να έχει την επιλογή να αλλάξει την μπαταρία του όταν παρατηρεί το throttling και δευτερον όποιος πηγαινε για αλλαγή μπαταρίας, και ήταν και διατεθειμένος να πληρώσει, αρνούνταν γιατί με βάση τα "διαγνωστικά" τους η μπαταρία δεν είχε θέμα.

Με λίγα λόγια κατάφεραν στην Apple να δημιουργήσουν θέμα από εκεί που κυριολεκτικά δεν υπήρχε. Η λύση είναι τόσο απλή που πραγματικά απορώ με τα εκατομμύρια που πληρώνονται τα κεφάλια εκεί μέσα. Επιτρέψτε τις αλλαγές στις μπαταρίες επί πληρωμή όταν τα διαγνωστικά δείχνουν throttling και το επιθυμεί ο πελάτης, πόσο δύσκολο είναι πια? 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2017 - 17:01

Κώστα εδώ έχεις φάουλ, στα εξουσιοδοτημένα οι μπαταρίες είναι γνησιότατες και η οποιαδήποτε αλλαγή καταχωρείται κανονικά στο GSX σαν να έχει γίνει σε οποιοδήποτε Apple Store.

καθόλου φάουλ δεν έχω . Δες τι γράφω τα ίδια λέμε . 

Δες τι λέω 

από την στιγμή που κανένας εδώ δεν είναι επίσημος και να του στέλνει η Apple καινούρια ανταλλακτικά .

 

Εννοώ τα παραμάγαζα που βάζουν ότι θέλουν μέσα . 


Τελευταία επεξεργασία από: KostasRodos29, 28/12/2017 - 17:01

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#378   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2017 - 22:54

Καλησπέρα επειδή είμαι κάτοχος iPhone 5s κ μάλλον θέλω αλλαγή μπαταρίας η καλύτερη λύση ειναι Π. Χ στο κατάστημα στο golden hall. Απλά φαντάζομαι το κόστος θα ειναι μεγαλο

#379   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/12/2017 - 23:55

29 παλιοδολλαρια.

https://www.apple.co...nd-performance/

σολβντ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#380   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:29

29 παλιοδολλαρια.

https://www.apple.co...nd-performance/

σολβντ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

μαχες προβλεπω στα εξουσιοδοτημενα



#381   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:29

29 παλιοδολλαρια.

https://www.apple.co...nd-performance/

σολβντ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

αυτο θα έβαζα μόλις τώρα με πρόλαβες χαχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#382   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:32

αυτο θα έβαζα μόλις τώρα με πρόλαβες χαχαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο Αταρι αυτο κανει παντα, βλεπει τι θα ποσταρει ο αλλος και τσουπ πεταγεται :D  Παντως περα απο την πλακα πολυ απολογητικο και σαν βρεγμενης γατας μου φανηκε το κειμενο.



#383   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:33

ο Αταρι αυτο κανει παντα, βλεπει τι θα ποσταρει ο αλλος και τσουπ πεταγεται Παντως περα απο την πλακα πολυ απολογητικο και σαν βρεγμενης γατας μου φανηκε το κειμενο.

αταρι for ever
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: pantelisn, 29/12/2017 - 00:34


#384   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:46

Ποιες συσκευές θα υποστηριχτούν; Και αυτές που ανοίχτηκαν ή οχι;

#385   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:50

Με την ουρά στα σκέλια το δελτίο τύπου απο τη μια, να προλάβει -και να σταματήσει- καταστάσεις με τις μηνύσεις/αγωγές που ξεκίνησαν απο την άλλη.

 

Πάντως το θέμα της αντ/στασης είναι πολύ γενικό.

 

Γιατί αν πρόκειται να είναι οι διαγνωστικοί έλεγχοι που θα ορίζουν την έγκριση για αλλαγή, κλαφ'τα.

 

Apple is reducing the price of an out-of-warranty iPhone battery replacement by $50 — from $79 to $29 — for anyone with an iPhone 6 or later whose battery needs to be replaced, starting in late January and available worldwide through December 2018. Details will be provided soon on apple.com.

Eπίσης αρκετά ενδιαφέρον είναι το 2ο κομμάτι.

 

Early in 2018, we will issue an iOS software update with new features that give users more visibility into the health of their iPhone’s battery, so they can see for themselves if its condition is affecting performance.

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#386   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/12/2017 - 00:59

Αν το έκαναν από την πρώτη ημέρα, θα λέγαμε και ευχαριστώ (καλά, περίπου, όχι ακριβώς) αλλά τώρα δε με καλύπτει προσωπικά αυτή η λύση τους, και ας μην επηρεάζομαι ακόμα από το throttling. Με πολύ ενδιαφέρον βλέπω τις μηνύσεις να αυξάνονται (ξεκινάει και ποινικού δικαίου μήνυση στη Γαλλία) και δε βλέπω να κοπάζει σύντομα αυτό. Και το σωστό είναι να μην κοπάσει σύντομα.

[url="""]https://www.engadget...hone-slowdowns/'[/url]>



Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 29/12/2017 - 01:00


#387   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2017 - 09:38

Ααααρρργκκκ... τα νευρα μου. 'Ικανοτατοι μηχανικοι κανουν σωστα την δουλεια τους. Αναγκαζονται να απολογηθουν σε κακομαθημενα millenials που γκρινιαζουν γοερα στο ιντερνετ και σε καιροσκοπους δικηγορους'

Headline για το onion ρε φιλε ...

 

Επιτρεψτε μου να χρησιμοποιησω μια φραση που πολλοι την εχουν χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Εγω ομως ποτε.. Τωρα νομιζω οτι επιβαλλεται: Αυτο δεν θα ειχε συμβει ποτε αν ο Steve ζουσε ακομη !!!

 

Που εισαι ρε Steve με τα in-your-face 'You are holding it wrong'

 

 

Περιμενω την μερα που ολα τα προαναφερθεντα millemials θα αλλαξουν τις μπαταριες στα πεθαμενα 6αρια τους και με τρομο θα διαπιστωσουν οτι εξακολουθουν να ειναι πιο αργα απο το X ...



#388   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 10:11

Ααααρρργκκκ... τα νευρα μου. 'Ικανοτατοι μηχανικοι κανουν σωστα την δουλεια τους. Αναγκαζονται να απολογηθουν σε κακομαθημενα millenials που γκρινιαζουν γοερα στο ιντερνετ και σε καιροσκοπους δικηγορους'

Headline για το onion ρε φιλε ...

 

Επιτρεψτε μου να χρησιμοποιησω μια φραση που πολλοι την εχουν χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Εγω ομως ποτε.. Τωρα νομιζω οτι επιβαλλεται: Αυτο δεν θα ειχε συμβει ποτε αν ο Steve ζουσε ακομη !!!

 

Που εισαι ρε Steve με τα in-your-face 'You are holding it wrong'

 

 

Περιμενω την μερα που ολα τα προαναφερθεντα millemials θα αλλαξουν τις μπαταριες στα πεθαμενα 6αρια τους και με τρομο θα διαπιστωσουν οτι εξακολουθουν να ειναι πιο αργα απο το X ...

Αντώνη με το όλο ζήτημα προσωπικά δεν είχα πρόβλημα, αλλά από την στιγμή που είναι υπαρκτό και άλλοι χρήστες iPhone είχαν πρόβλημα και βγήκε η ίδια η Apple με απολογητικό ύφος να ζητήσει συγνώμη, πάει να πει ότι κάτι δεν έκανε καλά με τον κώδικα. 

 

Κανείς δεν είναι τέλειος και προφανώς και οι μηχανικοί κάπου έκαναν λάθος. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#389   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 29/12/2017 - 10:15

Ααααρρργκκκ... τα νευρα μου. 'Ικανοτατοι μηχανικοι κανουν σωστα την δουλεια τους. Αναγκαζονται να απολογηθουν σε κακομαθημενα millenials που γκρινιαζουν γοερα στο ιντερνετ και σε καιροσκοπους δικηγορους'

Headline για το onion ρε φιλε ...

 

Επιτρεψτε μου να χρησιμοποιησω μια φραση που πολλοι την εχουν χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Εγω ομως ποτε.. Τωρα νομιζω οτι επιβαλλεται: Αυτο δεν θα ειχε συμβει ποτε αν ο Steve ζουσε ακομη !!!

 

Που εισαι ρε Steve με τα in-your-face 'You are holding it wrong'

 

 

Περιμενω την μερα που ολα τα προαναφερθεντα millemials θα αλλαξουν τις μπαταριες στα πεθαμενα 6αρια τους και με τρομο θα διαπιστωσουν οτι εξακολουθουν να ειναι πιο αργα απο το X ...

Ρε συ Αντώνη, δεν μπορώ να φανταστώ ότι περιμένουν να έχουν την ίδια ταχύτητα με το Χ, αλλά δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι, τουλάχιστον στο θέμα της έλλειψης ενημέρωσης για το θέμα της μπαταρίας, ή έστω της επιλογής του χρήστη αν θέλει throttling ή όχι, η Apple είναι λάθος.



#390   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 29/12/2017 - 11:49

φανταζομαι οτι για τον ιδιο λογο σερνεται και το ipad...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)