Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   skous

skous

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:skous

Δημοσίευση 31/05/2019 - 18:13

Είναι χιλιάρικο που πρέπει να φύγει και δεν με έχει πείσει ότι αξίζει... Ναι είναι τούμπανο δεν λέω απλά δεν είδα κάτι τρελά εξωφρενικά γρήγορο... Βέβαια 20 λεπτά χρήσης δεν μπορεί να σου δώσει και πλήρη εικόνα για το τι μπορεί να προσφέρει. Αν και μεταξύ μας τόση επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται περιττή. Δεν πρόκειται να κάνω Photoshop ούτε Rendering η κάτι άλλο στο τηλέφωνο. Παρά για εργαλείο δουλείας τηλέφωνα, μετά το θέλω μικρό να χωράει μέσα στην τσέπη από φόρμα να πάω για περπάτημα να ακούω μουσική (έχω το αθάνατο MW600) καμία φώτο να βγάλω OXI SELFIES δεν έχω FB / Twitter / Instagram. Οπότε λίγο internet browsing και άντε κάνα Youtube λίγο gmail αυτά είναι χρήση που κάνω. Και πραγματικά την δουλεία μου την κάνω και με το 6 Plus απλά δεν μπορώ πλέων το μέγεθός του.

Iphone 7 και έγινες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skous, 31/05/2019 - 18:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 31/05/2019 - 19:08

Είναι χιλιάρικο που πρέπει να φύγει και δεν με έχει πείσει ότι αξίζει... Ναι είναι τούμπανο δεν λέω απλά δεν είδα κάτι τρελά εξωφρενικά γρήγορο... Βέβαια 20 λεπτά χρήσης δεν μπορεί να σου δώσει και πλήρη εικόνα για το τι μπορεί να προσφέρει. Αν και μεταξύ μας τόση επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται περιττή. Δεν πρόκειται να κάνω Photoshop ούτε Rendering η κάτι άλλο στο τηλέφωνο. Παρά για εργαλείο δουλείας τηλέφωνα, μετά το θέλω μικρό να χωράει μέσα στην τσέπη από φόρμα να πάω για περπάτημα να ακούω μουσική (έχω το αθάνατο MW600) καμία φώτο να βγάλω OXI SELFIES δεν έχω FB / Twitter / Instagram. Οπότε λίγο internet browsing και άντε κάνα Youtube λίγο gmail αυτά είναι χρήση που κάνω. Και πραγματικά την δουλεία μου την κάνω και με το 6 Plus απλά δεν μπορώ πλέων το μέγεθός του.


Μεγάλη κουβέντα είπες.. Είμαστε πολλοί που κάνουμε αντίστοιχη χρήση, τώρα γιατί σκάμε 1000 ρικα αυτό είναι άλλο θέμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε βγάζει πολύ καιρό αν δεν έχεις το χόμπι να αλλάζεις συσκευές


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2358   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 31/05/2019 - 20:04

Μεγάλο σε μέγεθος τα Plus πλέον κουράστηκα με τα μεγάλα κινητά.

Κι εγώ από 8plus πήγα σε Xs.Δυο μήνες άντεξα όμως και το έδωσα και πήγα σε Max.Εκτος της οθόνης του είναι και ατελείωτο σε μπαταρία το Max.Αποψη μου είναι να το σκεφτείς πριν πάρεις το μικρό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2359   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 31/05/2019 - 20:08

Όντως η μπαταρία του μικρού δεν είναι ότι καλύτερο..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2360   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2019 - 21:15

Είναι χιλιάρικο που πρέπει να φύγει και δεν με έχει πείσει ότι αξίζει... Ναι είναι τούμπανο δεν λέω απλά δεν είδα κάτι τρελά εξωφρενικά γρήγορο... Βέβαια 20 λεπτά χρήσης δεν μπορεί να σου δώσει και πλήρη εικόνα για το τι μπορεί να προσφέρει. Αν και μεταξύ μας τόση επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται περιττή. Δεν πρόκειται να κάνω Photoshop ούτε Rendering η κάτι άλλο στο τηλέφωνο. Παρά για εργαλείο δουλείας τηλέφωνα, μετά το θέλω μικρό να χωράει μέσα στην τσέπη από φόρμα να πάω για περπάτημα να ακούω μουσική (έχω το αθάνατο MW600) καμία φώτο να βγάλω OXI SELFIES δεν έχω FB / Twitter / Instagram. Οπότε λίγο internet browsing και άντε κάνα Youtube λίγο gmail αυτά είναι χρήση που κάνω. Και πραγματικά την δουλεία μου την κάνω και με το 6 Plus απλά δεν μπορώ πλέων το μέγεθός του. 

 

Αυτό που πρέπει να πείσεις είναι την τσέπη σου :P γιατί κατά τα άλλα η συσκευή τα ''σπάει''


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#2361   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/05/2019 - 21:17

Μεγάλο σε μέγεθος τα Plus πλέον κουράστηκα με τα μεγάλα κινητά.

Θα αναθεωρήσεις όταν κάνεις το λάθος και πας σε μικρό.

 

Μια φορά να πας σε Plus/Max, δεν γυρίζεις δε μικρότερο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2362   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2019 - 22:28

Είναι χιλιάρικο που πρέπει να φύγει και δεν με έχει πείσει ότι αξίζει... Ναι είναι τούμπανο δεν λέω απλά δεν είδα κάτι τρελά εξωφρενικά γρήγορο... Βέβαια 20 λεπτά χρήσης δεν μπορεί να σου δώσει και πλήρη εικόνα για το τι μπορεί να προσφέρει. Αν και μεταξύ μας τόση επεξεργαστική ισχύ μου φαίνεται περιττή. Δεν πρόκειται να κάνω Photoshop ούτε Rendering η κάτι άλλο στο τηλέφωνο. Παρά για εργαλείο δουλείας τηλέφωνα, μετά το θέλω μικρό να χωράει μέσα στην τσέπη από φόρμα να πάω για περπάτημα να ακούω μουσική (έχω το αθάνατο MW600) καμία φώτο να βγάλω OXI SELFIES δεν έχω FB / Twitter / Instagram. Οπότε λίγο internet browsing και άντε κάνα Youtube λίγο gmail αυτά είναι χρήση που κάνω. Και πραγματικά την δουλεία μου την κάνω και με το 6 Plus απλά δεν μπορώ πλέων το μέγεθός του.


Εγώ σε αυτή τη περίπτωση θα σου πρότεινα να σκεφτείς το XS ή ακόμη και το Χ.

Έχουν παρόμοιο μέγεθος οθόνης με το 6plus σε μικρότερο μέγεθος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2363   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/06/2019 - 03:26

Θα αναθεωρήσεις όταν κάνεις το λάθος και πας σε μικρό.

Μια φορά να πας σε Plus/Max, δεν γυρίζεις δε μικρότερο.

Η αλήθεια ειναι δεν συγκινούνε όλους τα plus.Γενικά εμένα τηλέφωνα πάνω απο 6 ιντσες είναι too much!!! Θέλω να χωράει στην τσέπη και οχι να σερβίρω ποτά πάνω στο τηλ.Θέμα γούστου και το μέγεθος
ΥΓ Οσο για την μπαταρία του εγώ είμαι ευχαριστημένος σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα. Την ημέρα την βγάζει άνετα

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: zerokill, 01/06/2019 - 03:30


#2364   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 08:08

Αυτό που πρέπει να πείσεις είναι την τσέπη σου :P γιατί κατά τα άλλα η συσκευή τα ''σπάει''

Η τσέπη μου δεν κάνει αναθεωρήσεις δυστυχώς. Λόγο ότι έχω άλλες ανάγκες με προτεραιότητα την οικογένειά. Ωραίο είναι το τηλέφωνο δεν λέω αλλά αυτό δεν θα δουλέψει για να μου βγάλει λεφτά, αντιθέτως εγώ θα δουλεύω γι' αυτό και απλά αυτό θα μου δίνει την βοήθεια να μου κάνει λίγο ποιο γρήγορα κάποιες διαδικασίες τίποτα άλλο. 

 

 

Θα αναθεωρήσεις όταν κάνεις το λάθος και πας σε μικρό.

 

Μια φορά να πας σε Plus/Max, δεν γυρίζεις δε μικρότερο.

 

Νίκο έχουνε περάσει σχεδόν όλα τα τελευταία iPhone από τα χέρια πλιν 7 & 7 Plus / 8 & 8 Plus. Πρν 3 χρόνια ένιωθα καλά με τον "δίσκο" Αλλά πλέων επειδή έχει αλλάξει ο τρόπος ζωής μου πλέων μου φαίνεται μεγάλο βαρύ και κουραστικό να το έχω επάνω μου. Δεν έχω κανένα παράπονό από το πλέων χειρότερο iPhone όλον τον εποχών και δη το πρώτο Foldable κινητό της Apple δυστυχώς θα με βόλευε να διπλώνει αλλά αυτό το future δεν το έχει το δικό μου κακία Apple! 

 

Μεγάλη κουβέντα είπες.. Είμαστε πολλοί που κάνουμε αντίστοιχη χρήση, τώρα γιατί σκάμε 1000 ρικα αυτό είναι άλλο θέμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε βγάζει πολύ καιρό αν δεν έχεις το χόμπι να αλλάζεις συσκευές


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Δεδομένου ότι έχω το 6 Plus 5 χρόνια τώρα αυτό δείχνει ότι πλέων αλλάζω το τηλέφωνο σε βάθος πενταετίας και ούτε καν στην διετία η τριετία έστω. Πάει ο καιρός που ήθελα Day 1 το τελευταίο τηλέφωνο στην μεγαλύτερη χωρητικότητα κτλπ... Πάνε αυτές οι τρέλες... Τις πληρώνω ακόμα δυστυχώς της λαθεμένες μου τότε επιλογές.

 

 

Όντως η μπαταρία του μικρού δεν είναι ότι καλύτερο..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Η μπαταρία είναι υποκειμενικό για έμενα.  Και εξηγούμε γιατί το λέω αυτό. Προσωπική άποψη έχει να κάνει με την χρήση που γίνεται τις εφαρμογές που τρέχει ο κάθε χρήστης κτλπ. Εμένα το 6 Plus με αυτά που προ ανέφερα στο αρχικό μου ποστ χωρίς να το έχω ποτέ μα ποτέ σε Airplane Mode μου βγάζει δύο - με δυόμιση μέρες με χρήση μέσο όρο 7-8 ώρες. Να επισημάνω ότι τα Data τα ανοίγω όταν τα χρειάζομαι που είναι περίπου 1-2 ώρες το ανώτερο χρήση μέσα στις δύο μέρες. και στο τέλος της δεύτερης μέρας το τηλέφωνο έχει περίπου 20% μπαταρία και εκεί είναι που το φορτίζω έτσι. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2365   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 08:17

Εγώ σε αυτή τη περίπτωση θα σου πρότεινα να σκεφτείς το XS ή ακόμη και το Χ.

Έχουν παρόμοιο μέγεθος οθόνης με το 6plus σε μικρότερο μέγεθος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγώ πριν λίγο καιρό σκέφτηκα το X και με το να αγοράσω με τιμολόγιο μου έβγαινε καινούργιο σχεδόν 670 ευρώ. Αλλά πολύς κόσμος μου είπαν να πάω στο Xs γιατί πολύ απλά ότι "παιδικές ασθένειες" είχε το Χ έχουνε διορθωθεί στο Xs. Και λογικά σε αυτή την κατηγορία η λύση είναι  το Xs.

 

Iphone 7 και έγινες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό ήθελε η γυναίκα μου και το είδα από κοντά και φάνηκε πολύ τίμιο τηλέφωνο. Αλλά δεν το σκέφτομαι λόγο ότι είναι 2 χρόνια συσκευή καλύτερα σε αυτές τις ίντσες το iPhone 8 64GB. Αλλά ακόμα είναι υπό συζήτηση.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2366   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/06/2019 - 10:35

Νίκο έχουνε περάσει σχεδόν όλα τα τελευταία iPhone από τα χέρια πλιν 7 & 7 Plus / 8 & 8 Plus. Πρν 3 χρόνια ένιωθα καλά με τον "δίσκο" Αλλά πλέων επειδή έχει αλλάξει ο τρόπος ζωής μου πλέων μου φαίνεται μεγάλο βαρύ και κουραστικό να το έχω επάνω μου. Δεν έχω κανένα παράπονό από το πλέων χειρότερο iPhone όλον τον εποχών και δη το πρώτο Foldable κινητό της Apple δυστυχώς θα με βόλευε να διπλώνει αλλά αυτό το future δεν το έχει το δικό μου κακία Apple!

XS τότε και καθάρισες.

 

Αν και να σου πω την αλήθεια, στη θέση σου θα έκανα υπομονή για τον Σεπτέμβρη να πήγαινα στο ΧΙ.

 

Κυρίως γιατί μένεις χρόνια με τις συσκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2367   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 10:41

XS τότε και καθάρισες.

 

Αν και να σου πω την αλήθεια, στη θέση σου θα έκανα υπομονή για τον Σεπτέμβρη να πήγαινα στο ΧΙ.

 

Κυρίως γιατί μένεις χρόνια με τις συσκευές.

Υπομονή κάνω δεν έχω πρόβλημα σ' αυτόν τον τομέα... Αλλά δεν θέλω ένα τηλέφωνο να έχει αυτό το τριγωνικό μίασμα setup καμερών που έχω δει και εδώ στο forum αλλά και σε άλλα ξένα site.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2368   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/06/2019 - 11:14

Μιάσμα τώρα.

Τον Σεπτέμβρη θα 'ναι ο "νέος ιδανικός σχεδιασμός" και φυσικά "μια κούκλα".

* Ανήκω σε αυτούς του λίγους που το γουστάρω τρελά το Miele/Neff Design. ♿️
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2369   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 11:32

Μιάσμα τώρα.

Τον Σεπτέμβρη θα 'ναι ο "νέος ιδανικός σχεδιασμός" και φυσικά "μια κούκλα".

* Ανήκω σε αυτούς του λίγους που το γουστάρω τρελά το Miele/Neff Design. ♿️

Δεν αλλάζω σε πραγματικά προβλήματά γνώμη εύκολα πόσο μάλλον για ηλεκτρονικές συσκευές. "νέος ιδανικός σχεδιασμός" για την Apple να πουλήσει, ιδανικό για εμένα είναι κάτι που να μου αρέσει στην εμφάνισή, να είναι εργονομικό στο χέρι μου, δεν με απασχολεί να είναι και λίγο παλιό μοντέλο αρκεί να μου αρέσει και να μου κάθετε καλά στο χέρι. Από εκεί και πέρα εάν βάλει και καφετιέρα μέσα η Apple στο νέο iPhone ποσώς με ενδιαφέρει εάν δεν μου κάνει το "κλικ" Οπότε ας είναι κούκλα θες μπάρμπι / μπι-μπι-μπο κτλπ εαν δεν μου αρέσει του λέω μπάει...!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2370   damianos2

damianos2

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/06/2019 - 14:07

το αν έχει τρίγωνο τετράγωνο κύκλους και τα λοιπά είναι τελείως αντικειμενικό στην αρχή είχε μια κάμερα , μετά η κάμερα εξέχει μετά την έβαλαν πλάγια μετά την έβαλαν κάθετα μετά , συνεχεία αλλαγές , στην αρχή λογικά δεν σου άρεσε καμιά απλός την συνήθισες και σου είπαν και έναν κάλο λόγο για πιο λόγο το έκαναν έτσι και συμβιβαστικές  από εκεί και ύστερα ότι και να κάνουν θα το αποδεχτής και θα το συνηθίσεις γιατί στο τέλος όλα τα κινητά θα είναι έτσι μιας και θα αντιγράψουν όλοι οι υπόλοιποι :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)