Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Αυτός είναι ο λόγος που το παλιό σου iPhone "σέρνεται"!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
766 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:31

Το πρόβλημα είναι άλλο προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε εταιρείες οι οποίες και αυτές με τη σειρά τους κατέστρεψαν κινητά. Είτε λέγονται iphone είτε samsung είτε lg. Δεν υπάρχει καλή και κακή εταιρεία όλοι σκέφτονται το κέρδος δεν υπάρχει σωστό και λάθος υπάρχουν διαφορετικές απόψεις και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές. Στην τελική αν το κρίνουμε όλα τα κινητά το ίδιο πράγμα επιτελούν λίγο κάμερα λίγο GPS λίγο facebook λίγο instagram και λίγο σερφάρισμα.

Άν με αποζημειώνουν ΑΜΕΣΑ και ΧΩΡΙΣ επιβάρυνση δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα άν αυτή λέγεται Apple, Samsung, LG κλπ...

Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ και το ΜΕΤΟΧΙΛΙΚΗ είναι απολίτιστα πράγματα.(δεν απευθύνομαι φυσικά σε σένα λλά σε όσους έχουν τέτοιο πρόβλημα εδώ μέσα και έξω ακόμη).

Πληρώνω μία συσκευή πολλά $$$$$$$$...ζητάω τα αυτονόητα. Είτε σε θέματα Hardware είτε σε θέματα software iOS 11 κλπ.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 29/12/2017 - 15:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:36

Άν με αποζημειώνουν ΑΜΕΣΑ και ΧΩΡΙΣ επιβάρυνση δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα άν αυτή λέγεται Apple, Samsung, LG κλπ...
Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ και το ΜΕΤΟΧΙΛΙΚΗ είναι απολίτιστα πράγματα.
Πληρώνω μία συσκευή πολλά $$$$$$$$...ζητάω τα αυτονόητα. Είτε σε θέματα Hardware είτε σε θέματα software iOS 11 κλπ.

Αυτό δεν το έχει μόνο η apple το έχουν όλες οι εταιρείες κάθε συσκευή που είναι εκτός εγγυησης, πληρώνεις ένα ποσό προκειμένου να επιδιορθωθεί σωστό λάθος έτσι λειτουργούν τα πράγματα έξω στην αγορά. Εάν κάποια συσκευή είναι εντός εγγύησης φυσικά αλλάζετε η αλλάζει όποιο κομμάτι έχει πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 29/12/2017 - 15:36


#423   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:38

Άσχετο με το θέμα που συζητείται πάντως. Φιλικά...

Ήταν κατασκευαστικό το πρόβλημα.

galaxynote7_info_2.jpg

Σχετικό όμως με την δήλωση της Samsung. Καλό είναι μερικές εταιρείες να σκέφτονται πρώτα πριν κάνουν βαρύγδουπες δηλώσεις και ειδικά όταν έχουν τόσο βεβαρημένο ιστορικό. Κι αυτό πάει για πολλές εταιρείες όχι μόνο για την Samsung.
 
Και για να στο πω και πιο ωμά δεν με ενδιαφέρει τι πρόβλημα ήταν. Το αν είναι κατασκευαστικό ή πρόβλημα λειτουργικού είναι λεπτομέρειες από ένα σημείο και μετά. Όπως και με το iPhone έτσι και με οποιαδήποτε άλλη συσκευή όταν ζητάνε τόσα χρήματα θα πρέπει να δουλεύει όπως το παρουσιάζουν - διαφημίζουν πόσο μάλλον να μην εκρήγνυνται και από πάνω. 


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 29/12/2017 - 15:38


#424   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:40

Αυτό δεν το έχει μόνο η apple το έχουν όλες οι εταιρείες κάθε συσκευή που είναι εκτός εγγυησης, πληρώνεις ένα ποσό προκειμένου να επιδιορθωθεί σωστό λάθος έτσι λειτουργούν τα πράγματα έξω στην αγορά. Εάν κάποια συσκευή είναι εντός εγγύησης φυσικά αλλάζετε η αλλάζει όποιο κομμάτι έχει πρόβλημα.

Billy τα είπαμε αυτά σε 29 σελίδες. Το θέμα που έχει προκύψει είναι Software της Apple. Αλοίμονο άν δεν κατάλαβες τι συζητάμε εδώ και 29 σελίδες.

Άν η συσκευή είναι εκτός εγγύησης και το μήνυμα φθοράς της μπαταρίας που λέει οτι ΘΑ βάλει η Apple σε επόμενη ενημέρωση σου το βγάλει λόγω χ,ψ φορτίσεων και υγείας μπαταρίας λόγω χρήσης, εννοείται οτι ο χρήστης θα πρέπει να πληρώσει ένα ποσό. Τις παραξενιές των Li-ion δεν οφείλει η ΚΑΘΕ εταιρεία να τις επιβαρρύνεται. Αυτονόητο...



#425   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 15:43

Σχετικό όμως με την δήλωση της Samsung. Καλό είναι μερικές εταιρείες να σκέφτονται πρώτα πριν κάνουν βαρύγδουπες δηλώσεις και ειδικά όταν έχουν τόσο βεβαρημένο ιστορικό. Κι αυτό πάει για πολλές εταιρείες όχι μόνο για την Samsung.
 
Και για να στο πω και πιο ωμά δεν με ενδιαφέρει τι πρόβλημα ήταν. Το αν είναι κατασκευαστικό ή πρόβλημα λειτουργικού είναι λεπτομέρειες από ένα σημείο και μετά. Όπως και με το iPhone έτσι και με οποιαδήποτε άλλη συσκευή όταν ζητάνε τόσα χρήματα θα πρέπει να δουλεύει όπως το παρουσιάζουν - διαφημίζουν πόσο μάλλον να μην εκρήγνυνται και από πάνω. 

Όχι δεν είναι σχετικό επειδή ΔΕΝ μιλάμε για software και υποχρονισμό.

Η Samsung έστειλε καινούριες συσκευές όταν δημιουργήθηκε το θέμα ή επέστρεψε τα χρήματα να πάρεις οτι θέλεις.

Η Apple δεν έχει θέμα hardware αλλά Software και ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ.

Άλλο το ένα άλλο το άλλο...

Το πλήρωσε και μάλιστα ΑΚΡΙΒΑ. Ούτε την λυπάμαι ούτε θα την λυπηθώ για ελλειπή έλεγχο στις μπαταρίες της!!!

Ο χρήστης έχει ΚΑΘΕ δικαίωμα να μηνύει μία εταιρεία και αυτή να αναλαμβάνει τις ευθύνες της.


Τελευταία επεξεργασία από: GRchris, 29/12/2017 - 15:45


#426   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/12/2017 - 17:12

Ααααρρργκκκ... τα νευρα μου. 'Ικανοτατοι μηχανικοι κανουν σωστα την δουλεια τους. Αναγκαζονται να απολογηθουν σε κακομαθημενα millenials που γκρινιαζουν γοερα στο ιντερνετ και σε καιροσκοπους δικηγορους'

Headline για το onion ρε φιλε ...

 

Επιτρεψτε μου να χρησιμοποιησω μια φραση που πολλοι την εχουν χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Εγω ομως ποτε.. Τωρα νομιζω οτι επιβαλλεται: Αυτο δεν θα ειχε συμβει ποτε αν ο Steve ζουσε ακομη !!!

 

Που εισαι ρε Steve με τα in-your-face 'You are holding it wrong'

 

 

Περιμενω την μερα που ολα τα προαναφερθεντα millemials θα αλλαξουν τις μπαταριες στα πεθαμενα 6αρια τους και με τρομο θα διαπιστωσουν οτι εξακολουθουν να ειναι πιο αργα απο το X ...

Αντώνη πρώτα ήξερες το σωστό καλύτερα από τον GrChris.

 

Τώρα ξέρεςι το σωστό καλύτερα από την Apple. ΟΚ...

 

Κανένας δεν είπε ότι ένα 6άρι με αλλαγμένη μπαταρία θα τρέχει σαν ένα 8. Αλλα θα τρέχει σαν ένα 6άρι Αντώνη μου και όχι σαν ένα 4S...

 

Όσο για την ανακοίνωση, αν θες τη γνώμη μου η Apple απολογήθηκε παντελονάτα όπως όφειλε να κάνει εξ αρχής και αναγνώρισε αυτό ακριβώς που σου έλεγα.

 

Ότι δηλαδή δεν ήταν λάθος αυτό που έκανε, αλλά ο τρόπος που το έκανε.

 

Όσο για τα περί millennials, ας τα αφήσω ασχολίαστα μπας και μείνουμε εντός τόπικ...



#427   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 18:20

Αντώνη πρώτα ήξερες το σωστό καλύτερα από τον GrChris.
 
Τώρα ξέρεςι το σωστό καλύτερα από την Apple. ΟΚ...
 
Κανένας δεν είπε ότι ένα 6άρι με αλλαγμένη μπαταρία θα τρέχει σαν ένα 8. Αλλα θα τρέχει σαν ένα 6άρι Αντώνη μου και όχι σαν ένα 4S...
 
Όσο για την ανακοίνωση, αν θες τη γνώμη μου η Apple απολογήθηκε παντελονάτα όπως όφειλε να κάνει εξ αρχής και αναγνώρισε αυτό ακριβώς που σου έλεγα.
 
Ότι δηλαδή δεν ήταν λάθος αυτό που έκανε, αλλά ο τρόπος που το έκανε.
 
Όσο για τα περί millennials, ας τα αφήσω ασχολίαστα μπας και μείνουμε εντός τόπικ...



Σε ελεύθερη μετάφραση θέλει να σου πει να ακολουθείς την Αpple ΤΥΦΛΑ και να αγοράζεις κάθε χρόνο καινούριο iPhone για να ανεβαίνουν οι μετοχές της Apple και οι δικές του. Πιο πίσω σου το είπε...;)

#428   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2017 - 19:54

Αντώνη πρώτα ήξερες το σωστό καλύτερα από τον GrChris.

 

Τώρα ξέρεςι το σωστό καλύτερα από την Apple. ΟΚ...

 

Κανένας δεν είπε ότι ένα 6άρι με αλλαγμένη μπαταρία θα τρέχει σαν ένα 8. Αλλα θα τρέχει σαν ένα 6άρι Αντώνη μου και όχι σαν ένα 4S...

 

Όσο για την ανακοίνωση, αν θες τη γνώμη μου η Apple απολογήθηκε παντελονάτα όπως όφειλε να κάνει εξ αρχής και αναγνώρισε αυτό ακριβώς που σου έλεγα.

 

Ότι δηλαδή δεν ήταν λάθος αυτό που έκανε, αλλά ο τρόπος που το έκανε.

 

Όσο για τα περί millennials, ας τα αφήσω ασχολίαστα μπας και μείνουμε εντός τόπικ...

Καταρχην να σημειωθει οτι η Apple δεν προτιθεται να αλλαξει το τροπο που χειριζεται την ισχυ σε περιπτωσης μειωμενης αποδοσης της μπαταριας. Θα συνεχισει να κανει το throttling που κανει, οποτε το κανει. Το μονο που θα αλλαξει ειναι ο τροπος που θα επικοινωνειται αυτο στον χρηστη. 

 

Για τα αλλα, τι να σου πω ρε Νικο... Το βλεπω πολυ διαφορετικα ...

Το να παρουσιαζονται 10,100, 1000 bugs τελευταια δεν με ανησυχησε ποτε ουτε με ανησυχει για το μελλον... Αυτη ειναι η φυση αυτης της δουλειας και για οσους ξερουν απο software ειναι αναμενομενο για ενα product portfolio με αυτο το ευρος.

 

To να υπαρχουν κιτρινες, πρασινες, ροζ οθονες οθονες σε μερικα iPhone X και κοκοι σκονης στις καμερες σε μερικα αλλα επισης δεν με ανησυχησε ποτε και ουτε με ανησυχει. Αυτη ειναι η φυση της μαζικης παραγωγης και του δειγματοληπτικου QC ...

 

Αλλα το να επιλεγεις μια τεχνικα αρτια λυση και να μην εχεις κατοπιν το σθενος να σταθεις πισω απο την επιλογη αυτη... αυτο ειναι πραγματικα ανησυχητικο για το μελλον της εταιρειας που αγαπω...

 

Βρηκαν την ευκαιρια και τα αλλα τα λαμογια και βγηκαν τωρα... 'Εμεις δεν θα το καναμε ποτε !!' .. Αν η Apple στεκοταν σθεναρα πισω απο την (σωστη, επαναλαμβανω) επιλογη της του χρονου θα την ειχαν αντιγραψει ολοι ...



#429   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 20:07

http://www.insider.g...-samsung-note-8



Sent from my iPhone using Tapatalk

#430   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/12/2017 - 20:32

Άρχισαν τα όργανα πάλι;;αυτό το νοτ ποιος το έφτυσε από πέρσι χαχαχαχαχχ


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

#431   GRchris

GRchris

    iPH Addict

  • 840 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2017 - 20:42

http://www.insider.g...-samsung-note-8

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και;

#432   gigasteo

gigasteo

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/12/2017 - 22:35

Βγηκε καπως μεγαλο το κειμενο ολο και το εκανα επεξεργασια σε Link

Δεν ξερω εαν καποιος αλλος το εχει ποσταρει αλλου , το αφηνω εδω

https://www.apple.co...nd-performance/


Τελευταία επεξεργασία από: gigasteo, 29/12/2017 - 22:37


#433   nikosny1

nikosny1

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2017 - 07:16

Άρχισαν τα όργανα πάλι;;αυτό το νοτ ποιος το έφτυσε από πέρσι χαχαχαχαχχ


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

φιλε μου γιατι τοση εμπάθεια με το νοτε ?? έχεις υπόψιν σου οτι είναι κλάσεις ανώτερο απο το κινητό που εχεις στα χέρια σου και καμαρώνεις ?? έχεις υπόψιν σου οτι η samsung άλλαξε ολες της συσκευές προαιρετικά η έδωσε τα χρήματα να αγοράσει αλλες ο κοσμος για να μην εχει  πρόβλημα ??έχεις υπόψιν σου οτι έδωσες 1400 ευρώ και έχεις ενα κινητό που η μισή οθόνη είναι άχρηστη ? και οτι του χρόνου η εταιρεία που επέλεξες θα στο υποβαθμίσει και με το ζορι θα ανοίγει ? 



#434   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2017 - 08:29

Εαν άνοιξα εγώ το κινητό Μου και έβαλα μπαταρία από άλλο κατασκευαστή παραδείγματος χάριν ε I fix it. Μέχρι πρότινος δεν στο αναλαμβάνουν οι τέχνες 100 είτε 200 και σου ζητούσανε τρακόσια 50 με 400 € για να σου δώσουν αλλη συσκευη

Δεν υπάρχει περίπτωση  :D

 

Ο θόρυβος που έχει ξεσπάσει με αφορμή την πρακτική της Apple δεν θα μπορούσε να μην αποτελέσει μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους μεγαλύτερους κατασκευαστές συσκευών Android να δηλώσουν ότι ουδέποτε έπραξαν κάτι τέτοιο, ούτε σκόπευαν ποτέ να το κάνουν.
 
Σήμερα μας έρχονται σχετικές δηλώσεις από εκπροσώπους των Samsung, LG, HTC και Motorola (Lenovo).
 

HTC: “Δεν είναι κάτι που θα κάναμε”

 

Motorola (Lenovo): “Δεν επιβραδύνουμε την απόδοση του επεξεργαστή λόγω παλαιότητας της μπαταρίας”

 

LG: “Δεν το κάναμε ποτέ, και δεν θα το κάνουμε ποτέ. Ενδιαφερόμαστε για το τί μπορεί να σκεφτούν οι πελάτες μας”

 

Samsung: “Η ποιότητα των προϊόντων μας αποτελεί πάντοτε την πρώτη προτεραιότητά μας. Διασφαλίζουμε την εκτατεμένη διάρκεια ζωής των μπαταριών μας με πολλές δικλείδες ασφαλείας, στις οποίες συμπεριλαμβάνονται αλγόριθμοι που ελέγχουν τη διάρκεια φόρτισης και το ρεύμα φόρτισης. Δεν μειώνουμε την απόδοση του επεξεργαστή με αναβαθμίσεις λογισμικού, καθόλη τη διάρκεια ζωής του smartphone”

 

Δεν αποκλείεται μέσα στις επόμενες ώρες/ημέρες να έχουμε τοποθετήσεις και από άλλους κατασκευαστές.

Οι ανδρόιδ συσκευές είναι γνωστές από το ότι επιβραδίνουν από μόνες τους ;)  

 

φιλε μου γιατι τοση εμπάθεια με το νοτε ?? έχεις υπόψιν σου οτι είναι κλάσεις ανώτερο απο το κινητό που εχεις στα χέρια σου και καμαρώνεις ?? έχεις υπόψιν σου οτι η samsung άλλαξε ολες της συσκευές προαιρετικά η έδωσε τα χρήματα να αγοράσει αλλες ο κοσμος για να μην εχει  πρόβλημα ??έχεις υπόψιν σου οτι έδωσες 1400 ευρώ και έχεις ενα κινητό που η μισή οθόνη είναι άχρηστη ? και οτι του χρόνου η εταιρεία που επέλεξες θα στο υποβαθμίσει και με το ζορι θα ανοίγει ? 

Nikos τα κινητά της apple και της google στην Ελλάδα η τιμή τους είναι 1290 ευρώ για το XL 128GB και 1375 ευρώ για το Χ 256GB, βλέπεις να υπάρχει διαφορετική πολιτική από εταιρεία σε εταιρεία εκτός από το να δοκιμάζουν πόσα μπορούν να δώσουν οι καταναλωτές για μια συσκευή.

Το ότι και η δεύτερη σειρά της google έχει τεράστια προβλήματα στις οθόνες (κατασκευή LG) δεν το συζητώ.

 

 

Διαβάζω μερικούς που μιλούνε περί ηθικού και όχι για κλοπή για την apple και ερωτώ οι εταιρείες που βγήκαν στην φόρα για τα πειραγμένα λογισμικά των ντίζελ που τις κατατάσουμε; 



#435   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/12/2017 - 08:40

φιλε μου γιατι τοση εμπάθεια με το νοτε ?? έχεις υπόψιν σου οτι είναι κλάσεις ανώτερο απο το κινητό που εχεις στα χέρια σου και καμαρώνεις ?? έχεις υπόψιν σου οτι η samsung άλλαξε ολες της συσκευές προαιρετικά η έδωσε τα χρήματα να αγοράσει αλλες ο κοσμος για να μην εχει πρόβλημα ??έχεις υπόψιν σου οτι έδωσες 1400 ευρώ και έχεις ενα κινητό που η μισή οθόνη είναι άχρηστη ? και οτι του χρόνου η εταιρεία που επέλεξες θα στο υποβαθμίσει και με το ζορι θα ανοίγει ?

Την εμπάθεια που την είδες δεν βλέπεις ότι γράφω ένα ολίγης τι έγινε από πέρσι και δεν έχουν καταφέρει σαν μοντέλο να περπατήσει σωστά; Το αν είναι καλύτερο η όχι άσε να το κρίνει ο καθενας. το έχω δει και από κοντά από φίλο μου δεν περίμενα εσένα. Επίσης τόσα χρόνια δεν έχω έρθει σε αντιπαράθεση με κανέναν και για τίποτα εδώ μέσα και ούτε σκοπεύω να ασχοληθώ με εσένα και με άτομα σαν εσένα που περιμένουν ένα ποστ για να το παίξουν κάποιοι. Και τέλος το που θα δώσω τα λεφτά μου και το αν πάνε χαμένα η όχι δεν αφορά κανέναν αλλά μόνο εμένα. Όταν φίλοι μου με σ8, σ8 πλας και νοτ μου λένε ότι που και που τρώνε σκαλωμα και μια φορά μπροστά μου το πλας κόλλησε στην κάμερα και επι ένα τέταρτο δεν έκανε τίποτα, έκλεισε και άνοιξε μόνο του όποτε ήθελε. Επόμενος το τι είναι καλό και τι όχι το κρίνει ο καθένας όπως θέλει. Απλά δεν κατάλαβα η δικιά σου επιθετικότητα που οφείλεται και τι σε ενόχλησε στο ποστ μου σε θίξαμε τα συμφέροντα η σε έβρισα; Τεσπα δεν θα ασχοληθώ παραπάνω και πολλά είπα.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: pantelisn, 30/12/2017 - 08:42


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)