Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/04/2019 - 20:32

Κάνε λίγο υπομονή..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   zpaf

zpaf

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2019 - 04:50

Καμία ενημέρωση για product red θα έχουμε ή να πάω σε XR η Plus ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


https://youtu.be/TmX8yycAEUk


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2343   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 15/04/2019 - 12:23

Καμία ενημέρωση για product red θα έχουμε ή να πάω σε XR η Plus ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ειναι λιγο off topic η ερωτηση,αλλα που κλεινεις αναμεσα σε αυτα τα 2?

η χρηματικη διαφορα τους για τα 64gb ειναι πολυ μικρη.



#2344   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 16/04/2019 - 07:35

Λίγο άσχετο, αλλά οι θήκες του XS ταιριάζουν στο X? 

 

Εκείνη η αυθεντική η δερμάτινη. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#2345   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 16/04/2019 - 07:45

Λίγο άσχετο, αλλά οι θήκες του XS ταιριάζουν στο X?

Εκείνη η αυθεντική η δερμάτινη.


Του XS σε Χ ναι. Το ανάποδο, του X σε XS μπορεί ναι μπορεί όχι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2346   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/05/2019 - 11:51

Λοιπόν σήμερα πήγα από ένα κατάστημα Vodafone και έκατσα να περιεργαστώ λίγο το iPhone Xs & Xs Max λοιπόν προερχόμενος από 4, 4S, 5, 5S, 6, 6 Plus, 6S Plus με ξένισε πολύ η χρήση του χωρίς το Home Button ωραία η μπάρα - home button? που σε πάει σε αρχική οθόνη, αλλά δεν ήξερα πως θα μπω στο multitasking, οπότε με λίγο ψάξιμο κατάφερα με swipe από την αριστερά κάτω γωνία να ανοίξω το Multitasking. Να αναφέρω ότι δεν το ξέρω τα νέα iOS οπότε μπορεί να υπάρχει και άλλος τρόπος δεν ασχοληθεί γιατί δεν είχα σκοπό να πάω σε νέα συσκευή. Αλλά επειδή είμαι στο ψάξιμο μπήκα στον πειρασμό να δω το Xs στο Max πλέων το μέγεθος δεν με βολεύει στο περπάτημα.  Το Xs είναι καλό αλλά με προβληματίζει ο χειρισμός του. Μετά η άλλη σκέψη λόγο μεγέθους είπα να πάω στο iPhone 8 που έχει και Home Button που το δούλεψα και μου άρεσε πολύ, δεν διαφέρει να έχω τον ίδιο χειρισμό σε σε σχέση με τα προηγούμενα iPhone. Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω... Ναι μεν μου αρέσει το Xs αλλά η ευκολία που έχω μάθει χρόνια με το Home Button είναι ακατανίκητη... 

 

Τι να κάνω; είμαι αρκετά προβληματισμένος με τον χειρισμό του Xs σε σχέση με το iP8...γμτ...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2347   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/05/2019 - 11:56

Μόνο iPhone 7S 8 Plus σε κοκκινίλα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2348   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/05/2019 - 12:00

Μόνο iPhone 7S 8 Plus σε κοκκινίλα.

Μεγάλο σε μέγεθος τα Plus πλέον κουράστηκα με τα μεγάλα κινητά.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2349   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/05/2019 - 12:04

Πήγαινε σε XS και μετά από δυο τρεις μέρες στα χέρια σου ούτε που θα θες να ξαναπάς σε home button.

#2350   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 31/05/2019 - 12:28

Πήγαινε σε XS και μετά από δυο τρεις μέρες στα χέρια σου ούτε που θα θες να ξαναπάς σε home button.

Είναι χιλιάρικο που πρέπει να φύγει και δεν με έχει πείσει ότι αξίζει... Ναι είναι τούμπανο δεν λέω απλά δεν είδα κάτι τρελά εξωφρενικά γρήγορο... Βέβαια 20 λεπτά χρήσης δεν μπορεί να σου δώσει και πλήρη εικόνα για το τι μπορεί να προσφέρει. Αν και μεταξύ μας τόση επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται περιττή. Δεν πρόκειται να κάνω Photoshop ούτε Rendering η κάτι άλλο στο τηλέφωνο. Παρά για εργαλείο δουλείας τηλέφωνα, μετά το θέλω μικρό να χωράει μέσα στην τσέπη από φόρμα να πάω για περπάτημα να ακούω μουσική (έχω το αθάνατο MW600) καμία φώτο να βγάλω OXI SELFIES δεν έχω FB / Twitter / Instagram. Οπότε λίγο internet browsing και άντε κάνα Youtube λίγο gmail αυτά είναι χρήση που κάνω. Και πραγματικά την δουλεία μου την κάνω και με το 6 Plus απλά δεν μπορώ πλέων το μέγεθός του. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2351   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 31/05/2019 - 14:29

Εκτός αυτό που σου ανέφερα πιο πάνω μόλις με το καλό το πάρεις γιατί το XS είναι το ιδανικό για εσένα, έλα μετά από μια βδομάδα να μου πεις εντυπώσεις.

Τα αξίζει τα λεφτά του και επειδή κρατάς καιρό την συσκευή σου, τα λεφτά του θα τα βγάλει και με το παραπάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 31/05/2019 - 14:30


#2352   anskou7

anskou7

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2019 - 14:33

Εκτός αυτό που σου ανέφερα πιο πάνω μόλις με το καλό το πάρεις γιατί το XS είναι το ιδανικό για εσένα, έλα μετά από μια βδομάδα να μου πεις εντυπώσεις.

Τα αξίζει τα λεφτά του και επειδή κρατάς καιρό την συσκευή σου, τα λεφτά του θα τα βγάλει και με το παραπάνω.


Συμφωνώ και εγώ με τον Παρη.
Μετά από 4 χρόνια με iPhone 6 και εδώ και 4 μήνες με το Xs θα πω ότι η διαφορά ήταν τεράστια. Δεν μετανοιωνω ούτε σεντ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2353   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2019 - 15:10

Λοιπόν σήμερα πήγα από ένα κατάστημα Vodafone και έκατσα να περιεργαστώ λίγο το iPhone Xs & Xs Max λοιπόν προερχόμενος από 4, 4S, 5, 5S, 6, 6 Plus, 6S Plus με ξένισε πολύ η χρήση του χωρίς το Home Button ωραία η μπάρα - home button? που σε πάει σε αρχική οθόνη, αλλά δεν ήξερα πως θα μπω στο multitasking, οπότε με λίγο ψάξιμο κατάφερα με swipe από την αριστερά κάτω γωνία να ανοίξω το Multitasking. Να αναφέρω ότι δεν το ξέρω τα νέα iOS οπότε μπορεί να υπάρχει και άλλος τρόπος δεν ασχοληθεί γιατί δεν είχα σκοπό να πάω σε νέα συσκευή. Αλλά επειδή είμαι στο ψάξιμο μπήκα στον πειρασμό να δω το Xs στο Max πλέων το μέγεθος δεν με βολεύει στο περπάτημα.  Το Xs είναι καλό αλλά με προβληματίζει ο χειρισμός του. Μετά η άλλη σκέψη λόγο μεγέθους είπα να πάω στο iPhone 8 που έχει και Home Button που το δούλεψα και μου άρεσε πολύ, δεν διαφέρει να έχω τον ίδιο χειρισμό σε σε σχέση με τα προηγούμενα iPhone. Και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω... Ναι μεν μου αρέσει το Xs αλλά η ευκολία που έχω μάθει χρόνια με το Home Button είναι ακατανίκητη... 

 

Τι να κάνω; είμαι αρκετά προβληματισμένος με τον χειρισμό του Xs σε σχέση με το iP8...γμτ...

 Μην σε απασχολεί καθόλου  το Ηome button μεσα σε μερικές ώρες θα το έχεις συνηθίσει . Η συσκευή είναι τόσο σφαιρατη  , και αλαγκαριστη,  που η μετάβαση θα σου φαινετε "οικεία" κυριολεκτικά σε ώρες.

Το μονο αρνητικό για εμενα ,ειναι μονο το μέγεθος του.(για το xs μιλάμε)προσωπικά  θα το  ήθελα λίγο πιο μικρο.

Αφενός μεν να χωράει πιο άνετα σε μια τσέπη ,αφετερου να είναι πιο εύκολο στο χειρισμό ,καθως δύσκολα χειριζετε  ένας μέσος αντίχειρας από ακρη σε ακρη όλη την οθόνη,χωρις να φοβάται να μην του πέσει κάτω.

Αλλα εάν λες ότι είχες 6plus ,θα σου φανεί mini couperακη!!

Προχωρα αβλεπη!



#2354   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 31/05/2019 - 16:35

Μην αγχώνεσαι καθόλου και εγώ από 6s plus ήρθα και στην αρχή μου είχε φανεί και μένα παράξενο. Αφού πάταγα στην οθόνη χαμηλά συνέχεια σαν εικονικό home button. Αυτό κράτησε 1-2 μέρες μετά πιάνω το προηγούμενο και δεν ξέρω γιατί έχει κουμπί :)


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 31/05/2019 - 16:35


#2355   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/05/2019 - 17:10

Και εγώ από 6s plus σε xs λόγο μικρότερου μεγεθους και χωρις να χάνω από οθόνη, το home button το συνήθισα μέσα σε λίγα λεπτά. .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)