Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2371   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 14:31

το αν έχει τρίγωνο τετράγωνο κύκλους και τα λοιπά είναι τελείως αντικειμενικό στην αρχή είχε μια κάμερα , μετά η κάμερα εξέχει μετά την έβαλαν πλάγια μετά την έβαλαν κάθετα μετά , συνεχεία αλλαγές , στην αρχή λογικά δεν σου άρεσε καμιά απλός την συνήθισες και σου είπαν και έναν κάλο λόγο για πιο λόγο το έκαναν έτσι και συμβιβαστικές  από εκεί και ύστερα ότι και να κάνουν θα το αποδεχτής και θα το συνηθίσεις γιατί στο τέλος όλα τα κινητά θα είναι έτσι μιας και θα αντιγράψουν όλοι οι υπόλοιποι :D

Οπότε μένω σ' αυτό που είμαι και είμαι ΟΚ.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2372   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/06/2019 - 15:46

Από μπαταρία πως είστε γενικά με το Xs Max?

Εμένα από 7.30 το πρωί έως 21.00 το βράδυ και είμαι περίπου στο 20%, καμία φορά μου ξεφεύγει και στο 15%.

 

Συνεχώς ανοιχτά δεδομένα, wifi, bleutooth και συνεχώς συνδεδεμένο με airpods και aw4. 

Χρήση βλέπω περίπου 6 ώρες στην ενότητα μπαταρία.

Η χρήση είναι κυρίως αρκετό τηλέφωνο, μηνύματα, viber, gmail, facebook-messenger, λίγο instagram και άλλα λιγότερη ώρα όμως.

 

Γενικά το περίμενα λίγο πιο άνετα να βγάζει την ημέρα. Νομίζω με το 7 plus έβγαζε πιο άνετα την μέρα με την ίδια περίπου χρήση.



#2373   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2019 - 16:09

.

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 01/06/2019 - 16:10


#2374   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2019 - 16:10

Με δεδομένα ανοικτά και να το έχεις για αναψυχή δεν την βγάζει τη μέρα..
Αναψυχή... Ασχολούμαι περισσότερο από τις σύνηθες ανάγκες μου πχ χαζεύω περισσότερο σε ένα ταξίδι στα social, φωτογραφίες 1-2επεισόδια Netflix (κατεβασμένα εννοείται) browsing. Όχι παιχνίδια ειδικά βαρύ gaming θα τερμάτιζε στη μισή μέρα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk



Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2375   PanosK212

PanosK212

    iPH Member

  • 311 μηνύματα
  • Twitter:@paonskarav
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/06/2019 - 16:18

Από μπαταρία πως είστε γενικά με το Xs Max?

Εμένα από 7.30 το πρωί έως 21.00 το βράδυ και είμαι περίπου στο 20%, καμία φορά μου ξεφεύγει και στο 15%.

 

Συνεχώς ανοιχτά δεδομένα, wifi, bleutooth και συνεχώς συνδεδεμένο με airpods και aw4. 

Χρήση βλέπω περίπου 6 ώρες στην ενότητα μπαταρία.

Η χρήση είναι κυρίως αρκετό τηλέφωνο, μηνύματα, viber, gmail, facebook-messenger, λίγο instagram και άλλα λιγότερη ώρα όμως.

 

Γενικά το περίμενα λίγο πιο άνετα να βγάζει την ημέρα. Νομίζω με το 7 plus έβγαζε πιο άνετα την μέρα με την ίδια περίπου χρήση.

Ναι κάπως έτσι είναι. εγώ απ τις 9 μέχρι 12 το βραδυ περίπου είμαι με μέτρια χρήση στο 50% με 55% κ με λιώσιμο πάω στο 25% με 20% με όλα ανοιχτά κ το ρολοι 



#2376   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:13

Εγώ με το Xs πάντως δεν είμαι ευχαριστημένος. Το έχω από την Τετάρτη και βλέπω ότι με τιποτα δεν μου βγάζει μέρα.
Σήμερα το πήρα στις 8:00 και μέχρι τις 18:00 είμαι στο 27%.
Ένα με βγάλε ι μέχρι το βράδυ θα είμαι τυχερός.
Το X νομίζω ήταν καλύτερο από θέμα μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2377   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:37

Εγώ με το Xs πάντως δεν είμαι ευχαριστημένος. Το έχω από την Τετάρτη και βλέπω ότι με τιποτα δεν μου βγάζει μέρα.
Σήμερα το πήρα στις 8:00 και μέχρι τις 18:00 είμαι στο 27%.
Ένα με βγάλε ι μέχρι το βράδυ θα είμαι τυχερός.
Το X νομίζω ήταν καλύτερο από θέμα μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το xs σε σχέση με το Max κρατάει λιγότερο αποδεδειγμένα. Με βαριά χρήση δεν βγάζει μέρα με τίποτα


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2378   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:40

Το θέμα είναι ότι κρατάει λιγότερο και από το X που είχα. Δεν συζητάω για το 8 plus που μου έβγαζε μέρα και είχα και 30% ούτε για το P30 pro που έβγαζε και δεύτερη μέρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2379   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:43

Ναι ισχύει από ότι ακούω και εγώ Μέντη σειρά που τα λες.. Από την άλλη προσωπικά χωρίς φυσικά αυτό να είναι η αιτία, παρατηρώ με την 12.3.1 πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού για την ίδια πάνω κάτω χρήση..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2380   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:44

Αφού το Χ έχει 100 MAH μπαταριά μεγαλύτερη σε σχέση με το XS και το ότι είναι 7nn ο επεξεργαστής στο XS δεν λέει τίποτα εάν είναι 300 MHz περισσότερα από του X όσο και μικρότερα και να είναι τα nn ενός επεξεργαστή εάν ανέβει η ταχύτητα λογικό κατ ε με να έχει περισσότερη κατανάλωση η μπαταρία.

 

X : 2716 mAh battery (10.35 Wh)

XS : 2658 mAh battery (10.13 Wh)

 

Source


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 01/06/2019 - 17:48

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2381   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:48

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω παρατηρήσει πως κολαει το φόρτωμα σελίδων κατά την πλοήγηση.Βασικα με safari αλλά νομίζω και με chrome.Αρχικα μένει σε λευκή σελίδα και κάποια στιγμή μετά τη φορτώνει.Σας το κάνει και εσάς;

#2382   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 01/06/2019 - 17:54

Αφού το Χ έχει 100 MAH μπαταριά μεγαλύτερη σε σχέση με το XS και το ότι είναι 7nn ο επεξεργαστής στο XS δεν λέει τίποτα εάν είναι 300 MHz περισσότερα από του X όσο και μικρότερα και να είναι τα nn ενός επεξεργαστή εάν ανέβει η ταχύτητα λογικό κατ ε με να έχει περισσότερη κατανάλωση η μπαταρία.

X : 2716 mAh battery (10.35 Wh)
XS : 2658 mAh battery (10.13 Wh)

Source

Απλά εάν θυμάσαι την παρουσίαση έλεγαν οτι κρατάει περισσότερο. Τραγικό είναι αντί αν φτιάξουν κατι να το χαλάνε. Ειλικρινά δεν το πίστευα. Είχα το X και σε γενικές γραμμές ήμουν οκ μου έβγαζε μέρα και είχα και 12% περίπου χωρίς να το βαλω στην πρίζα. Τώρα πρέπει οποσδηποτε τ μεσημέρι να το κουμπώνω σε φορτιστή.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 01/06/2019 - 17:55


#2383   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.409 μηνύματα

Δημοσίευση 01/06/2019 - 18:04

Μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω παρατηρήσει πως κολαει το φόρτωμα σελίδων κατά την πλοήγηση.Βασικα με safari αλλά νομίζω και με chrome.Αρχικα μένει σε λευκή σελίδα και κάποια στιγμή μετά τη φορτώνει.Σας το κάνει και εσάς;


Καλά το browsing είναι πονεμένη ιστορία όχι μόνο με την τωρινή έκδοση. Πέραν από αυτού που λες από την αρχή, πιο πολύ με safari, όταν πάω να πατήσω ένα λινκ μέσα στη σελίδα πχ σε ένα άρθρο ειδήσεων κτλ δεν ανταποκρίνεται και μόνο με refresh στρώνει μέχρι την επόμενη φορά στα επόμενα λεπτά που κάνω την ίδια διαδικασία..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2384   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 01/06/2019 - 18:06

Απλά εάν θυμάσαι την παρουσίαση έλεγαν οτι κρατάει περισσότερο. Τραγικό είναι αντί αν φτιάξουν κατι να το χαλάνε. Ειλικρινά δεν το πίστευα. Είχα το X και σε γενικές γραμμές ήμουν οκ μου έβγαζε μέρα και είχα και 12% περίπου χωρίς να το βαλω στην πρίζα. Τώρα πρέπει οποσδηποτε τ μεσημέρι να το κουμπώνω σε φορτιστή.


Sent from my iPad using Tapatalk

Βασικά δεν τα παρακολουθώ γενικός έχω ψιλό παγώσει με την μαμά Apple εδώ και μερικά χρόνια με τις αστοχίες που είχα στο 6 Plus και άλλαξα 4 ανακατασκευασμένα τηλέφωνα και σε ένα iPhone SE επείσης πάλυ με προβλήματα με σκόνες κάτω από το Digitizer και έπειτα σταμάτησα να αγοράζω Apple τηλέφωνα. 

 

Αλλά μπορεί να κρατάει μόνο για μερικά πράγματα η μπαταριά πχ τηλέφωνα μουσική κτλπ αλλά όχι στην πραγματική χρήση daily life με διάφορα apps. Θα σου πω ένα παράδειγμα που το έζησα εγώ με το iPhone 6 Plus και iPhone 6S Plus το οποίο το δεύτερο με υποτίθεται ποιο λιγότερα ενεργοβόρος επεξεργαστής με 2780 mAh μπαταρία και το 6 Plus με 2980 mAh μπαταρία στο ίδιο iOS 9 και 6 Plus το ξεφτίλιζε σε μπαταρία που την στιγμή το παρουσίασαν το S ότι είχε καλύτερη μπαταρία. Τι να το κάνω εάν έχει 500MHz μεγαλύτερο επεξεργαστή από το 6 Plus όπου με άφησε στο νοσοκομείο σε άσχημη φάση που περνούσε μέλος της οικογένειας μου και δεν είχα τηλέφωνο λόγο ότι με άφησε από μπαταρία το νέο 6S Plus τότε τηλέφωνο της Apple και το κακό 6 Plus στο σπίτι είχε ακόμα 27% μπαταρία... και αναγκαστικά να γυρίσω να αλλάξω τηλέφωνα άλλα να έχω και ένα φορτιστή μαζί μου...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2385   anskou7

anskou7

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/06/2019 - 18:06

Καλά το browsing είναι πονεμένη ιστορία όχι μόνο με την τωρινή έκδοση. Πέραν από αυτού που λες από την αρχή, πιο πολύ με safari, όταν πάω να πατήσω ένα λινκ μέσα στη σελίδα πχ σε ένα άρθρο ειδήσεων κτλ δεν ανταποκρίνεται και μόνο με refresh στρώνει μέχρι την επόμενη φορά στα επόμενα λεπτά που κάνω την ίδια διαδικασία..


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος με αυτό το πρόβλημα..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες