Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Αυτός είναι ο λόγος που το παλιό σου iPhone "σέρνεται"!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
766 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   kinezaki

kinezaki

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 11:54

ναι 29 δολλαρια και τα ξεφτερια στη αντιπροσωπια ΕΛΛΑΔΑΣ θα σου ζητανε 39ε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... εδω ειμαστε..... και να εχεις το 11 Περασμενο σε τελευταια ενημερωση
και να εχεις μια παρτιδα 
και  να το εχεις παρει απο Ελλαδα
και και και



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 29/12/2017 - 11:59

ναι 29 δολλαρια και τα ξεφτερια στη αντιπροσωπια ΕΛΛΑΔΑΣ θα σου ζητανε 39ε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ... εδω ειμαστε..... και να εχεις το 11 Περασμενο σε τελευταια ενημερωση
και να εχεις μια παρτιδα
και να το εχεις παρει απο Ελλαδα
και και και


Και kωlο, πες το μη ντρεπεσαι. Αλλα ευτυχως δε ζει ο τζομπς γιατι καποιοι θα τον εδιναν και αυτον αν τους το ζητουσε.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll Never Walk Alone


#393   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:03

"Early in 2018, we will issue an iOS software update with new features that give users more visibility into the health of their iPhone’s battery, so they can see for themselves if its condition is affecting performance."

 

Η ίδια και απαράλλακτη Apple...τους έχω στείλει αυτό το πράγμα ώστε να το υλοποιήσουν σε κάθε beta που έχει βγεί και τώρα το θυμηθήκανε που μπήκε το αυγό όπως λέει και ο λαός.

Απο την μία κατήργησε Api's για να μην βλέπει κανείς πληροφορίες της μπαταρίας o χρήστης, ωστε να κάνει τα καμωματάκια της και, τώρα θα το ξαναβάλει με δικό της τρόπο(έστω...) . Ερωτώ, όταν ένας άνθρωπος έχει δώσει χιλιάρικο+ είναι δυνατόν να του στερείς την δυνατότητα να βλέπει την κατάσταση της συσκευής του; Με "χρησιδάνειο" τις πουλάει; Όπως είπε και ένας άλλος φίλος σε προηγούμενα σχολια...μάλλον. Πληρώνεις χιλιάρικο+ και δεν σου ανήκει...φοβερό.

Λογικά και στα ipad θα συμβαίνει αφού μιλάμε για λιθίου μπαταρίες και ios 10.2...πάντως 29 ευρώ...χλωμό το βλέπω για Ελλάδα...

Ακόμη θα έπρεπε να ισχύει για όλες τις συσκευές, διότι άν δεν το βγάλει αυτό το feature απο το λειτουργικό της κάθε εξάμηνο θα το παθαίνει και ένα διαφορετικό μοντέλο. Εδώ δεν απαντά ΚΑΘΟΛΟΥ, όπως για όσους ανθρώπους άλλαξαν συσκευή επειδή πιστεψανε οτι η συσκευή είχε πρόβλημα και τα αφήνει μετέωρα. Νομίζω μία δικαστική απόφαση θα βάλει τα πράγματα στη θέση τους ώστε να αποφευχθεί μελλοντικά τέτοιο ζήτημα ξανά.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 29/12/2017 - 12:12


#394   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:03

Καλη φαση αυτη η Apple.

Δωρεαν θα επρεπε να τις αλλαξει τις μπαταριες.Διαφορετικα να βγαλει νεο software να λυσει το προβλημα.

Κι οσοι εχουν αλλαξει ηδη μπαταρια ?

Πεταξαν τα λεφτα τους(παλι)

Αντε να εισαι φανατικος της εταιρειας και να δινεις εν γνωση σου 1250 ευρω καθε δυο χρονια για να γουσταρεις.

Καμμενα μυαλα



#395   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:13

ισχύει κ για τα ipad;

Τελευταία επεξεργασία από: tomvrs, 29/12/2017 - 12:14


#396   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:18

ισχύει κ για τα ipad;

Μερικές μετρήσεις DasherX σε σχέση με την υγεία της μπαταρίας θα δώσει απάντηση. Λογικά...το ξαναλέω...άποψη μου λογικά ναί.

'Αν έχεις χαμηλή υγεία μπαταρίας και iOS 10.2 και άνω...απο την στιγμή που είναι μέσα στο λειτουργικό δεν βλέπω λόγο να μην συμβαίνει και στα ipad.



#397   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:29

Ααααρρργκκκ... τα νευρα μου. 'Ικανοτατοι μηχανικοι κανουν σωστα την δουλεια τους. Αναγκαζονται να απολογηθουν σε κακομαθημενα millenials που γκρινιαζουν γοερα στο ιντερνετ και σε καιροσκοπους δικηγορους'

Headline για το onion ρε φιλε ...

 

Επιτρεψτε μου να χρησιμοποιησω μια φραση που πολλοι την εχουν χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Εγω ομως ποτε.. Τωρα νομιζω οτι επιβαλλεται: Αυτο δεν θα ειχε συμβει ποτε αν ο Steve ζουσε ακομη !!!

 

Που εισαι ρε Steve με τα in-your-face 'You are holding it wrong'

 

 

Περιμενω την μερα που ολα τα προαναφερθεντα millemials θα αλλαξουν τις μπαταριες στα πεθαμενα 6αρια τους και με τρομο θα διαπιστωσουν οτι εξακολουθουν να ειναι πιο αργα απο το X ...

Τα δικά μας νεύρα να δεις με αυτά που διαβάζουμε απο 2? 3? στο παρόν.

 

Συνεχίζεις εσκεμμένα να εθελοτυφλείς για την αγαπημένη σου Apple. Ανεκτό ως ένα σημείο.

 

Μήπως να κάνουμε και ένα Crowdfunding για τους κακόμοιρους μηχανικούς?

 

Το να αποκαλείς τους (συνεχόμενα) εξαπατημένους πελάτες "κακομαθημένα Millennials", είναι ο,τι πιο άκυρο και προκλητικό έχω διαβάσει 27 σελίδες τώρα.

 

Όταν θα αλλάξουν τις μπαταρίες στα πεθαμένα 6αρια τους, με τρόμο θα διαπιστώσουν πόσο κορόιδα πιάστηκαν ξανά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#398   dothacker12

dothacker12

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:36

παιδες χρονια πολλα. αυτο με τις μπαταριες ισχυει και για παλιοτερα iphone?

εχω το 4s και σερνεται αρκετα. αν αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα η πεταμενα λεφτα?



#399   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:44

λογικά πάει για εξωδικαστικό συμβιβασμό οπότε καλοδεχούμενη η συγνώμη και η τιμή της αντικατάστασης, εμείς που τις αλλάξαμε μόνοι μας είμαστε φυσικά εκτός εγγύησης, αλλά τουλάχιστον να υπάρξει συνέχεια.

Τέλος μετά την "επιτυχημένη" έλευση του Χ σφίξανε οι κώλoi 



#400   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:46

παιδες χρονια πολλα. αυτο με τις μπαταριες ισχυει και για παλιοτερα iphone?
εχω το 4s και σερνεται αρκετα. αν αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα η πεταμενα λεφτα?

οχι.το 4s πλέον είναι πολύ αργό για τις νέες ενημερωμένες εφαρμογές με τα 512mb ram που έχει .αν του κανείς ένα restore και μπαίνεις από safari στο facebook (που είναι πολύ βαριά εφαρμογή) θα δεις λίγο καλύτερη απόκριση.βεβαιως δεν είναι για πολλά πολλά...

#401   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:47

παιδες χρονια πολλα. αυτο με τις μπαταριες ισχυει και για παλιοτερα iphone?

εχω το 4s και σερνεται αρκετα. αν αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα η πεταμενα λεφτα?

Απο τα iPh 6 και μετά.

 

Βέβαια θα πρέπει να δώσουν επιπλέον διευκρινήσεις που λογικά θα γίνουν τις επόμενες μέρες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#402   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:47

https://www.rt.com/b...slowing-phones/

 

Σφίγγουν οι κώλοι όντως...αλλά αυτά που λέει η Apple δεν καλύπτουν όσους αλλάξανε συσκευές εξαπατώμενοι , ούτε απαντά για τις καινούριες και μελλοντικές συσκευές με αναλυτικό τρόπο.



#403   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:48

παιδες χρονια πολλα. αυτο με τις μπαταριες ισχυει και για παλιοτερα iphone?

εχω το 4s και σερνεται αρκετα. αν αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα η πεταμενα λεφτα?

Η ανακοίνωση που διάβασα σε μετάφραση από άλλο site λέει από το εξάρι και μετά θα γίνει αλλαγή πολιτικής.

 

Μερικές μετρήσεις DasherX σε σχέση με την υγεία της μπαταρίας θα δώσει απάντηση. Λογικά...το ξαναλέω...άποψη μου λογικά ναί.

'Αν έχεις χαμηλή υγεία μπαταρίας και iOS 10.2 και άνω...απο την στιγμή που είναι μέσα στο λειτουργικό δεν βλέπω λόγο να μην συμβαίνει και στα ipad.

Εγώ με το έβαλα την μπαταρία η οποία ήταν σωστή και όχι προβληματική όπως τις άλλες που είχα βάλει δοκιμαστικά στο 6s πήγε κατευθείαν στο 1848 



#404   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:55

παιδες χρονια πολλα. αυτο με τις μπαταριες ισχυει και για παλιοτερα iphone?

εχω το 4s και σερνεται αρκετα. αν αλλαξω μπαταρια θα δω διαφορα η πεταμενα λεφτα?

Αν είσαι στην τελευταία έκδοση λογισμικού, δεν θα δεις διαφορά. Είναι καιρός για ανανέωση συσκευής. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#405   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 12:57

Παιδιά πάντως οι πατάτε με το λογισμικό δεν είναι μόνο στο iOS, και το τελευταίο High Sierra είναι όπως το VISTA των Windows που δεν έστρωναν με τίποτα. 

 

Κάτι δεν πάει καλά τελευταία με τους μηχανικούς της γενικά. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες